در حال بارگذاری
 • 95
  دنبال کننده
 • 30
  دنبال شونده
 • 144.9هزار
  بازدید

germany1974

کلیپ های از مناطق دیدنی جهان

 • 95
  دنبال کنندگان
 • 30
  دنبال شوندگان
 • 144.9هزار
  بازدید
Loading...

همه ویدیو ها

 • شهر آلتسناو - کشور آلمان

  43 بازدید

  شهر آلتسناو با 59.33 کیلومترمربع مساحت در جنوب کشور آلمان در ایالت باواریا در کنار رودخانه کاهل واقع شده است. نام کامل این شهر آلتسناو این اونترفرانکن می باشد. از دیدنی های شهر آلتسناو می توان ساختمان شهرداری، قلعه آلتسناو، کلیسای سنت خواستیناس که ساخته سال 1758 می باشد را نام برد.

 • شهر ازمیر - کشور ترکیه

  251 بازدید

  شهر ازمیر با 7340 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور ترکیه در ایالت ازمیر در کنار دریای اژه واقع شده است. این شهر پس از شهرهای استانبول و آنکارا سومین شهر بزرگ کشور ترکیه محسوب می شود. از دیدنی های شهر ازمیر می توان به ساحل دریای اژه، برج ساعت، ساختمان تاریخی آسانسور، خرابه های قلعه کادیفه کاله و ... اشاره کرد.

 • شهر ویلنیوس - کشور لیتوانی

  62 بازدید

  شهر ویلنیوس در سال 1323 میلادی با 401 کیلومترمربع مساحت در جنوب شرقی کشور لیتوانی در ایالت ویلنیوس در کنار رودخانه ویلنیا بنا شد. این شهر به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر کشور لیتوانی دارای لقب اورشلیم شمال و آتن لیتوانی می باشد. از دیدنی های شهر ویلنیوس عبارتند از : 1- برج گیدیمیناس، 2- یادبود پادشاه میندوگاس، 3- کلیسای سنت کازیمیر، 4- برج تلویزیون، 5- میدان کلیسای جامع، 6- دانشگاه ویلنیوس و ... .

 • شهر سلفوس - کشور ایسلند

  86 بازدید

  شهر سلفوس با 2 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور ایسلند در ایالت اربورگ در کنار اقیانوس آتلانتیک شمالی واقع شده است. این شهر که در فاصله 50 کیلومتری شهر ریکیاویک (پایتخت ایسلند) قرار دارد را می توان به عنوان کوچکترین شهر کشور ایسلند نیز نام برد که به آن شهرک نیز گفته می شود. مفهوم نام سلفوس در زبان ایسلندی آبشار است ولی نکته قابل توجه اینجاست که هیچ گونه آبشاری در این شهر وجود ندارد.

 • شهر آرکیپا - کشور پرو

  67 بازدید

  شهر آرکیپا در 15 آگوست 1540 میلادی با 2923.53 کیلومترمربع مساحت توسط گارسی مانوئل د کارباخال در جنوب کشور پرو در ایالت آرکیپا بنا شد. این شهر در فلات آلتیپلانو و در ارتفاع 2380 متری از سطح دریا قرار دارد که پس از لیما (پایتخت پرو) دومین شهر مهم کشور پرو محسوب می شود. از دیدنی های شهر آرکیپا می توان میدان پلازا د آرماس، قله آتشفشانی ولکانو، کلیسای یسوعیون و ... را نام برد.

 • شهر پولا - کشور کرواسی

  263 بازدید

  شهر پولا با 51.65 کیلومترمربع مساحت در شمال غربی کشور کرواسی در ایالت ایستریا در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است. این شهر که یکی از شهرهای صنعتی کشور کرواسی می باشد در زمینه کشتی سازی فعالیت می کند. از دیدنی های شهر پولا می توان به آمفی تئاتر پولا آرنا، ساحل PUNTA VERUDELA، دژ پولا، استادیوم ADLO DEROSINA، کلیسای سنت آنتونیو و ... اشاره کرد.

