در حال بارگذاری
 • 66
  دنبال کننده
 • 10
  دنبال شونده
 • 36.1هزار
  بازدید

کمیته بین المللی صلیب سرخ

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 66
  دنبال کننده
 • 10
  دنبال شونده
 • 36.1هزار
  بازدید
این کانال رسمی به درخواست "کمیته بین المللی صلیب سرخ" ایجاد شده است.

همه ویدیو ها

 • مراقبت‌های درمانی در هنگام جنگ

  929 بازدید

  هر روزه در مناطق جنگی، به کارکنان بخش درمانی، بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها حمله می‌شود، در حالیکه این افراد سعی در نجات جان مردم دارند. این موضوع، جامعۀ جهانی را گرد هم آورده است: خشونت علیه مراقبت‌های درمانی باید متوقف شود.

 • یُسرا، دختر کوچکی که چیزی به جز جنگ ندیده...

  441 بازدید

  در این ویدئوی کوتاه، لحظاتی از زندگی یُسرا، دختر کوچک سوری را در خیابان های شهر حلب ببینید. یُسرا شش سال دارد، او در زندگی اش چیزی به جز جنگ ندیده و نشناخته؛ سن اون دقیقاً به اندازۀ قدمت جنگ در سوریه است.

 • هدیۀ کریسمس

  146 بازدید

  تنها هدیه ای که بعضی از کودکان در این کریسمس می خواهند، خانواده شان است. کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ هر ساله صدها خانواده را که در اثر جنگ و درگیری، مهاجرت و بلایای طبیعی از هم جدا شده اند به هم می رساند.

 • پروژۀ جهانی «مراقبت های درمانی در معرض خطر»

  113 بازدید

  در این ویدئو، با پروژۀ جهانی «مراقبت های درمانی در معرض خطر» که در سال 2011 توسط کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ و جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر شکل گرفت آشنا می شوید. این پروژه، یک ابداع جهانی در جهت منع خشونت عیله مراقبت های درمانی (شامل کارکنان بخش درمانی، آمبولانس ها، بیمارستان ها و غیره) در هنگام جنگ یا سایر شرایط خشونت آمیز است.

 • نمایشگاه عکس و هنر مفهومی، با محوریت بازگشت اسرای جنگ ایران و عراق

  89 بازدید

  در سی اُمین سال پایان یافتن جنگ ایران و عراق، کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ایران مشترکاً نمایشگاه عکس و هنر مفهومی «پرواز بازگشت» را برگزار کردند. این نمایشگاه با محوریت بازگرداندن اسرای جنگ ایران و عراق برگزار شد و در آن تعدادی از عکس های آرشیوی کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ایران به نمایش درآمد. - این ویدئو توسط آقای محمد زارع آماده شده است.

 • راخین، میانمار؛ پس از گذشت یک سال

  1,739 بازدید

  یک سال از شروع درگیری و خشونت در منطقۀ راخین در میانمار می گذرد. در این مدت، کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ تمام تلاش خود را برای یاری رساندن به این افراد انجام داده است. گزارش مختصری از این کمک ها را در این ویدئو می بینید.

 • قصۀ کلمنتینا: روز جهانی مفقودین

  1,260 بازدید

  امروز 30ام آگوست، روز جهانی مفقودین است. هر ساله در جهان افراد بسیاری در اثر جنگ، بلایای طبیعی یا سایر عوامل بدون به جا گذاشتن اثری از خود مفقود شده و خانواده های آنها باید تا ابد با درد نبودن آنها زندگی کنند. یکی از فعالیتهای کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ نیز در همین حوزه است: پیشگیری از وقوع مفقودی و کمک به پیدا کردن مفقودان و پایان نهادن بر رنج بی پایان خانواده ها.

 • روز جهانی بشردوستی

  79 بازدید

  در 19 آگوست، روز جهانی بشردوستی، ببینید که چگونه کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ این پسر کوچک را، که در اثر جنگ از خانواده اش جدا شده بود به مادرش می رساند. *** در جنگ، خانه ها و شهرها ویران می شوند، کودکان از والدینشان جدا می شوند، خانواده ها آواره می شوند، امّا ما، با هم و در کنار هم و به نام بشردوستی می ایستیم تا به این افراد کمک کنیم. WorldHumanitarianDay

 • بدترین کابوس هر مادر و پدری، گم کردن فرزندش است...

