در حال بارگذاری
 • 87
  دنبال کنندگان
 • 26
  دنبال شوندگان
 • 122هزار
  بازدید

germany1974

کلیپ های از مناطق دیدنی جهان

 • 87
  دنبال کنندگان
 • 26
  دنبال شوندگان
 • 122هزار
  بازدید
Loading...

همه ویدیو ها

 • جزیره مول - کشور اسکاتلند

  2 بازدید

  جزیره مول با 875.4 کیلومترمربع مساحت بزرگترین جزیره از مجمع الجزایر هبریدز داخلی در کرانه غربی کشور اسکاتلند، در کنار دریای سیاه واقع شده است. این جزیره که چهارمین جزیره بزرگ کشور اسکاتلند می باشد یکی از مناطق مورد توجه توریستان است.

 • شهر بیله فلد - کشور آلمان

  59 بازدید

  شهر بیله فلد در سال 1214 میلادی با 257.8 کیلومترمربع مساحت در شمال شرقی کشور آلمان در ایالت نوردراین-وستفالن بنا شد. از مکان هایی مهم این شهر می توان به قلعه SPARRENBURG اشاره کرد.

 • شهر زادار - کشور کرواسی

  184 بازدید

  شهر زادار با 25 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور کرواسی در ایالت دالماتیا در کنار دریایی مدیترانه قرار دارد. از دیدنی های شهر زادار می توان به بنای یادبود خورشید، کلیسای زادار، موزه باستان شناسی و ... اشاره کرد

 • شهر آکرا - کشور غنا

  90 بازدید

  شهر آکرا در سال 1898 میلادی با 185 کیلومترمربع مساحت در جنوب شرقی کشور غنا در ایالت آکرا در کنار خلیج گینه بنا شده است. از دیدنی های شهر آکرا می توان به آرامگاه قوام نکرومه (رهبر کشور غنا)، میدان استقلال (دومین میدان بزرگ جهان)، موزه ملی غنا و ... اشاره کرد.

 • شهر ماراکایبو - کشور ونزوئلا

  79 بازدید

  شهر ماراکایبو در 1 سپتامبر سال 1529 میلادی با 1393 کیلومترمربع مساحت در شمال غربی کشور ونزوئلا در ایالت سولیا در کنار دریایی کارائیب واقع شده است. از دیدنی های شهر ماراکایبو می توان به کلیسای د سانتا آنا، کلیسای CHINITA ، میدان پلازا د لاس و ... اشاره کرد.

 • شهر ادمونتون - کشور کانادا

  334 بازدید

  شهر ادمونتون در سال 1795 میلادی با 684.37 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور کانادا در ایالت آلبرتا بنا شد. این شهر که پنجمین شهر بزرگ کشور کانادا می باشد شاهد عبور رودخانه ساسکاچوان شمالی از داخل خود می باشد. از دیدنی های شهر ادمونتون می توان به هنرستان موتزارت که به شکل هرم می باشد، رودخانه ساسکاچوان شمالی و ... اشاره کرد.

 • شهر پلزن - کشور جمهوری چک

  154 بازدید

  شهر پلزن با 137.65 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور جمهوری چک در ایالت پلزن واقع شده است. این شهر مقر اصلی گروه صنعتی اشکودا که یکی از زیر شاخه های کارخانه فولکس واگن است می باشد. از دیدنی های شهر پلزن می توان مرکز علوم TECHMANIA، کنیسه بزرگ (کنیسه به محل عبادت یهودیان گفته می شود)، کلیسای جامع سنت بارتو لومیو و ... اشاره کرد.

 • شهر آخن - کشور آلمان

  156 بازدید

  شهر آخن با 160.83 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور آلمان در ایالت نوردراین-وستفالن در کنار رود ماس و در نقطه مرزی با کشورهای هلند و بلژیک واقع شده است. این شهر که به شهر اشراف مشهور است در لغت به مفهوم آب می باشد. از دیدنی های شهر آخن می توان به چشمه معدنی الیزن، چشمه عروسکی، ساختمان شهرداری و ... اشاره کرد.

 • شهر گوادالاخارا - کشور مکزیک

  131 بازدید

  شهر گوادالاخارا در 14 فوریه 1542 میلادی با 2734 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور مکزیک در ایالت خالیسکو بنا شد. این شهر در ابتدا با نام اسپیریتو سانتو به معنای روح القدس شناخته می شد که بعدها به گوادالاخارا به معنای رودخانه سنگ تغییر نام پیدا کرد. از دیدنی های شهر گوادالاخارا می توان به ساختمان یادبود بزرگ مردان خالیسکو، مجسمه مینروا، دروازه گوادالاخارا و ... اشاره کرد.

