در حال بارگذاری
 • 430
  دنبال کننده
 • 118
  دنبال شونده
 • 516.8هزار
  بازدید

مثلث زرد

تحلیل تخصصی تاسیسات الکتریکی

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

تحلیل تخصصی تاسیسات الکتریکی

 • 430
  دنبال کننده
 • 118
  دنبال شونده
 • 516.8هزار
  بازدید
Loading...
این کانال از سوی "مثلث زرد" تایید شده است.
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • معرفی لوازم جانبی کنتاکتور

  156 بازدید

  این ویدئو برگرفته از دوره ی کلیدهای فشار ضعیف می باشد. لطفا جهت مشاهده ی سرفصل ها و خرید به وب سایت مثلث زرد مراجعه کنید. www.mosalasezard.com

 • سیم بندی کلید بیش از سه حالت

  76 بازدید

  این ویدئو برگرفته از دوره ی کلیدهای فشار ضعیف می باشد. لطفا جهت مشاهده ی سرفصل ها به وب سایت مثلث زرد مراجعه کنید. mosalasezard.com

 • اقدامات لازم در مواجه با برق گرفتگی

  211 بازدید

  قبل از لمس فرد مصدوم ابتدا باید جریان برق را قطع کنید، برای این کار می توانید دوشاخه را از پریز جدا کرده یا برق اصلی را قطع کنید. بسته به شرایط مصدوم سه حالت را می توانیم در نظر بگیریم: حالت اول: مصدوم هوشیار است. ابتدا بخش دچار سوختگی را 5 دقیقه زیر آب بگیرید. سپس با اورژانس تماس بگیرید. حالت دوم: مصدوم بی هوش است اما تنفس او نرمال است. ابتدا مصدوم را در وضعیت ریکاوری قرار دهید،

 • نحوه ی کار یک موتور DC ساده

  133 بازدید

  در یک موتور DC ساده، سیم حامل جریان یک میدان مغناطیسی متمرکز ایجاد می کند که با میدان مغناطیسی آهن ربای دائم مخالفت می کند. خطوط میدان مغناطیسی با جهت مخالف یکدیگر را جذب کرده و خطوط مغناطیسی با جهت موافق یکدیگر را دفع می کنند. به همین دلیل نیرویی به سیم وارد می شود. می توان جهت نیروی ایجاد شده را از طریق قانون دست چپ مشخص کرد. ادامه در کانال تلگرام

 • سیستم مدیریت انرژی و اتوماسیون

  69 بازدید

  انرژی و پروسه های جاری در یک کارخانه، مواردی هستند که در صورت ترکیب در یک سیستم، کار را آسان تر می کنند. سیستمی که همزمان پروسه های جاری را به صورت اتوماتیک انجام داده و انرژی مورد نیاز سیستم ها را نیز مدیریت می کند. در این ویدئو با نمونه ای از این سیستم ها با نام SIMATIC PCS7 پاور کنترل جهت مدیریت انرژی و اتوماسیون آشنا می شویم.

 • انکودر دوار مطلق و انکودر چند جهتی

  140 بازدید

  انکودرهای دوار به نام شفت انکودر نیز شناخته می شوند که یک دیسک رمزگذاری شده دارند. ساختار این انکودرها بسیار پیچیده است چراکه به یک رمزگشا نیاز دارند. اما مزیت بزرگ انکودرهای دوار مطلق این است که هر زاویه ای از شفت در هر زمانی قابل خواندن است، حتی در مواقع بروز قطعی، یعنی هیچ شمارشی نادیده گرفته نخواهد شد.

 • درایو یا VFD چگونه کار می کند؟

  260 بازدید

  جهت کنترل دور موتورهای القایی از درایو استفاده می شود. این دستگاه ابتدا ولتاژ ورودی را یکسو کرده و پس از حذف، ریپل های آن یک جریان کاملا صاف ایجاد می کنند. این جریان DC توسط تجهیزات لکترونیک قدرت مانند ترانزیستورها به صورت پله ای به موتور تزریق شده و حالت سینوسی با ولتاژ و فرکانس متغیر ایجاد می کند. در این ویدئو با این قطعه آشنا می شویم.

 • معرفی دستگاه تست دو طرفه ی مِگِر

  151 بازدید

  طبق استانداردهای ایمنی جهانی، هر دو سمت بریکر باید در حین کار اتصال زمین شده باشند. برای انجام تست ابتدا دستگاه تست TM1800 مِگِر را به زمین متصل کرده و سپس سیم های DCM را به بریکر وصل می کنیم. در ادامه سیم های کنترل را به مدار قطع و وصل بریکر متصل می کنیم. حالا می توانیم تست را در ایمنی کامل انجام دهیم.

