در حال بارگذاری
×
کانال آپارات در تلگرام
دنبال کنید

گروه آموزشی فردانش

ویدئو های آموزشی ورد، اکسل، اکسس، آفیس
+ دنبال کردن115
برای دنبال کردن کانال "گروه آموزشی فردانش" و استفاده از سایر در سایت عضو و یا وارد شوید.
بازدید همه ویدیوها: 69,444
Loading...

همه ویدیو ها

 • پرس و جو های UNION در اکسس

  632 بازدید
  -
  1 آذر 95

  پرس و جو های Union در اکسس یکی از انواع مهم پرس و جو ها بوده و برای گرفتن اجتماع بین دو مجموعه رکورد استفاده می شوند. در ویدئوی آموزشی این موضوع مطرح شده است.

 • ابزار Data Validation در اکسل - بخش دوم

  247 بازدید
  -
  1 آذر 95

  ادامه ابزار Data Validation و تعریف شرط های ویژه مانند : مقادیر وارد شده در یک محدوده حرف اولشان a باشد. در یک محدوده نتوان اطلاعات تکراری وارد کرد. اگر در ستون A عدد کمتر از 10 نوشتید، در ستون B نتوانید عدد وارد کنید

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت بیست و دوم

  804 بازدید
  -
  30 آبان 95

  در این قسمت به عنوان قسمت پایانی دوره اکسس ابتدا بحث خروجی های اکسل را تکمیل کردیم. (چگونگی درج عنوان فیلد ها و موضوعات دیگر) و سپس به موضوع خروجی pdf پرداختیم. در پایان هم موضوع کومبوباکس های مرتبط را مطرح کردیم.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت بیست و یکم

  1,088 بازدید
  -
  28 آبان 95

  در این قسمت به موضوع ساخت گرازش در اکسس می پردازیم. با گروهبندی اطلاعات آشنا می شویم و تنظیمات گزارش را معرفی می کنیم. سپس استفاده از اکسل به عنوان ابزار گزارش سازی را یاد می گیریم و با استفاده از کتابخانه DAO، اطلاعات را از اکسس به اکسل می فرستیم.

 • ارتباط بین جداول در اکسس - بخش دوم

  228 بازدید
  -
  27 آبان 95

  در بخش قبل به مفاهیم اولیه ارتباط بین دو جدول پرداخته شد و در این ویدئو موضوعاتی مانند inner join,left outer join, right outer join مطرح می شوند.

 • ارتباط بین جداول در اکسس - بخش اول

  274 بازدید
  -
  27 آبان 95

  بعد از موضوع طراحی جداول در اکسس، در این ویدئو به مبحث برقراری ارتباط بین دو جدول پرداخته شده و مباحثی مانند ارتباط یک به یک، یک به چند، چند به چند در آن مطرح شده است.

 • طراحی جدول در اکسس - بخش دوم

  253 بازدید
  -
  27 آبان 95

  در ویدئوی بخش اول از موضوع طراحی جدول در اکسس با بخش انواع داده در اکسس آشنا شدید و در این ویدئو با ویژگی های هر نوع فیلد آشنا خواهید شد.

 • طراحی جدول در اکسس - بخش اول

  224 بازدید
  -
  27 آبان 95

  بعد از موضوع تحلیل فرایند اطلاعاتی یک سیستم، قدم بعدی به عنوان شروع پیاده سازی برنامه کاربردی در اکسس، ساخت جدول می باشد که در ویدئوی پیوست بخش اول این موضوع به زبانی ساده مطرح شده است.

 • پرس و جو های انتخابی در اکسس (بخش 2)

  190 بازدید
  -
  27 آبان 95

  دومین بخش از موضوع پرس و جو های انتخاب با موضوعاتی مانند : ایجاد ستون های محاسباتی نام مستعار دستور Distinct دستور IN

 • پرس و جو های انتخابی در اکسس (بخش 1)

  417 بازدید
  -
  27 آبان 95

  برای شروع یادگیری مفهوم پرس و جو (Query) این آموزش مفید بوده و مفاهیم اولیه را بر روی پایگاه داده Northwind به شما آموزش می دهد.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت بیستم

  677 بازدید
  -
  26 آبان 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع طراحی فرم های اکسس، کار را با طراحی فرم تغییر رمز شروع می کنیم . سپس با کنترل OptionGroup آشنا می شویم و با استفاده از آن در صفحه اصلی برنامه، یک پنل گزارشی می سازیم.و در پایان گزارش روند فروش ماهیانه را تولید کرده و در پنل خود از آن استفاده می کنیم.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت نوزدهم

