در حال بارگذاری
 • 114
  دنبال کننده
 • 6
  دنبال شونده
 • 126.6هزار
  بازدید

Anti Illuminati

این کانال حاوی ویدیو ها و کلیپهایی است که جریان اصلی رسانه (Mainstream Media) نمیخواهد شما بدانید.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

این کانال حاوی ویدیو ها و کلیپهایی است که جریان اصلی رسانه (Mainstream Media) نمیخواهد شما بدانید.

 • 114
  دنبال کننده
 • 6
  دنبال شونده
 • 126.6هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • رابرت رایش: یک شوک دیگر مانند بحران 2008 یا 1929 برای اقتصاد آمریکا در راه است

  36 بازدید

  رابرت رایش اقتصاددان سیاسی، استاد، نویسنده و صاحبنظر سیاسی آمریکاییست. او در دولت های رؤسای جمهور جرالد فورد و جیمی کارتر کار کرده و از ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۷ در دولت بیل کلینتون وزیر کار ایالات متحده آمریکا بوده است. او داده هایی را ارائه میدهد که نشان میدهد اقتصاذ آمریکا در حال تکرار چرخه شوم نابرابری و بدهی است که فقط 2 بار در 100 سال گذشته تکرار شده. یکبار بحران 2008 و دیگری قحطی 1929 که منجر به جنگ جهانی دوم شد.

 • مشکل ترامپ نیست - ترامپ نتیجه معضلات بزرگتر است

  487 بازدید

  شخصیت جنجالی ترامپ باعث شده خیلیها حتی کارشناسان شخص او را بعنوان اصل مشکل ببینند. اما در سالهای اخیر اتفاقاتی مشابه ترامپ در اقتصادهای پیشرفته صنعتی هم رخ داده مثل رفراندوم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و رای آوردن پوپولیستها در آلمان، ایتالیا و ... که نشان میدهد اینها در کنار ترامپ نتیجه معضلات بزرگتری در جوامع غربی هستند.

 • دموکراسی در آمریکا چقدر واقعیت دارد؟

  66 بازدید

  نتیجه تحقیق دانشگاه پرینستون در مورد این سوال که سیستم سیاسی در آمریکا چقدر نماینده مردم است؟ در این کلیپ از 15 منبع مختلف استفاده شده که مجموع آنها نشان می دهد فساد در نظام سیاسی آمریکا قانونی است.

 • آیا بدهی نجومی اقتصاد جهانی راه حل دارد؟

  97 بازدید

  بدهی در واقع درآمدی است که در حال حاضر وجود ندارد تا خرج شود اما چون اقتصاد برای ادامه حرکت نیاز به خرج کردن مصرف کننده دارد با مکانیزمی به نام "بدهی" این درآمد را از زمان آینده به حال منتقل می کند تا خرج شود. اما اگر اقتصاد برای ادامه حرکت خود به این روش ساده تولید غیر واقعی ثروت اعتیاد پیدا کند ما در چرخه ای قرار می گیریم که هر روز باسرعت بیشتر به پیش خور کردن ثروت نسل های آینده می پردازد.

 • شبکه CNN همه آمریکاییها را جاسوس روسی می بیند

  116 بازدید

  بعد از انتخابات 2016 و نتیجه فاجعه بار آن برای حزب دموکرات آمریکا. شبکه های خبری که در طول انتخابات از هیلاری کلینتون حمایت می کردند بخش عمده دلایل شکست را متوجه دخالت روسیه کردند و این روند همچنان ادامه دارد. CNN هر چند وقت یکبار مدارک عجیب و گاها مضحک برای هشدار به مردم در مورد نفوذ روسیه مطرح می کند.

 • هشدار 1100 اقتصاددان به ترامپ در مورد جنگهای تجاری

  148 بازدید

  بیش از 1100 اقتصاددان شامل مشاورین اسبق دولتهای آمریکا و 14 برنده نوبل اقتصاد در نامه ای به ترامپ هشدار دادند جنگهای تجاری که به تازگی شروع کرده تکرار همان اشتباهیست که 90 سال پیش باعث رکود بزرگ اقتصاد در 1929 و قحطی و در نهایت جنگ جهانی دوم شد. در آن زمان قانون تعرفه "اسموث هاولی" که در دوره هربرت هوور وضع شد باعث عمیق تر شدن رکود اقتصادی و انتشار آن از اقتصاد آمریکا به سایر کشورها شد.

 • آیا دومین جنگ داخلی تاریخ آمریکا نزدیک است؟

  219 بازدید

  طبق یک نظرسنجی یک سوم آمریکاییها اعتقاد دارند این کشور در پنج سال آینده درگیر دومین جنگ داخلی تاریخش خواهد شد. بعد از انتخابات 2016 نفرت از ترامپ بسیاری از چپهای میانه رو را هم به افراط کشانده و رسانه های آمریکا با حمایت یک جانبه از دموکراتها و تحقیر طرفداران ترامپ این آتش را شعله ورتر می کنند.