 • مراحل انتخاب موتور و درایو مناسب

  154 بازدید

  انتخاب #درایو و #موتور_AC مناسب برای تجهیزات، تاثیر بسیاری در افزایش راندمان و کاهش هزینه ها دارد. این پروسه در سه مرحله انجام می گیرد. ابتدا باید نیاز تجهیز خود را مشخص کنید، سپس سایز موتور را مشخص کرده و در نهایت درایو مناسب را انتخاب می کنیم. در این ویدئو به صورت مختصر انجام این مراحل را مشاهده می کنید.

 • ایمنی الکتریکی

  244 بازدید

  استفاده از الکتریسیته در منزل و محیط کار یک امر کاملا رایج است، به طوریکه اغلب افراد خطرات ناشی از آن را نادیده می گیرند. حتی کسانی که از نظر کاری به مهارت خود اطمینان دارند نیز خطرات ناشی از الکتریسیته را نادیده می گیرند. در کل و به منظور شناسایی مناطق خطر و دوری از آنها، افراد باید بدانند که در ارتباط با تجهیزات برقدار دو خطر اصلی وجود دارد، برقگرفتگی و وقوع آرک فلش.

 • کلید ولت

  160 بازدید

  این ویدئو برگرفته از دوره ی کلیدهای فشار ضعیف می باشد. لطفا جهت مشاهده ی سرفصل های دوره به وب سایت مثلث زرد مراجعه فرمایید. www.mosalasezard.com

 • روش کار یک ژنراتور

  189 بازدید

  علی رغم اینکه ژنراتورها از نظر مدل متفاوت هستند، اما در واقع روش کار آن ها مشابه است. آن ها با استفاده از یک موتور گازوئیلی یا بنزینی و یک مولد القایی کار می کنند. در این ویدئو روش کار یک ژنراتور و دلایل احتمالی خرابی آن را مشاهده می کنید.

 • مدیریت هوشمند موتورها

  144 بازدید

  تجهیزات کنترل الکتروموتورها در تاسیسات حساس باید قابلیت جایگزینی سریع و آسان را داشته باشند. در صورت از کار افتادن #موتور_استارتر هر چه مدت زمان خرابی موتور کوتاه تر باشد میزان خسارات نیز افزایش می یابد. با وجود تجهیزات کشویی امکان جایگزینی سریع آن ها فراهم می شود اما همچنان انجام تنظیمات و راه اندازی مجدد پروسه ای زمان گیر است. پاسخ اشنایدر در حل این مشکل دستگاه LTMCUF است.

 • ترانس جریان روغنی

  155 بازدید

  ترانس جریان روغنی از نوع داخلی است که برای نصب در بوشینگ ترانسفوماتور قدرت، بریکر، رگولاتور ولتاژ و هر سیسمی که از روغن به عنوان عایق استفاده می کنند، طراحی شده است. ساختار دقیق این ترانس باعث کاهش جریان نشتی و توانایی اندازه گیری جریان های اتصال کوتاه شدید می شود. در صورتی که به سیم پیچ ثانویه متعدد نیاز باشد، هر سیم پیچ با فاصله ی منظم روی کل سطح ترانس جریان قرار داده می شود

 • سیستم زمین در پست برق

  206 بازدید

  هدف از اتصال زمین ایمن در پست ها این است که در صورت بروز اتصالی، خطر برق گرفتگی ایجاد نشود. اولین قدم در سیستم زمین، تست خاک محل ساخت پست می باشد. فاکتورهایی مانند جریان خطا، عایق بندی، پیکربندی سیستم قدرت و شبکه ی زمین نیز اهمیت دارند. در این ویدئو مرور کلی پروسه ی پیچیده ی طراحی سیستم زمین را مشاهده می کنید.

 • کلید چنج آور موتوردار

  211 بازدید

  این ویدئو برگرفته از دوره ی کلیدهای فشار ضعیف می باشد، جهت مشاهده ی سرفصل های دوره به وب سایت مثلث زرد مراجعه فرمایید. www.mosalasezard.com

 • سوئیچگیر مونتاژ شده ABB به نام PASS MOS 420 KV

  192 بازدید

  این سیستم شامل تجهیزاتی از قبیل بریکر، سکسیونر، سکسیونر زمین و ترانسفورماتور جریان در یک ماژول می باشد. با توجه یه تحقیقات و پیشرفت های ABB این سوئیچگیر به صورت کاملا مونتاژ شده و برای بهره برداری تنها به برخی تنظیمات نیاز دارد. این تنظیمات شامل چرخش سریع و آسان بوشینگ های ماژول است که در کمتر از 30 انجام می گیرد. این ویژگی مهم سرعت در نصب و راه اندازی ماژول مونتاژ شده را تضمین می کند.

