در حال بارگذاری

بانک خون بندناف رویان

ذخیره خون بندناف؛ پشتوانه سلامت خانواده
+ دنبال کردن7
برای دنبال کردن کانال "بانک خون بندناف رویان" و استفاده از سایر در سایت عضو و یا وارد شوید.
بازدید همه ویدیوها: 12,987
Loading...

همه ویدیو ها

 • تصمیم هوشمندانه خانواده کارن و درمان او با سلول بنیادی

  1,040 بازدید
  -
  22 خرداد 95

  خانواده کارن شیوایی از بیماری فرزندشان و نحوه درمان او با استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف که در بدو تولد در رویان ذخیره کردند؛ می گویند. کارن کودکی با بیماری آنمی آپلاستیک (کم کاری مغز استخوان) دچار بود و با عنایت خدا و با پیوند سلول های بنیادی بیماری او رو به بهبود است.

 • سهم کرمان از بانک خون بندناف رویان؛ بیش از 2000 نمونه

  161 بازدید
  -
  12 خرداد 95

  استان کرمان تا ابتدای سال 1395 سهم بیش از 2000 نمونه ایی از سلول های بنیادی خون بندناف ذخیره شده در بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان به خود اختصاص داده است. در حال حاضر این سلول ها با نظر پزشک متخصص قابلیت استفاده برای پیوند به منظور درمان بیماری های خونی را دارا هستند.

 • متخصص پیوند سلول های بنیادی، از روند درمان کارن می گوید

  360 بازدید
  -
  12 خرداد 95

  17 بهمن 1393 کودکی دچار بیماریِ از کارافتادگی مغز استخوان شد؛ شروع این بیماری با یک سرماخوردگی بود در ادامه کبودی روی پوست و خونریزی شدید از بینی و گلو خانواده را نگران کرد. کارن مدت ها در بیمارستان بستری بود تشخیص پزشکان حکایت از سرطان داشت و درمان او را بسیار دشوار می دانستند به طوری که خانواده شیوایی (پدر و مادر کارن) دیگر قطع امید کرده بودند.

 • ذخیره خون بندناف برادر کوچکتر؛ ناجی جان برادر بزرگتر شد

  385 بازدید
  -
  11 خرداد 95

  وقتی از او پرسیدم چند وقت از پیوند سلول بنیادی برای بیماری ات می گذرد گفت: دو ماه و یک روز! حتی حساب دقایقش را هم دارد. روزهای سختی را گذرانده و حالا که با پشتوانه برادر، سلامتی اش را به دست آورده اهداف بزرگی برای خودش در نظر گرفته است. می خواهد مهندس نفت بشود تا به کشورش خدمت کند.

 • زندگی دوباره امیرحسن با سلول های خون بندناف برادرش

  477 بازدید
  -
  8 اسفند 94

  امیر حسن رشیدی 12 سال دارد وکلاس پنجم است. از 4 سالگی به بیماری ALL نوع 2 مبتلا شده و بارها و بارها تحت شیمی درمانی قرار گرفته ولی هر بار بعد از گذشت مدت کوتاهی از قطع درمان، بیماری عود کرده است. پزشکان آخرین راه نجات را پیوند از سلول های بنیادی خون بندناف تشخیص داده اند. وقتی از او پرسیدم چند وقت از پیوند سلول بنیادی برای بیماری ات می گذرد گفت: دو ماه و یک روز! حتی حساب دقایقش را هم دارد.

 • تولد دوباره "کارن" با سلول های بنیادی خون بندناف

  1,012 بازدید
  -
  5 بهمن 94

  گزارش شبکه خبر؛ انجام یکی از نادرترین پیوندهای سلول های بنیادی خون بندناف بر روی "کارن" هفت ساله که با استفاده از نمونه سلول های بنیادی خون بندناف خودش انجام شد.

