در حال بارگذاری
+ دنبال کردن15
برای دنبال کردن کانال "rashid" و استفاده از سایر در سایت عضو و یا وارد شوید.
بازدید همه ویدیوها: 18,875

همه ویدیو ها

 • آشنایی با ساخت و طراحی ظروف کریستال

  138 بازدید
  -
  7 آذر 95

  واژهٔ کریستال ریشهٔ یونانی دارد و به معنی منجمد شده در اثر سرما است.به مواد معدنی جامدی که اجزای سازندهٔ آنها (مولکول، اتم یا یونها) در سه جهت فضایی به صورت منظمی کنار هم قرار گرفته باشند یا دارای نظم بلورشناسی باشند، کریستال یا بُلور می گویند.

 • آشنایی با ساخت و طراحی ساعت Audemars Piguet

  129 بازدید
  -
  7 آبان 95

  Audemars Piguet یک ساعت ساز خاص دربین برندهای سوئیس میباشد.این شرکت در سال 1875 در شهر لی براسوس تاسیس شد.مالکین این شرکت هنوز خانواده های جولیس اودیمارس و ادوارد پیگت میباشند، که موسسین اصلی آن نیز به شمار میروند.شایعه های زیادی وجود دارد که کارتیر و بولگاری ساعت های شرکت آودیمارس پیگت را خریداری کرده و سپس با تغییر نام برند آن را بنام خودشان فروخته اند .

 • آشنایی با ساخت و طراحی آباژور

  483 بازدید
  -
  21 مهر 95

  آباژور سرپوشی برای چراغ و مانند آن است که نور را به پایین افکند.آباژور واژه ای با ریشهٔ فرانسوی است.آباژور و چراغ های توکار هالوژنی به زیباتر نشان دادن محیط و همچنین آرامش بخشی بر روی افراد ساکن در محل کمک زیادی خواهند کرد.

 • آشنایی با ساخت و طراحی تبر های دست ساز Gränsfors Bruk

  976 بازدید
  -
  1 مهر 95

  آشنایی با ساخت و طراحی تبر های دست ساز Gränsfors Bruk ساخت کشور سوئد

 • آشنایی با ساخت و طراحی كفش دست دوز شركت Louis Vuitton

  1,051 بازدید
  -
  13 شهریور 95

  شركت لویی ویتون طیف وسیعی از کالاهای لوکس را تولید و ارائه می نماید.کالاهای چرمی، لباس ، کفش، ساعت، طلا و جواهر، عینک آفتابی، انواع کیف و چمدان و...در سال ۱۸۵۴ لویی ویتان که پسر یک نجار بود، این شرکت را تاسیس کرد.لویی با ساختن چمدان، کیف، ساک سفری و وسایل مورد نیاز مسافرت، نام خود را بر سر زبان ها انداخت.برند لویی ویتون از جمله باارزش ترین برندهای دنیاست

 • آشنایی با ساخت و طراحی چاقوی دست ساز diresta

  2,188 بازدید
  -
  11 شهریور 95

  ساخت و طراحی چاقوی دست ساز

 • آشنایی با ساخت و طراحی اسلحه James Purdy

  386 بازدید
  -
  8 شهریور 95

  این شرکت در سال 1814 در انگلستان تاسیس شد. محصولات پردی تنوع مدل نداشته و مدعی تولیدبهترین می باشد. قیمت پایه دولول بغل هم این شرکت در گیج 12 ، 16 و 20 46.500 پوند می باشد. در گیج 28 به 52.000 پوند می رسد.

 • ساخت ساز كونگا

  377 بازدید
  -
  15 مرداد 95

  ساز کنگا تا میزان زیادی،رایج ترین ساز دستی کاربردی در موسیقی مردمی به شمار می آید.ریشه کنگا از کنگوی آفریقا است.کنگاها را میتوان در موسیقی جاز،راک،بلوز و غیره دید.کنگا در سال 1940 وارد آمریکا شد و به سرعت جایگاه خود را در سبک های موسیقی باز نمود.در ایران به این سازها تومبا می گویند.

 • ساخت ساز ارحو (كمانچه چینی)

  789 بازدید
  -
  13 مرداد 95

  "ارحو "- کمانچه دو تار،ساز سیمی مشهور چین میباشد و تاریخ پیدایش آن میتواند به سلسله امپراتوری "تان "در قرنهای هفت تا ده بر گردد که بطور عمده در میان اقلیتهای ملی در شمال غرب چین رایج بود.طی بیش ازیک هزار سال این ساز همواره ساز همراه اپرا بوده است.

