در حال بارگذاری

germany1974

کلیپ های از مناطق دیدنی جهان
+ دنبال کردن79
برای دنبال کردن کانال "germany1974" و استفاده از سایر در سایت عضو و یا وارد شوید.
بازدید همه ویدیوها: 96,954
Loading...

همه ویدیو ها

 • شهر آیندهوون - کشور هلند

  12 بازدید
  -
  1 بهمن 95

  شهر آیندهوون با 88.84 کیلومترمربع مساحت در جنوب شرقی کشور هلند در ایالت برابانت شمالی واقع شده است. این شهر که یکی از صنعتی ترین شهرهای کشور هلند محسوب می شود محل استقرار کارخانه های تولید لامپ های الکتریکی فیلیپس می باشد. از دیدنی های شهر آیندهوون می توان به موزه فیلیپس، استادیوم فیلیپس (استادیوم تیم پی اس وی آیندهوون)، تالار فرهنگی EFFENAAR و ... غیره اشاره کرد.

 • شهر باتومی - کشور گرجستان

  150 بازدید
  -
  29 دی 95

  شهر باتومی با 64.9 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور گرجستان در ایالت آجارستان در کنار دریای سیاه قرار دارد. از دیدنی های این شهر می توان به کازینو صلح، مجسمه مدیا، برج ساعت، پارک معجزه، فانوس دریایی، برج الفبایی و ... اشاره کرد.

 • شهر کلهایم - کشور آلمان

  119 بازدید
  -
  28 دی 95

  شهر کلهایم با 76.79 کیلومترمربع مساحت در جنوب کشور آلمان در ایالت باواریا در محل تلاقی رودهای آلتمول و دانوب واقع شده است. نماد این شهر در کشور آلمان، تالار آزادی بفرایونگسهال می باشد.

 • شهر ساسکس - کشور انگلستان

  353 بازدید
  -
  27 دی 95

  شهر ساسکس با حدود 500000 سال قدمت و 3783 کیلومترمربع مساحت در جنوب شرقی کشور انگلستان در کنار دریای سلتیک قرار دارد. شهر ساسکس که یکی از سرسبزترین مناطق انگلستان می باشد مفهوم نامش زمین یا مردم است.

 • شهر سانتیاگو - کشور شیلی

  147 بازدید
  -
  26 دی 95

  شهر سانتیاگو با 641 کیلومترمربع مساحت در 12 فوریه 1541 میلادی توسط پدرو دو والدیویا در مرکز کشور شیلی در ایالت سانتیاگو بنا شد. این شهر به عنوان پایتخت کشور شیلی بزرگترین شهر این کشور نیز محسوب می شود. از دیدنیهای شهر سانتیاگو می توان به بازار سهام، موزه هنرهای زیبا، شهرداری سانتیاگو کمون و ... اشاره کرد.

 • شهر سائو پائولو - کشور برزیل

  833 بازدید
  -
  25 دی 95

  شهر سائو پائولو در 25 ژانویه 1554 میلادی با 1522986 کیلومترمربع مساحت به عنوان بزرگترین شهر کشور برزیل در جنوب شرقی این کشور در ایالت سائو پائولو در کنار اقیانوس آتلانتیک جنوبی بنا شد. این شهر در برزیل با نام سامپا و با شعار (مرا راه نمی برند، رهبری در دست من است) شناخته می شود. از دیدنی های این شهر می توان به پل اکتاویو فریاس د الیویرا، برج شمالی آنسکوم، مرکز فرهنگی بانکو دو و ... اشاره کرد.

 • شهر لویو - کشور اکراین

  88 بازدید
  -
  24 دی 95

  شهر لویو با 182.01 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور اکراین در ایالت لویو در فاصله 70 کیلومتری مرز لهستان و 160 کیلومتری کوه های کارپات شرقی واقع شده است. تاریخچه شهر لویو گویا این نکته است که این شهر در طول بقایش زیر سلطه کشورهای آلمان نازی، لهستان (از سال 1200 تا 1945 میلادی)، اتریش و مجارستان بوده است. از دیدنی های این شهر می توان به استادیوم لویو آرنا، کلیسای سنت Onuphrius و ... اشاره کرد.

 • جزیره سیسیل - کشور ایتالیا

  263 بازدید
  -
  23 دی 95

  جزیره سیسیل با 25711 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور ایتالیا در ایالت آگریجنتو در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. این جزیره که در ایتالیا یک منطقه خودمختار محسوب می شود بزرگترین جزیره این کشور می باشد که مرکز آن شهر پالرمو است. از مناطق دیدنی این جزیره می توان به کوه آتش فشانی آتنا، آمفی تئاتر یونانی تائورمینا، دره معابد و ... اشاره کرد.

