در حال بارگذاری
 • 43
  دنبال کننده
 • 10
  دنبال شونده
 • 16.3هزار
  بازدید

کمیته بین المللی صلیب سرخ

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 43
  دنبال کننده
 • 10
  دنبال شونده
 • 16.3هزار
  بازدید
Loading...
این کانال رسمی به درخواست "کمیته بین المللی صلیب سرخ" ایجاد شده است.

همه ویدیو ها

 • آنچه در سال گذشته در افغانستان انجام شد

  440 بازدید

  ویدئوی کوتاه فوق، گزارش تصویری خلاصه ای از آمار مربوط به فعالیت های کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در سال 2017 میلادی در افغانستان ارائه می دهد.

 • جستجو به دنبال سعیدا

  84 بازدید

  وقتی درپی زلزلۀ مهیب هائیتی در سال 2010 کودکی به نام سعیدا گم شد، مادر او برای کمک گرفتن از کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ به دفتر این سازمان مراجعه کرد و تقاضای جستجوی دخترش را داد. در این ویدئو ببینید که چگونه کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در پیدا کردن این دختر به مادرش کمک می کند.

 • حمله به غیرنظامیان همیشه یک تصمیم غلط است

  101 بازدید

  بر اساس کنوانسیون های ژنو، زیر پا گذاشتن قوانین جنگ و حمله به غیرنظامیان همیشه یک تصمیم غلط است. *** حتی جنگ هم قوانین خاص خود را دارد؛ به قوانین جنگ احترام بگذاریم.

 • ورای زخم های آشکار؛ سه داستان از سه زندگی

  90 بازدید

  خشونت و جنگ، نه فقط جراحات آشکار، بلکه زخم های روانی عمیقی نیز بر قربانیان خود به جای می گذارد. کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ با اجرای برنامه های حمایت روانی سعی در یاری رساندن به این افراد دارد. این سازمان، در سال ۲۰۱۶ با اجرای ۷۷ برنامه در ۳۸ کشور به نیازهای بهداشتِ روانی و روانی-اجتماعی قربانیان جنگ و خشونت رسیدگی کرد.

 • کمک به امدادگران در غزه

  605 بازدید

  کارکنان درمانی که در زمان جنگ یا بلایای طبیعی کار می کنند در معرض فشارهای روانی شدیدی قرار می گیرند. آنها نه تنها نگران خود و خانوادۀ خود هستند، بلکه در حین کار با مناظر وحشتناکی هم روبرو می شوند که برای آنان بسیار تنش زاست. از این رو، کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در برنامۀ "کمک به امدادگران" خود سعی در ارائۀ خدمات روانی و اجتماعی به امدادگران و کمک به کاهش فشارها و استرس های آنها است.

 • روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

  1,961 بازدید

  هشتم ماه می، روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، مصادف با سالروز تولد هانری دونان، بنیانگذار کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ است. به همین مناسبت، این ویدئو که با حضور هنرمند محبوب ایران جناب آقای جمشید مشایخی و توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تهیه شده به شما تقدیم می گردد. آقای مشایخی، همانند بسیاری دیگر از بازیگران و هنرمندان کشورمان عضو داوطلب جمعیت هلال احمر ایران است.

 • نمادی از حمایت و امید

  2,023 بازدید

  برای آنهایی که در میان وحشت و ترسِ جنگ زندگی می کنند، نشان های صلیب سرخ و هلال احمر نمادی از حمایت و امیدند؛ حمایت از شهروندان، زخمیان، بیماران و کسانی که نقشی در جنگ ندارند، و امید به اینکه کسانی هستند که در میان گلوله و آتش و دود به آنها یاری رسانند؛ امید به زنده ماندن انسانیت. ××× این ویدئو را مشاهده کنید تا بیشتر در این مورد دریابید.

 • 4 آوریل (15 فروردین) روز جهانی افزایش آگاهی در مورد مین

  881 بازدید

  سال ها پس از پایان یافتن هر جنگ و درگیری، بقایای قابل انفجار جنگی مانند مین ها و بمب های خوشه ای عمل نکرده به قربانی گرفتن از مردم ادامه می دهند. این نفرین نامی هم دارد: آلودگی تسلیحاتی. کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در راستای مقابله با آلودگی تسلیحاتی و کمک به قربانیان این پدیده از طریق جمع آوری و تجزیه تحلیل اطلاعات مربوطه، کاهش خطر، آموزش خطر و نهایتاً بررسی و پاکسازی مین فعالیت می کند.

 • برای سوریه هیچ واژه ای وجود ندارد

  128 بازدید

  پنج سال جنگ، صدها هزار نفر کشته، میلیونها نفر آواره؛ برای بیان درد سوریه هیچ واژه ای وجود ندارد. *** Five years of fighting. Hundreds of thousands have been killed. Millions have been displaced. Life has become almost impossible for so many. Syria, there are no words.

