در حال بارگذاری
 • 85
  دنبال کننده
 • 7
  دنبال شونده
 • 36.6هزار
  بازدید

گروه صنعتی گلرنگ

 • 85
  دنبال کنندگان
 • 7
  دنبال شوندگان
 • 36.6هزار
  بازدید
Loading...
این کانال رسمی به درخواست "گروه صنعتی گلرنگ" ایجاد شده است.

همه ویدیو ها

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-کاخ گلستان

  725 بازدید

  کاخ گلستان: از کاخ های دوره زندیه و قاجار است که در مرکز شهر تهران واقع شده است. کاخ گلستان با قدمتی بالغ بر 440 سال یکی از منحصر به فردترین مجموعه های تاریخی ایران می باشد. اطلاق نام گلستان به این مجموعه ریشه در بنیان تالاری بنام «گلستان» که از ابنیه عهد آقا محمد خان قاجار بوده و در سال 1216 ه. ق و در عهد فتحعلی شاه قاجار به پایان می رسد دارد.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-ابیانه

  276 بازدید

  ابیانه: روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در استان اصفهان است این روستا در 40 کیلومتری شمال غربی نطنز، در دامنه کوه کرکس است. این روستا یکی از بلندترین نقاط مسکونی در ایران است. ارتفاع از سطح دریا در این روستا 2222 متر می باشد. به اعتبار معماری بومی و بناهای تاریخی پُرتنوع آن، از روستاهای مشهور ایران است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-ماسوله

  225 بازدید

  ماسوله: یکی از نقاط تاریخی، سرسبز و خوش آب و هوای شمال ایران با هوای مه آلود، تابستانهای خنک و زمستانهای پر برف است. شهر تاریخی و توریستی ماسوله: ماسوله در جنوب غربی استان گیلان در بخش سردارجنگل فومن،60 کیلومتری شهر رشت 36 کیلومتری شهر فومن و 20 کیلومتری شهر ماکلوان واقع است.این شهر در سال 1354 هجری خورشیدی طی شماره 1090 در فهرست آثار ملی به عنوان میراث فرهنگی و طبیعی به ثبت رسیده است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-حافظیه

  256 بازدید

  حافظیه شیراز: نام مجموعه آرامگاهی موجود در شمال شهر شیراز و در جنوب دروازه قرآن است. این مجموعه به دلیل جای دادن آرامگاه حافظ شیرازی در خود به این نام مشهور شده است. مساحت حافظیه 2 هکتار بوده و از 2 صحن شمالی و جنوبی تشکیل یافته که این صحن ها توسط تالاری از یک دیگر جدا شده اند.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-مسجد امیرچخماق

  164 بازدید

  مسجد امیر چقماق: که در تاریخ های یزد به نام مسجد جامع نو و یا مسجد دهوک نیز خوانده شده است در دوره تیموری به همت امیرجلال الدین چقماق شامی حاکم یزد از امراء و سرداران و مقرب درگاه شاهرخ و همسرش ستی فاطمه خاتون احداث شده است. این مسجد در سال 841 هـ. ق به پایان رسید. از حیث زیبایی، وسعت، اهمیت و اعتبار بعد از مسجد جامع شهر قرار دارد.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-میدان نقش جهان

  211 بازدید

  میدان نقش جهان: هم چنین معروف با نام تاریخی میدان شاه و پس از انقلاب 1357 ایران با نام رسمی میدان امام، میدان مرکزی شهر اصفهان است که در قلب مجموعه تاریخی نقش جهان قرار دارد.بناهای تاریخی موجود در چهار طرف میدان نقش جهان شامل عالی قاپو، مسجد امام (اصفهان)، مسجد شیخ لطف الله و سردر قیصریه است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-ارگ کریمخانی

  243 بازدید

  ارگ کریم خانی: در مرکز شهر شیراز قرار دارد. این ارگ در دوره سلطنت سلسله زندیه ساخته شده است و پس از اینکه کریم خان زند شیراز را به عنوان پایتخت خود و این مکان را به عنوان مکان زندگی خود انتخاب کرد، به ارگ کریم خانی معروف شد. در زمان سلطنت سلسله پهلوی از ارگ به عنوان زندان استفاده شد که آسیب هایی به آن وارد شده است. در سال 1350 این ارگ به اداره فرهنگ و هنر وقت واگذار شد.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-خانه طباطبایی ها

  176 بازدید

  خانه طباطبایی ها: که تحت شماره 1504 به ثبت رسیده، در نیمه دوم سده 13 هجری به وسیله حاج سید جعفر طباطبایی از بازرگانان نطنزی مقیم کاشان در محله سلطان امیر احمد احداث شده است. معمار سازنده آن استاد علی مریم کاشانی و گچ بری ها و نقاشی های آن به وسیله شاگردان میرزا ابوالحسن صنیع الملک غفاری کاشانی، و زیر نظر وی انجام شده است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-پاسارگاد