 • شهر براتیسلاوا - کشور اسلواکی

  153 بازدید

  شهر براتیسلاوا با 367.58 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور اسلواکی در ایالت براتیسلاوا در کنار رود دانوب و در مرز با اتریش و مجارستان قرار دارد. از دیدنی های شهر براتیسلاوا می توان به بنای یادبود اسلاوین (یک گورستان نظامی که محل دفن هزاران سرباز ارتش شوروی در جنگ جهانی دوم بود)، پل کابلی MOST SNP که به پل شورش ملی اسلواک معروف است و ... اشاره کرد.

 • شهر آنتریم - کشور ایرلندشمالی

  143 بازدید

  شهر آنتریم با 706 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور ایرلندشمالی در کنار دریای شمال واقع شده است. این شهر زیبا یکی از مناطق مورد توجه توریستان می باشد.

 • شهر سویل - کشور اسپانیا

  145 بازدید

  شهر سویل با 2200 سال قدمت و 140 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور اسپانیا در منطقه خودمختار آندلس در دره رودخانه حاصلخیز گوادال واقع شده است. از دیدنی های این شهر می توان به متروپل سایبان، برج نگهبانی توره دل، پل پوئنته د ایزابل دوم، پل کابلی پوئنته دل آلامیو و ... اشاره کرد.

 • شهر اوساکا - کشور ژاپن

  219 بازدید

  شهر اوساکا با 223 کیلومترمربع مساحت به عنوان سومین شهر بزرگ کشور ژاپن در شرق این کشور در جزیره هونشوی در ایالت اوساکا در کنار خلیج اوساکا که خود به اقیانوس آرام شمالی ختم می شود قرار دارد. از دیدنی های این شهر میتوان ساختمان کایوکان (یک ساختمان که دارای 15 آکواریوم از انواع موجودات اقیانوس آرام می باشد)، معبد سومیوشی تایشای (از کهن ترین معابد و مکان های مقدس کشور ژاپن) و مرکز خرید کیتا را نام برد.

 • شهر آلبورگ - کشور دانمارک

  237 بازدید

  شهر آلبورگ با 139 کیلومترمربع مساحت در شمال کشور دانمارک در ایالت نوردیولند واقع شده است. از دیدنی های شهر آلبورگ می توان به ساختمان UTZON، دانشگاه آلبورگ، کلیسای BUDOLFI و ... اشاره کرد.

 • شهر توبینگن - کشور آلمان

  269 بازدید

  شهر توبینگن با 108.12 کیلومترمربع مساحت در سده 12 توسط گزاف فون توبینگن در جنوب غربی کشور آلمان در ایالت بادن-وورتمبرگ در کنار رود نکار بنا شد. یکی از مهمترین دانشگاه های کشور آلمان با نام دانشکاه توبینگن در این شهر واقع شده است. از دیدنی های شهر توبینگن می توان به ساختمان دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن، رودخانه نکار، کلیسای سن گئورگ و ... اشاره کرد.

 • شهر تروندهایم - کشور نروژ

  288 بازدید

  شهر تروندهایم با 321.81 کیلومترمربع مساحت به عنوان سومین شهر بزرگ کشور نروژ در غرب این کشور در ایالت سورتروندلاگ در کنار دریای نروژ واقع شده است. این شهر که تا سال 1217 میلادی به عنوان پایتخت نروژ محسوب می شد در ابتدا با نام کائوپانگن و پس از آن به نیداروس و سرانجام به تروندهایم تغییر نام پیدا کرد. از دیدنی های شهر تروندهایم می توان به موزه راکهیم،کلیسای نیداروس، برج مخابراتی تیهلت و... اشاره کرد.

 • شهر کیتو - کشور اکوادور

  175 بازدید

  شهر کیتو به عنوان پایتخت کشور اکوادور با 324 کیلومترمربع مساحت در شمال این کشور در ایالت پیچینچا در کنار رود گوایابامبا واقع شده است. این شهر که در اکوادور با نام سن فرانسیسکو د کیتو شناخته می شود در ارتفاع 2850 متری از سطح دریا قرار دارد که از این حیث پس از لاپاز (پایتخت بولیوی) بلندترین پایتخت جهان محسوب می شود. از دیدنی های شهر کیتو می توان به مجسمه ال پانسیلو، کلیسای جامع کیتو و ... اشاره کرد.