 • شهر اورلندو - کشور ایالات متحده امریکا

  701 بازدید
  -
  22 دی 95

  شهر اورلندو با 286.7 کیلومترمربع مساحت در 31 ژوئیه 1875 میلادی در جنوب شرقی کشور ایالات متحده امریکا در ایالت فلوریدا بنا شد. این شهر که به پایتخت پارک های جهان مشهور است در امریکا با لقب ارلند به مفهوم شهر زیبا شناخته می شود و نماد این شهر نیز فواره ای در دریاچه الو می باشد. از دیدنی های شهر اورلندو می توان به پارک آبی، استادیوم اورلندو، دریاچه الو و ... اشاره کرد.

 • شهر پتن اشتاین - کشور آلمان

  206 بازدید
  -
  21 دی 95

  شهر پتن اشتاین با 73.24 کیلومترمربع مساحت در جنوب شرقی کشور آلمان در ایالت باواریا واقع شده است. این شهر یکی از مناطق دیدنی جنوب آلمان می باشد.

 • شهر روسه - کشور بلغارستان

  194 بازدید
  -
  20 دی 95

  شهر روسه با 124.12 کیلومترمربع مساحت در شمال شرقی کشور بلغارستان در ایالت روسه در کنار رود دانوب واقع شده است. از دیدنی های این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد : 1 - ساختمان اپرا - 2 - بنای یادبود آزادی - 3 - برج تلویزیون - 4 - پانتئون از قهرمانان احیای ملی و غیره. شهر روسه زادگاه الیاس کانتی برنده جایزه صلح نوبل ادبیات بود.

 • شهر هانوی - کشور ویتنام

  118 بازدید
  -
  19 دی 95

  شهر هانوی با 3329 کیلومترمربع مساحت در شمال کشور ویتنام در دلتای رودخانه سرخ ویتنام واقع شده است. از دیدنی های شهر هانوی می توان به موارد زیر اشاره کرد: کلیسای جامع سنت جوزف، معبد ترنسپاندر کواک، پل طولانی Bien، دریاچه Hoankiem و غیره.

 • شهر پکن - کشور چین

  135 بازدید
  -
  18 دی 95

  شهر پکن با 16411 کیلومترمربع مساحت در شمال کشور چین واقع شده است. این شهر که پرجمعیت ترین شهر جهان می باشد در کشور چین با نام بیچینگ شناخته می شود. از دیدنی های شهر پکن می توان به دیوار چین، مرکز ملی هنرهای نمایشی، مرکز ملی ورزش های آبی، برج CCTV (شرکت مهندسی ساخت و ساز دولتی) و ...اشاره کرد.

 • رشته کوه سرا دا استرلا - کشور پرتغال

  245 بازدید
  -
  16 دی 95

  رشته کوه سرا دا استرلا با 1993 متر بلندی به عنوان بلندترین کوه کشور پرتغال در مرکز این کشور در کنار رود تاگوس قرار دارد. این رشته کوه 100 کیلومتر طول و 30 کیلومتر پهنا دارد.

 • شهر زوریخ - کشور سوئیس

  238 بازدید
  -
  15 دی 95

  شهر زوریخ با 87.88 کیلومترمربع مساحت به عنوان بزرگترین شهر کشور سوئیس در شمال این کشور در دامنه رشته کوهای آلپ در ایالت زوریخ واقع شده است. این شهر مهمترین قطب اقتصادی سوئیس و پایتخت فرهنگی این کشور می باشد. از دیدنی های شهر زوریخ می توان به دریاچه زوریخ، کلیسای گروس مونستر، ترامواهای برقی، برج طلوع و ... اشاره کرد.

 • شهر بورگ هاوزن - کشور آلمان

  279 بازدید
  -
  14 دی 95

  شهر بورگ هاوزن با 19.85 کیلومتر مربع مساحت در سال 1025 میلادی در جنوب شرقی کشور آلمان در ایالت باواریا در کنار دریاچه WOHRSEE بنا شد. این شهر نام خود را از قلعه بورگ هاوزن که در این شهر قرار دارد گرفته است که با 1043 متر طولانی ترین قلعه جهان شناخته شده که به آن قلعه جهان گفته می شود.

 • شهر نانت - کشور فرانسه

  118 بازدید
  -
  13 دی 95

  شهر نانت با 65.19 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور فرانسه در ایالت پی دولا لوآر واقع شده است. این شهر که رود لوآر از داخل آن می گذرد در فاصله 50 کیلومتری اقیانوس اطلس قرار دارد که در سال 2004 قابل زندگی ترین شهر جهان معرفی شد. از دیدنی های شهر نانت می توان به رود لوآر، جرثقیل خاکستری، لا رویال، کلیسای سنت پیر و ... اشاره کرد.

