در حال بارگذاری
+ دنبال کردن58
برای دنبال کردن کانال "نیلی کار" و استفاده از سایر در سایت عضو و یا وارد شوید.
بازدید همه ویدیوها: 121,157
Loading...

همه ویدیو ها

 • عیب یابی و عملیات ویژه ی مرسدس بنز E250 مدل 2015

  68 بازدید
  -
  30 دی 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی عیب یابی و عملیات ویژه ی خودروی مرسدس E250 مدل 2015 را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، همانطور که در فیلم توضیح داده می شود، برای انتخاب این خودرو باید از منوی مرسدس و کلاس E، کد اتاق W212 را انتخاب کنید. در این فیلم، کل یونیت های این خودرو را جستجو می کنیم و عملیات ویژه ی هر کدام را بررسی می کنیم و سپس عملیات ویژه ی موتور، گیربکس اتوماتیک و یونیت ISM را مشاهده می کنیم.

 • آموزش نحوه تعریف سوئیچ خودروی تیبا با ایموبیلایزر CIM

  402 بازدید
  -
  18 دی 95

  آموزشی که در این ویدئو برای شما در نظر گرفته شده است، نحوه تعریف سوئیچ خودروی تیبا با ایموبیلایزر CIM است؛ برای این کار لازم است تا شما کد 8 رقمی تعریف سوئیچ را در اختیار داشته باشید که باید آن را از طریق نمایندگی ها دریافت کنید و سپس با استفاده از این کد، دستگاه جی اسکن و انجام دقیق مراحل آموزش داده شده در این ویدئو می توانید تعریف سوئیچ خودرو تیبا را به راحتی انجام دهید.

 • تعریف سوئیچ هوشمند سانتافه 2010 با جی اسکن

  782 بازدید
  -
  30 آذر 95

  در این فیلم نحوه ی تعریف سوئیچ هوشمند خودروی سانتافه مدل 2010 را با دیاگ جی اسکن مشاهده می کنید، سوئیچ هوشمند این خودرو از نوع نسل یک می باشد، که باید ریموت را در نگهدارنده یا هولدر قرار می دهیم، برای تعریف سوئیچ این خودرو نیاز به کد سوئیچ دارید که می توانید این کد را با استفاده از وین کد 17 رقمی خودرو از شرکت دریافت کنید، برای تعریف سوئیچ این خودرو طبق مراحل وبا رعایت دقیق زمانبندی ها عمل کنید.

 • عیب یابی گیربکس اتوماتیک پژو پارس با جی اسکن

  1,303 بازدید
  -
  30 آذر 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی عیب یابی و عملیات ویژه ی گیربکس اتوماتیک خودروی پژو پارس را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، همانطور که می دانید، موتور و گیربکس این خودرو متعلق به پژو 206 می باشد، به همین دلیل برای عیب یابی آن باید از منوی پژو 206 اقدام کنیم، در این فیلم آموزشی ریست ایسیو گیربکس و ریست کانتر آلایندگی روغن گیربکس را مشاهده می کنید.

 • عیب یابی آئودی Q5مدل 2015 با دستگاه جی اسکن

  215 بازدید
  -
  30 آذر 95

  در فیلم پیش رو، نحوه ی عیب یابی و عملیات ویژه ی خودروی آئودی Q5 مدل 2015 را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، برای انتخاب این خودرو در دستگاه جی اسکن باید از منوی عیب یابی برند آئودی را انتخاب کنید وسپس گزینه ی General را کلیک کنید و سپس Common را انتخاب می کنیم، در این منو شما برای عیب یابی به تمام یونیت های خودرو دسترسی دارید.همچنین در این منو امکان جستجوی خودکار سیستم ها نیز وجود دارد.

 • تعریف سوئیچ سانگ یانگ چیرمن با دیاگ جی اسکن

  253 بازدید
  -
  17 آذر 95

  در این فیلم نحوه ی تعریف سوئیچ خودروی سانگ یانگ چیرمن را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، برای تعریف سوئیچ این خودرو نیازی به کد سوئیچ ندارید و فقط نیاز است که طبق دستورات دستگاه پیش بروید و زمانبندی را رعایت کنید، در حین تعریف سوئیچ وضعیت سیستم برای شما نمایش داده می شود.و کلمه ی NO جلوی گزینه ها به معنی عدم وجود مشکل در سیستم است.