 • ما هدف نیستیم!

  1,618 بازدید

  بر اساس کنوانسیون های چهارگانۀ ژنو در هنگام جنگ و درگیری مسلحانه کارکنان پزشکی، واحدها و وسایل حمل و نقل درمانی که منحصراً به وظایف پزشکی گمارده می شوند باید از حمله مصون بوده و مورد احترام و حمایت قرار گیرند. *** NotATarget#

 • کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ مادر و پسر را بهم می رساند

  2,021 بازدید

  هر ساله میلیونها نفر در دنیا به خاطر جنگ، بلایای طبیعی و مهاجرت از خانواده های خود جدا می شوند. وب سایت بازپیوند خانوادۀ کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ، به آدرس familylinks.icrc.org امکان جستجوی آنلاین افراد گمشده را فراهم می آورد. این وب سایت همچنین بخش بخصوصی را برای "مهاجرین در اروپا" اختصاص داده تا از این طریق خانواده های افرادی که در مسیر مهاجرت گم می شوند عزیزان خود را پیدا کنند.

 • بازپیوند خانواده؛ زلزله در اکوادور

  176 بازدید

  هنگامی که فاجعه ای مانند زلزله اتفاق می افتد، ممکن است اعضای خانواده ها برای مدت زمانی ارتباط خود را با هم از دست داده و یکدیگر را گم کنند. کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ خدمات خود را در این شرایط به مردم آسیب دیده ارائه می کند و به آنها در پیدا کردن اعضای خانواده شان کمک می کند.

 • مسیر کوتاه به سمت خوداشتغالی

  274 بازدید

  با شروع جنگ در سومالی، افراد بسیاری مجبور به فرار از خانه و کاشانۀ خود شده، بچه های بسیاری از تحصیل به دور ماندند و افراد زیادی کار و درآمد خود را از دست دادند. به همین دلیل، کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ از طریق برگزاری دوره های آموزشی رایگانی مانند خیاطی یا تعمیر وسایل الکتریکی برای این این افراد، به آنها کمک می کند تا بتوانند با یادگیری این مهارتها به خوداشتغالی رسیده و کسب درآمد کنند.

 • پیروزی به هر وسیله ای پیروزی نیست!

  413 بازدید

  حتی جنگ هم قوانین خاص خود را دارد! بر اساس کنوانسیون های چهارگانه ی ژنو، حمله به تأسیسات درمانی، شکنجه و بدرفتاری با زندانیان در زمان جنگ ممنوع است، و کسانی که قدرت تصمیم گیری دارند قانوناً وظیفه دارند از این موارد جلوگیری کنند؛ زیرا که اگر انسانیت خود را از دست بدهیم، دیگر چه چیزی برای ما باقی خواهد ماند؟ *** 31 اکتبر، آغاز کمپین جهانی ترویج حقوق بین المللی بشردوستانه *** GenevaConventions#

 • دهم اکتبر روز جهانی سلامت روان؛ World Mental Health Day

  263 بازدید

  این ویدئو داستان کریستوفر، پسری از نیجریه است که پدر و مادرش و بسیاری از مردم شهرش توسط دشمن کشته می شوند؛ واقعه ای که تاثیر بدی بر روح و روان او می گذارد. جنگ باعث به وجود آمدن محیطی سرشار از ترس و عدم امنیت میشود و تاثیر مخربی بر جسم و روح افراد دارد. در همین راستا، کمیته بین المللی صلیب سرخ برنامه های حمایتی سلامت روان خود را در مناطق درگیر ناآرامی ارائه میکند تا به افراد آسیب دیده کمک نماید.

 • آموزش کمکهای اولیه توسط صلیب سرخ

  736 بازدید

  در هر جمعه ی ماه رمضان، حدود 250 هزار زائر از مسجد الاقصی واقع در بین المقدس دیدن می کنند. کمیته ی بین المللی صلیب سرخ با همکاری جمعیت هلال احمر فلسطین، دوره های آموزشی کمکهای اولیه را برای کارکنان و خادمان مسجد الاقصی برگزار می کند تا هنگام لزوم و در مواقع اضطراری بتوانند به زائرین کمک کنند.

 • Working for the ICRC; Humanity in Action

  279 بازدید

  How is it to work for the International Committee of the Red Cross (ICRC)? Should you be doctor or a nurse? A lawyer? Have you ever heard of the Geneva Conventions? Watch this video to find out more and to learn what “Humanity in Action” is.

 • دهم سپتامبر، روز جهانی کمکهای اولیه

  634 بازدید

  زندگی کودک شما، دوست شما، فردی که تا بحال ندیده اید؛ مرگ یا زندگی بیشتر افراد سانحه دیده به لحظات اولیه ی پس از سانحه بستگی دارد. این زندگی ها میتوانند نجات یابند، اگر همه ی ما کمکهای اولیه بدانیم و آن را به موقع به کار ببندیم. دهم سپتامبر، از طرف فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال احمر به عنوان "روزجهانی کمکهای اولیه" نامگذاری شده است. شعار این روز در سال 2016، "کمکهای اولیه، برای و توسط کودکان" است.

