در حال بارگذاری
 • 153
  دنبال کننده
 • 6
  دنبال شونده
 • 75هزار
  بازدید

ویدیوهای جمال

ویدیوهای آموزش کامپیوتر به زبان فارسی و رایگان (جمال)

 • 153
  دنبال کنندگان
 • 6
  دنبال شوندگان
 • 75هزار
  بازدید
Loading...
این کانال از سوی "ویدیوهای جمال" تایید شده است.

همه ویدیو ها

 • آموزش Cpanel - قسمت 36 فهرست ایمیل ها Mailing Lists

  1,315 بازدید

  در قسمت 36 ام از مجموعه آموزش های سی پنل به بخش Mailing Lists می پردازیم. ازاین بخش می توانیم یک فهرستی از نشانی های ایمیل افراد را جمع آوری کنیم و برای آنها نامه بفرستیم. یا یک انجمن ایمیلی راه اندازی کنیم که هر کسی که به نشانیِ اصلیِ فهرست ایمیل نامه ای را ارسال کرد، به دیگر اعضا هم ارسال شود که این همان مفهوم اصلی فهرست های ایمیل است. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 35 نشانی پیش فرض ایمیل ها

  273 بازدید

  همانطور که در ویدیوهای قبلی دیدید، ما حساب های ایمیلی که می ساختیم، یک نشانی داشت که افراد مختلف برای ارسال نامه به آن صندوق باید از آن نشانی استفاده می کردند. حالا فرض کنید دراینجا افرادی به نشانی هایی از صندوق های ایمیلی نامه ای را ارسال کنند که صندوقی برای آن روی فضای میزبانی ما ساخته نشده است. این ویدیو آموزش بخش Default Address سی پنل است که نحوۀ مدیریت این نامه ها را آموزش خواهد داد.

 • آموزش Cpanel - قسمت 34 پاسخ گویی خودکار ایمیل ها

  300 بازدید

  یکی دیگر از امکانات مرتبط با ایمیل ها، پاسخ گویی های خودکار است که به ما امکان ارسال یک متن از پیش تعریف شده به کسانی که برای ما نامه ای را ارسال کردند را می دهد. اگر خواسته باشیم پیامی یکسان به تمامی مخاطب های خود ارسال کنیم، باید از قابلیت Autoresponders موجود در سی پنل طبق آموزش این ویدیو از مجموعه فیلم های جمال استفاده کنیم. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 33 ویرایش رکوردهای MX

  210 بازدید

  ما در سیستم DNS رکوردهایی را با نام MX داریم که در کنار دیگر رکوردهای پروندۀ ناحیه قرا رگرفتند. این رکوردها برای کارکرد صحیح ارسال و دریافت ایمیل در شبکه کاربرد دارد که در سی پنل هم ما بخشی با عنوان MX Entry داریم که برای ویرایش این نوع رکورد و همچنین نحوۀ دریافت نامه ها مورد استفاده قرار می گیرد. در این ویدیو توضیحات خوبی را به شما تقدیم می کنیم. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 32 پاس دهنده های ایمیل یا Forwarder

  137 بازدید

  منظور از پاس دهندۀ ایمیل، ارسال خودکار نامه ها از یک صندوق به یک صندوق دیگراست. در سی پنل ما این امکان را داریم که به صورت خوکار این کار را انجام دهیم. از این امکان با نام forwarder هم یاد می شود که در این ویدیو قصد آموزش این بخش از سی پنل را به صورت کامل و جامع خدمت شما داریم. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 31 نرم افزار ایمیل ThunderBird

  213 بازدید

  در ویدیوی قبلی شما با وب میل برای خواندن و ارسال ایمیل هایی که با سی پنل ساختیم آشنا شدید. حالا اگر خواسته باشیم بدون استفاده از وب میل اقدام به استفاده از صندوق ایمیل خودمان کنیم، باید از نرم افزارهای سمت کاربر مثل Thunderbird استفاده کنیم. حال در این قسمت می خواهیم این نرم افزار را یاد بگیریم. البته به صورت کلی. چرا که این برنامه امکانات زیادی را دارد. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 30 صندوق ایمیل Webmail

  186 بازدید

  اگر خواسته باشیم از یک نرم افزار تحت وب که با استفاده از مرورگر باز شود تا ایمیل های حساب های ایمیل خودمان را دریافت کنیم و ارسال کنیم، باید از قابلیت WebMailموجود در سی پنل استفاده کنیم. در قسمت های قبلی با طریقۀ ساخت حساب ایمیل آشنا شدید، حالا اگر خواسته باشید از آن حساب استفاده کنید، باید بخش Webmail را هم بیاموزید. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 29 حساب های ایمیل Email Accounts