  683 بازدید
  -
  24 آبان 95

  در این قسمت مجددا به موضوع طراحی فرم های اکسس بر میگردیم و با نکات جدیدی آشنا می شویم. ابتدا با کنترل ComboBox به عنوان یکی از پر استفاده ترین کنترل های فرم آشنا می شویم و یاد می گیریم که داده های آن را با استفاده از جمله هایی SQL تامین کنیم. سپس با موضوع سابفرم ها آشنا می شویم و فرم ویرایش فاکتور را با استفاده از آن توسعه می دهیم. همچنین نحوه اتصال داده های سابفرم به فرم اصلی را یاد می گیریم.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت هجدهم

  519 بازدید
  -
  20 آبان 95

  در ابتدا با مفهوم کامپایل اکسس (فایل های accde) آشنا می شویم. بعد از آن با موضوع Linked Table و جایگاه آن در امنیت اطلاعات آشنا می شویم. سپس از ابزار Split در اکسس برای جداسازی اطلاعات از رابط کاربری استفاده می کنیم و در انتها با استفاده از کد های VBA قادر خواهیم بود که به فایل اکسس حفاظت شده متصل شویم و اطلاعات را به صورت Linked Table فراخوانی کنیم.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت هفدهم

  606 بازدید
  -
  18 آبان 95

  دغدغه های امنیت اطلاعات همیشه برای کاربران اکسس مطرح بوده و ما تلاش کردیم که در قسمت های هفدهم و هجدهم به این موضوعات تا حد زیادی پاسخ دهیم. در این قسمت ابتدا با تنظیمات اکسس در موضوعات دسترسی و ... آشنا می شویم و سپس نگاهی کلی به موضوع ماکرو ها و ماکروی Autoexec خواهیم انداخت و در ادامه در مورد مفهوم خاصیت ByPass و غیر فعال کردن کلید شیفت در اکسس صحبت می کنیم.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت شانزدهم

  732 بازدید
  -
  14 آبان 95

  در این قسمت موضوع طراحی قابلیت جستجو بر روی فیلد های یک فرم صحبت می شود و شما با بهترین روش پیاده سازی این قابلیت آشنا می شوید. صدا زدن قابلیت جستجو در زمان فشار دادن کلید اینتر (رویداد KeyDown) و اجرای آن با استفاده از ویرایش SQL String به طور کامل در این ویدئو ارائه شده است.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت پانزدهم

  798 بازدید
  -
  12 آبان 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع فرم لاگین (قسمت 14)، موضوع طراحی لاگین چند سطحی و مدیریت سطوح دسترسی آموزش داده شده است. به زبانی ساده می توانید پس از مشاهده این ویدئو به هر کاربر تنها فاکتور های خودش را نشان دهید و همینطور از دسترسی برخی کاربر ها به بخش های خاص از برنامه جلوگیری کنید.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت چهاردهم

  861 بازدید
  -
  8 آبان 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع طراحی فرم ها در اکسس ، امکان حذف کاربر با اجرای مستقیم دستور های SQL آموزش داده شده است. همچنین موضوع فرم لاگین, نحوه طراحی و چگونگی کار آن به طور کامل در این ویدئو آموزش داده شده است.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت سیزدهم

  875 بازدید
  -
  30 مهر 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع طراحی فرم ها در اکسس ، با دستور Msgbox به طور کامل آشنا می شویم و دکمه ها و پاسخ کاربر را مدیریت می کنیم. همچنین توابع تجمعی Dsum, Dcount, Dlookup را معرفی کرده و با استفاده آنها توسعه سیستم را ادامه می دهیم.

 • ابزار Switchboard Manager در اکسس

  162 بازدید
  -
  30 مهر 95

  ابزار Switchboard Manager قابلیتی جالب و قدرتمند در اکسس است که با استفاده از آن می توانید یک رابط کاربری برای فایل اکسس خود طراحی کنید، بدون اینکه یک سطر کد بنویسید. به زبان ساده تر می توانید فرم هایی با دکمه هایی (با عملکرد متفاوت) داشته باشید. در ویدئوی پیوست این مطلب به زبان ساده بیان شده است.