  337 بازدید

  مجموعه میراث جهانی پاسارگاد: مجموعه ای از سازه های باستانی برجای مانده از دوران هخامنشی است که در شهرستان پاسارگاد در استان فارس جای گرفته است.این مجموعه دربرگیرنده ساختمان هایی چون آرامگاه کوروش بزرگ، مسجد پاسارگاد، باغ پادشاهی پاسارگاد، کاخ دروازه، پل، کاخ بارعام، کاخ اختصاصی، دو کوشک، آب نماهای باغ شاهی، آرامگاه کمبوجیه، ساختارهای دفاعی تل تخت، کاروانسرای مظفری، محوطه مقدس و تنگه بلاغی است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-سی و سه پل

  368 بازدید

  سی وسه پل: یا پل الله وردی خان پلی است با 33 دهانه، 295 متر طول و 14 متر عرض، که توسط الله وردی خان اوندیلادزه بر روی زاینده رود در شهر اصفهان و همزمان با حکومت شاه عباس صفوی ساخته شده و محل برگزاری مراسم جشن آب پاشان و همچنین مراسم خاج شویان ارامنه اصفهان در دوره صفویه بوده است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-حرم امام رضا

  403 بازدید

  حرم امام رضا: در مرکز شهر مشهد، استان خراسان رضوی، ایران؛ مدفن علی الرضاست که نزد مسلمانان شیعه به عنوان «حرم» گرامی داشته می شود و مقدس است. از بناهای پیوسته برجسته آن مسجد بالاسر (مدفن امام رضا) ( 425ق/1033 م) و مسجد جامع گوهرشاد (ساخته 821 ق/ 1418م) است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-میدان آزادی

  273 بازدید

  میدان آزادی: که پیش از انقلاب اسلامی میدان شهیاد نام داشت، بزرگ ترین میدان شهر تهران است که در بخش غربی آن جای گرفته است. این میدان به همراه برج آزادی در سال 1349 خورشیدی برای یادبود جشن های 2500 ساله شاهنشاهی ایران طراحی و ساخته شد و پس از انقلاب اسلامی درسال 1357 به نام «میدان آزادی» نام گرفت.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-باغ ارم

  104 بازدید

  باغ ارم: یک باغ ایرانی تاریخی در شهر شیراز است و شامل چند بنای تاریخی و باغ گیاه شناسی می شود.تاریخ ساخت و بنیان گذار اولیه باغ ارم شیراز، به درستی مشخص نیست؛ ولی توصیف هایی از آن در سفرنامه های متعلق به قرن دهم و یازدهم هجری آمده است. این باغ از املاک خاندان قوامی شیراز بود. این عمارت تا کنون پابرجاست.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-کبوترخانه

  202 بازدید

  کبوترخانه یا کفترخانه : که بدان ها کبوترخان نیز اطلاق می شده، ساختمان هایی کهن هستندکه معمولاً به شکل استوانه ساخته می شده اند. کبوترخانه ها برای گردآوری کود کبوترها و دیگر پرندگان، جهت مصارف کشاورزی ساخته می شده است.کود کبوتر در گذشته استفاده های بسیاری در صنعت نیز داشته، از جمله صنعت دباغی در چرم سازی و ساخت باروت.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-حمام سلطان

  123 بازدید

  حمام سلطان امیراحمد: مربوط به دوره قاجار است و در کاشان، خیابان علوی ـ کوچه سلطان امیر احمد واقع شده و این اثر در تاریخ 3 اسفند 1355 با شماره ثبت 1351 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-کلیسای وانک

  286 بازدید

  کلیسای جامع وانک یا آمنا پرکیچ: به معنی (کلیسای نجات دهنده مقدس)، نام کلیسایی است در محله جلفا (اصفهان)، که از نام کلیسای «سورپ آمنا پرکیچ وانک» جوغا در نخجوان گرفته شده است. این کلیسا از کلیساهای تاریخی ارمنیان اصفهان می باشد و در زمان شاه عباس دوم ساخته شده است. وانک در زبان ارمنی به معنی صومعه است.پس از اتمام بنای کلیسا، کتیبه ای با کاشی لاجوردی و به خط طلایی بر سردر ورودی غربی کلیسا نصب کردند

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-باغ فین کاشان

  155 بازدید

  باغ فین کاشان: نام یک باغ ایرانی است که حمام فین نیز در آن قرار دارد. مکان نامبرده جایی است که ناصرالدین شاه، در سال 1852 میلادی صدراعظم خود امیرکبیر را در آن به قتل رساند. سابقه و قدمت باغ فین و بناهای آن به دوره صفویه بازمی گردد. وسعت باغ بالغ بر 23 هزار مترمربع و شامل یک حیاط مرکزی است که به وسیله دیوار، بارو و برجهای استوانه شکل محصور شده است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-بادگیرهای یزد