  235 بازدید

  ایمیل ها جزء جدانشدنی از دامنه های اینترنتی هستند. بدین معنی که شما برای هر دامنه ای که به سی پنل خود متصل می کنید می توانید حساب های ایمیلی را تعریف کنید که با استفاده از آنها بتوانید اقدام به دریافت و ارسال نامه کنید. در این ویدیو طریقۀ ساخت حساب ایمیل و همچنین انجام تنظیمات آنها را می آموزید. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 28 Advanced Zone Editor

  219 بازدید

  شما در ویدیوی قبلی آموختید که رکورد DNS چیست و چطور از طریق بخش Simple Zone Editor در Cpanel رکوردهایی از نوع A و Cname ایجاد کنید. اما بخش Advanced Zone Editor به ما امکان مدیریت حرفه ای تر رکوردهای DNS دامنه هایمان را می دهد. که در این فیلم به طور کامل به آن اشاره شده است. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 27 Simple Zone Editor

  203 بازدید

  هر زمان که شما دامنه ای که به سی پنل خود منتصل می کنید، یک پرونده روی سرور ساخته می شود که مخصوص ذخیرۀ رکوردهای همان دامنه است. ما به آن پرونده Zone File یا پروندۀ ناحیه می گوییم. صفحۀ Simple Zone Editor سی پنل هم امکان مدیریت همین رکوردها را برای تک تک دامنه های مان را به ما می دهد. البته به روش ساده تر. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 26 Redirection

  236 بازدید

  یکی از قابلیت هایی که ما در ساخت صفحات سایت مان داریم، امکان ارجاع دادن بازدید کنندگان به صورت خودکار به یک صفحۀ دیگر است. به این عمل ارجاع یا Redirection گفته می شود که سی پنل هم دارای بخشی به همین نام است. در این ویدیو ما طریقۀ ساخت و مدیریت کردن ارجاع ها را به طور کامل بررسی می کنیم. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 25 Aliases

  185 بازدید

  یکی دیگر از روش های اتصال دامنه به فضای میزبانیِ خود، استفاده از ابزار Aliases در سی پنل است. در این روش ما یک دامنه را به صورت مستعار به سی پنل خود متصل می کنیم و کاری می کنید که دو تا سایت دقیقاً با محتوا و صفحات یکسان داشته باشیم. برای آشنایی بیشتر با Cpanel Aliases کافی است این ویدیوی فارسی را حتماً تماشا نمایید. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 24 زیر دامنه SubDomains

  255 بازدید

  مفهوم SubDomains همان زیر دامنه ای است که ما از دامنه های اصلیِ سایت خود می توانید بسازیم. به عنوان مثال blog.computeruser.ir یک زیر دامنه از computeruser.ir می باشد که در سی پنل به ما امکان ساخت چنین زیر دامنه هایی برای ساخت یک سایت مجزا داده شده است. این ویدیو توضیح کامل این بخش Cpanel است. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 23 Addon Domains

  259 بازدید

  اگر شما خواسته باشید یک سایت مجزای دیگری روی فضای میزبانی خود داشته باشید، راه حل استفاده از امکان Addon Domain سی پنل است. این بخش به ما این امکان را می دهد که دامنه هایی را به هاست خود متصل کنیم که قصد ساخت سایت رو آنها را داریم. این ویدیو شرح کامل بخش Addon Domains سی پنل می باشد. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 22 Site Publisher

  127 بازدید

  یکی از امکاناتی که جدیداً به سی پنل اضافه شده است، بخش Site Publisher است که با استفاده از آن می توانیم اولین صفحه یا صفحۀ موقتیِ سایت خودمان را بسازیم. در این ویدیو یاد خواهید گرفت که چطور از این ابزار برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید و حتی یک صفحۀ رزومۀ ساده برای خودتان ایجاد کنید. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 21 نوار وضعیت و آمار هاست

  114 بازدید

  در نسخه های جدید قالب نوین سی پنل ما نواری را می بینیم که در سمت راست اطلاعات و منابع فضای میزبانی ما را نشان می دهد. در این ویدیو تمامی موارد موجود در این نوار را که در صفحۀ اصلی در Cpanel وجود دارد توضیح خواهیم داد. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 20 بخش Remote MySQL

  117 بازدید

  اگر ما خواسته باشیم به دستگاه ها و سرورهای دیگری که روی شبکۀ اینترنت هستند اجازه دهیم که به پایگاه دادۀ MySQL ما دسترسی پیدا کنند، باید از بخش Remote MySQL آی پی آن را به هاست خود معرفی کنیم تا به راحتی بتوانیم ارتباط مد نظر را برقرار کنیم. این ویدیو مختص آموزش کامل Remote MySQL است. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 19 آموزش phpMyAdmin