 • ابزار Advanced Filter در اکسل

  217 بازدید
  -
  30 مهر 95

  ابزار Advanced Filter در اکسل

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت دوازدهم

  1,252 بازدید
  -
  30 مهر 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع طراحی فرم ها در اکسس ، طراحی فرم های درج و ویرایش اطلاعات را ادامه می دهیم. تغییر RecordSource برای فرم های Bound را یاد می گیریم.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت یازدهم

  968 بازدید
  -
  21 مهر 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع طراحی فرم ها در اکسس ، شروع به موضوع طراحی رابط کاربری درر اکسس می کنیم. قدم های اول در موضوع طراحی فرم اصلی (Main Form) را بر می داریم و در ادامه آن موضوع طراحی فرم های درج و ویرایش اطلاعات را شروع می کنیم.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت دهم

  1,204 بازدید
  -
  21 مهر 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع طراحی فرم ها در اکسس ، با موضوع کنترل های فرم در اکسس آشنا می شوید (CommandButton, ComboBox, ListBox, TextBox, …) . همینطور موضوع رویداد های کنترل ها با مثالی ساده در این ویدئو مطرح شده است.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت نهم

  975 بازدید
  -
  21 مهر 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع طراحی فرم ها در اکسس در قسمت هشتم، با پنجره خصوصیات یا ویژگی های اکسس آشنا می شویم. همینطور موضوع رویداد های فرم ها در اکسس با مثالی ساده در این ویدئو مطرح شده است.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت هشتم

  1,306 بازدید
  -
  16 مهر 95

  در این قسمت موضوع طراحی فرم ها در اکسس شروع می شود. انواع روش های ساخت فرم و مفاهیمی مانند Single,Continuous, Bound, Unbound و ... در این قسمت مطرح می شود.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت هفتم

  908 بازدید
  -
  16 مهر 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع Query های اکسس، با موضوع Action Query ها یا پرس و جو های عملیاتی (شامل پرس و جو های Delete, Update, Append, Make Table) آشنا می شوید.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت ششم

  1,362 بازدید
  -
  16 مهر 95

  در این قسمت موضوع Query های اکسس و توسعه آنها مطرح می شود. شما با مفاهیم Left Join و Inner Join آشنا می شوید و همچنین ساخت Query از چند جدول را یاد خواهید گرفت.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت پنجم

  1,104 بازدید
  -
  14 مهر 95

  در این قسمت و در ادامه موضوع Query های اکسس, با مفاهیم مرتب کردن اطلاعات و گروه بندی آنها (GroupBy) آشنا خواهید شد. همچنین در قالب چند مثال در موضوع پروژه, با روش ایجاد ستون های محاسباتی در Query ها آشنا می شوید.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت چهارم

  1,321 بازدید
  -
  2 مهر 95

  در این قسمت مفهوم پرس و جو یا Query در اکسس مطرح شده و مثال های متنوعی بر مبنای پرس و جو های Select بیان شده است. همچنین همچنین در ادامه نگاهی با ساختار زبان SQL و نحوه استفاده آن در پرس و جو های اکسس شده است.

 • دوره جامع آموزش اکسس 2013 - قسمت سوم

  1,885 بازدید
  -
  29 شهریور 95

  در این قسمت مفهوم ارتباط بین جداول که در قسمت دوم مفاهم کلی آن مطرح شد، به شکل عملی پیاده سازی و آموزش داده شده است. همچنین بحث انواع ارتباط و قانون جامعیت ارتباط مطرح و بر روی فایل پیوست این قسمت پیاده سازی و ارائه شد.

 • تنظیمات پرش (Tab) در MS Word

  292 بازدید
  -
  29 شهریور 95

  در این ویدئو موضوع نقاط پرش، انواع آنها و همچنین Tab Leader به طور کامل آموزش داده شده است.

 • انواع Breaks در MS Word

  101 بازدید
  -
  29 شهریور 95

  در دوره های Word سوال هایی اینچنین زیاد از من پرسیده شده است : “من می خواهم ۵ صفحه اولم کادر نداشته باشد و از صفحه ششم تا یکی مونده به آخر کادر دور صفحه بزارم” “چطوری فایل ۱۰۰ صفحه ای رو مدیریت کنم طوری که وقتی لابه لای صفحه هام، متن اضافه می کنم صفحه بندی به هم نریزه” “برای رفتن از یه ستون به ستون دیگه راهی به جز Enter زدن های پشت سر هم وجود داره ” پاسخ همه این سوال ها در این ویدئو