 • شهر دوبلین - کشور ایرلندجنوبی

  131 بازدید

  شهر دوبلین که به مفهوم برکه سیاه می باشد با 114.99 کیلومتر مربع مساحت در شرق کشور ایرلندجنوبی در ایالت لینستر در کنار رود لیفی واقع شده است. این شهر که در سال 1922 میلادی به عنوان پایتخت کشور ایرلندجنوبی معرفی شد در این کشور با نام بایله آتا کلایث نیز شناخته می شود. از دیدنی های شهر دوبلین عبارتند از : 1- پارک فونیکس - 2- پل کابلی ساموئل - 3- میدان پارلمان - 4 - موزه ملی - 5 - کالج ترینیتی و ... .

 • شهر کوبورگ - کشور آلمان

  378 بازدید

  شهر کوبورگ با 48.3 کیلومترمربع مساحت در جنوب کشور آلمان در ایالت باواریا واقع شده است. این شهر در یک همه پرسی در سال 1919 میلادی تصمیم به جدایی از ایالت تورینگن و پیوستن به ایالت باواریا گرفت که در سال 1920 میلادی به این ایالت پیوست. شهر کوبورگ در کشور آلمان با شعار (لاتین، درست و ثابت قدم) شناخته می شود. از دیدنی های این شهر می توان قلعه کوبورگ، مدرسه ارنبورگ، تالار شهر و ... را نام برد.

 • شهر لیپایا - کشور لتونی

  121 بازدید

  شهر لیپایا در سال 1625 میلادی با 60.4 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور لتونی در کنار دریای بالتیک بنا شد. از دیدنی های این شهر می توان به کلیسای جامع ارتودوکس سنت نیکلاس که ساخته نیروی دریای روسیه می باشد، کلیسای سنت آنا و ... اشاره کرد.

 • شهر تاشکند - کشور ازبکستان

  137 بازدید

  شهر تاشکند با 334.8 کیلومترمربع مساحت در شمال شرقی کشور ازبکستان در ایالت تاشکند در مرز با کشور قزاقستان واقع شده است. این شهر که در گذشته چاچ نامیده می شده به شهر تیمور لنگ نیز مشهور است. از مناطق دیدنی شهر تاشکند عبارتند از : میدان امیر تیمور، موزه امیر تیمور، برج تاشکند، میدان استقلال، شهربازی GAFUR GULYAM و ... .

 • شهر لیوبلیانا - کشور اسلوونی

  156 بازدید

  شهر لیوبلیانا در سال 1112میلادی با 163.8 کیلومترمربع مساحت در مرکز کشور اسلوونی در ایالت لیوبلیانا در کنار رودخانه لیوبلیانیتسا بنا شد. این شهر که پایتخت کشور اسلوونی می باشد تا سال 1918 میلادی با نام لایباخ شناخته می شد که از آن پس به لیوبلیانا به مفهوم آب گرفتگی تغییر نام پیدا کرد. از دیدنی های شهر لیوبلیانا می توان پارک تیولی، رودخانه لیوبلیانیتسا، پل سه گانه و ... را نام برد.

 • شهر تارتو - کشور استونی

  101 بازدید

  شهر تارتو در سال 1030 میلادی با 38.8 کیلومترمربع مساحت در شرق کشور استونی در ایالت تارتو در کنار رود امایوگی (رود مادر) بنا شد. این شهر که در فاصله 186 کیلومتری از شهر تالین (پایتخت استونی) قرار دارد دارای 79 متر بلندی از سطح دریا می باشد. از دیدنی های شهر تارتو می توان به دانشگاه تارتو، تالار شهر، برج TIGUTORN، مجسمه بوسیدن دانش آموزان، خرابه کلیسای جامع، کلیسای سنت جان و ... اشاره کرد.