 • مدیریت بحران آب به شیوه آمریکایی

  392 بازدید

  دریاچه "مید" به عنوان بزرگترین ذخیره آبی در آمریکا تامین کننده آب شیرین برای شهر لاس وگاس است. این دریاچه از تجمیع آب پشت سد "هوور" در طی سالیان دراز بوجود آمده ولی طی سالیان اخیر بخاطر کمبود بارش در حال خشک شدن است. ترس از بی آب شدن لاس وگاس باعث شده آمریکایی ها به شیوه ای غیر معمول تمام ظرفیت آبی این مخزن بزرگ را پیش از خشکی کامل به بهره برداری برسانند.

 • سقوط والستریت 1929-وقتی سرمایه داری شکست خورد

  126 بازدید

  قحطی بزرگ در سال ۱۹۲۹ و در پی سقوط سهام «وال استریت» رخ داد و در نهایت به جنگ جهانی دوم ختم شد؛ این سقوط ناشی از شوکی بود که متمولان و صحنه گردانان وال استریت – خصوصاً صاحبان فدرال رزرو – بر این بازار وارد کردند.این مسئله به هیچ وجه اتفاقی نبود و رویدادی به دقت برنامه ریزی شده به شمار می رود…بانکداران بین المللی به دنبال ایجاد شرایطی از یأس و ناامیدی بودند تا خود را زمامداران امور نشان دهند.

 • منظور از بن بست اقتصادی چیست؟

  116 بازدید

  آیا اقتصاد جهانی راهی برای خروج از چرخه رونق و رکود دارد؟ بنظر می رسد چرخه رونق و رکود(BOOM

 • هشدار رابرت کیوساکی در مورد بن بست اقتصاد

  505 بازدید

  بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان در مواجهه با رکود اقتصاد جهانی در سالهای اخیر سیاست تسهیل کمی (بخوانید چاپ پول بدون پشتوانه) را برای ایجاد رونق اختیار کرده اند. رابرت کیوساکی که یکی از موفق ترین سرمایه گذاران آمریکایی است همیشه منتقد چاپ پول بوده و اعتقاد داشته این کار دردی از اقتصاد دوا نمیکند و باعث بی ارزش شدن پول(تورم) میشود. در این ویدئو که مربوط به 2017 او در مورد فروپاشی اقتصاد هشدار میدهد.

 • روی دیگر سکه پیشرفت

  365 بازدید

  دره فناوری های پیشرفته(Silicon Valley) نام منطقه ای در ایالت کالیفرنیای آمریکاست که خانه غولهای فناوری مثل گوگل، اپل و فیس بوک است. اما در سالهای اخیر تصاویری که از خیابانهای این منطقه دیده می شود با تبلیغات پر رنگ و لعابی که از این شرکتها به دنیا نشان داده می شود جور درنمی آید.

 • هشدار مورگان فریمن به مردم آمریکا در مورد نفوذ روسیه

  525 بازدید

  بعد از انتخابات 2016 آمریکا فوبیای دست داشتن روسیه در مشکلات آمریکا و اروپا این کشورها را فراگرفته. مورگان فریمن ستاره هالیوود با انتشار یک کلیپ این ترس را به اوج رساند.

 • عملیات پرچم دروغین چیست؟ آیا اخبار واقعیست؟

  619 بازدید

  در سالهای اخیر اخبار صحنه سازی شده(Staged News) به طور گسترده در رسانه ها مورد استفاده قرار گرفته که با وجود اینترنت صحت و سقم آنها بیشتر از هر زمانی برای لینندگان قابل ارزیابی و قضاوت شده. یک نمونه از این موارد بمبگذاری بوستون آمریکا در سال 2013 بود که ساختگی بودن آن در افکار عمومی آمریکا رسوا شد. نائومی ولف روزنامه نگار شناخته شده آمریکایی دیدگاه تحلیلی جالبی در این مورد ارائه می دهد.

 • بحران مالی 2008-کلاهبرداری بانکداران از مردم

  1,270 بازدید

  بحران مسکن آمریکا منجر به بحران اقتصادی در آمریکا و در اقتصاد جهانی شد و ۳٫۹ تریلیون دلار خسارت در اقتصاد جهان به بار آورد.حباب قیمت مسکن در آمریکا، در نهایت منجر به بوجود آمدن افراد بدهکار به نظام بانکی شد.این بحران برای ده ها میلیون نفر به قیمت از دست رفتن پس انداز، خانه و شغلشان تمام شد اما در سمت مقابل تعدادی انگشت شماری ثروتمند که خود بحران را بوجود آورده بودند بر ثروت خود افزودند.

 • پدر عمران دقنیش دروغ بزرگ را برملا کرد

  403 بازدید

  عمران دقنیش معروف به پسر حلب، کودک سوری که خانه اش در بمباران شهر حلب تخریب شد و تصویرش درحالی که عقب آمبولانس نشسته بود به سرعت در جهان منتشر شد. اما یکسال بعد با آرام شدن اوضاع حلب، پدر عمران داستانی کاملا متفاوت از آنچه در رسانه ها گفته شد نقل می کند که بسیار بهت آور است.