  414 بازدید

  کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ، هر روز، 3 خانواده را که در اثر جنگ یا بلایای طبیعی از یکدیگر جدا شده اند به هم می رساند. *** بازپیوند خانواده ها یکی از فعالیت های ماست. *** برای اطلاعات بیشتر به این وب سایت مراجه کنید: www.familylinks.icrc.org

 • پنج قانون مهم جنگ

  2,377 بازدید

  پنج قانون مهم جنگ به اختصار، بر اساس کنوانسیون های چهارگانۀ ژنو مصوب 1949 و پروتکل های الحاقی آن *** کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ

 • کارکنان درمانی نباید هدف حمله واقع شوند

  159 بازدید

  بر اساس کنوانسیون های چهارگانۀ ژنو، در هنگام جنگ یا درگیری کارکنان و تاسیسات درمانی باید از حمله و آسیب مصون مانده تا بتوانند به زخمی ها و صدمه دیدگان رسیدگی کنند. #NotATarget

 • سوریه به زندگی امید دارد

  130 بازدید

  از ویرانه های سوریه، تا بازسازیِ امید و زندگی *** کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ

 • آنهایی که ماه رمضان را به گونه ای متفاوت سپری می کنند

  2,220 بازدید

  در ماه رمضان، هر روزه هزاران خانواده در مناطق درگیر جنگ روزۀ خود را زیر حملات بمب و خمپاره باز می کنند. *** غیرنظامیان هدف نیستند و باید در جنگ ها از حمله مصون بمانند.

 • داستان عشق

  3,908 بازدید

 • امید را زنده نگه داریم

  1,118 بازدید

  حمله به بیمارستان ها و تاسیسات درمانی در هنگام جنگ ها آخرین بارقۀ امید را از بین می برد و جان انسان های بی گناه را می گیرد. بهتر است بدانیم که حتی جنگ ها هم قوانین خود را دارند؛ در جنگ ها، تاسیسات و کارکنان درمانی باید از هرنوع حمله مصون بمانند.

 • پانوراما: که هستیم و چه می کنیم؟

  201 بازدید

  در این ویدئو، شرحی تصویری از طیف گستردۀ فعالیت های کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ را مشاهده می کنید.

 • آنچه در سال گذشته در افغانستان انجام شد

  583 بازدید

  ویدئوی کوتاه فوق، گزارش تصویری خلاصه ای از آمار مربوط به فعالیت های کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در سال 2017 میلادی در افغانستان ارائه می دهد.

 • جستجو به دنبال سعیدا

  120 بازدید

  وقتی درپی زلزلۀ مهیب هائیتی در سال 2010 کودکی به نام سعیدا گم شد، مادر او برای کمک گرفتن از کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ به دفتر این سازمان مراجعه کرد و تقاضای جستجوی دخترش را داد. در این ویدئو ببینید که چگونه کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در پیدا کردن این دختر به مادرش کمک می کند.

 • حمله به غیرنظامیان همیشه یک تصمیم غلط است

  159 بازدید

  بر اساس کنوانسیون های ژنو، زیر پا گذاشتن قوانین جنگ و حمله به غیرنظامیان همیشه یک تصمیم غلط است. *** حتی جنگ هم قوانین خاص خود را دارد؛ به قوانین جنگ احترام بگذاریم.

 • ورای زخم های آشکار؛ سه داستان از سه زندگی

  167 بازدید

  خشونت و جنگ، نه فقط جراحات آشکار، بلکه زخم های روانی عمیقی نیز بر قربانیان خود به جای می گذارد. کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ با اجرای برنامه های حمایت روانی سعی در یاری رساندن به این افراد دارد. این سازمان، در سال ۲۰۱۶ با اجرای ۷۷ برنامه در ۳۸ کشور به نیازهای بهداشتِ روانی و روانی-اجتماعی قربانیان جنگ و خشونت رسیدگی کرد.

 • کمک به امدادگران در غزه

  693 بازدید

  کارکنان درمانی که در زمان جنگ یا بلایای طبیعی کار می کنند در معرض فشارهای روانی شدیدی قرار می گیرند. آنها نه تنها نگران خود و خانوادۀ خود هستند، بلکه در حین کار با مناظر وحشتناکی هم روبرو می شوند که برای آنان بسیار تنش زاست. از این رو، کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در برنامۀ "کمک به امدادگران" خود سعی در ارائۀ خدمات روانی و اجتماعی به امدادگران و کمک به کاهش فشارها و استرس های آنها است.

 • روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

  2,235 بازدید

  هشتم ماه می، روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، مصادف با سالروز تولد هانری دونان، بنیانگذار کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ است. به همین مناسبت، این ویدئو که با حضور هنرمند محبوب ایران جناب آقای جمشید مشایخی و توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تهیه شده به شما تقدیم می گردد. آقای مشایخی، همانند بسیاری دیگر از بازیگران و هنرمندان کشورمان عضو داوطلب جمعیت هلال احمر ایران است.