 • شهر کوریتیبا - کشور برزیل

  193 بازدید

  شهر کوریتیبا در 29 مارس 1693 میلادی با 430.9 کیلومترمربع مساحت در جنوب شرقی کشور برزیل در ایالت پارانا در کنار اقیانوس آتلانتیک جنوبی بنا شد. این شهر که به سرزمین درختان سر به فلک کشیده معروف است یک از میزبانان جام جهانی 2014 بوده است. از دیدنی های شهر کوریتیبا می توان موزه نیمایر اسکار، باغ گیاه شناسی، پارک آلمائو و ... را نام برد.

 • شهر خارکیف - کشور اکراین

  161 بازدید

  شهر خارکیف در سال 1650 میلادی با 350 کیلومترمربع مساحت در شمال شرقی کشور اکراین در ایالت خارکف بنا شد. این شهر که دومین شهر بزرگ کشور اکراین می باشد از سال 1919 تا 1934 میلادی پایتخت کشور اکراین بود. از دیدنی های شهر خارکیف می توان به میدان آزادی، بنای یادبود 23 آگوست 1943 مربوط به پایان اشغال اکراین توسط آلمان در جنگ جهانی دوم، کلیسای ارتدوکس سنت بشارت، کلیسای سنت تاتیانا و ... اشاره کرد.

 • شهر وورتسبورگ - کشور آلمان

  342 بازدید

  شهر وورتسبورگ در سال 704 میلادی با 87.63 کیلومترمربع مساحت در جنوب کشور آلمان در ایالت باواریا بنا شد. این شهر که پذیرای رود ماین در داخل خود می باشد در سال 1981 میلادی جز میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. از مناطق دیدنی شهر وورتسبورگ می توان دژ مارینبورگ، کلیسای مارین کپله، رود ماین و ... را نام برد.

 • شهر تورین - کشور ایتالیا

  133 بازدید

  شهر تورین که در بین سالهای 1861 تا 1865 میلادی به عنوان پایتخت کشور ایتالیا محسوب می شد با 130.17 کیلومترمربع مساحت در شمال غربی ایتالیا در رشته کوهای آلپ و کنار رود پو در ایالت پیه مونته واقع شده است. مفهوم نام این شهر گاو نر کوچک است. از دیدنی های شهر تورین می توان به نمایشگاه خودروهای قدیمی، دژ والنتینو، معبد موله آنتونلیانا، موزه مصرشناسی، کاخ سلطنتی تور، ساختمان پالازو و ... اشاره کرد.

 • شهر کاوهسیونگ - کشور تایوان

  99 بازدید

  شهر کاوهسیونگ با 2951.85 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور تایوان در کنار دریای چین جنوبی واقع شده است. از دیدنی های شهر کاوهسیونگ می توان به معبد کنفسیوس، معبد پاگودا (معبد اژدها و ببر)، گنبد نور، فانوس دریایی و ... اشاره کرد.

 • شهر نیویورک - کشور ایالات متحده امریکا

  687 بازدید

  شهر نیویورک با 11327 کیلومترمربع مساحت در شمال شرقی کشور ایالات متحده امریکا در ایالت نیویورک در کنار اقیانوس آتلانتیک شمالی واقع شده است. این شهر به علت اهمیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی که دارد لقب پایتخت جهان را به خود اختصاص داده است. از دیدنی های شهر نیویورک عبارتند از : مجسمه آزادی، پل بروکلین، پارک مرکزی نیویورک، برج تجاری امپایر استیت، مرکز تجارت جهانی یک و... .