 • شهر کراکوف - کشور لهستان

  437 بازدید

  شهر کراکوف با 327 کیلومترمربع مساحت در جنوب کشور لهستان در ایالت مالوپولسکا در کنار رودخانه ویسلا واقع شده است. این شهر که تا سال 1609 میلادی پایتخت کشور لهستان بود پس از ورشو بزرگترین شهر کشور لهستان نیز محسوب می گردد. شهر کراکوف با داشتن مکانهای دیدنی چون استادیوم ویسلا کراکوف، ساختمان رنسانس هال، میدان بزرگ و ... یکی از زیباترین شهرهای لهستان می باشد که لقب فلورانس لهستان را یدک می کشد.

 • شهر اومئو - کشور سوئد

  178 بازدید

  شهر اومئو با 34.15 کیلومترمربع مساحت در شرق کشور سوئد در ایالت وستربوتن در کنار رودخانه اومئو که خود به خلیج بوتنی می ریزد قرار گرفته است. این شهر از استکهلم (پایتخت سوئد) حدود 600 کیلومتر و از قطب شمال حدود 400 کیلومتر فاصله دارد. از دیدنی های شهر اومئو می توان به موزه گیتار الکتریک جهان و ... اشاره کرد. این شهر در سال 2014 بطور مشترک به همراه ریگا لتونی به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد.

 • ایالت ججو - کشور کره جنوبی

  231 بازدید

  ایالت ججو که از چندین جزیره تشکیل شده است دارای 1849 کیلومترمربع مساحت می باشد که به دور از خاک کره جنوبی ولی تحت سلطه این کشور در میان آبهای اقیانوس آرام واقع شده است. برخی از جزایر این ایالت عبارتند از : JEJU - MUNSEOM - BIYANGDO. از دیدنی های این ایالت می توان به منطقه SEONGSAN SUNRISE، پارک ملی SOESOKKAK ESTUARY، منطقه KEUNSASEUMI OREUM و ... اشاره کرد.

 • شهر ولادی وستوک - کشور روسیه

  1,049 بازدید

  شهر ولادی وستوک با 561.5 کیلومترمربع مساحت در سال 1860 میلادی در جنوب شرقی کشور روسیه در خلیج گلدن هرن در کنار اقیانوس آرام بنا شد که به سانفرانسیسکو روسیه شهرت یافت. این شهر به عنوان جنوب شرقی ترین شهر روسیه در مرز با چین قرار دارد که مفهوم نامش در زبان روسی (امیر خاور) و در زبان چینی (خیار دریایی) می باشد. از دیدنی های شهر ولادی ویستوک می توان پل RUSSKY، ساحل خلیج گلدن هرن و ... را نام برد.

 • شهر لودویگزبرگ - کشور آلمان

  188 بازدید

  شهر لودویگزبرگ با 43.33 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور آلمان در ایالت بادن-وورتمبرگ در منطقه اداری اشتوتگارت و در نزدیکی رودخانه نکا واقع شده است. از دیدنی های این شهر می توان به قصر لودویگزبرگ، قلعه MONRPOS و ... اشاره کرد.

 • شهر اینسبروک - کشور اتریش

  291 بازدید

  شهر اینسبروک با 104.91 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور اتریش در ایالت تیرول غربی در دره این از رشته کوه های آلپ واقع شده است. مفهوم نام شهر اینسبروک (پل بر روی دره این) می باشد.

 • شهر بروکسل - کشور بلژیک

  294 بازدید

  شهر بروکسل با 32.61 کیلومترمربع مساحت در شمال کشور بلژیک در ایالت بروکسل واقع شده است. این شهر که در 18 ژوئن 1989 میلادی به عنوان یک شهر شناخته شد مرکز ایالت بروکسل نیز محسوب می شود. از دیدنی های شهر برکسل می توان به میدان اتم، کلیسای سلطنتی سنت ماری، ساختمان بورس اوراق بهادار بروکسل و ... اشاره کرد.

 • شهر سووا - کشور فیجی

  159 بازدید

  شهر سووا با 2048 کیلومترمربع مساحت در سال 1877 میلادی در جنوب شرقی کشور فیجی در جزیره ویتی لوو در کنار اقیانوس آرام جنوبی بنا شد. این شهر به عنوان پایتخت کشور فیجی بزرگترین شهر این کشور نیز محسوب می شود. از دیدنی های شهر سووا می توان کاخ ریاست جمهوری، ترستون باغ، آلبرت پارک و ... را نام برد.

