در حال بارگذاری
 • 509
  دنبال کننده
 • 118
  دنبال شونده
 • 702.5هزار
  بازدید

مثلث زرد

تحلیل تخصصی تاسیسات الکتریکی

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

تحلیل تخصصی تاسیسات الکتریکی

 • 509
  دنبال کننده
 • 118
  دنبال شونده
 • 702.5هزار
  بازدید
Loading...
این کانال از سوی "مثلث زرد" تایید شده است.
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • راه اندازی تک ضرب الکتروموتور

  33 بازدید

  ویدئوی کامل در بسته ی تجهیزات کنترل و فرمان. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مثلث زرد مراجعه فرمایید. www.mosalasezard.com

 • معرفی دوره تصویری اتوکد الکتریکال مثلث زرد

  18 بازدید

  این دوره ی تصویری در 11 فصل با زمان 17:11:33 تهیه شده و به زودی از طریق وب سایت مثلث زرد در درست شما خواهد بود. در این بسته ی آموزشی پس از نصب و آشنایی با محیط نرم افزار، دستورات ترسیم های دوبعدی، ساخت و مدیریت پروژه، ترسیم دیاگرام های الکتریکی، ترسیم نمای ظاهری تابلو برق، تولید جداول و نمای ظاهری ترمینال ها، اخذ گزارش از ترسیم ها، سیمبل شناسی و ... به صورت تصویری بررسی شده اند.

 • معرفی کلیدهای قدرت چنج آور

  45 بازدید

  معرفی انواع کلیدهای چنج آور قدرت شامل کلیدهای دستی، موتوردار و موتوردار اتوماتیک، در این ویدئو نمایش داده شده است. مطالب مرتبط با کلیدهای چنج آور و مقدمات طراحی این سیستم ها در بسته ی #کلیدهای_فشار_ضعیف ارائه شده است.

 • فصل یازدهم اتوکد الکتریکال

  17 بازدید

  11. در فصل آخر سعی شده نکته های نهایی و روش های ترسیم یک نقشه حضورتان ارائه شود. در این فصل به صورت نمونه یک مدار تک ضرب و چپ گرد و راست گرد ترسیم شده و اطلاعات تکمیلی مانند کاتالوگ ها، شماره پین ها، رفرنس ها و ... مورد بررسی قرار گرفته است. لطفا برای اطلاعات بیشتر به وب سایت مثلث زرد مراجعه کنید

 • فصل دهم اتوکد الکتریکال

  17 بازدید

  10. تنها شناخت دستورات اتوکد برای ترسیم دیاگرام های تخصصی کافی نیست. ما باید سیمبل ها را بشناسیم و نحوه ی دسته بندی آن ها را مد نظر داشته باشیم. به همین منظور صدها سیمبل الکتریکی طبق استاندارد IEC در این فصل به صورت تصویری بررسی شده است. این سیمبل ها در 22 زیر گروه در یک کتابچه ی کاغذی نیز چاپ شده و همراه ویدئوهای آموزشی حضورتان ارائه می شود. www.mosalasezard.com

 • فصل نهم اتوکد الکتریکال

  10 بازدید

  هدف نهایی از طراحی پلن های الکتریکی، اجرای آن ها به بهترین شکل است. برای اجرا یا ساخت تجهیزات به اسناد مهمی تحت عنوان گزارش ها نیاز داریم. چگونه قطعات مورد نیاز را تهیه کنیم؟ چگونه آن ها را به یکدیگر متصل کنیم؟ چگونه شماره های کابل ها را تولید کنیم؟ چگونه اتصالات ترمینال ها را مشخص کنیم؟ پاسخ تمام این سوال ها در بخش گزارش ها یافت می شود

 • فصل هشتم اتوکد الکتریکال

  22 بازدید

  بعد از ترسیم نقشه های الکتریکی باید نمای ظاهری تابلو برق ها طراحی شود. برای این کار یک ریبون با دستورات متعدد تحت عنوان Panel در اتوکد الکتریکال وجود دارد. در این فصل دستورات مربوط به وارد کردن نمای ظاهری تجهیزات مانند انواع کنتاکتورها، بریکرها، شستی ها، ترمینال ها، تولید جداول مربوط به ترمینال ها، ویرایش دیتابیس ها و ... شرح داده می شود.