 • شهر نووی ساد - کشور صربستان

  127 بازدید

  شهر نووی ساد با 699 کیلومترمربع مساحت در سال 1694 میلادی در شمال شرقی کشور صربستان در ایالت وویوودینا در کنار رود دانوب بنا شد. مفهوم نام این شهر که پس از بلگراد دومین شهر بزرگ کشور صربستان می باشد (کوچ نشین نو) است. شهر نووی ساد در کشور صربستان با نام گراد نووی ساد و با لقب آتن صربی نیز شناخته می شود. از دیدنی های این شهر می توان به برج ساعت، کلیسای مریم، کنیسه نووی، رود دانوب و ... اشاره کرد.

 • شهر کلوژ نپوکا - کشور رومانی

  319 بازدید

  شهر کلوژ نپوکا با 179.5 کیلومترمربع مساحت در شمال شرقی کشور رومانی در ایالت کلوژ واقع شده است. این شهر که در ارتفاع 360 متری از سطح دریا قرار دارد محل سکونت جمعیت زیادی از مجارستانی های مقیم رومانی می باشد. از دیدنی های شهر کلوژ نپوکا عبارتند از : کلیسای گوتیک سنت مایکل، استادیوم کلوژ آرنا، کنیسه NEOLOG، میدان آورام، موزه ملی هنر و ... .

 • شهر ماگدبورگ - کشور آلمان

  240 بازدید

  شهر ماگدبورگ با 200.95 کیلومترمربع مساحت در شرق کشور آلمان در ایالت زاکسن-آنهالت در کنار رود البه واقع شده است. این شهر همان شهری است که در شب 16 ژانویه 1944 میلادی هدف بمباران هواپیماهایی انگلیسی قرار گرفت و 16000 نفر جان خود را از دست دادند. از دیدنی های شهر ماگدبورگ می توان پل آبی ماگدبورگ (طولانی ترین پل آبی جهان با 918 متر طول)، برج چوبی هزاره برج، کلیسای سنت جان و ... را نام برد.

 • شهر دنیدن - کشور نیوزلند

  143 بازدید

  شهر دنیدن در سال 1848 میلادی با 255 کیلومترمربع مساحت در جنوب شرقی کشور نیوزلند در ایالت اتاگو در کنار اقیانوس آرام جنوبی بنا شد. این شهر دومین شهر بزرگ و مرکز ایالت اتاگو نیز می باشد. از دیدنی های شهر دنیدن می توان به ساختمان ایستگاه راه آهن ساخته شده در سال 1906 میلادی، سالن ورزشی چندمنظوره فورست بال، بنای یادبود سربازان گمنام و ... اشاره کرد.

 • شهر هوئه - کشور ویتنام

  127 بازدید

  شهر هوئه با 71.68 کیلومترمربع مساحت در شرق کشور ویتنام در ایالت توا تین هوئه در کنار دریای چین جنوبی واقع شده است. از دیدنی های شهر هوئه می توان به ساختمان امپریال شهر، دروازه نصف النهار گیت، پل ترانگ تین، کاخ دا هارمونی و ... اشاره کرد.

 • شهر پاتراس - کشور یونان

  131 بازدید

  شهر پاتراس با 333.1 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور یونان در شبه جزیره پلوپونز در کنار دریای یونیایی واقع شده است. این شهر که سومین شهر بزرگ کشور یونان لقب گرفته است بزرگترین شهر شبه جزیره پلوپونز نیز می باشد. از دیدنی های شهر پاتراس می توان مرکز نمایش اودئون روم، کلیسای سنت اندرو، پل کابلی دریایی یونیایی، قلعه پاتراس و ... را نام برد.

 • دهکده سکسان - کشور جزایر فارو

  155 بازدید

  دهکده سکسان در شمال غربی کشور جزایر فارو، در ایالت سوندا و در کنار دریای نروژ قرار گرفته است. این دهکده با طبیعت بکرش یکی از زیباترین مناطق کشور جزایر فارو می باشد که همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جلب می نماید.

