در حال بارگذاری
 • 1
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 0
  بازدید

Iran

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 1
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 0
  بازدید

همه ویدیو ها

 • عروسی اقوام ایران زمین

  سازمان میراث فرهنگی
  2,215 بازدید

  آیین های ازدواج در میان اقوام ایرانی، نشان از مشارکت اقوام مختلف در برگزاری مراسم ازدواج، تهیه جهیزیه، شام عروسی و برپایی جشن ها دارد تا انجا که در میان برخی از اقوام ایران خانواده های عروس و داماد نه یک یا دو روز بلکه هفت تا ده شبانه روز مراسم جشن و پایکوبی را ادامه دهند.

 • جاجیم بافی مازندران

  سازمان میراث فرهنگی
  504 بازدید

  در میان دست بافت های روستایی، جاجیم از اهمیت بیشتری برخوردار است و کاربردهایی نظیر زیرانداز، پشتی، سجاده رختخواب پیچ، مفرش، پتو، وریه کرسی و... داردو این هنر در بسیاری از مناطق روستایی از جمله «متکازین» از توابع بهشهر بخش دودانگه شهرستان ساری، آلاشت سواد کوه، کجور، نوشهر و کلاردشت چالوس اقبال و توجه است.

 • اینجا ایران است

  سازمان میراث فرهنگی
  707 بازدید

  واژهٔ ایران (به پارسی باستان: «اَئیریَه نا»، به پارسی میانه: Eranshahr.svg،)و برگرفته از کلمه «آریانام خَشَترام» و به معنای «سرزمین آریاییان» است که در گذر زمان به ایران تبدیل شده است

 • زیبایی ها ی لاهیجان

  سازمان میراث فرهنگی
  443 بازدید

  لاهیجان به دلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی از توریستی ترین مناطق شمالی ایران است.

 • بچه تهرون هفت هزار ساله

  سازمان میراث فرهنگی
  6,846 بازدید

  کاوش های باستان شناسی در جنوب تهران به کشف بی سابقه اسکلت انسانی متعلق به هزاره پنجم پیش از میلاد منجر شد. این اسکلت تاریخ سکونت در تهران را که پیش از این براساس بقایای باستان شناسی در تپه های قیطریه ٣ هزار سال برآورد شده بود، تغییر داد و به هفت هزار سال رساند.

 • جشن تولد استاد کزازی چهره ماندگار زبان پارسی

  ریتم زندگی
  3,230 بازدید

  برج میلاد تهران در اقدامی شایسته و قابل ستایش مدت هاست با دعوت از چهره های ماندگار و برگزاری جشن میلاد آنها در برج محبوب پایتخت، باعث ثبت لحظاتی ناب و ماندگار برای چهره های ماندگار ایران زمین شده است. در یکی از شب های زیبای تهران، استاد میر جلال الدین کزازی، یکی از چهره های ماندگار ایران به رستوران برج میلاد تهران آمدند تا در جشن باشکوهی که مدیران این برج برایشان تدارک دیده بودند حضور پیدا کنند

 • حمام وکیل -شیراز

  سازمان میراث فرهنگی
  968 بازدید

  حمام وکیل در دوره زندیه بدست کریم خان زند ساخته شد. این حمام در کانون شهر شیراز و نزدیک دیگر بناهای زمان زندیان همچون بازار وکیل و مسجد وکیل جای دارد. از بخش های نگریستنی این حمام بخشی بنام شاه نشین است که ویژه شاه بوده است. این بنا با شماره ۹۱۷ در فهرست آثار ملی ایران نگاشته شده است. این بنا در غرب مسجد وکیل ساخته شده است. این حمام بزرگ از پیشرفته ترین اصول معماری زمان خود برخوردار بوده است

 • هنر سفالگری

  سازمان میراث فرهنگی
  1,008 بازدید

  سفالگری یا کوزه گری ایرانی سابقه طولانی در تاریخ ایران دارد. سفالگری یکی از اولین و مهم ترین اختراع های ساخته شده توسط انسان است. برای مورخان و باستان شناسان از مهم ترین مظاهر هنری است. باستان شناسان از راه سفالگری با شرایط اجتماعی و اقتصادی یک دوره یا یک منطقه آشنا می شوند

 • سفربه اورامانات

  سازمان میراث فرهنگی
  282 بازدید

  استان کردستان بخشی از سرزمینی است که به وسیله مادها حکمرانی می شده است.مرز تاریخی سرزمینهایی که بوسیله مادها اداره می شده، در شمال به اورارتو، در غرب به آشور و در جنوب و جنوب غربی به ایلام و سومر منتهی می شد. در ابتدا قبایل نژاد آریایی در شرق و غرب دریاچه ارومیه اسکان یافتند. تعدادی از آنان در شرق دریاچه مقیم شدند و آن را «آمادای» نامیدند و قسمتی که در غرب دریاچه ارومیه بود را پارسوا نامیده می شد.