 • روز جهانی ناپدیدشدگان؛ تراژدی پنهان

  1,393 بازدید

  امروز، 30 آگوست روز جهانی ناپدیدشدگان است. خانواده های افرادی که درجنگ، مسیرمهاجرت، یا به دلایل نامعلوم دیگری ناپدید شده اند از ناآگاهی خود نسبت به سرنوشت عزیزانشان رنج بسیاری میبرند. درسال 2003 کمیته بین المللی صلیب سرخ این تراژدی پنهان را مطرح و به دنبال راه حل برآمد. لذا، کمپین و وب سایت TraceTheFace.org راه اندازی شد تا گمشده ها و خانواده های آنها بتوانند از این طریق عزیزان خود را پیدا کنند.

 • کمک به بازماندگان زلزله ی نپال برای غلبه به ترسهایشان

  244 بازدید

  در آوریل سال 2015، وقتی زلزله ی 7.8 ریشتری نپال صدها نفر را کشت و هزاران نفر را زخمی و آواره کرد، کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت ملی صلیب سرخ نپال برنامه های حمایتی و مشاوره های روانی-اجتماعی خود را در پنج ناحیه ی بیشتر آسیب دیده ی نپال راه اندازی کردند تا به مردم وحشت زده و غمگین کمک کنند که بتوانند بر ترسهای پس از زلزله، کابوسهای شبانه و همچنین غم از دست دادن عزیزانشان غلبه کنند.

 • کودکان جنگهای دنیا را به پا نمی کنند

  204 بازدید

  در زمان جنگ، کودکان باید حمایت شوند؛ این یک قانون است. کمیته ی بین المللی صلیب سرخ به کودکان و خانواده های آنها که تحت تاثیر جنگ قرار گرفته اند یاری می رساند.

 • مرگ یا زندگی: مراقبت های درمانی در معرض خطر

  308 بازدید

  کمیته بین المللی صلیب سرخ سازمانی بی طرف، بی غرض و مستقل است که در زمان درگیری مسلحانه کمکهای بشردوستانه خود را به هردو طرف درگیر، فارغ از جبهه ای که برای آن می جنگند، ارائه می دهد. "مراقبتهای درمانی درمعرض خطر" یکی از فعالیتهای کمیته بین المللی صلیب سرخ است.براساس قطعنامه شماره 5 سی و یکمین کنفرانس بین المللی نهضت صلیب سرخ و هلال احمر در2011، خشونت علیه مراقبتهای درمانی درمعرض خطر باید متوقف شود.

 • کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در ایران

  409 بازدید

  هشتم می روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر مصادف با سالروز تولد هانری دونان، بنیانگذار کمیته بین المللی صلیب سرخ است. به همین مناسبت، این ویدئو که در روز 8 می 2016 (19 اردیبهشت 1395) از شبکه یک صداوسیمای کشور پخش شد و موضوعاتی از قبیل معرفی کمیته بین المللی صلیب سرخ و همکاری مشترک این نهاد با هلال احمر ایران در امور بشردوستانه را نشان می دهد، با همکاری مشترک این دو نهاد تهیه گردیده است.

 • کنگو: کودکان جنگ به خانه باز می گردند

  292 بازدید

  با بازگشت آرامش به جمهوری دموکراتیک کنگو در سال 2012، کمیته ی بین المللی صلیب سرخ درعرض کمتر از دو ماه حدود 180 کودک را به آغوش خانوده هایشان بازگرداده است. کارمندان کمیته بین المللی صلیب سرخ در هنگام جنگ مشخصات هر کودکی را که ببینند ثبت می کنند و سپس به جستجوی خانواده های آنها می پردازند. این کودکان در اثر جنگ از خانوده های خود دور افتاده اند. بعضی از آنها زخمی و خسته به خانه بازگردانده می شوند.

 • کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در سودان جنوبی

  156 بازدید

  نگاهی مختصر به فعالیت های کمیته بین المللی صلیب سرخ در سودان جنوبی: توزیع بیش از 1 میلیون و 600 هزار بسته ی غذایی میان مردم، واکسینه کردن بیش از 1 میلیون راس دام، تسهیل برقراری حدود 30 هزار تماس تلفنی میان اعضای خانواده های از هم جدا شده در اثر جنگ و انجام تقریباً 8 هزار مورد عمل جراحی. این ها بخشی از فعالیت های کمیته بین المللی صلیب سرخ در سودان جنوبی است.

 • پیام تصویری رئیس کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ

  204 بازدید

  پیام تصویری آقای پیتر مائورر، رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ به مناسبت عید فطر و پایان ماه رمضان