در حال بارگذاری
 • 119
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 243.3هزار
  بازدید

بیمارستان چشم پزشکی نور

بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور نخستین بیمارستان تخصصی چشم پزشکی کشور می باشد که همواره در تمامی عرصه های علمی، عملی و تکنولوژیک پیشرو بوده و برتری خود را در کشور و منطقه حفظ کرده است.

 • 119
  دنبال کنندگان
 • 0
  دنبال شوندگان
 • 243.3هزار
  بازدید
Loading...
این کانال رسمی به درخواست "بیمارستان چشم پزشکی نور" ایجاد شده است.

همه ویدیو ها

 • بیماری مگس پران

  4,856 بازدید

  آیا هرگز برایتان پیش آمده است که هنگام خیره شدن به یک زمینه صاف (مثلاً یک کاغذ سفید یا آسمان آبی) متوجه ذرات کوچک غبار مانندی شوید که جلوی چشمتان بالا و پایین می روند و هرچه پلک می زنید باز هم مثل یک سایه کوچک در جلوی چشمتان قرار دارند؟ این سایه های مزاحم را اصطلاحاً مگس پران می گویند.

 • دیابت و تاثیرات آن بر چشم

  1,353 بازدید

  دیابت عروق کوچک بافت های مختلف بدن را درگیر می سازد؛ در چشم، این عروق بیشتر شبکیه را تحت تأثیر قرار می دهند و باعث کم خونی چشم می شوند. در مواردی نیز این عروق در ناحیه مرکزی شبکیه یا لکه زرد موسوم به ماکولا متورم شده و افت دید به وجود می آورد. عروق جدید بسیار شکننده هستند و زمینه ای می شود تا عوارض بعدی پشت سرهم تکرار شود. لازم به توضیح است اختلال در برنامه خواب این مشکل را تشدید می کند.

 • تغییر دائمی رنگ چشم

  12,093 بازدید

  تغییر دائمی رنگ چشم یکی دیگر از موارد کاربرد عنبیه مصنوعی است که جنبه زیبایی دارد. عنبیه مصنوعی در رنگ های متنوع موجود است و جراح رنگ مورد نظر بیمار را در داخل چشم ایشان قرار می دهد. این تغییر رنگ دائمی است، اما اگر به هر دلیلی نیاز به خروج عنبیه مصنوعی وجود داشته باشد، این کار به راحتی امکان پذیر است.

 • پیوند قرنیه از نوع DMEK

  15,654 بازدید

  انجام جراحی پیوند قرنیه به روش DMEK توسط آقای دکتر حسن هاشمی در بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشکی نور.

 • توریسم درمانی در بیمارستان چشم پزشکی نور

  2,641 بازدید

  بیمارستان فوق تخصصی چشم پزشكی نور با توجه به توانمندی های خود، تمامی خدمات چشم پزشكی برتر جهان را با بهترین كیفیت و تعرفه های منطقی به بیماران داخل و خارج از كشور، ارائه می دهد. این بیمارستان با استفاده از پیشرفته ترین تكنولوژی،بهترین نیروی انسانی متخصص، سابقه درخشان كاری و تجربه عالی، بهره مندی از مدیریت دانش محور و تعامل با مراكز داخلی و خارجی با هدف ارتقاء سطح كیفی خدمات و دانش چشم پزشكی، توسعه سطح انتظار مردم را مورد نظر قرار داده و بهترین خدمات را عرضه می نماید.

 • رینگ داخل قرنیه

  10,348 بازدید

  مهمترین کاربرد فعلی رینگ برای بیماران دچار قوز قرنیه (کراتوکونوس) خفیف یا متوسط می باشد که قرنیه شفافی داشته باشند و ضخامت قرنیه برای انجام این عمل کافی باشد در بیماران دچار قوز قرنیه، قرنیه دارای استحکام طبیعی نیست بنابراین استفاده از لیزر یا لیزیک روی اصلاح عیوب انکساری در این بیماران ممنوع است اما رینگ های قرنیه ای می توانند باعث بهبود دید بدون عینک و با عینک در بیماران شده و کاهش شدت بیماری گردند.