 • ساخت ساز چنگ یا harp

  449 بازدید
  -
  6 مرداد 95

  چنگ گونه ای ساز زهی باستانی است. در کنار ساز رود (بربت) از مشهورترین سازهای ایران باستان به شمار می آمده است. در ادبیات پارسی بسیار از این ساز یاد شده است و سیارهٔ زهره را چنگ زن دانسته اند.ساز چنگ در ایران دارای چهار رشته سیم بوده است که در دورهٔ ساسانیان به ۱۱ رشته می رسد و در دوران اسلامی تا ۳۵ رشته هم می رسد.

 • ساخت ساز کاخون

  2,142 بازدید
  -
  26 تیر 95

  کاخون نوعی ساز کوبه ای است.کاخون لغتی اسپانیایی به معنی جعبه، صندوق یا صندوقچه است که به نوعی ساز کوبه ای اطلاق می شود. نوازنده کاخون بر روی آن می نشیند و با ضربات کف دست و انگشتان که بر روی صفحه جلویی ساز می کوبد، صدایی خاص و زنگ دار تولید می کند.بهترین سازندگان این ساز در کشور پرو هستند.

 • ساخت ساز Guzheng

  177 بازدید
  -
  25 تیر 95

  گوجن ساز سنتی چین بیش از سه هزار سال تاریخ دارد.ساز گوجن شباهت زیادی به ساز "قانون" دارد.

 • ساخت چوبک طبل یا Drum stick

  501 بازدید
  -
  22 تیر 95

  چوبک طبل یا Drum stick نوعی کوبهٔ ساده است که معمولاً از آن برای نواختن طبل ها و سِنج ها استفاده میشود.چوبک مناسب نواختن طبل و درامز چوبکی است که پس از ضربه زدن برگشت مناسبی داشته باشد و در آن لرزه پدید نیاید. درازای چوبک و نوع چوب تاثیر مستقیم با برگشت آن دارد.یک چوبک خوب تنه متوازنی دارد، بدین معنی که همیشه یکسان و راحت بر می گردد.

 • ساخت ساز كنترباس

  414 بازدید
  -
  12 تیر 95

  كنترباس بزرگ ترین و بم ترین ساز زهی آرشه ای است که یا به وسیلهٔ آرشه، و یا از طریق زخمه زدن نواخته می شود. امروزه این ساز در موسیقی کلاسیک غربی در دستهٔ سازهای زهی نقش مهمی را در ارکستر ایفا می کند. کنترباس نه تنها در موسیقی کلاسیک غربی، بلکه در دیگر سبک های مانند جاز، بلوز و راک اند رول کاربرد دارد.برای نواختن کنترباس دو مدل آرشه توسط نوازندگان این ساز استفاده می شود.آرشه آلمانی و فرانسوی

 • ساخت ساز سنج

  228 بازدید
  -
  10 تیر 95

  سِنج نوعی ساز ضربی به شکل دو صفحهٔ برنجی گرد است که معمولاً صدای آن را با کوبیدن به هم در می آورند.سنج عبارت از یک صفحه برنجی و فلزی مدور با قطرهای مختلف بین ۲۰ تا ۶۰ سانتیمتر و معمولاً وسط سمت بیرونی سنج برای نگهداشتن آن بکار می رود است. صدای سنج ها بسته به خاصیت آنها تفاوت می کند.

 • ساخت ساز توبا

  384 بازدید
  -
  8 تیر 95

  توبا از سازهای بادی برنجی است. این ساز نسبتاً جدید است و در قرن نوزدهم به مجموعه سازهای ارکستر افزوده شده است. مهم ترین نقشی که به این ساز در آثار موسیقی سمفونیک داده شده در سمفونی فانتاستیک اثر هکتور برلیوز بوده است. شکل دیگر این ساز بصورت (توبا تنور) یا یوفونیوم می باشد

 • ساخت ساز آکاردئون

  313 بازدید
  -
  7 تیر 95

  آکوردئون یک ساز بادی شستی دار با سطح مورب متحرک در دو طرف و بدنه فانوسی است.این ساز را نوازنده بین دو دست خود می گیرد که در میانهٔ آن، مجاری هوایی قرار دارند که با باز و بسته شدنشان توسط نوازنده صدا تولید می شود. در یک سمت صفحه کلید کوچکی تعبیه شده است که کلیدهای آن وظیفه کنترل ورود هوا به مجاری را دارند و در سمت دیگر جعبه بیس قرار دارد که معمولاً آن نیز دکمه های مخصوص خود را دارد.