 • فصل هفتم اتوکد الکتریکال

  13 بازدید

  در بسیاری از اوقات نیاز است تا مدارهای پرکاربرد، سیمبل ها و علائم الکتریکی را خودمان طراحی کرده و به باک اطلاعاتی اتوکد اضافه کنیم. مجموعه ی این دستورات در بخش Other Tools از ریبون اسکیماتیک قرار دارند. در این فصل می آموزیم که چطور مدارها و سیمبل های را تغییر داده و در منوها ذخیره کنیم. دستورات بیشتری در این بخش قرار دارند که جهت ویرایش دیتابیس ها به کار می روند.

 • فصل ششم اتوکد الکتریکال

  27 بازدید

  انواع سیم، شماره سیم، خصوصیات، سطح مقطع، رنگ و ... را در این قسمت می توان ویرایش کرد. دستوراتی مانند حذف سیم، حذف شماره سیم، جابجایی، کپی کردن شماره سیم ها، قرار دادن شماره یا لیبل ها در محل های مختلف، کپ، نقاط انشعاب و ... در این قسمت بررسی می شوند. لطفا برای اطلاعات بیشتر به وب سایت مثلث زرد مراجعه کنید.

 • فصل پنجم اتوکد الکتریکال

  8 بازدید

  بعد از قرار دادن سیمل های الکتریکی در نقشه نوبت سیم بندی آن هاست. مجموعه دستورات درج سیم با مدل های مختلف، شماره سیم، لیبل های سیم و کابل، انواع لدر و نقاط انشعاب، فلش های منبع و مقصد، کابل های چند رشته و ... در این فصل بررسی می شود. لطفا برای اطلاعات بیشتر به وب سایت مثلث زرد مراجعه کنید.

 • فصل چهارم اتوکد الکتریکال

  5 بازدید

  در طول طراحی نقشه های الکتریکی بارها و بارها پیش می آید که باید سیمبل ها، خصوصیات و اطلاعات آن ها را تغییر دهیم. این کار توسط پالت خاصی در ریبون اسکیماتیک انجام می شود. کپی کردن اطلاعات، جابجایی، حذف، مرتبط سازی، تغییرات کلی در شماره ی تجهیزات، کپی کردن آن ها، جمپرهای داخلی، تغییر در کانکتورها و ... در این فصل توضیح داده می شود. لطفا برای اطلاعات بیشتر به وب سایت مثلث زرد مراجعه کنید.

 • فصل سوم اتوکد الکتریکال

  8 بازدید

  در بخش سوم با روش های مختلف درج سیمبل های الکتریکی و غیر الکتریکی مانند هیدرولیک و ... در نقشه آشنا می شویم. شما می توانید سیمبل ها را از کتابخانه ها، کاتالوگ شرکت های سازنده، ترسیم های دیگر و ... وارد کرده و اطلاعات آن ها را کامل کنید. به عنوان مثال می توان یک کنتاکتور از شرکت اشنایدر الکتریک، زیمنس و ... را انتخاب کرده و سیمبل مرتبط به آن را در نقشه قرار داد.

 • فصل دوم اتوکد الکتریکال

  11 بازدید

  تاسیسات الکتریکی معمولا نقشه های متعددی مانند نقشه های گسترده، ترمینال، نمای ظاهری، تک خطی و ... دارند. این نقشه ها باید در یک پرونده ی خاص تهیه و نگهداری شود. در اتوکد الکتریکال این مدیریت توسط بخش پروژه انجام می شود. در این بخش می توان پروژه های الکتریکی را ایجاد و مدیریت کرد. لطفا برای اطلاعات بیشتر به وب سایت مثلث زرد مراجعه کنید.

 • فصل اول اتوکد الکتریکال

  28 بازدید

  در این فصل با تنظیمات اولیه اتوکدالکتریکال، محیط برنامه و دستورات ترسیم های دو بعدی آشنا می شویم. نکته ی مهم در نصب این برنامه انتخاب درست استاندارد پیش فرض برای ترسیم نقشه های الکتریکی و انتخاب شرکت های سازنده برای دریافت کاتالوگ تجهیزات آنهاست. این اطلاعات در نقشه های ترمینال و نمای ظاهری تابلو بسیار اهمیت دارند. لطفا برای اطلاعات بیشتر به وب سایت مثلث زرد مراجعه کنید.

 • تست اتصال کوتاه روی کابل فشار ضعیف

  56 بازدید

  در این ویدئو کابل با غلاف استیل به طور 6 متر روی لدر یا نردبان کابل فیکس و تست می شود.