 • عمل جراحی کاتاراکت ( آب مروارید )

  29,655 بازدید

  جراحی کاتاراکت در حال حاضر یکی از شایعترین و موفقیت آمیزترین عمل های جراحی است که در حیطه پزشکی به انجام می رسد. در جراحی کاتاراکت عدسی طبیعی چشم بیمار که دچار کدورت شده است با یک عدسی مصنوعی شفاف تعویض می گردد.

 • عمل جراحی لنز داخل چشمی Artiflex IOL

  18,796 بازدید

  از حدود سال های 1950 تحقیقات بر روی قرار دادن لنزهای داخل چشمی شروع شد. هدف اولیه این تحقیقات بیماران دچار آب مروارید بودند که پس از خارج کردن عدسی چشم آن ها که کدرشده و ایجاد آب مروارید کرده بود از لنز داخل چشمی به جای عینک های قطور مورد نیاز پس از عمل استفاده گردد. این لنزها از جنس پلاستیک PMMA و یا سیلیکون بودند که با بافت چشم سازگار هستند. امروزه می توان بدون خارج کردن عدسی بیمار این لنزها را در داخل چشم برای اصلاح نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم شدید کار گذاشت.

 • عیوب انکساری

  4,833 بازدید

  شکل قرنیه، قدرت عدسی چشم و اندازه چشم عواملی هستند که مسوول واضح بودن تصاویر اشیا بر روی شبکیه می‏ باشند.

 • عمل جراحی لازک ( Lasek )

  42,596 بازدید

  روش لازک (LASEK) نوع تغییر یافته پی آر کی (PRK) می باشد. در جراحی لازک چشم پزشک از یک محلول الکلی جهت برداشت لایه اپی تلیوم قرنیه استفاده می کند. سپس لیزر اکسایمر بر روی قرنیه تابیده می شود و مجدداً لایه اپی تلیوم در محل اولیه قرار می گیرد. این روش در حال حاضر طرفداران کمتری دارد و عملاً جراحی پی آر کی (PRK) جایگزین آن شده است.

 • عمل جراحی فمتو لیزیک (FemtoLasik)

  21,599 بازدید

  لیزیک که یکی از شایع ترین، دقیق ترین و بی خطرترین روش های جراحی عیوب انکساری محسوب می شود، یک جراحی دو مرحله ای است که بر روی قرنیه فرد انجام می گیرد. در مرحله اول یک لایه (فلپ نازک) از سطح قرنیه برش داده می شود .در گذشته ای نه چندان دور برای برش دادن فلپ از تیغه های خودکار ظریف (میکروکراتوم) استفاده می شد، اما امروزه با دسترسی به لیزر فمتوسکند، می توان برش فلپ را نیز با لیزر انجام داد. به این ترتیب دقت و ایمنی عمل تا حد زیادی افزایش پیدا می کند. با ترکیب لیزر اگزایمر و لیزر فمتوسکند، تکنیک جدید

 • عمل جراحی پی آر کی (PRK)

  30,413 بازدید

  PRK یا فتو رفراکتیو کراتکتومی یک روش جراحی لیزری برای درمان نزدیک بینی و دوربینی و آستیگماتیسم است. در این روش برخلاف RK و لیزیک از هیچگونه چاقو یا تیغی برای برش قرنیه استفاده نمی شود.

 • عمل جراحی لیزیک ( lasik )

  31,816 بازدید

  لیزیک که یکی از شایع ترین، دقیق ترین و بی خطرترین روش های جراحی عیوب انکساری محسوب می شود، یک جراحی دو مرحله ای است که بر روی قرنیه فرد انجام می گیرد.