 • ساخت ساز فاگوت

  169 بازدید
  -
  6 تیر 95

  از سازهای بادی چوبی است که قمیش دوزبانه ای دارد. صدای این ساز در ناحیهٔ باس است. فاگوت را در کشورهای انگلیسی زبان «باسون» می خوانند.در مقایسه با سازهای زهی، باسون صدایی معادل ویولن سل دارد و می تواند سه اکتاو اجرا کند.اصول ساختمان آن مانند کلارینت است.

 • ساخت ساز سی تار

  692 بازدید
  -
  5 تیر 95

  سی تار از سازهای زهی زخمه ای هندی است.این ساز دسته ای بلندوکشیده وکاسه ای به شکل گلابی دارد.هفت سیم اصلی و ۱۱ یا ۱۳ سیم تشدیددارد که در زیر سیم های اصلی بسته می شود و با مضرابی فلزی نواخته می شود. سیم های اصلی که وظیفهٔ تولیدآواهای نغمه را به عهده دارندپس از ضربه خوردن سیم های همراه را به صدا درمی آورند.دستان های روی دسته ساز فلزی و کمانی شکل اند.راوی شانکار و ولایت خان از نوازندگان مشهور این ساز

 • ساخت ساز كلارینت

  2,200 بازدید
  -
  2 تیر 95

  کلارینت یکی از سازهای بادی قمیشی است که انواع حرفه ای اش معمولاً از چوب سیاه آفریقایی ساخته می شود.کلارینت انواع زیادی دارد که روی هم آنها را «خانواده کلارینت» می خوانند. معمولاً منظور از کلارینت نوع سوپرانوی آن است.نوعی کلارینت که توانایی تولید فاصله های موسیقی شرقی را دارد به قره نی معروف است.

 • ساخت ساز گیتار

  872 بازدید
  -
  2 تیر 95

  گیتار کلاسیک، در ردهٔ سازهای زهی زخمه ای، که خود بخشی از خانوادهٔ سازهای زهی (Chordophone) است، قرار می گیرد. گیتار کلاسیک همچون پیانو، به نوازنده امکان اجرای اثرهایی با بافت کنترپوانتیک با ملودی های پیچیده و همچنین اثرهایی با بافت هارمونیک با توانایی اجرای چندین نت در یک زمان را می دهد. به همین دلیل این ساز، به عنوان سازی تک نواز شناخته شده است. گیتار کلاسیک به شکل استاندارد دارای شش سیم می باشد.

 • ساخت ساز ویولنسل

  490 بازدید
  -
  2 تیر 95

  ویلنسل (به فرانسوی: Violoncelle) سازی زهی و آرشه ای از خانواده ویولن است. صدای این ساز در منطقهٔ میانیِ سازهای این خانواده قرار دارد. ویلنسل از ویولن و ویولا (ویلون آلتو)بزرگ تر است. در هنگام اجرا، این ساز در بین دو پای نوازنده قرار می گیرد و از طرفی دیگر، توسط میله ای که در انتهای آن وجود دارد روی زمین استوار می شود.این ساز عضو ثابت در ارکسترها به صورت استاندارد می باشد

 • ساخت ساز ترومپت برند باخ

  1,867 بازدید
  -
  31 خرداد 95

  ترومپت از سازهای بادی برنجی است و که در محدوده سوپرانو زیرترین صدا را در بین سازهای بادی برنجی می تواند تولید کند. ترومپت از نظر ظاهر بسیار شبیه به کورنت است. فرق آن با کورنت در لوله آن است که در بیشتر طول خود قطری یکسان دارد.ترومپت در انواع موسیقی های امروزی مانند موسیقی کلاسیک، موسیقی جاز، موسیقی پاپ بکار می رود

 • ساخت ساز پیانو

  447 بازدید
  -
  29 خرداد 95

  اشتاین وی سازندهٔ معتبر آلمانی-آمریکایی پیانوهای دست ساز است. شرکت استاین وی در سال ۱۸۵۳ میلادی، توسط یک مهاجر آلمانی تبار به نام هنری انگلهارد استاین وی در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا تأسیس شد.موفقیت کارخانهٔ پیانوی استاین وی در کویینز، نیویورک باعث شد که این شرکت، کارخانه ای را نیز در هامبورگ، آلمان راه اندازی کند.

 • ساختن ساز ویولن

  546 بازدید
  -
  28 خرداد 95

  ویدئویی كامل و زیبا برای آنهایی كه علاقه به آشنایی با مراحل ساخت ساز ویولن دارند

 • رضا عابدینی گرافیست و طراح ایرانی

  305 بازدید
  -
  27 خرداد 95

  مستنندی در رابطه با آثار و زندگی هنری رضا عابدینی.كارگردان حامد یوسفی


  تبلیغات