در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 23
  دنبال کننده
 • 285
  دنبال شونده
 • 15.6هزار
  بازدید

درووُلک ( غیر رسمی )

دروازه ای به سرود ملی دیگر ملت ها ! دروولک.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

دروازه ای به سرود ملی دیگر ملت ها ! دروولک.

 • 23
  دنبال کننده
 • 285
  دنبال شونده
 • 15.6هزار
  بازدید
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • سرود ملی مالزی - "Negaraku"

  31 بازدید

  کشور من (به مالای: Negaraku) سرود ملی کشور مالزی است. در این سرود تأثیراتی از فارسی (و وام واژه های عربی در فارسی) نیز دیده می شود هم چون کاربرد واژه های رعیت، رحمت، سلامت و برتخت. کشور من، سرزمینی که به پایش خون داده ام و رعیت آن در یگانگی و پیشرفت به سر می برند خداوند، رحمت و شادمانی ارزانی داراد و پادشاه ما سلامت بر تخت باد خداوند، رحمت و شادمانی ارزانی داراد و پادشاه ما سلامت بر تخت باد

 • - "Indonesia Raya" - سرود ملی اندونزی

  22 بازدید

  اندونزی بزرگ (به اندونزیایی: Indonesia Raya) سرود ملی جمهوری اندونزی است. این سرود در تاریخ ۲۸ اکتبر ۱۹۲۸ توسط آهنگ ساز آن، واگه رودولف سوپراتمان، در جریان «کنگره دوم جوانان اندونزی» در باتاویا معرفی و ارائه شد.

 • سرود ملی کرواسی - "Lijepa Naša Domovin"

  75 بازدید

  میهن زیبای ما (کرواتی: Lijepa naša domovino) سرود ملی کشور کرواسی است.

 • سرود ملی قبرس (جنوبی) - (Κύπρος) - "Ύμνo

  18 بازدید

  سرودی برای آزادی (Ὕμνος εἰς τὴν Ἐλευθερίαν) نام سرود ملی کشور یونان است که پس از آن در جمهوری قبرس نیز به عنوان سرود ملی به رسمیت درآمد. تو را از تیغ پر ابهت شمشیرت بازمی شناسم از فروغی که با شتاب زمین را می پیماید بازمی شناسم ترا از استخوان های مقدس یونانیان برخاسته و مانند پارینه دلاورانه می ایستی درود بر تو آزادی، درود!

 • ُسرود ملی فنلاند - "Maamme"

  110 بازدید

  سرزمین ما (به فنلاندی: Maamme، به سوئدی: Vårt land) سرود ملی فنلاند است.

 • سرود ملی نروژ - "Ja, vi elsker dette landet!"

  113 بازدید

  سرود ملی نروژ «آری این سرزمین را دوست می داریم» (به نروژی: Ja, vi elsker dette landet) نام دارد که به طور خلاصه به آن «آری دوست می داریم» (Ja, vi elsker) گفته می شود. متن این سرود در میان سال های ۱۸۵۹ و ۱۸۶۸ توسط بیورنستیرن بیورنسون نوشته شد و نغمه آن را خویشاوند او ریکارد نوردراک در سال ۱۸۶۴ ساخت. این سرود نخستین بار در ۱۷ مه ۱۸۶۴ به فراخور پنجاهمین سالگرد قانون اساسی نروژ اجرا شد. در مراسم رسمی به طور معمول دو بیت نخست و دو بیت آخر آن را خوانده و اجرا می کنند.

 • سرود ملی سوئد - " Du gamla, Du fria..."

  97 بازدید

  ی باستانی، ای آزاد (به سوئدی: Du gamla, Du fria) سرود ملی کشور سوئد است.

 • سرود ملی نپال-( "Sayaun Thunga Phool Ka(" ("सयौं थुँगा फूलक")

  49 بازدید

  درهم بافته از صدها گل (به نپالی: सयौं थुँगा फूलका) (تلفظ: Sayaun Thunga Phool Ka) سرود ملی کشور نپال است. این سرود در سوم اوت ۲۰۰۷ رسمیت یافت. درهم بافته از صدها گل، ما حلقه ای از گل هستیم به نام مردم نپال از استان مِچی تا مهاکالی حاکمیت ما گسترده است این سرزمین، گردشگاه بی پایانی است برای غنای طبیعت؛ ایثار قهرمانان ما ملتی آزاد و رها آفریده است. سرزمین دانش، آشتی، دشت ها، تپه زارها و کوهساران بلند، ناگسستنی است این کشور گرامی ما، میهن ما نپال. از تبارها، زبان ها، دین ها و فرهنگ هایی بس پردامنه این مل

 • سرود ملی لهستان - Mazurek Dąbrowskiego

  98 بازدید

  لهستان هنوز نمرده است تا زمانی که زنده ایم آنگاه که بیگانه تصرفش کند با شمشیر آن را پس می گیریم به پیش، به پیش، دوبرووسکی از زمین های ایتالیا به لهستان تحت فرماندهی تو باید به ملت بپیوندیم از رود ویستولا و وارتا خواهیم گذشت ما باید لهستانی باشیم ناپلئون به ما یاد داد چه طور بر دشمنان چیره شویم به پیش، به پیش، چونان تشارنیسکی که به پوزنان رفت بعد از اشغال سوئد از دریاها خواهیم گذشت برای پس گرفتن زمین هایمان به پیش، به پیش، پدری در اشک هایش غرق شده با چشمانی سرخ از شرم می گوید گوش بدهید، گ

 • National Anthem of France - سرود ملی فرانسه

  142 بازدید

  سرود مارسییز (به فرانسوی: La Marseillaise) نام سرود ملی کشور فرانسه است. این نام از نام شهر مارسی در فرانسه گرفته شده‌است. نام این سرود را در فارسی «مارسیز» و «مارسه‌یز» نیز نوشته‌اند. روژه دو لیل (Rouget de Lisle) افسر ارتش فرانسه و یکی از انقلابیون آن کشور در سدهٔ ۱۹ سرود تاریخی و مهیج مارسییز را سروده که پس از آن سرود رسمی انقلاب فرانسه و سپس سرود ملی کشور فرانسه شد.

 • سرود ملی ایرلند - (Amhrán na bhFiann) " (به ایرلندی)

  40 بازدید

  سرود سرباز (به ایرلندی: Amhrán na bhFiann، به انگلیسی: The Soldiers' Song) سرود ملی ایرلند است. آهنگسازان این سرود پیدار کیرنی و پاتریک هینی هستند و متن اصلی انگلیسی آن را کیرنی نوشته و «لیام اُرین» به ایرلندی ترجمه کرده است. تلفظ نام ایرلندی این سرود حدوداً «آرؤن نوفیه ن» است.

 • سرود ملی اسپانیا - "Marcha Real"

  119 بازدید

  سرود ملی اسپانیا یا مارچا ریل سرود ملی و رسمی اسپانیا است. تنظیم این آهنگ در سال ۱۷۷۱ انجام شده است. اسپانیا جاوید باد! بیا با هم بسراییم! با صداهای مختلف اما قلبی واحد اسپانیا جاوید باد! از دره های سبز تا دریاهای بی کران سرود برادری عشق به سرزمین مادری کشوری که می داند چگونه در آغوش بگیرد، آزادگان را در زیر آسمان آبی. سرزمینی که به فرزندانش افتخار می کند، فرزندانی که به تاریخ دادگری و بزرگی دموکراسی و صلح تقدیم کرده اند.

 • سرود ملی انگلیس - "God save the Queen"

  153 بازدید

  خدا نگهدار ملکه باد (به انگلیسی: God Save the Queen)، یا خدا نگهدار پادشاه باد (به انگلیسی: God Save the King)، یک سرود ملی است که در بریتانیا و قلمروهای آن مانند نیوزلند (از ۱۹۷۷) کانادا (۱۹۸۰) استرالیا (۱۹۸۴) جامائیکا استفاده می شود.[

 • سرود ملی بلغارستان - "Мила Родино" ("Mila Rodino")

  105 بازدید

  میهن گرامی (به بلغاری: Мила Родино") (میلا رُدینُ) سرود ملی کشور بلغارستان است. این سرود در سال ۱۹۶۴ رسمیت یافت. متن آن بارها تغییر کرده‌است که تازه‌ترین تغییر در سال ۱۹۹۰ صورت گرفت.

 • سرود ملی هلند - "Het Wilhelmus!"

  137 بازدید

  سرود ملی هلند یا «ویلهلموس» (Het Wilhelmus) را قدیمی ترین سرود ملی در جهان دانسته اند.[۱] با این که سرود ویلهلموس تا سال ۱۹۳۲ به عنوان سرود ملی کشور هلند رسمیت نیافته بود اما این سرود از دیرباز در میان مردم هلندی زبان محبوبیت داشته و در برهه های گوناگون تاریخی به آن اشاره شده یا از آن استفاده شده است. پیشینه سرود ویلهلموس به مبارزات مردم هلند برای رسیدن به استقلال بازمی گردد و محتوای آن به زندگی و نبرد ویلیام خاموش با فیلیپ دوم پادشا اسپانیا و دلایل این مبارزه اشاره دارد.به این خاطر این سرود ب

 • سرود ملی اوکراین - "Ще не вмерла Українa

  107 بازدید

  سرود ملّی اوکراین در شکل کنونی اش در ۶ مارس ۲۰۰۳ رسمیت یافت. اوکراین و شکوهش هنوز نمرده است، آزادی اش نمرده است ای هم میهنان، سرنوشت باری دیگر بر ما لبخند خواهد زد و دشمنانمان، بسان ژاله در آفتاب بامدادی، نیست می گردند و ما نیز ای برادران، در سرزمین آزاد خود فرمان خواهیم راند همسرایی (دو بار) بهر آزادی از جان و تن می گذریم و ای برادران، نشان خواهیم داد که ما از تبار قزاقهاییم!

 • سرود ملی مصر - "بلادی"

  172 بازدید

  میهن من، میهن من، میهنم (به عربی: بلادی بلادی بلادی) سرود ملی کشور مصر است. آهنگ آن ساخته سید درویش (۱۸۹۲–۱۹۲۳) است و این سرود در سال ۱۹۷۹ رسمیت یافت.

 • سرود ملی بلاروس- "Мы, беларусы"

  79 بازدید

  «ما بلاروسی ها» نام سرود ملی کشور بلاروس است. درفش و پیروزی خود را به دست آورده ایم ترجیع بند دوستی مردمان، نیرومندی مردمان است و این، راه مقدس خورشیدنشان ما است ای پرچم آفتاب، پرچم پیروزی، سرفرازانه در آبی صاف آسمان ها به اهتزاز درآی!

 • سرود ملی کره شمالی - "애국가"

  263 بازدید

  سرود میهنی معروف به «سرود دمیدن سپیده» (به کره ای: 애국가) (تلفظ: آئِگوکا) سرود ملی جمهوری دموکراتیک خلق کره (کره شمالی) است.

 • سرود ملی استونی - "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm"

  47 بازدید

  میهن من، خوشی من، خرمی من (به استونیایی: Mu isamaa, mu õnn ja rõõm) نام سرود ملی کشور استونی است.

 • سرود ملی فدراسیون روسیه - "Гимн России"

  258 بازدید

  سرود ملی فدراسیون روسیه (به روسی: Государственный гимн Российской Федерации) نام رسمی سرود ملی کشور روسیه است. این سرود با متن فعلی از سال ۲۰۰۰ میلادی به عنوان سرود ملی روسیه انتخاب شده است.

 • سرود ملی سریلانکا - "Sri Lanka Matha"

  86 بازدید

  سرود ملی سری‌لانکا با نام «مادر سری لانکا» (به سینهالی: ශ්‍රී ලංකා ජාතික ගීය، به تامیلی: சிறீ லங்கா தாயே) در سال ۱۹۵۱ رسمیت یافت. متن و آهنگ آن در سال ۱۹۴۰ توسط آناندا ساماراکون نوشته شده‌است.

 • سرود ملی هند - "Jana Gana Mana" (জন গণ মন)

  127 بازدید

  جانا گانا مانا (هندی: जन गण मन، به معنی «چیره بر یاد همگان») سرود ملی کشور هند است. این سرود به زبان بنگالی (بسیار متاثر از سانسکریت) نوشته شده و رابیندرانات تاگور آن را سروده است

 • سرود ملی کانادا - "O Canada!"

  142 بازدید

  ای کانادا سرود ملی کانادا است. سرود ملی این کشور دو نسخه دارد. به این معنی که با یک موسیقی مشترک، در هر یک از دو زبان انگلیسی و فرانسوی، دارای متنی (شعر) جداگانه است که تقریباً مفهومی یکسان دارند. آهنگساز این سرود کالیکسا لاواله است.

 • سرود ملی بحرین" ("نشید البحرین الوطنی")

  125 بازدید

  حرین ما (به عربی: بحریننا) سرود ملی بحرین است که توسط محمد صدقی عیاش سروده و در سال ۱۹۷۱ میلادی، پس از استقلال این کشور، به عنوان سرود ملی انتخاب شد. در سال ۲۰۰۲ میلادی پس از همه پرسی و تأسیس پادشاهی بحرین، این سرود به سرود پادشاهی مبدل گشت.

 • سرود ملی قطر - ("السلام الأمیری")

  286 بازدید

  درود بر امیر (به عربی: السلام الأمیری) نام سرود ملی کشور قطر است. متن سرود نوشته مبارک بن سیف الثانی است

 • سرود ملی جمهوری یمن - " ("نشید الیمن الوطنی")

  167 بازدید

  سرود ملی یمن توسط عبدالله عبدالوهاب نعمان سروده شده است

 • سرود ملی و پادشاهی اردن- "‏السلام الملكی الأردنی"

  93 بازدید

  سرود السلام الملکی الاردنی، سرود ملی کشور اردن است این سرود پس از استقلال کشور اردن در سال ۱۹۴۶ به تصویب رسید. متن سرود را عبدالمنعم الرفاعی سروده و آهنگ آن را عبدالقادر التنیر تهیه کرده است. نسخه اول این سرود بسیار کوتاه بود اما بعدها کامل تر شد.

 • سرود رژیم صهیونیستی - National anthem of israel

  91 بازدید

  هاتیکوا یا هاتیکفا (به عبری: הַתִּקְוָה، pronounced [hatikˈva], عربی: الأمل‎، به معنی امید)، سرود رژیم صهیونیستی است.

 • سرود ملی ارمنستان- "Mer Hayrenik"

  56 بازدید

  میهن ما (مِر هایرِنیک) (ارمنی: Մեր Հայրենիք, Armenian pronunciation: [mɛɾ hɑjɾɛnikʰ]; "Our Fatherland") نام سرود ملی کشور ارمنستان است.

 • سرود ملی مغولستان- "Монгол улсын төрийн дуулал"

  50 بازدید

  سرود ملی مغولستان در سال ۱۹۵۰ ساخته شد. آهنگ آن ساخته بیله‌گین دامدین‌سورن و لووسان‌جامبین موردوری و متن سرود نوشته تسندین دامدین‌سورن است. نخستین سرود ملی این کشور از سال ۱۹۲۴ تا ۱۹۵۰ رسمیت داشت. دومین سرود نیز از ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۲ و سومین سرود ملی از ۱۹۶۱ تا ۱۹۹۱ رسمی بود. از سال ۱۹۹۱ بیشتر بخش‌های سرود ۱۹۵۰ مجدداً استفاده شد اما دومین بیت آن که در بزرگداشت لنین، استالین، سوخ‌بهادر و چوی‌بالسان بود حذف گردید. در ششم ژوئیه ۲۰۰۶ پارلمان مغولستان به منظور یادبود چنگیزخان مغول، سرود ملی را بازنگری کرد.