 • غارکرفتو-دیوان دره

  سازمان میراث فرهنگی
  1,184 بازدید

  غار کَرَفتو ،غاری است که در 31 کیلومتری شمال غرب شهر دیواندره در استان کردستان ایران قرار گرفته است. این غار، یک غار آهکی است که در دوران سوم زمین شناسی شکل گرفته است.بخش هایی از این غار، دست کَند است و کتیبه هایی از دوران پیش از تاریخ دارد.آثار تاریخی موجود در این غار مربوط به سده ۳ هستند.این غاردر تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۱۸ با شمارهٔ ثبت ۳۳۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 • قلعه باستانی ایزدخواست

  سازمان میراث فرهنگی
  595 بازدید

  بنای پا قلعه ایزدخواست مربوط به دوره ساسانیان -قرون اولیه دوران های تاریخی پس از اسلام است و در ۷ کیلومتری شمال ایزدخواست واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۸۰۰ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 • گزارش برفی و ریتمیک تی وی پلاس از ارتفاعات پیست دربندسر

  ریتم زندگی
  839 بازدید

  دوربین تی وی پلاس به ارتفاعات پیست دربندسر تهران رفت تا از یک روز کاملا برفی، یک گزارش کامل و جامع درباره ورزش پرطرفداری به نام «اسکی» تهیه کند؛ اینکه بیشتر چه قشر آدم هایی سراغ این ورزش می روند، چرا می گویند اسکی ورزش بچه پولدارهاست و اصلا برای یک روز اسکی رفتن چقدر باید پول توی جیبت بگذاری... گزارش ویدئویی تی وی پلاس را حتما ببینید شاید شما هم به سرتان زد اسکی را تجربه کنید.

 • زیبایی های آذربایجان شهر سرعین اردبیل و آبگرم ها

  شبکه سهند
  2,566 بازدید

  https://instagram.com/tabrizlinks سرعین اردبیل در کنار کوه ساوالان (سبلان) واقع شده و چشمه های بهشتی جوشان آن با فرهنگ و اصالت آذربایجان هر گردشگری را جذب میکند. زیبایی های خطه آذربایجان را از دست ندهید سرعین با دوغ آش ها و کباب ها و هتل های فراوان و آبگرم های معدنی متعدد منتظر شماست Sareyn ,Ardabil Province in azerbaijan Regional, Iran Hot springs spa

 • موزیک ویدویی زیبا درباره کورش بزرگ به زبان انگلیسی!

  Ali_Violin68@
  3,906 بازدید

  همیشه با هم یکدل و صمیمی بمانید تا اتحادتان موید و پایدار بماند * * کوروش کبیر * *حرمت قانون را بر خود واجب شمارید و خصایل و سنن قدیمی را گرامی بدارید* * کوروش کبیر * *کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید .* *کوروش کبیر * *هر برادری که از منافع برادر خود مانند نفع خویش حمایت کرد به کار خود سامان داده است

 • مستند کوروش

  حسنی سعادت
  2,763 بازدید

  نظریه دولت (نظریه ایران شهری) و اداره امور عمومی در ایران باستان

 • قدیمی ترین فیلم مستند ساخته شده در ایران - 1925 ( 1304 )

  علی
  23,944 بازدید

  فیلم عَلَف (به انگلیسی: Grass: A Nation

 • مستندی که میلیاردها تومان به روستای گاودانه سرازیر کرد

  ریتم زندگی
  1,639 بازدید

  علی لایق زاده مستندساز کهگیلویه و بویراحمدی که آثارش همواره مورد توجه جشنواره های داخلی و خارجی قرار می گیرد، چند سال پیش مستندی دیدنی به نام «گاودانه» را ساخت که به موضوعات مشکلات زندگی مردم و کودکان روستای گاودانه در استان کهگیلویه و بویراحمد می پرداخت؛ مستندی که به نحوه زندگی، مشکلات و اتفاقات مشترک بین اهالی در استفاده از وسیله حمل و نقل " گرگر" که باعث قطع انگشت دستان آنها شده بود.