 • ترامپ و رسانه های جعلی

  74 بازدید

  این کلیپ نشان می دهد فیلم هالیوودی Wag The Dog بیشتر یک مستند است تا فیلم سینمایی سرگرم کننده.

 • کلاه سفیدها: تروریستهایی که جایزه اسکار گرفتند

  398 بازدید

  منطقه شرقی شهر حلب در سوریه همیشه به علت درگیری شدید و وجود عناصر مسلح افراطی مکان نا امنی برای خبرنگاران بود و تخمین دقیقی از وضعیت وجود نداشت. اما گروهی به نام کلاه سفیدها که تصاویرشان در حال نجات کودکان از زیر بمباران نیروهای سوریه و روسیه در رسانه های بین المللی منتشر می شد به عنوان قهرمانان سوری به دنیا معرفی شدند. با تصرف شرق حلب توسط ارتش سوریه چهره ای کاملا متفاوت از این گروه نمایان شد.

 • آیفون کجاییست؟

  178 بازدید

  پولی که خریدار آیفون هزینه می کند نصیب چه کشوری می شود؟

 • سرگذشت 240 سال علم اقتصاد در 6 دقیقه

  806 بازدید

  از "آدام اسمیت" تا "جان مینارد کینز" علم اقتصاد هنوز درگیر تناقضاتی است که جوابی برای آن نیست.

 • منشاء قدرت آمریکا در تحریم دیگران چیست؟

  582 بازدید

  خیلی ها هنوز فکر می کنند پشتوانه دلار آمریکا طلا و یا اقتصاد قدرتمند این کشور است. ولی حقیقت خیلی با این افسانه ها فاصله دارد.

 • مفهوم "اتاق پژواک" یا "Echo Chamber" در رسانه اجتماعی

  290 بازدید

  رسانه های اجتماعی جدید برای جذب بیشتر مخاطب از الگوریتم هایی استفاده می کنند که موضوعات مورد علاقه افراد را هوشمندانه پیش بینی کرده و به فرد پیشنهاد میدهد. این کار باعث می شود مثلا در مورد بحث های سیاسی افراد فقط صداهای موافق خود را بشنوند و از شنیدن نظرات دیگران و مخالف دور بمانند و در نتیجه هر فرد درون حباب اطلاعات خود ساخته محاصره می شود که منجر به گسترش قطبیت در دیدگاه های سیاسی میشود.

 • اندیشه های کارل مارکس دوباره زنده می شود؟

  2,414 بازدید

  بحران مالی که جهان را بلعیده تاثیرات عمیقی بر زندگی و حتی اندیشه مردم در سراسر جهان داشته است. همزمان با تشدید بحران اقتصادی در سراسر جهان به ویژه اروپا، کتابخوان های آلمانی به کتاب های کارل مارکس روی آورده اند. خیلی ها تصور می کنند آنچه در اقتصاد جهانی در حال رخ دادن است همان علایم افول سرمایه داریست که مارکس با توجه به ذات آن پیش بینی کرده بود.

 • story of stuff دوبله فارسی

  مردی که درخت کاشت
  4,703 بازدید

  این یک مستند کوتاه و بسیار جالب در مورد مصرف گرایی است که در سال 2007 ساخته شده است. تخمین زده می شود این فیلم به 15 زبان ترجمه شده و بیش از 40 میلیون بار در سراسر جهان دیده شده است. این دوبله به همت آقای مسعود پورغلامی و خانم محزون از خانه فیلم و گرافیک شیراز انجام شده است. اطلاعات بیشتر و مستندات: http://storyofstuff.org//wp-content/uploads/movies/scripts/StoryofStuff_FactSheet.pdf

 • بزرگترین مشکل دونالد ترامپ

  583 بازدید

  علت پیروزی ترامپ وعده هایی بود که برای رفع مشکلات بزرگ آمریکا به طرفدارانش داد. مشکلاتی که رقبایش طی سالها فقط درباره ی آنها حرف می زدند اما در عمل همه چیز بد تر می شد. حالا این مشکلات می تواند گریبان خود او و شاید مردم آمریکا را بدتر از همیشه بگیرد.

 • طلا گران می شود یا دلار ارزان؟

  804 بازدید

  از سال 2000 میلادی تا کنون(2017) قیمت طلا بر حسب دلار آمریکا چهار برابر شده است. آیا دلیل این اتفاق با ارزش تر شدن طلا است یا بی ارزش شدن دلار. در شرایط بد اقتصاد جهانی ،هم اکنون طلا و نقره به عنوان مکان امن سرمایه گذاری در برابر بی ارزش شدن ارزهای رایج بیت المللی شناخته می شوند.

 • مصاحبه جنرال آمریکایی در 2007-حمله به 7 کشور در 5 سال

  396 بازدید

  حرفهای وزلی کلارک ژنرال اسبق ارتش آمریکا در سال 2007 که در مورد اتفاقات و تصمیمات گرفته شده بعد از یازده سپتامبر توضیح می دهد نشان میدهد لیست ممنوع الورودهای ترامپ خیلی هم جدید نیست.