  181 بازدید

  می رسیم به بخش phpMyAdmin که یک نرم افزار برای مدیریت پایگاه دادۀ MySQL به صورت گرافیکی و بسیار ساده است. در این ویدیو به طریقۀ افزودن یک جدول درون پایگاه داده با استفاده از phpMyAdmin و همچنین افزودن رکورد می پردازیم که نمایی از نحوۀ کار با این بخش از سی پنل است. البته توضیحات phpMyAdmin را نمی توان درون یک ویدیو گنجاند. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش Cpanel - قسمت 18 MySQL Database Wizard

  224 بازدید

  در آخرین قسمت از مجموعه ویدیوهای آموزش Cpanel به آموزش بخش MySQL Databases پرداختیم. اما ما اگر خواسته باشیم به روش بسیار ساده تری اقدام به ساخت پایگاه داده کنیم، می توانیم از بخش MySQL Database Wizard استفاده کنیم که بسیار راحتر و سر راست است. با این تفاوت که مراحل ساخت را به صورت گام به گام پیش می برد. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش زمان بندی کردن آپدیت خودکار در ویندوز 10

  487 بازدید

  در سه ویدیوی قبلی به روش هایی برای غیر فعال کردن به روز رسانی خودکار ویندوز 10 اشاره شد. این ویدیو هم در ادامۀ آن سه قسمت است. که در اصل قصد غیر فعال کردن آپدیت خودکار را نداریم. بلکه می خواهیم این فرآیند را برای زمان های خاصی، مثل نیمه شب، زمان بندی کنیم. که از پنجرۀ Group Policy Editor اقدام کردیم. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش غیرفعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز 10 - روش سوم

  565 بازدید

  در این روش برای غیر فعال کردن به روز رسانی ویندوز 10 ما به Registry ویندوز متوصل می شویم که معادلی برای رفتن به بخش Group Policy و پی گرفتن تنظیمات از آنجاست. یعنی چه شما به روشی ویدیوی قبلی عمل کنید و چه به این روش که در این ویدیو آموزش داده خواهد شد، نتیجه یکی خواهد بود و تفاوتی ندارد. فقط در این قسمت از رجیستری ویندوز استفاده خواهیم کرد. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش غیرفعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز 10 - روش دوم

  500 بازدید

  در ویدیوی قبلی ما یاد گرفتیم که چطور با استفاده از بخش Services ویندوز مبادرت به غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار ویندوز 10 کنیم. اما در این ویدیو به روش دوم غیرفعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 10 اشاره خواهیم کرد که در این روش به Settings و سپس زیر بخش Update خواهیم رفت. اما از آنجایی که گزینۀ نحوۀ به روز رسانی از این قسمت غیرفعال است، اول باید از پنجرۀ Group Policy این گزینه را فعال کنیم.

 • آموزش غیرفعال کردن آپدیت خودکار در ویندوز 10 - روش اول

  336 بازدید

  ویندوز 10 به عنوان آخرین نسخه از سیستم عامل شرکت مایکروسافت دارای وابستگیِ بیشتری به اینترنت نسبت به نسخه های قبلی است. یکی از این وابستگی ها به جهت به روز رسانی های اجباری سیستم عامل است که اگر شما نیازی به به روز شدن رایانۀ خود نداشته باشید، بهتر است که Update ویندوز را غیر فعال کنید. این کار از روش های مختلف قابل انجام است که روش اول استفاده از پنجرۀ کنترلی سرویس ها یا Services است.

 • ورود به حالت Safe Mode در ویندوز 10

  241 بازدید

  حالت Safe Mode حالتی از ورود به سیستم عامل ویندوز است که قسمت ها و سرویس های غیر ضروی رایانه اجرا نمی شوند. از این حالت برای رفع ایراد و انجام کارهایی که در حالت عادی نمی توان روی ویندوز انجام داد استفاده می شود. در این ویدیو به زبان فارسی با طریقۀ ورود به حالت Safe Mode در ویندوز 10 آشنا خواهید شد که روی ویندوز 8 و 8.1 هم کار خواهد کرد. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش ESET Smart Security 29 تنظیمات پیشرفته Interface

  161 بازدید

  در آخرین قسمت از مجموعه ویدیوهای آموزش نرم افزار ESET Smart Security نسخۀ 8 می پردازیم به آخرین بخش از تنظیمات پیشرفته موسوم به Interface که تنظیمات مربوط به رابط کاربری را به همراه دارد. به عنوان مثال اینکه شما می خواهید در فهرست راست کلیک در قسمت های مختلف ویندوز، چه دستوراتی از این نرم افزار وجود داشته باشد، از این قسمت قابل تنظیم است. همچنان با مجموعه ویدیوهای دیگر جمال همراه ما باشید.