 • شهر برست - کشور بلاروس

  343 بازدید

  شهر برست با ۱۴۵ کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور بلاروس در ایالت برست در نزدیکی مرز لهستان واقع شده است. از دیدنی های این شهر می توان به موزه باستان شناسی، کلیسای جامع، بنای یادبود جنگ و ... اشاره کرد. نکته : هم نام این شهر در کشور فرانسه نیز موجود است.

 • شهر آدلاید - کشور استرالیا

  194 بازدید

  شهر آدلاید با 3257.7 کیلومترمربع مساحت در 28 دسامبر 1836 میلادی توسط مهاجران بریتانیای در جنوب کشور استرالیا در ایالت استرالیای جنوبی در کنار خلیج سنت وینسنت بنا شد. این شهر به افتخار ملکه آدلاید همسر آلمانی شاه ویلیام چهارم (پادشاه بریتانیا)، آدلاید نامگذاری شد. از دیدنی های شهر آدلاید می توان به میدان ویکتوریا، کلیسای جامع سن پیتر، بنای یادبود جنگ، ورزشگاه آدلاید اوال و ... اشاره کرد.

 • شهر سینفوئگوس - کشور کوبا

  182 بازدید

  شهر سینفوئگوس با 333 کیلومترمربع مساحت در 22 آپریل 1819 میلادی توسط مهاجران فرانسوی با نام JAGUA در غرب کشور کوبا در ایالت سینفوئگوس در کنار دریای کارائیب بنا شد. این شهر پس از انقلاب 1959 کوبا به احترام کامیلو سینفوئگوس (یکی از انقلابیون سال 1959) به سینفوئگوس تغییر نام پیدا کرد. از دیدنی های شهر سینفوئگوس می توان به پارک خوزه مارتی، کاخ د و اله، کلیسای جامع و ... اشاره کرد.

 • شهر هام - کشور آلمان

  348 بازدید

  شهر هام با226.26 کیلومترمربع مساحت در سال 1226 میلادی توسط آدولف من در غرب کشور آلمان در ایالت نوردراین- وستفالن بنا شد. نام قدیمی این شهر تام بوده که بعدها به هام تغییر پیدا کرده است. از مکان های دیدنی شهر هام می توان به کلیسای هام، معبد KAMADCHI AMPAL و ... اشاره کرد.

 • شهر تامپره - کشور فنلاند

  375 بازدید

  شهر تامپره با 689.59 کیلومترمربع مساحت در سال 1779 میلادی در جنوب غربی کشور فنلاند در ایالت پیرکانما بنا شد. این شهر که دریاچه NASIJARVI از داخل آن می گذرد یکی از شهرهای صنعتی کشور فنلاند بویژه در زمینه تولید خمیر کاغذ می باشد. از دیدنی های شهر تامپره میتوان برج NASINNEULA (بلندترین برج منطقه اسکاندیناوی با 168 متر بلندی)، برج PYYNIKIN که به برج فارغ التحصیلان مشهور است، پل کابلی و ... را نام برد.

 • شهر آلماتی - کشور قزاقستان

  603 بازدید

  شهر آلماتی در سال 1854 میلادی در جنوب شرقی کشور قزاقستان در ایالت آلماتی بنا شد. این شهر با 682 کیلومترمربع مساحت به عنوان بزرگترین شهر کشور قزاقستان به آلماآتا نیز مشهور است. از آنجا که تنوع گونه های سیب در این شهر زیاد است به آلماتی که در زبان پارسی سیبدار معنا می دهد نامیده شده است. از دیدنی های شهر آلماتی می توان به ساختمان اپرا، استادیوم مرکزی آلماتی، پارک ملی ایل-آلاتائو و ... اشاره کرد.

 • شهر کوردوبا - کشور آرژانتین

  210 بازدید

  شهر کوردوبا با 576 کیلومترمربع مساحت در 6 جولای 1573 میلادی توسط ژرونیمو لویز د کابررا در مرکز کشور آرژانتین در ایالت کورودوبا بنا شد. از دیدنی های شهر کوردوبا می توان به موزه هنرهای زیبا پالاسیو، ساختمان دادگستری، کلیسای جامع و ... اشاره کرد.