 • به یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی موسس پژوهشگاه رویان

  1,524 بازدید
  -
  14 دی 94

  به مناسبت 14 دی ماه سالروز درگذشت جهادگر فقید زنده یاد دکتر سعید کاظمی آشتیانی موسس پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی و بانک خون بندناف رویان. مقام معظم رهبری در پیامی به مناسبت درگذشت این دانشمند فقید فرمودند: وی یکی از فرزندان صالح انقلاب و از رویش های مبارکی بود که آینده ی درخشان علمی در کشور را نوید می دهند.

 • حاشیه های پزشکی 20:30 - پیوند سلول های بنیادی

  1,033 بازدید
  -
  1 دی 94

  در این گزارش که در قسمت حاشیه های پزشکی اخبار 20:30 مورخ 94/09/30 پخش شد به پیوند های صورت گرفته از نمونه های ذخیره شده در بانک خون بندناف رویان و مشکلات پیوند اشاره شده است

 • 14 پیوند از سلول های بنیادی خون بندناف رویان

  432 بازدید
  -
  24 آذر 94

  عمدتا پیوندهای انجام شده در انواع سرطان های خون، تالاسمی، آنمی آپلاستیک، نقص سیستمی، آنمی فانکونی یا کم خونی مادرزادی بوده است اما نکته مثبت پیوندهای امسال این بود که سه پیوند بر روی بیمارانی انجام شده که مبتلا به فلج مغزی بوده اند.

 • نقش بانوان در اداره بانک خون بندناف رویان

  471 بازدید
  -
  10 آبان 94

  در این کلیپ که از طرف شبکه انگلیسی زبان press TV تهیه و تولید شده است نقش زنان در اداره مراکز، شرکت ها و سازمان ها ایران می پردازد. در همین برنامه اشاره ای به نقش زنان در اداره بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان می شود. این کلیپ به زبان انگلیسی است.

 • خون بندناف چگونه جمع آوری می شود؟

  3,259 بازدید
  -
  4 آبان 94

  در این کلیپ شما با روش خونگیری از بندناف به منظور جمع آوری و ارسال نمونه خون به بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان آشنا می شوید.خون بندناف جمع آوری شده در اولین فرصت به آزمایشگاه پردازش سلول های بنیادی بانک خون ارسال می شود تا اقدامات لازم به منظور استحصال سلول های بنیادی انجام پذیرد.

 • قسمت سوم - جداسازی سلول های بنیادی خون بندناف

  889 بازدید
  -
  28 مهر 94

  در این قسمت شما فرآیند جداسازی سلول های بنیادی در آزمایشگاه پردازش بانک خون بندناف رویان، محل نگهداری نمونه ها، اینکه چه کسانی می توانند از این سلول ها استفاده کنند و یک خبر خوشایند در مورد پیوند موفق سلول های بنیادی خون بندناف به یک نوجوان 12 ساله را ملاحظه می کنید.

 • قسمت دوم - کاربرد درمانی سلول های بنیادی خون بندناف

  503 بازدید
  -
  27 مهر 94

  در این قسمت شما با ضرورت وجود بانک های خون بندناف، انواع بانک های خون بندناف، کاربرد درمانی سلول های بنیادی خون بندناف، بیماری های قابل درمان با استفاده از این سلول ها و راه های ارتباطی با ما آشنا خواهید شد.

 • ذخیره سلول های بنیادی خون بندناف؛ از ابتدا تا انتها

  361 بازدید
  -
  26 مهر 94

  در این کلیپ شما به صورت مختصر با روند ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بندناف در شرکت فناوری بن یاخته های رویان آشنا می شوید.

 • قسمت اول - معرفی سلول های بنیادی خون بندناف

  559 بازدید
  -
  25 مهر 94

  سلول های بنیادی چیست؟ انواع سلول های بنیادی و معرفی سلول های بنیادی خون بندناف و بانک های سلول های بنیادی خون بندناف.

 • بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان

  472 بازدید
  -
  25 مهر 94

  حفظ و نگه داری سلول های بنیادی خون بندناف، انتخابی است که امروزه پدران و مادران زیادی در سراسر جهان برای استفاده احتمالی فرزند خود و سایر نیازمندان مورد توجه قرار می دهند

این کانال رسمی به درخواست بانک خون بندناف رویان ایجاد شده است .