 • شهر پرت - کشور اسکاتلند

  394 بازدید
  -
  12 دی 95

  شهر پرت با 5286 کیلومترمربع مساحت در شرق کشور اسکاتلند در ایالت پرت و کینراس در دو طرف رودخانه تی واقع شده است. از آنجا که این شهر را جنگل، زمین های حاصلخیز کشاورزی و زمین های گلف احاطه کرده است یکی از مقاصد گردشگران در جهان می باشد. از دیدنی های شهر پرت می توان به رودخانه تی، کلیسای سنت متی، پل FRIARTON و ... اشاره کرد. نکته : همنام این شهر در کشور استرالیا نیز موجود است.

 • شهر نیش - کشور صربستان

  116 بازدید
  -
  11 دی 95

  شهر نیش با 597 کیلومترمربع مساحت در شرق کشور صربستان در ایالت زنتراصربین واقع شده است. این شهر نام خود را از رودخانه نیساوا که در این شهرجریان دارد گرفته است. از دیدنی های شهر نیش عبارتند از : بنای یادبود الکساندر اول، میدان نیش، کلیسای جامع تثلیث مقدس، ساختمان تئاتر نیش، پارک یادبود BUBANJ، برج جمجمه و غیره.

 • شهر تیمیشوارا - کشور رومانی

  117 بازدید
  -
  10 دی 95

  شهر تیمیشوارا با 130.5 کیلومترمربع مساحت در غرب کشور رومانی و در ایالت تیمیش واقع شده است. این شهر که رودخانه بکا از داخل آن می گذرد دومین شهر بزرگ کشور رومانی محسوب می شود. شهر تیمیشوارا به علت اینکه مدت زمان طولانی زیر سلطه امپراتوری اتریش بوده است به وین کوچک نیز مشهور است. از دیدنی های این شهر می توان به رودخانه بکا، باغ گیاه شناسی، باغ گل سرخ و ... اشاره کرد.

 • شهر کلگری - کشور کانادا

  253 بازدید
  -
  9 دی 95

  شهر کلگری با 825.29 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور کانادا در ایالت آلبرتا و در فاصله 80 کیلومتری شرق رشته کوهای راکی واقع شده است. این شهر که رودخانه BOW از داخل آن می گذرد یکی از مهمترین قطب های اقتصادی کشور کانادا و مرکز انرژی و نفتی امریکای شمالی محسوب می شود. از دیدنی های شهر کلگری می توان به رودخانه BOW، پارک PRINCES ISLAND، پارک FISH CREEK و ... اشاره کرد.

 • شهر برنو - کشور جمهوری چک

  155 بازدید
  -
  8 دی 95

  شهر برنو با 230.19 کیلومترمربع مساحت در سال 1243 میلادی در جنوب شرقی کشور جمهوری چک در ایالت موراویایی جنوبی بنا شد. این شهر همچنان نیز یکی از مهمترین شهرهای تولید کننده تفنگ در قاره اروپا می باشد. از دیدنی های شهر برنو می توان به کلیسای جامع سنت پیتر، قلعه VEVERI و ... اشاره کرد.

 • جزیره فهمارن - کشور آلمان

  130 بازدید
  -
  7 دی 95

  جزیره فهمارن با 185.45 کیلومترمربع مساحت در شمال کشور آلمان در ایالت اشلسویگ هولشتاین در داخل دریای بالتیک واقع شده است. نام قدیمی این جزیره FEMERA و بندرگاه آن پوتگاردن می باشد.

 • شهر دوشنبه - کشور تاجیکستان

  499 بازدید
  -
  6 دی 95

  شهر دوشنبه به عنوان پایتخت کشور تاجیکستان با 124.6 کیلومترمربع مساحت در غرب این کشور در محل تلاقی رودهای ورزاب و KOFARNIHON قرار دارد. نام قدیمی شهر دوشنبه، شومان بوده است که نام فعلی خود را از یک بازار هفتگی که در روزهای دوشنبه برگزار می شود گرفته است. از دیدنی های شهر دوشنبه می توان به کاخ ملت، بنای یادبود امیر اسماعیل سامانی، کاخ وحدت و ... اشاره کرد.