 • شهر شانگهای - کشور چین

  693 بازدید

  شهر شانگهای در شرق کشور چین در کنار رودخانه های هوانگ پو و یانگ تسه و در نزدیکی اقیانوس آرام واقع شده است. این شهر با 6341 کیلومترمربع مساحت به عنوان بزرگترین شهر کشور چین و دومین شهر بزرگ جهان پس از توکیو ژاپن شناخته می شود. از آنجا که این شهر شباهت زیادی به نیویورک دارد به آن نیویورک شرق نیز گفته می شود. از دیدنی های شهر شانگهای می توان برج تلویزیون مروارید شرقی، مرکز مالی جهانی و ... نام برد.

 • شهر برمرهافن - کشور آلمان

  120 بازدید

  شهر برمرهافن در سال 1827 میلادی با 78.86 کیلومترمربع مساحت در شمال غربی کشور آلمان در ایالت برمن در کنار دریایی شمال بنا شد. از آنجا که این شهر یکی از مهمترین بنادر کشور آلمان می باشد در سال 2005 به عنوان شهر دانش شناخته شد. از مناطق دیدنی شهر برمرهافن می توان به فانوس دریایی PINGELTURM، مجسمه یادبود مهاجرت و ... اشاره کرد.

 • شهر مدان - کشور اندونزی

  110 بازدید

  شهر مدان در 1 جولای 1590 میلادی با 265.1 کیلومترمربع مساحت در شمال غربی کشور اندونزی در ایالت سوماترای شمالی در کنار دریای آندامان بنا شد. از دیدنی های این شهر می توان به ساختمان تالار شهر، کلیسای امانوئل، برج TIRTANADI و ... اشاره کرد.

 • شهر کلکته - کشور هندوستان

  231 بازدید

  شهر کلکته با 185 کیلومترمربع مساحت در شرق کشور هندوستان در ایالت بنگال غربی واقع شده است. این شهر که از سال 1772 تا 1911 میلادی به عنوان پایتخت کشور هندوستان مطرح بود در سال 2001 به کولکاتا تغییر نام پیدا کرد ولی همچنان با همان نام کلکته شناخته می شود. از دیدنی های شهر کلکته می توان به موزه ویکتوریا، پل معلق HOWRAH، منار شهید، پل کابلی ویدیاساگارسچو و ... اشاره کرد.

 • دهکده کاسیواردو - کشور پرتغال

  148 بازدید

  دهکده کاسیواردو با 6.44 کیلومترمربع مساحت در سال 1135 میلادی توسط آفونسو هنریکز در شمال غربی کشور پرتغال در ایالت بارسلوس بنا شد. این روستا یکی از مناطق مورد توجه گردشگران در کشور پرتغال می باشد.

 • شهر ژنو - کشور سوئیس

  338 بازدید

  شهر ژنو با 15.93 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور سوئیس در ایالت ژنو در کنار دریاچه ژنو واقع شده است. این شهر با 375 متر ارتفاع از سطح دریا به عنوان دومین قطب اقتصادی کشور سوئیس و چهارمین شهر گران جهان شناخته شده است. از دیدنی های شهر ژنو می توان به فواره ژنو، کلیسای جامع سنت پیر، تندیس صندلی شکسته (این تندیس به منظور مخالفت با مین های جنگی و بمب های خوشه ای نصب شده است) اشاره کرد.

 • شهر پاریس - کشور فرانسه

  137 بازدید

  شهر پاریس با 105.4 کیلومترمربع مساحت در شمال کشور فرانسه در ایالت ایل دو فرانس واقع شده است. این شهر به عنوان پایتخت کشور فرانسه از دو بخش جزیره مانند با نام های ایل سن لویی (بخش کوچکتر) و ایل دو لا سیته (بخش بزرگتر) تشکیل شده است که رود سن از میان آنها میگذرد. از دیدنی های این شهر می توان به برج ایفل، میدان باستیل، طاق نصرت(طاق پیروزی)، کلیسای مادلین، موزه لوور و ... اشاره کرد.