 • کالیبره ی تعلیق هیوندایی جنسیس با جی اسکن

  668 بازدید
  -
  29 آبان 95

  در این فیلم نحوه ی کالیبراسیون سیستم تعلیق خودروی هیوندایی جنسیس را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، پس از انجام تعمیرات بر روی سیستم تعلیق جنسیس یا تعویض قطعات آن، سیستم از کالیبره خارج می گردد وکد خطای C1620 بر روی سیستم ECS می افتد، برای کالیبره کردن این سیستم باید هیچ کد خطایی به جز C1620 موجود نباشد و فشار و جرم هوای داخل سیستم به اندازه ی کافی و استاندارد باشد.

 • عملیات ویژه ی سیستم تعلیق فعال جنسیس با جی اسکن

  835 بازدید
  -
  29 آبان 95

  در فیلم پیش رو منوی سیستم تعلیق فعال خودروی جنسیس ECS را با دستگاه جی اسکن بررسی می کنیم، در قسمت عملیات ویژه ی این یونیت امکان تست فشار سیستم، عملیات پر کردن باد مخزن، کالیبره کردن سنسورهای ارتفاع خودرو،کنترل تنظیم ارتفاع خودرو و پیکره بندی اتوماتیک سیستم که باید پس از تعویض یونیت حتما انجام شود تا سیستم به درستی کار کند را مشاهده می کنید.

 • عیب یابی و عملیات ویژه ی یونیت CEC پژو پارس با جی اسکن

  1,623 بازدید
  -
  23 آبان 95

  در خودروهای پژو پارس جدید یونیتی به نام CEC اضافه شده است که وظیفه ی کنترل سیستم ها ی داخلی خودرو مانند: راهنما،قفل مرکزی، دزدگیر،چراغ های داخل اتاق و غیره را برعهده دارد، دراین فیلم نحوه ی عیب یابی و عملیات ویژه ی این یونیت را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، امکان تعریف ریموت و پیکره بندی این یونیت توسط جی اسکن وجود دارد، برای انجام این عملیات باید خودروی پژو پارس را از برند IKCO انتخاب کنید.

 • عملیات ویژه ی BMW سری هفت مدل 2014 با جی اسکن

  372 بازدید
  -
  23 آبان 95

  در فیلم پیش رو عملیات ویژه ی خودروی bmw سری 7 مدل 2014 را مشاهده می کنید، همانطور که اطلاع دارید، دستگاه جی اسکن در آپدیت های اخیر بر روی خودروهای اروپایی به خصوص بنز و بی ام و بسیار قدرتمند شده است و در حال حاضر امکان انجام عملیات ویژه بر روی این خودروها وجود دارد، خودروی مورد تست ما، یکی از کاملترین مدل های بی ام و می باشد که یونیت های بسیار زیادی دارد و هرکدام عملیات ویژه ی مخصوص خود را دارد.

 • عملیات ویژه ی یونیت ایربگ تندر 90

  436 بازدید
  -
  20 آبان 95

  در فیلم پیش رو عملیات ویژه ی یونیت ایربگ خودروی تندر 90 را مشاهده میکنید، این منو شامل خواندن پیکره بندی و انجام پیکره بندی، قفل کردن یونیت ایربگ، بازکردن قفل یونیت ایربگ می باشد.همانطور که آ گاه هستید، برای انجام تعمیرات روی سیستم ایربگ باید یونیت را قفل کنید تا از آسیب رسیدن به ایربگ و تعمیرکار جلوگیری شود.در منوی پیکره بندی نیز، امکان تغییر تنظیمات جزای سیستم ایربگ وجود دارد.

 • عملیات ویژه یونیت ABS تندر 90

  584 بازدید
  -
  20 آبان 95

  در فیلم پیش رو عملیات ویژه ی یونیت ABS خودروی تندر 90 را مشاهده می کنید، این عملیات شامل چک کردن تعداد دندانه های بلبرینگ چرخ ها (شاخص سنسور ABS)،هواگیری یونیت ABS ، نگارش تاریخ آخرین تعمیرات برروی سیستم ترمز می باشد.گزینه ی چک کردن دندانه های شاخص سنسور چرخ، بسیار کاربردی می باشد،زیرا در خودروی تندر، دو مدل بلبرینگ چرخ 44 و 48 قطب استفاده می شود و در هنگام تعویض بلبرینگ ها باید در انتخاب دقت کرد.