 • راهکار پنج گانه ABB جهت اطمینان از امنیت ترانسفورماتور

  148 بازدید

  یکی از تجهیزات مهم در شبکه های انتقال برق، ترانسفورماتورهای قدرت هستند که از کار افتادن آن ها به هر دلیلی می تواند عواقب سنگینی به دنبال داشته باشد. ABB جهت اعمال موارد ایمنی در این تجهیزات، یک رویکرد 5 گانه در نظر گرفته که شامل ارزیابی، مقاوم سازی، مانیتورینگ، تعمیرات سریع و تعویض سریع می باشد. در این ویدئو گام های مختلف این رویکرد را مشاهده می کنید.

 • ایمنی در تابلو برق منازل

  344 بازدید

  جهت اطمینان از ایمنی تجهیزات الکتریکی خود موارد زیر را چک کنید: 1. آیا تابلو برق منزل شما بریکر یا فیوز قطع جریان در صورت بروز اتصالی کوتاه یا آتش سوزی را دارد؟ 2. از وجود حداقل یک بریکر نشتی جریان با جریان نشتی 0/03 آمپر یا 3 میلی آپیر مطمئن شوید. 3. همچنین مطمئن شوید که تابلو برق شما در برابر آتش سوزی در اثر اتصالی محافظت شده باشد.

 • برقگیر پیکس لینک فشار قوی ABB

  299 بازدید

  یکی از مشکلات اصلی شرکت های توزیع، برخورد صاعقه با خطوط هوایی برق است. در اکثر خطوط فوق توزیع و انتقال از سیم گارد جهت حفاظت برخورد صاعقه با هادی های فاز استفاده می شود. اما برای اینکه این روش درست کار کند لازم است که بدنه ی دکل ها کاملا اتصال زمین باشند. اما در مورد خطوط انتقالی که در بالای کوه ها قرار دارند، به دلیل افزایش مقاومت زمین، ظرفیت حفاظتی سیم های گارد کاهش می یابد.

 • دستگاه تست مِگِر MFT1730

  226 بازدید

  ویژگی های این دستگاه عبارتند از: 1. کنترل ساده از طریق رنگ های مشخص 2. دکمه های تست دوتایی 3. طراحی مقاوم در برابر ضربه 4. تست حلقه به صورت دو سیمه بدون قطعی 5. استفاده ی چند روزه با یک بار شارژ کامل 6. امکان ذخیره ی اطلاعات به مدت یک هفته 7. محافظت شدن در برابر ورود ولتاژ 8. قابلیت تست زمین 9. حفاظت بالا (کَت 4)

 • سیم بندی کلید چپ گرد و راست گرد سه فاز

  318 بازدید

  این ویدئو برگرفته از دوره ی کلیدهای فشار ضعیف می باشد، جهت مشاهده ی سرفصل های دوره و خرید به وب سایت مثلث زرد مراجعه کنید. www.mosalasezard.com

 • صفحه نمایش با قابلیت تنظیم روشنایی در پنل های قابل نصب

  127 بازدید

  در مورد تجهیزاتی که در فضای باز نصب می شوند، اطلاعات موجود روی صفحه نمایش آن ها ممکن است در اثر تابش نور خورشید در معرض دید اپراتور نباشند. زیمنس برای این مشکل راهکاری ارائه کرده است. پنل های قابل نصب در فضای باز که به صورت اتوماتیک روشنایی خود را تنظیم می کنند. در واقع وجود سنسور روشنایی، ویژگی اصلی این پنل ها می باشد.

 • تجهیزات مانیتورینگ و سوئیچینگ زیمنس با نام اَسِت گارد

  181 بازدید

  به منظور کاهش هزینه های تعمیرات و افزایش طول عمر تجهیزات، بریکرهای فشار متوسط باید بسیار قابل اعتماد باشند. به همین منظور زیمنس راهکاری خلاقانه برای مانیتورینگ و عیب یابی تجهیزات فشار متوسط در نظر گرفته است، در این روش مانیتورینگ آنلاین بریکرهای فشار متوسط مانع صرف هزینه های بالا شده و با استفاده از تجهیزات اَسِت گارد (Assetguard) از تجهیزات محافظت می شود.