 • فیوز دیسکانکتور سوئیچ

  60 بازدید

  ویدئوی کامل در بسته ی آموزشی کلیدهای فشار ضعیف می باشد، لطفا جهت مشاهده ی سرفصل ها به وب سایت مثلث زرد مراجعه فرمایید.

 • اتصال شمارنده ی دیجیتال و ساعت کار

  53 بازدید

  این ویدئو برگرفته از دوره ی آموزش تصویری تجهیزات کنترل و فرمان می باشد، لطفا جهت مشاهده ی سرفصل ها به وب سایت مثلث زرد مراجعه فرمایید. www.MosalaseZard.com

 • معرفی بسته تجهیزات کنترل و فرمان

  26 بازدید

  این بسته شامل کتاب کلیدهای فشار ضعیف و حدود 10 ساعت ویدئوی آموزشی در دو دیسک می باشد. لطفا جهت مشاهده ی سرفصل ها به وب سایت مثلث زرد مراجعه فرمایید. www.MosalaseZard.com

 • نیروگاه سیکل ترکیبی

  73 بازدید

  در این نیروگاه با ترکیب دو چرخه ی مختلف، الکتریسیته تولید می شود. در مرحله ی اول، الکتریسیته از طریق توربین گازی تولید می شود. هوای فشرده ای که از توربین خارج می شود، انرژی گرمایی بسیار زیادی دارد که از آن برای تامین ورودی مرحله ی دوم نیروگاه سیکل ترکیبی استفاده می شود. در این ویدئو مراحل مختلف این چرخه را به صورت کامل مشاهده می کنید.

 • نحوه ی عملکرد اینترلاک کلید گردان

  36 بازدید

  برخی از کلیدهای گردان با عنوان کلیدهای ایمنی که دسته ی زرد و قرمز رنگی دارند، می توانند حالت اینترلاک نیز داشته باشند. این اینترلاک به گونه ای تعبیه شده تا هنگامی که کلید روی حالت قطع قرار گرفت درب تابلو باز شود. از طرفی این کلیدها قابلیت قفل و نشانه گذاری در حالت قطع را دارند. در نتیجه تنها زمانی می توان روی تجهیزات داخلی تابلو کار کرد که کلید روی حالت قطع قرار گرفته باشد.

 • سنسور القایی

  79 بازدید

 • ترانسفورماتور قدرت

  31 بازدید

  در این ویدئو بخش مختلف یک ترانسفورماتور قدرت را مشاهده می کنید.

 • سیم پیچی مجدد موتورهای غول پیکر

  106 بازدید

  در این ویدئو سیم پیچی مجدد یک موتور غول پیکر را مشاهده می کنید که این موتور توان مورد نیاز یک پمپ را جهت خارج کردن آب از یک زیردریایی تامین می کند.

 • شبکه هوشمند برق

  58 بازدید

  امروزه شبکه های برق دچار مشکل بوده و باید به روزرسانی شوند. زمانی که خطوط انتقال قطع شده یا نیروگاه ها توانایی تولید الکتریسیته ی کافی را نداشته باشند، خاموشی هایی رخ می دهند که زیان های بسیاری خواهند داشت. همچنین این شبکه ها تنها یک منبع انرژی داشته و اطلاعات کاملی از الکتریسیته ی مصرفی را ارائه نمی کنند که این موضوع مدیریت آن را دشوار می کند.

 • تست رله ی آندر ولتاژ شستی مغناطیسی

  63 بازدید

  تست رله ی آندرولتاژ شستی مغناطیسی شستی مغناطیسی چیست؟ این شستی ها مجهز به بوبین داخلی بوده و علاوه بر خاصیت ضدآب بودن باعث ساده تر شدن سیم بندی و افزایش حفاظت مدار می شوند. بررسی کامل این شستی در بسته ی تصویری تجهیزات کنترل و فرمان

 • برخورد اجسام هادی یا اشیاء خارجی با خطوط هوایی برق

  134 بازدید

  برخی از لوازم بازی مانند بادبادک و غیره، دارای پوشش نازکی از مواد هادی بوده و دقیقا رفتاری شبیه به سیم های شبکه ی هوایی دارند. در واقع سیم های خطوط هوایی توسط هوا و فاصله ی ایمن بین آن ها عایق می شوند. حالا اگر شما چیزی که دارای قستمت های هادی باشد را بین این سیم ها قرار دهید، قطعا آرک فلش رخ خواهد داد.