 • وارسی اتوماتیک یا تست کابل و برد جی اسکن 2 (self test)

  328 بازدید
  -
  19 آبان 95

  در صورتی که دستگاه جی اسکن شما به خودرو وصل نمی شود و به خرابی کابل یا برد دستگاه خود شک دارید، می توانید با استفاده از قابلیت وارسی اتوماتیک یا self test، سلامت کابل و برد دستگاه خود را تست کنید، فرآیند وارسی اتوماتیک شامل دو بخش می باشد، در قسمت اول جی اسکن برد خود را تست می کند و در مرحله دوم به بررسی کابل دستگاه می پردازد، اگر نتایج هردو تست بدون خطا و با موفقیت بود، اشکال از Gscan نمی باشد.

 • وارسی اتوماتیک یا تست کابل و برد جی اسکن یک (self test)

  333 بازدید
  -
  19 آبان 95

  در صورتی که دستگاه جی اسکن شما به خودرو وصل نمی شود و به خرابی کابل یا برد دستگاه خود شک دارید، می توانید با استفاده از قابلیت وارسی اتوماتیک یا self test، سلامت کابل و برد دستگاه خود را تست کنید، فرآیند وارسی اتوماتیک شامل دو بخش می باشد، در قسمت اول جی اسکن برد خود را تست می کند و در مرحله دوم به بررسی کابل دستگاه می پردازد، اگر نتایج هردو تست بدون خطا و با موفقیت بود، اشکال از کابل Gscan نیست.

 • هواگیری یونیت ABS برلیانس H320 با دیاگ جی اسکن

  965 بازدید
  -
  16 آبان 95

  در این فیلم، نحوه ی هواگیری یونیت ABS خودروی برلیانس مدل H320 را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، برای هواگیری ABS این خودر با دیاگ جی اسکن باید در ابتدا، هواگیری دستی را انجام دهید، سپس توسط دستگاه و طبق مراحلی که توضیح می دهد، پیش بروید، دقت نمایید که این کار باید پس از تعویض قطعات سیستم ترمز که با روغن ترمز در ارتباط است انجام گردد تا هوای مدار ترمز تخیله گردد.

 • ریست ایسیو موتور برلیانس H320 با جی اسکن

  2,225 بازدید
  -
  16 آبان 95

  در این فیلم ریست ایسیو گیربکس خودروی برلیانس H320 را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، انجام این عملیات پس از تعویض قطعات سیستم سوخت و جرقه ی موتور (سنسورها و عملگرها) توصیه می گردد، این ریست مقادیر اولیه ی موتور را به حالت اولیه بر می گرداند و دور آرام موتور را تنظیم می کند، در ضمن پس از شستشو و سرویس دریچه ی گاز باید این کار انجام شود.

 • تست عملگرهای موتور برلیانس H320 با جی اسکن

  6,883 بازدید
  -
  16 آبان 95

  در فیلم پیش رو تست عملگرهای خودروی برلیانس H320 را با دستگاه جی اسکن مورد بررسی قرار می دهیم، همانطور که در فیلم مشاهده می کنید، برای انجام بعضی از تست ها، مانند: قطع کردن انژکتورها و کنترل دور آرام (تست دریچه ی گاز)، لازم است که موتور خودرو روشن باشد،در زمان تست انژکتورها، همانطور که مشاهده می کنید، یک به یک می توانید انژکتورها را قطع کنید و تاثیر آن را در کارکرد خودرو مشاهده کنید.

 • عملیات ویژه یونیت TPMS هیوندایی سانتافه با جی اسکن

  390 بازدید
  -
  16 آبان 95

  پس از تعویض سنسور های فشار باد تایر، باید ID سنسورها را برای یونیت TPMS تعریف کنید، تا کنترل یونیت بتواند موقعیت سنسورها را تشخیص دهد و اطلاعات درستی را به راننده اطلاع دهد، در این فیلم نحوه ی وارد کردن ID سنسورها را با دستگاه Gscan مشاهده می کنید، دقت نمایید که ID سنسورها باید به صورت HEX وارد شود و 8 رقمی باشد، و معمولا ID که روی سنسور نوشته شده است به صورت 9 رقمی و DECIMAL است که باید تبدیل شود

 • عیب یابی و عملیات ویژه ی BMW سری 5 مدل 2015 با جی اسکن

  772 بازدید
  -
  12 آبان 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی عیب یابی و عملیات ویژه ی خودروی BMW سری 5 مدل 2015 را مشاهده می کنید، همانطور که در این فیلم مشاهده می کنید، دستگاه جی اسکن در آپدیت های اخیر بر روی خودرهای BMW پیشرفت زیادی کرده است و قابلیت های زیادی به آن اضافه شده است، در این فیلم کوتاه به بررسی عملیات های ویژه ی این خودروی BMW در دستگاه جی اسکن می پردازیم و توضیح مختصری در مورد آنها به شما عزیزان می دهیم.