  203 بازدید

  بادگیر: از مظاهر و سمبل های تمدن ایرانی است دقیقاً معلوم نیست اولین بادگیر در کدام شهر ایران ساخته شده است.استفاده از بادگیر از سال های بسیار قدیم در ایران متداول بوده است. بادگیرها با اشکال مختلف در شهرهای مرکزی و جنوب ایران ساخته شده که هر کدام بر حسب ارتفاع و جهت باد مطلوب طراحی و اجرا شده اند.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-آرامگاه بوعلی سینا

  131 بازدید

  آرامگاه شیخ الرئیس بوعلی سینا یا آرامگاه بوعلی سینا: بنای یادبود شیخ الرئیس ابن سینا فیلسوف، دانشمند و طبیب مشهور ایرانی است که در میدان بوعلی سینا در مرکز شهر همدان واقع شده است و این اثر در تاریخ 21 اردیبهشت 1376 با شماره ثبت 1869 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-آرامگاه عمرخیام

  193 بازدید

  آرامگاه عمر خیام: نمونه برجسته معماری نوین ایرانی است که طراحِّ آن هوشنگ سیحون بود و آن را در 6 شهریور 1341 پایان داد. طرحش برگرفته از زندگی، زمانه و اندیشه های عمر خیام است که بر هر سه «ریاضی دان»، «اخترشناس» و «شاعر» بودنِ خیام استوار است و سازه های پیرامون آرامگاه، به پیشه پدری خیام (خیمه دوزی) رویکرد دارد؛ این سازه 22 متر بلندا دارد؛

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-کندوان

  280 بازدید

  کندوان: یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان سهند بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده است. این روستا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که به دلیل شکل خانه های آن که به مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده اند است.معماری بومی روستای کندوان معماری صخره ای می باشد، این روستا به سبب ویژگی معماری صخره ای و بافت مخصوص آن در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-آرامگاه فردوسی

  162 بازدید

  آرامگاه فردوسی: جای دفن ابوالقاسم فردوسی در توس است. به دست هوشنگ سیحون بر پایه طرح پیشین کریم طاهرزاده بهزاد، با کمی تغییرات در ابعاد و اندازه و تزئینات، طراحی و بازسازی شد. سرکار و معمار مجری ساختمان حسین لرزاده و حسین حجارباشی زنجانی و تقی درودیان مباشر ساخت این بنا بودند.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-مسجد نصیرالملک

  248 بازدید

  مسجد نصیرالملک: یکی از مساجد قدیمی شیراز می باشد. مسجد نصیر الملک به لحاظ جغرافیایی در محله گود عربان که در قدیم به محله اسحق بیگ معروف بوده واقع در جنوب خیابان لطفعلی خان زند و در نزدیکی شاه چراغ و در کوچهٔ نصیر الملک است.

 • تقویم 96 گروه صنعتی گلرنگ-ایرانشناسی-تخت جمشید

  444 بازدید

  تخت جمشید یا پارسه: نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان پیوسته، پایتخت باشکوه و تشریفاتیِ پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده است. در این شهر باستانی کاخی به نام تخت جمشید وجود دارد که در دوران زمامداری داریوش بزرگ، خشایارشا و اردشیر اول بنا شده است و به مدت حدود 200 سال آباد بوده است.

 • میلاد رسول خدا؛ حضرت محمد مصطفی(ص) مبارک باد

  1,719 بازدید

  میلاد رسول خدا؛ حضرت محمد مصطفی(ص) مبارک باد

 • سرود سازمانی "گروه صنعتی گلرنگ"

  1,161 بازدید

  سرود سازمانی "گروه صنعتی گلرنگ"

 • برگی از خاطره ها - تیزر قدیمی و مشهور گلرنگ

  2,412 بازدید

  برگی از خاطره ها - تیزر قدیمی و مشهور گلرنگ http://golrang.me/aypv

 • برای رویایی انسانی-نماهنگ سرود سازمانی گروه صنعتی گلرنگ

  1,207 بازدید

  برای رویایی انسانی... آواز: سالار عقیلی آهنگساز: بابک زرین شعر: مصطفی بصیری ---------------------- به یُمن ایمان، به فَر ایران به مِهرِ مانای ایرانی به شورِ کار آزموده ی عشق برای رویایی انسانی ... http://golrang.me/wabr

 • سال نو مبارک

  2,521 بازدید

  سال نو، بهار نو و فصل نو مبارک باد! روابط عمومی گروه صنعتی گلرنگ pr.golrang.com

 • درخت تو منتظره ...

  646 بازدید

  golrang.com

 • تقسیم شادی ها - گرامیداشت روز احسان و نیکوکاری

  390 بازدید

  تقسیم شادی ها ... - گرامیداشت روز احسان و نیکوکاری golrang.com

 • دل را حرمی ست در خراسان ...

  715 بازدید

  دل را حرمی ست در خراسان ... شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد!