در حال بارگذاری
 • 37
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 67.6هزار
  بازدید

FEMEX

آموزش نرم افزار های المان محدود

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

آموزش نرم افزار های المان محدود

 • 37
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 67.6هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • آموزش کدنویسی در آباکوس

  20 بازدید

  این ویدیو مربوط به یک جلسه فوق برنامه رایگان با موضوع کدنویسی در آباکوس است. شرکت کنندگان در جلسه دانشجویان تحصیلات تکمیلی بودند که درس المان محدود یک را در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با جناب اقای دکتر تقوایی پور در دانشکده مکانیک اخذ کرده بودند. این جلسه با موافقت و همکاری جناب آقای دکتر برگزار شد.

 • آموزش مش بندی و پارتیشن بندی پیشرفته در آباکوس

  126 بازدید

  در این ویدیو سعی شده است که با ذکر چند مثال، نحوه استفاده از ابزار های پیشرفته ماژول مش آباکوس آموزش داده شود. از آنجایی که مش بندی و پارتیشن بندی کاری تکنیکال است و نیاز به تمرین دارد، این مجموعه آموزشی همراه با تمرین است.

 • آموزش نحو انجام تحلیل تماسی در آباکوس

  83 بازدید

  در این ویدیو نحوه انجام تحلیل تماسی با استفاده از آباکوس با ذکر دو مثال و تئوری های تماس بطور کامل آموزش داده شده است . مثال اول شبیه سازی تست کشش اتصال پرچی است و مثال دوم شبیه سازی برخورد پرتابه تغییرشکل پذیر با هدف تغییر شکل پذیر است . تکنیک های surface to surface contact و general contact به همراه نحوه تعریف internal surface بطور کامل آموزش داده شده اند.

 • مدل سازی بارگذاری متحرک در آباکوس

  201 بازدید

  در این مجموعه آموزشی، روش های مختلف برای تعریف بارگذاری متحرک در آباکوس مورد بررسی قرار میگیرد. در ادامه نحوه اعمال بارگذاری مکانیکی متحرک، بدون استفاده از سابروتین، با ذکر مثال بطور مبسوطی آموزش داده می شود.

 • خروجی گرفتن از آباکوس

  562 بازدید

  در این مجموعه آموزشی، با تمرکز بر ماژول ویژوالیزیشن آباکوس، با حل یک مثال، ابزارهای متداول در این ماژول معرفی شده و نحوه استفاده از آنها آموزش داده می شود.

 • پکیج اباکوس مقدماتی ویژه مهندسین عمران سازه

  330 بازدید

  در این پکیج آموزشی که متشکل از ویدیو های موجود در سایت با موضوع مهندسی عمران-سازه است، مجموعه ای از مطالب و مفاهیم به همراه ذکر مثال در مورد هر مبحث، آموزش داده شده اند.

 • شبیه سازی انفجار به روش کانوپ (conwep) در اباکوس

  209 بازدید

  در این مجموعه آموزشی، مدل سازی انفجار به روش کانوپ در اباکوس، بطور مبسوطی مورد بحث و بررسی قرار میگیرد. در ابتدا نکات کلی و پیرامونی به همراه مزایا و معایب این تکنیک بیان می شود و سپس یک مثال از مدل سازی انفجار به روش کانوپ (conwep) حل می شود.

 • پکیج آباکوس مقدماتی ویژه مهندسین مکانیک

  84 بازدید

  در این پکیج آموزشی که متشکل از ویدیو های موجود در سایت با موضوع مهندسی مکانیک است، مجموعه ای از مطالب و مفاهیم به همراه ذکر مثال در مورد هر مبحث، آموزش داده شده اند.

 • تحلیل اتصالات پیچی در آباکوس

  564 بازدید

  در این مجموعه آموزشی، یک اتصال پیچی که تحت بارگذاری جابجایی کنترل قرار گرفته است، با استفاده از هر سه استپ static general، dynamic implicit و dynamic explicit تحلیل شده و نتایج بدست آمده با یکدیگر مقایسه می شوند. در این بین تکنیک sequential analysis (که با استفاده از آن می توان از نتایج یک حل یک مدل، به عنوان ورودی و شرایط اولیه یک مدل دیگر استفاده کرد.) به طور کامل توضیح داده شده و مورد استفاده ق

 • شبیه سازی فرآیند نورد سرد در آباکوس

  351 بازدید

  در این مجموعه آموزشی، فرآیند نورد سرد با استفاده از هر سه استپ dynamic explicit، dynamic implicit و static general مدل سازی شده و نتایج بدست آمده با هم مقایسه شده اند . همچنین اثر مقدار پارامتر mass scaling بر روی نتایج بدست آمده به هنگام استفاده از استپ dynamic explicit مورد بررسی قرار گرفته است.