 • ریست دریچه های کولر اتوماتیک تویوتا هایلوکس با جی اسکن

  366 بازدید
  -
  11 آبان 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی ریست دریچه های کولر اتوماتیک خودروی تویوتا هایلوکس مدل 2016 را مشاهده می کنید، برای انجام این عملیات باید از منوی عملیات ویژه ی سیستم air conditioning یا تهویه مطبوع، گزینه ی ریست دریچه های برقی کولر را انتخاب کنید، انجام این سرویس پس از تعویض یونیت کولر اتوماتیک ، قطعات این سیستم یا برداشتن سرباتری به مدت طولانی به منظور تعریف موقعیت دریچه ها الزامی می باشد.

 • ریست ایسیو گیربکس سونتا yf مدل 2014 با جی اسکن

  857 بازدید
  -
  11 آبان 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی ریست ایسیو گیربکس خودروی سوناتا yf مدل 2014 را با دیاگ جی اسکن مشاهده می کنید.انجام این عملیات پس از تعویض روغن گیربکس، تعمیرات گیربکس یا تعویض قطعات برقی گیربکس توصیه می شود، برای این منظور در دستگاه جی اسکن باید قسمت عملیات ویژه یا special function یونیت گیربکس را انتخاب کنید و گزینه ی ریست مقادیر اولیه ی گیربکس را بزنید.

 • روش ثبت باتری جدید در خودروی BMW 528i با جی اسکن

  684 بازدید
  -
  9 آبان 95

  در این فیلم، نحوه ی تعریف و ثبت باتری جدید در خودروی BMW 528i را مشاهده می کنید، در خودروهای BMW، پس از تعویض باتری باید، باتری جدید را برای یونیت موتور تعریف کنید، دلیل انجام این عملیات این است که یونیت موتور باید از جزئیات باتری جدید مطلع باشد تا مدیریت سیستم شارژ باتری به درستی عمل کند، برای انجام این عملیات در دستگاه جی اسکن پس از انتخاب مدل خودرو باید منوی عملیات ویژه، گزینه ی ثبت باتری بزنید

 • ریست ایسیو موتور تویوتا هایلوکس 2016 با جی اسکن

  1,998 بازدید
  -
  8 آبان 95

  در این فیلم نحوه ی ریست ایسیو موتور خودروی تویوتا هایلوکس مدل 2016 را با دیاگ جی اسکن مشاهده می کنید، برای انجام این عملیات باید، از منوی یونیت موتور یا TCCS، قسمت عملیات ویژه یا special function را انتخاب کنیدو در ادامه گزینه ی "ریست مقادیر تعریف شده" را بزنید. انجام این عملیات بعد از تعویض اجزای سیستم سوخت و جرقه و یا سرویس دریچه ی گاز برقی توصیه می شود.

 • عیب یابی تویوتا هایلوکس توسط پروتکل J2534 جی اسکن

  409 بازدید
  -
  2 آبان 95

  از آپدیت ماه 5 سال 2016 به بعد، قابلیت جدیدی بر روی دستگاه جی اسکن دو اضافه شده است به نام پروتکل J2534، با استفاده از این ویژگی می توانید، برنامه ی اصلی عیب یابی toyota که techstream نام دارد را بر روی لب تاپ خود اجرا کرده و از جی اسکن به عنوان واسط یا اینترفیس برنامه ی تک استریم استفاده کنید، همچنین با استفاده از این پروتکل می توانید برنامه ی GDS2، شرکت GM آمریکا را نیز اجرا کنید.

 • عملیات ویژه ی یونیت TPM مرسدس E350 مدل 2014

  564 بازدید
  -
  1 آبان 95

  در فیلم پیش رو، منوی عملیات ویژه ی یونیت های مرسدس بنز E350 مدل 2014 را مشاهده می کنید و عملیات ویژه ی یونیت TPM به تفصیل توضیح داده می شود، TPM یونیت پایش باد تایرهاست که در قسمت عملیات ویژه ی آن با استفاده از دستگاه جی اسکن می توانید، ID سنسورها را چک کنید، و یا پس از تعویض سنسورها، ID آن ها را رجیستر کنید.