 • آموزش ESET Smart Security 28 تنظیمات پیشرفته Tools

  120 بازدید

  طریقۀ رفتار با پرونده های گزارش، تظیمات قرنطینه، اخطارهای به روز رسانی رایانه، تنظیمات رفع ایراد، تنظیمات هشدارها و پیام ها و .. تنظیماتی است که از بخش Tools تنظیمات پیشرفتۀ نرم افزار ESET Smart Security قابل انجام است. که در این ویدیو توضیحات لازم خدمت شما داده خواهد شد. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش ESET Smart Security 27 تنظیمات پیشرفته Update

  106 بازدید

  همانطور که گفتیم و حتماً می دانید، بخش به روز رسانی پایگاه دادۀ امضاهای ویروس ها یکی از بخش های اساسی هر نرم افزار ضد ویروس است. به این دلیل که تا زمانی که نرم افزار به شما به روز نباشد، به هیچ عنوان نمی تواند کاربرد لازم را داشته باشید. به روز رسانی نرم افزار دارای بخش تنظیماتی است که در این ویدیو خدمت شما به صورت کامل آموزش داده خواهد شد. پس همچنان با فیلم های جمال همراه باشید. ** در حالت HD ببی

 • آموزش ESET Smart Security 26 تنظیمات Parental Control

  326 بازدید

  نرم افزار ESET Smart Security بخشی هم برای کنترل دیگران توسط والدین دارد که با نام Parental Control شناخته می شود. البته خود سیستم عامل ویندوز هم چنین قابلیتی را دارد. اما کنترل والدین ESET کنترل کاملی روی سایت هایی که قرار است بازدید شود و همچنین دیگر بخش های سیستم به همراه دارد که اگر شما جزء والدینی هستید که روی نحوۀ استفادۀ فرزندان تان با رایانه حساس هستید، این ویدیو را از دست ندهید.

 • آموزش ESET Smart Security 25 تنظیمات پیشرفته Web and Em

  73 بازدید

  به تنظیمات پیشرفتۀ مربوط به وب و ایمیل می رسیم که برای کنترل روی بدافزارهایی که از طریق وب و ایمیل وارد رایانۀ ما می شوند، کار کردن با این قسمت ضروری به نظر می رسد. پس اگر به امنیت رایانۀ خود اهمیت می دهید، زمانی را هم صرف دیدن این ویدیو کنید که نکات جالب توجهی را خواهید آموخت. ** در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش ESET Smart Security 24 قطع دسترسی اینترنت برنامه

  188 بازدید

  اگر شما هم به دنبال راه حلی برای قطع کردن دسترسیِ یک نرم افزار به اینترنت هستید، با استفاده از نرم افزار ESET Smart Security می توانید این کار را طبق آموزش موجود در این ویدیوی آموزشی انجام دهید. برای این کار باید از پنجرۀ تنظیمات پیشرفته اقدام کرده و هر کدام از نرم افزارهایی که مدنظرتان است را انتخاب کرده و به نرم افزار برای قطع دسترسیِ آن معرفی کنید. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش ESET Smart Security 23 تنظیمات پیشرفته Network

  259 بازدید

  از بخش های مهم و اساسی تنظیمات پیشرفته نرم افزار ESET Smart Security بخش Network است که تنظیمات مربوط به دیوار آتش یا همان فایروال را در خود گنجانده است. یکی از بخش هایی که حتماً باید آن را یاد بگیرید، همین بخش است که نحوۀ تعامل دیوار آتش نرم افزار شما را با شبکه و تهدیدهای امنیتی تعیین می کند. ** حتماً در حالت HD تماشا کنید.

 • آموزش ESET Smart Security 22 تنظیمات پیشرفته Computer

  173 بازدید

  در این قسمت از مجموعه ویدیوهای آموزش ESET Smart Security می رسیم به تنظیمات پیشرفته نرم افزار که درون یک پنجرۀ جداگانه برای ما باز می شود. در این پنجره قسمت های مختلفی وجود دارد که ما در این ویدیو به بخش computer اشار خواهیم کرد که تنظیمات مربوط به آنتی ویروس نرم افزار را در خود جای داده است. در ویدیوهای بعدی با قسمت های دیگر تنظیمات پیشرفته آشنا خواهید شد. ** در حالت HD تماشا کنید.