 • آموزش حذف المان و مدل های آسیب در آباکوس

  612 بازدید

  در این مجموعه آموزشی، ضمن توضیح برخی از انواع مدل های آسیب موجود در نرم افزار آباکوس برای تحلیل خرابی فلزات نرم (ductile metals)، یک مثال از تحلیل خرابی پیشرونده که حاصل برخورد گلوله تنگستنی با یک هدف است، بررسی می شود.

 • تحلیل استاتیکی با استپ static riks

  601 بازدید

  در این مجموعه آموزشی، در ابتدا فرمولاسیون، روش حل و مزایا و معایب استپ static riks مورد بررسی قرار میگیرد و در ادامه یک مثال با استفاده از آن حل شده و نتایج آن تحلیل می شود.

 • تحلیل پس کمانش با استفاده از استپ dynamic explicit

  142 بازدید

  در این مجموعه اموزشی، موارد زیر پوشش داده می شود: 1) نحوه انجام تحلیل کمانشی و نکات مربوط به آن 2) نحوه انجام تحلیل پس کمانشی با استفاده از استپ dynamic explicit 3) نحوه اصلاح کیورد های اباکوس

 • پکیج نکات پایه ای آباکوس

  287 بازدید

  این پکیج آموزشی از چهار ویدیو آموزش تکنیک المان محدود و سیر تا پیاز آباکوس و آموزش مش بندی و پارتیشن بندی مقدماتی و آموزش تحلیل استاتیکی و شبه استاتیکی با abaqus/explicit تشکیل شده است.

 • بارگذاری در آباکوس

  1,438 بازدید

  در این ویدیو، اصول کلی در ارتباط با تعریف بارگذاری در نرم افزار آباکوس آورده شده است.

 • شبیه سازی فرآیند اکستروژن (extrusion) با آباکوس

  1,100 بازدید

  در این مجموعه آموزشی، بدون لحاظ نمودن اثر دما در مساله، مساله با استفاده از هر سه استپ static, general، dynamic ,implicit و dynamic, explicit حل می شود و قابلیت حل مسایل bulk forming با استفاده از این سه استپ بررسی می شود. در این بین مساله یکبار بدون استفاده از تکنیک ALE و یکبار با استفاده از تکنیک ALE حل شده و جواب های بدست آمده با هم مقایسه می شود.

 • آشنایی با تکنیک ALE یا Arbitrary Lagrangian Eulerian

  1,504 بازدید

  در این مجموعه آموزشی ضمن آموزش تکنیک ALE، نحوه فعال نمودن آن در آنالیز آموزش داده می شود.

 • تحلیل بارگذاری چرخه ای(cyclic loading) در آباکوس

  1,802 بازدید

  در این مجموعه آموزشی یک مساله شامل بارگذاری چرخه ای با استفاده از هر سه استپ dyanmic explicit، static general و dynamic implicit به صورت شبه استاتیکی حل می شود و در نهایت نتایج بدست آمده با هم مقایسه می شوند.

 • تحلیل غیرخطی سازه ای در آباکوس

  967 بازدید

  در این مجموعه آموزشی، سه استپ static, general ، dynamic, implicit و dynamic, explicit در ابتدا معرفی و بررسی می شوند سپس از لحاظ منطق عملکردی، توان مندی در حل مسایل غیرخطی دارای تماس یا خواص پلاستیک، سرعت حل و run time، المان ها و بارگذاری ها با یکدیگر مقایسه می شوند.

 • المان کوهسیو (cohesive element)در آباکوس

  1,289 بازدید

  در این ویدیو ضمن ارایه فرمولاسیون، اصول و قواعد و روابط حاکم بر المان کوهسیو، یک مثال از گسترش آسیب با فرمولاسیون traction versus separation در کامپوزیت ها حل شده است.

 • پکیج مش در آباکوس

  1,340 بازدید

  این پکیج آموزشی با هدف آموزش کلیه نکات لازم و مهم ماژول مش برای داشتن یک آنالیز بهینه ارایه شده است. این پکیج شامل ویدیو های آموزش تئوری المان محدود، مش بندی و پارتیشن بندی در آباکوس و انتخاب المان و طریقه مدل سازی مناسب در آباکوس است.