 • تالاب آلاگل

  سایت گردشگری مکانبین
  425 بازدید

  تالاب آلاگل - سایت گردشگری مکانبین

 • آلمانی ها این قبرشورِ روستایی را یک شبه میلیاردر کردند

  ریتم زندگی
  5,246 بازدید

  این داستان یک مرد روستایی است که تا سوم دبستان بیشتر درس نخوانده و کارش را با شستن قبر در قبرستان شروع می کند. اما شرط همسرش برای ازدواج این بوده که شغلش را عوض کند. تا اینکه یک شب دو تا آلمانی که به خاطر باران و بوی هوا به خانه اش پناه می برند و همین سرآغاز داستانی می شود که تا امروز ادامه دارد. خانه عباس برزگر در 15 کیلومتری شهر بواسانات یکی از بزرگترین مراکز جذب توریست خارجی در ایران است.

 • بنیانگذار دانشگاه صنعتی آریامهر - دکتر مجتهدی گیلانی

  یادمان
  2,051 بازدید

  محمد علی مجتهدی گیلانی پایه گذار دانشگاه صنعتی آریامهر (دانشگاه شریف کنونی) در تهران میباشد. شادروان دکتر مجتهدی همچنین سالها مدیر دبیرستان البرز در تهران بود. این فیلم شامل گوشه هایی از سخنرانی شنیدنی دکتر مجتهدی در بهار سال ۱۳۶۷ خورشیدی میباشد که در برابر گروهی از دانش آموختگان ایرانی ادا شده است. شادروان دکتر مجتهدی در این سخنرانی از مهین دوستی و تلاش برای آبادانی ایران سخن میگوید.

 • بنیانگذار ایران خودرو (ایران ناسیونال) - محمود خیامی

  یادمان
  4,828 بازدید

  برادران خیامی (احمد و محمود) بنیانگذاران شرکت خودروسازی ایران ناسیونال میباشند. این فیلم کوتاه (نسخه با کیفیت بهتر) به خدمات محمود خیامی اختصاص دارد. تأسیس بانک صنعت و معدن ایران و همچنین فروشگاههای زنجیره ای کوروش (قدس کنونی) نیز از جمله کارهای وی میباشد. ایران ناسیونال در کنار پارس لوکس از پیشگامان صنعت خودروسازی نه فقط در ایران بلکه در خاورمیانه شمرده میشود.

 • کارخانجات خودروسازی ایران ناسیونال - سال ۱۳۴۹ خورشیدی

  یادمان
  17,817 بازدید

  کارخانجات خودروسازی ایران ناسیونال در سال ۱۳۴۱ خورشیدی توسط برادران خیامی بنیانگذاری شد. این کارخانجات امروز با نام ایران خودرو شناخته میشوند. این نماهنگ که به سال ۱۳۴۹ خورشیدی مربوط میشود شامل تصاویری کمیاب از خط تولید خودروی سواری پیکان میباشد. ایران ناسیونال همچنین با همکاری شرکت مرسدس بنز آلمان غربی به ساخت و تولید مینی بوس و اتوبوس میپرداخت که این خودروها نیز در این فیلم قابل مشاهده هستند.

 • سخنان محمدرضا پهلوی پیرامون خط مشی نوین اوپک - سال ۱۳۴۹ (زیرنویس فارسی)

  یادمان
  12,333 بازدید

  در ماه ژانویه سال ۱۹۷۱ میلادی برابر با سال ۱۳۴۹ خورشیدی کشورهای تولید کننده نفت عضو اوپک در تهران اجلاس ویژه ای داشتند. این نشست ویژه به منظور مباحثه و گفتگو با شرکتهای بزرگ نفتی در پایتخت ایران انجام پذیرفت. محمدرضا شاه پهلوی طی یک کنفرانس خبری با حضور خبرنگاران ایرانی و خارجی در ۵ بهمن ماه ۱۳۴۹ (۲۵ ژانویه ۱۹۷۱) به بیان تعیین سیاست آینده ایران پیرامون امور نفت و خط مشی نوین اوپک در قبال این شرکتهای نفتی پرداخت. این فیلم کوتاه شامل بازتاب بخش کوتاهی از این سخنرانی میباشد.