 • شهر سارایوو - کشور بوسنی و هرزگوین

  134 بازدید
  -
  5 دی 95

  شهر سارایوو با 141.5 کیلومترمربع مساحت در قرن 15 میلادی به عنوان یک دژ عثمانی بنا شد. این شهر به عنوان پایتخت کشور بوسنی و هرزگوین در شرق این کشور در ایالت سارایوو قرا دارد. از دیدنی های این شهر می توان به رودخانه MILJACKA که از داخل شهر می گذرد، ساختمان طراحی و تئاتر KAREL PARIK، برج تجارت جهانی UNITIC، ساختمان پست سارایوو و مسجد شهر اشاره کرد.

 • شهر آکوریری - کشور ایسلند

  175 بازدید
  -
  4 دی 95

  شهر آکوریری با 138 کیلومترمربع مساحت در سال 1562 میلادی در شمال شرقی کشور ایسلند در ایالت نوردورلاندوسترا در کنار دریای گرینلند بنا شد. این شهر که مرکز ایالت نوردورلاندوسترا می باشد بهترین شهر توریستی کشور ایسلند در سال 2016 معرفی شد.

 • شهر زاگرب - کشور کرواسی

  166 بازدید
  -
  3 دی 95

  شهر زاگرب با 171 کیلومترمربع مساحت در شمال غربی کشور کرواسی در ایالت زاگرب در دامنه رشته کوه مدودنیکا و بین سواحل شمالی و جنوبی رودخانه ساوا واقع شده است. این شهر به شهر انیمیشن معروف است و کارتون معروف پرفسور بالتازار یکی از به یادماندنی ترین تولید های این شهر است. از دیدنی های شهر زاگرب می توان به کاخ ریاست جمهوری، کلیسای تاریخی سنت مارک، میدان بان ژلاچیج مرکزی و ... اشاره کرد.

 • شهر تسالونیکی - کشور یونان

  163 بازدید
  -
  2 دی 95

  شهر تسالونیکی با 19.3 کیلومترمربع مساحت در سال 315 پیش از میلاد مسیح توسط اسکندر مقدونی در شمال شرقی کشور یونان در ایالت مقدونیه مرکزی و در کنار دریای مدیترانه ساخته شد. از دیدنیهای این شهر می توان به برج سفید تسالونیکی، موزه فرهنگ بیزانس، مجسمه اسکندر مقدونی، میدان Aristotelous و غیره اشاره کرد.

 • شهر کری - کشور ایرلندجنوبی

  263 بازدید
  -
  1 دی 95

  شهر کری با 4807 کیلومترمربع مساحت در جنوب غربی کشور ایرلندجنوبی در ایالت مونستر در کنار دریای ایریش قرار دارد. نام این شهر از قبیله اسکاتلندی به نام CIAR که در این منطقه زندگی می کردند گرفته شده است. شهر کری یکی از مکان های مورد توجه گردشگران جهان می باشد.

 • ایالت اشلسویگ هولشتاین - کشور آلمان

  139 بازدید
  -
  30 آذر 95

  ایالت اشلسویگ هولشتاین که یکی از 16 ایالت کشور آلمان می باشد دارای 15763.18 کیلومترمربع مساحت است. این ایالت که در شمال آلمان واقع شده است از شرق به دریای بالتیک و از غرب به دریای شمال راه دارد. مرکز ایالت اشلسویگ هولشتاین شهر کیل می باشد و از دیگر شهرهای این ایالت می توان به لوبک و نویمونستر اشاره کرد.

 • شهر آنتالیا - کشور ترکیه

  1,673 بازدید
  -
  29 آذر 95

  شهر آنتالیا با 20.81 کیلومترمبع مساحت در جنوب غربی کشور ترکیه در ایالت آنتالیا در کنار دریای مدیترانه قرار دارد. تاریخ ساخت شهر آنتالیا به سال 150 پیش از میلاد مسیح باز می گردد که توسط آتالوس دوم پادشاه پرماگون ساخته شد. این شهر در زمان حکومت ترکان سلجوقی از سال 1321 تا 1423 میلادی نیز پایتخت کشور ترکیه بوده است.

 • شهر بلفاست - کشور ایرلندشمالی

  251 بازدید
  -
  28 آذر 95

  شهر بلفاست در سال 1888 میلادی توسط ملکه ویکتوریا به عنوان شهر شناخته شد. این شهر با 115 کیلومترمربع مساحت به عنوان پایتخت کشور ایرلندشمالی در شرق این کشور در ایالت الستر در کناری دریای ایریش واقع شده است. مفهوم واژه بلفاست دهانه ماسه زار رودخانه می باشد. مهمترین صنعت این شهر کشتی سازی می باشد و کشتی تایتانیک نیز در همین شهر ساخته شد.