 • انتخاب المان و طریقه مدل سازی مناسب در آباکوس

  1,234 بازدید

  محور های اصلی در این ویدیو عبارتند از: 1) بررسی انواع المان های سالید در آباکوس 2) بررسی انواع المان های پوسته در آباکوس 3) مدل سازی یک مساله یکبار با المان پوسته و یکبار با المان سالید و مقایسه جواب ها

 • آموزش تئوری المان محدود(اجزای محدود)

  4,738 بازدید

  در این مجموعه آموزشی تئوری المان محدود آموزش داده شده است. در بخش های مختلف ویدیو، در کنار بیان مفاهیم مربوط به تئوری اجزای محدود، تنظیمات مربوط به نرم افزار آباکوس نیز آورده شده است. آشنایی با تئوری المان محدود باعث می شود تا شما بتوانید بصورت بهتر و حرفه ای تری از نرم افزار های المان محدود استفاده کنید.

 • پیش نمایش بخش سوم آموزش مقدماتی آباکوس: هلپ آباکوس

  547 بازدید

  در این ویدیو که در مورد هلپ آباکوس است، موارد زیر توضیح داده شده است. 1) نحوه درون ریزی فایل های اماده موجود در هلپ 2) نحوه استفاده از متداول ترین بخش های هلپ آباکوس 3) ویژگی های فایل های با پسوند py و inp

 • پیش نمایش بخش دوم آموزش مقدماتی آباکوس

  723 بازدید

  همانطور که میدانید، در ماژول های پراپرتی(property)، استپ(step)، اینتراکشن(interaction) و لود(load) آباکوس، تنظیمات و گزینه های متعددی وجود دارد که در بسیاری از موارد تفاوت کارکرد های آنها مشهود نیست. در این ویدیو متداول ترین تنظیمات موجود در ماژول های فوق الذکر بررسی شده اند.

 • پیش نمایش بخش اول آموزش مقدماتی آباکوس: المان های سالید

  894 بازدید

  المان های سالید (solid elements)به لحاظ داشتن بیشترین کاربرد در میان انواع المان ها، از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. در این ویدیو، در قالب حل یک مثال، ویژگی های المان های سالید موجود در آباکوس و نکات استفاده از آنها توضیح داده شده است.

 • شروع کار با آباکوس (getting started with abaqus)

  1,064 بازدید

  در این فیلم آموزشی، در قالب حل یک مثال ساده، شما با محیط گرافیکی آباکوس، ماژول های آن و نحوه استفاده از ابزار های آنها آشنا می شوید. پس از حل مساله توسط آباکوس، صحت نتایج بدست آمده از آن مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.

 • اموزش رفع خطای time increment required is less

  1,453 بازدید

  در این فیلم اموزشی، پس از بررسی انواع حالت های محتمل برای همگرایی مساله ای که در حال حل شدن با حلگر abaqus/standard است، به توضیح علت صدور خطای time increment required is less than the minimum specified پرداخته شده است. در ادامه نیز راهکار هایی برای تغییر تنظیمات انالیز به منظور مواجه نشدن با این خطا ارایه شده است.

 • معرفی واحد های سازگار در اباکوس

  1,482 بازدید

  در این فیلم اموزشی، برخی از مهمترین مجموعه واحد های سازگار در اباکوس معرفی شده اند. در ادامه نیز در رابطه با تبدیل مجموعه واحد های سازگار به هم، نکاتی اورده شده است.

 • پیش نمایش اموزش تحلیل شبه استاتیکی با abaqus/explicit

  1,071 بازدید

  در این فیلم اموزشی، کلیه تنظیمات مربوط به انجام انالیز های استاتیکی و شبه استاتیکی با استفاده از حلگر abaqus/Explicit به همراه مبانی تئوریک مرتبط با آنها ذکر شده است. همچنین به منظور اثبات کارایی این تنظیمات، مساله ای انتخاب شده است که یکبار با استفاده از استپ static, general و یکبار با استفاده از استپ dynamic, explicit حل شده است و جواب های بدست امده از دو تحلیل با هم مقایسه گردیده است.

 • پیش نمایش آموزش سابروتین UMAT

  746 بازدید

  در این فیلم طریقه نوشتن سابروتین UMAT آموزش داده شده است. این آموزش شامل تشریح ورودی ها و خروجی های سابروتین، توضیح منطق عملکردی سابروتین و نحوه تعریف رفتار مکانیکی با استفاده از سابروتین UMAT به همراه ذکر چند مثال می باشد.

 • رفع خطای too many attempts made for this increment

  7,952 بازدید

  در این فیلم آموزشی ، در ابتدا منطق عملیاتی حلگر abaqus/standard توضیح داده شده است . سپس علل وقوع و صدور خطای too many attempts تشریح شده است . در نهایت مجموعه ای از راه حل های مدون و ساخت یافته برای اصلاح مدل در آباکوس و جلوگیری از وقوع مجدد خطای too many attempts ارایه شده است .