 • ایران - سال ۱۳۵۰ خورشیدی (بخش ۳)

  یادمان
  1,848 بازدید

  بخشی از فیلم مستند ایران محصول کشور سوئیس. این فیلم کوتاه و مستند شامل مجموعه تصاویری دیدنی از ایران در سال ۱۳۵۰ (۱۹۷۱) میباشد. معرفی فرهنگ و دیدنیهای ایران (جاذبه های گردشگری). مردم کشور در سطوح مختلف جامعه، آداب و رسوم نقاط گوناگون کشور و مناظر طبیعت باشکوه ایران. به همراه تصاویری کمیاب از محمدرضا شاه پهلوی و شاهزاده رضا پهلوی.

 • تهران - سال ۱۳۴۹ خورشیدی (۱)

  یادمان
  3,509 بازدید

  این نماهنگ کوتاه به نمایش بخشی از گزارش خبری آی تی ان از ایران اختصاص دارد. عنوان این گزارش ایران - اقتصاد: موفقیت، ثبات در خاورمیانه میباشد و شامل تصاویری از دستاوردهای اقتصادی و اجتماعی ایران تا سال ۱۹۷۰میلادی (۱۳۴۹خورشیدی) است. تهران در پایان دهه شصت میلادی سرآمد کلانشهرهای خاورمیانه شمرده میشد. این بخش از گزارش شامل تصاویری از خیابانها و میدانهای تهران، کارخانجات مختلف در حومه پایتخت ایران است: آگهی نما (بیلبورد تبلیغاتی) برای تلویزیون وستینگهاوس، نمایندگی کاترپیلار، کارخانه باتری سازی ری او واک (RAY-O-

 • تهران - سال ۱۳۴۹ خورشیدی (۲)

  یادمان
  5,075 بازدید

  این نماهنگ کوتاه شامل بخش دیگری از گزارش خبری آی تی ان از ایران در سال ۱۳۴۹ خورشیدی اختصاص دارد. عنوان این گزارش (۱۹۷۰ میلادی) ایران - اقتصاد: موفقیت، ثبات در خاورمیانه میباشد. تصاویر این نماهنگ به زندگی روزمره شهروندان پایتخت ایران در دوران زمامداری پهلوی دوم اختصاص دارد: مردم تهران در سطح شهر، هنگام خرید، تصاویری از بازار، فروشگاههای آن دوران، جواهرفروشی و همچنین نقاط مرکزی کلانشهر تهران و ...

 • مراسم افتتاح پالایشگاه نفت تهران - سال ۱۳۴۷ خورشیدی (زیرنویس فارسی)

  یادمان
  2,950 بازدید

  گزارش تلویزیون آلمان غربی پیرامون افتتاح پالایشگاه نفت تهران با حضور محمدرضا شاه پهلوی و شهبانو فرح پهلوی در سال ۱۳۴۷ خورشیدی برابر با ۱۹۶۸ میلادی. ساخت این پالایشگاه در سال ۱۳۴۴ آغاز و در سال ۱۳۴۶ پایان یافت. این فیلم کوتاه به زوایای قرارداد کنسرسیوم نیز اشاره و به بازتاب دیدگاه شاه ایران در این خصوص و به ویژه عملکرد ایران پس از پایان این قرارداد در سال ۱۳۵۷ برابر با ۱۹۷۹ می پردازد.

 • اولین فیلم گرفته شده در ایران

  پیام
  2,892 بازدید

  این فیلم در زمان قاجارها گرفته شده و اولین فیلمی است که با ورود دوربین فیلم برداری به ایران گرفته شده است.لایک کنید و دنبالم کنید.

 • قاجاریه

  A.ARMITA
  2,929 بازدید

  حال کنید میگه سایه ی خدا خودمان هستیم.

 • صدا و فیلم مظفرالدین شاه

  امیرمحمد
  14,076 بازدید

  این فیلم بعد از اختراع دوربین در زمان مظفرالدین شاه است اولین دوربین عکاسی در زمان ناصرالدین شاه و اولین دوربین فیلم برداری در زمان مظفرالدین شاه اختراع شده است...