 • ریست یونیت گیربکس BMW 528i مدل 2014 با جی اسکن

  420 بازدید
  -
  1 آبان 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی ریست یونیت گیربکس خودروی BMW 528i مدل 2014 را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید. انجام این عملیات پس از تعویض روغن یا انجام تعمیرات بر روی گیربکس توصیه می گردد. توجه نمایید که برای این عملیات باید منوی عملیات ویژه ی یونیت گیربکس یا EGS را انتخاب کنید و طبق دستورات دستگاه پیش بروید تا ریست به صورت صحیح انجام گردد.

 • ریست ایسیو موتور BMW 528i مدل 2014 با جی اسکن

  448 بازدید
  -
  1 آبان 95

  در این فیلم ریست ایسیو موتور خودروی BMW 528i مدل 2014 رابا دستگاه جی اسکن آموزش داده می شود، همانطور که مشاهده می کنید، برای انجام این کار باید قسمت عملیات ویژه ی یونیت DME یا ایسیو موتور را انتخاب کنید و طبق دستورات دستگاه به دقت پیش بروید، به زمان بندی هایی که در دستگاه اعلام می شود به دقت توجه نمایید تا عملیات به درستی انجام شود، دقت نمایید که به هیچ عنوان در حین عملیات از منو خارج نشوید.

 • ریست سرویس دوره ای BMW 528i با جی اسکن

  521 بازدید
  -
  1 آبان 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی انجام ریست سرویس های دوره ای خودروی BMW 528i مدل 2014 را مشاهده می کنید، همانطور که مشاهده می کنید، برای انجام ریست سرویس های دوره ای این خودرو با دستگاه جی اسکن باید از منوی عملیات ویژه یا Special function ، گزینه ی CBS reset را انتخاب کنید، در این منو ریست سرویس های روغن موتور، لنت های ترمز ، روغن موتور و دیگر سرویس ها را می توانید انجام دهید و تعداد دفعات ریست ها رو ببینید

 • آموزش نحوه لاگ گرفتن از جی اسکن و ارسال آن برای شرکت

  161 بازدید
  -
  17 مهر 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی گرفتن لاگ از مشکلات احتمالی جی اسکن و ارسال آن برای شرکت GIT کره ی جنوبی را به شما آموزش می دهیم، در صورتی که در حین کارکردن با جی اسکن متوجه اشکالی در عملکرد دیاگ خود شدید، و اطمینان حاصل کردید که اشکال از خودرو نمی باشد، می توانید از آن مشکل موردنظر لاگ گرفته و برای شرکت GIT کره ی جنوبی ارسال کنید تا در اولین فرصت آنرا اصلاح کنند و نتیجه را از طریق ایمیل برای شما بفرستند.

 • تعویض لنت ترمز دستی برقی پاسات 2010 با جی اسکن

  554 بازدید
  -
  17 مهر 95

  در این فیلم نحوه ی تعویض لنت ترمز دستی برقی خودروی فولکس پاسات مدل 2010 را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، در بعضی از خودروهای گروه فولکس باید ضخامت لنت جدید را وارد کنید تا سیستم به صورت خودکار فاصله ی لنت تا دیسک را تنظیم کرده و عملکرد ترمز دستی با کمترین تاخیر باشد اما در این خودرو نیازی به واردکردن ضخامت لنت در هنگام تعویض نمی باشد.

 • انجام عملیات test mode خودروی لکسوس با دیاگ جی اسکن

  257 بازدید
  -
  17 مهر 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی انجام test mode در خودروی لکسوس LS 430 مدل 2002 را مشاهده می کنید، در خودروهای لکسوس پس از تعویض یونیت ABS یا سنورهای شتاب طولی و پیچشی لازم است که سنسورهای شتاب را کالیبره کنید برای انجام این کار باید گزینه ی test mode را از قسمت عملیات ویژه ی یونیت ABS/VSC انتخاب کنید و شرایطی را که دستگاه به شما می گوید را به دقت رعایت فرمایید.

 • ریست چراغ سرویس آئودی A8 کواترو با دیاگ جی اسکن

  412 بازدید
  -
  17 مهر 95

  در فیلم پیش رو نحوه ی ریست چراغ سرویس روغن خودروی آئودی A8 کواترو مدل 2006 را با دستگاه جی اسکن مشاهده می کنید، لازم به ذکر است که روند توضیح داده شده در این فیلم برای ریست چراغ سرویس تمام مدل های آئودی، فولکس و اشکودا که ریست چراغ سرویس آن ها با دستگاه انجام می شود صادق است و می توانید از این روش برای انجام این عملیات استفاده کنید و ریست روغن، لنت های ترمز ، بازرسی خودرو و غیره را انجام دهید.