 • نمادی از حمایت و امید

  2,104 بازدید

  برای آنهایی که در میان وحشت و ترسِ جنگ زندگی می کنند، نشان های صلیب سرخ و هلال احمر نمادی از حمایت و امیدند؛ حمایت از شهروندان، زخمیان، بیماران و کسانی که نقشی در جنگ ندارند، و امید به اینکه کسانی هستند که در میان گلوله و آتش و دود به آنها یاری رسانند؛ امید به زنده ماندن انسانیت. ××× این ویدئو را مشاهده کنید تا بیشتر در این مورد دریابید.

 • 4 آوریل (15 فروردین) روز جهانی افزایش آگاهی در مورد مین

  964 بازدید

  سال ها پس از پایان یافتن هر جنگ و درگیری، بقایای قابل انفجار جنگی مانند مین ها و بمب های خوشه ای عمل نکرده به قربانی گرفتن از مردم ادامه می دهند. این نفرین نامی هم دارد: آلودگی تسلیحاتی. کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در راستای مقابله با آلودگی تسلیحاتی و کمک به قربانیان این پدیده از طریق جمع آوری و تجزیه تحلیل اطلاعات مربوطه، کاهش خطر، آموزش خطر و نهایتاً بررسی و پاکسازی مین فعالیت می کند.

 • برای سوریه هیچ واژه ای وجود ندارد

  175 بازدید

  پنج سال جنگ، صدها هزار نفر کشته، میلیونها نفر آواره؛ برای بیان درد سوریه هیچ واژه ای وجود ندارد. *** Five years of fighting. Hundreds of thousands have been killed. Millions have been displaced. Life has become almost impossible for so many. Syria, there are no words.

 • ما هدف نیستیم!

  1,755 بازدید

  بر اساس کنوانسیون های چهارگانۀ ژنو در هنگام جنگ و درگیری مسلحانه کارکنان پزشکی، واحدها و وسایل حمل و نقل درمانی که منحصراً به وظایف پزشکی گمارده می شوند باید از حمله مصون بوده و مورد احترام و حمایت قرار گیرند. *** NotATarget#

 • کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ مادر و پسر را بهم می رساند

  2,168 بازدید

  هر ساله میلیونها نفر در دنیا به خاطر جنگ، بلایای طبیعی و مهاجرت از خانواده های خود جدا می شوند. وب سایت بازپیوند خانوادۀ کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ، به آدرس familylinks.icrc.org امکان جستجوی آنلاین افراد گمشده را فراهم می آورد. این وب سایت همچنین بخش بخصوصی را برای "مهاجرین در اروپا" اختصاص داده تا از این طریق خانواده های افرادی که در مسیر مهاجرت گم می شوند عزیزان خود را پیدا کنند.

 • بازپیوند خانواده؛ زلزله در اکوادور

  246 بازدید

  هنگامی که فاجعه ای مانند زلزله اتفاق می افتد، ممکن است اعضای خانواده ها برای مدت زمانی ارتباط خود را با هم از دست داده و یکدیگر را گم کنند. کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ خدمات خود را در این شرایط به مردم آسیب دیده ارائه می کند و به آنها در پیدا کردن اعضای خانواده شان کمک می کند.

 • مسیر کوتاه به سمت خوداشتغالی

  457 بازدید

  با شروع جنگ در سومالی، افراد بسیاری مجبور به فرار از خانه و کاشانۀ خود شده، بچه های بسیاری از تحصیل به دور ماندند و افراد زیادی کار و درآمد خود را از دست دادند. به همین دلیل، کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ از طریق برگزاری دوره های آموزشی رایگانی مانند خیاطی یا تعمیر وسایل الکتریکی برای این این افراد، به آنها کمک می کند تا بتوانند با یادگیری این مهارتها به خوداشتغالی رسیده و کسب درآمد کنند.

 • پیروزی به هر وسیله ای پیروزی نیست!

  497 بازدید

  حتی جنگ هم قوانین خاص خود را دارد! بر اساس کنوانسیون های چهارگانه ی ژنو، حمله به تأسیسات درمانی، شکنجه و بدرفتاری با زندانیان در زمان جنگ ممنوع است، و کسانی که قدرت تصمیم گیری دارند قانوناً وظیفه دارند از این موارد جلوگیری کنند؛ زیرا که اگر انسانیت خود را از دست بدهیم، دیگر چه چیزی برای ما باقی خواهد ماند؟ *** 31 اکتبر، آغاز کمپین جهانی ترویج حقوق بین المللی بشردوستانه *** GenevaConventions#