در حال بارگذاری
 • 17
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 102.9هزار
  بازدید

کلینیک ایمپلنت دکتر اختری

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 17
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 102.9هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • سه راه تمیز کردن روکش ها

  8,318 بازدید

  مسواک زدن روکش های متکی بر ایمپلنت باید به طور کامل انجام شود تا از مشکلات استخوان و لثه جلوگیری شود . مسواک بین دندانی جهت تمیز کردن نواحی زیر روکش و نواحی ای که غذا تجمع پیدا کرده است مفید است .با حرکت جلو وعقب ابتدا سطوح خارجی و سپس سطوح داخلی روکش ها تمیز میشوند. و مهم است زیر ناحیه روکشها که محل تجمع مواد غذایی و باکتریها است به خوبی تمیز شود.

 • آپنه ی انسدادی در حین خواب

  799 بازدید

  در حالت نرمال موقع خواب مجاری هوایی باز هستند . و راهی برای جذب اکسیژن و دفع دی اکسید کربن وجود دارد .در افراد دچار آپنه به دلیل مشکلات مجاری هوایی در موقعیت خوابیده مشکلاتی در تنفس فرد و در مسیر تبادلات ایجاد میشود . که علائمی مثل خرخر کردن و خستگی ایجاد میکند اگر شما دچار آپنه ی انسدادی متوسط هستید این آپنه با وسایل درمانی تا حد زیادی قابل درمان است . و علائم ناشی از ان کاهش میابد .

 • تمیز کردن پروتزهای ثابت به کمک نخ دندان

  1,620 بازدید

  تمیز کردن پروتزهای متکی بر ایمپلنت جهت جلوگیری از مشکلات استخوان و لثه باید به طور کامل انجام شود . نخ دندان super floss برای تمیز کردن روکش ها و سالم نگه داشتن بافت لثه توصیه میشود . با پیچاندن نخ دندان دور هر روکش و حرکت عقب و جلو ،بریج به طور کامل تمیز میشود . مهم است که تمام سطوح روکش تا خط لثه که محل تجمع پلاک و باکتری است تمیز شود همچنین رژیم غذایی مناسب و سالم به حفظ سلامت لثه و .......

 • تمیز کردن پروتزهای ثابت به کمک مسواک بین دندانی

  1,265 بازدید

  مسواک زدن پروتزهای متکی بر ایمپلنت باید به طور کامل انجام شود تا از مشکلات استخوان و لثه جلوگیری شود . مسواک بین دندانی جهت تمیز کردن نواحی زیر پروتز و نواحی ای که غذا تجمع پیدا کرده است مفید است .با حرکت جلو وعقب ابتدا سطوح خارجی و سپس سطوح داخلی پروتزها تمیز میشوند. و مهم است زیر ناحیه پروتز که محل تجمع مواد غذایی و باکتریها است به خوبی تمیز شود.

 • سینوس لیفت

  217 بازدید

  وقتی بیمار استخوان کافی در خلف فک بالا برای گذاشتن ایمپلنت نداشته باشد سینوس لیفت یا بالا بردن سینوس و پیوند استخوان لازم است . برای این کار یک پنجره ی کوچک در استخوان ایجاد و بعد از سینوس لیفت ،مواد پیوندی استخوان قرار داده میشود تا استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت وجود داشته باشد . بعد از گذشت مدت زمان کافی جهت مینرالیزه شدن استخوان، ایمپلنت میتواند قرار داده شود . با مشاوره قبل از کار شما ...

 • گسترش حفره ی سینوس

  174 بازدید

  با از دست دادن دندان ها ی خلفی ماگزیلا بعد از مدتی گسترش رو به پایین سینوس ماگزیلاری دیده میشود که باعث از دست رفتن استخوان در ان ناحیه میشود.

 • ایمپلنت های شکل ریشه

  265 بازدید

  هدف از استفاده از این نوع ایمپلنت شبیه سازی فرم دقیق ریشه و مچ شدن شکل قسمت بالایی ایمپلنت به استخوان به خصوص بعد از گذاشتن فوری ایمپلنت درون ساکت دندانی است .

 • مینی ایمپلنت

  428 بازدید

  برای فضاهای محدود ایمپلنت هایی با قطر باریک برای ساپورت روکش و اباتمنت مورد استفاده قرار میگیرد

 • ایمپلنت به کمک لیزر

  1,976 بازدید

  قبل از گذاشتن روکش نهایی با کمک لیزر میتوان لثه ی اضافی را برداشت که این کار به انجام قالب گیری دقیق تر و ساخت روکش دقیق تر کمک میکند.

 • قالب گیری ایمپلنت

  905 بازدید

  قالب گیری ایمپلنت شامل ریختن یکنواخت مواد قالب گیری درون تری قالب گیری است که بعد به داخل دهان بیمار برده میشود و قالبگیری انجام میشود. بعد از چند دقیقه قالب از دهان بیمار خارج میشود و قالب گرفته شده به لابراتوار فرستاده میشود

 • ایمپلنت خلفی

  577 بازدید

  درمان استاندارد جهت جایگزین کردن دندان از دست رفته،ایمپلنت است..قرار دادن فیکسچر ایمپلنت شامل بلند کردن بافت لثه جهت دسترسی به استخوان زیرین است. به دنبال آن یک سوراخ با قطری متناسب با قطر فیکسچر در استخوان ایجاد میشود تا ایمپلنت در آن گذاشته شود. در مرحله بعد ،فیکسچر در سوراخ قرار داده میشود و روی آن cover screw بسته میشود. جوش خوردن استخوان به ایمپلنت حداقل 6 تا 8 هفته طول میکشد و بعد ..........

 • ایمپلنت دو مرحله ای

  967 بازدید

  ایمپلنت یک درمان دایمی است که طی آن فیکسچر تیتانیومی وارد استخوان میشود و روی آن یک وسیله به نام cover screw گذاشته میشود و به ایمپلنت اجازه داده میشود تا ترمیم یابد.وقتی که ایمپلنت کاملا به استخوان جوش خورد، cover screw برداشته میشود و روی فیکسچر، اباتمنت گذاشته میشود و روی آن روکش قرار میگیرد و درمان کامل میشود.

 • ایمپلنت یک مرحله ای

  561 بازدید

  ایمپلنت یک درمان دایمی است که طی آن فیکسچر تیتانیومی وارد استخوان میشود و روی آن یک وسیله به نام HEALING ABUTMENT گذاشته میشود و به ایمپلنت اجازه داده میشود تا ترمیم یابد.وقتی که ایمپلنت کاملا به استخوان جوش خورد، HEALING ABUTMENT برداشته میشود و روی فیکسچر ،اباتمنت گذاشته میشود و روی آن روکش قرار میگیرد و درمان کامل میشود.

 • فیکس کردن دست دندان مصنوعی

  2,168 بازدید

  بیماران کاملا بی دندان میتوانند از مزایای گذاشتن چند ایمپلنت بهره مند شوند که چند ایمپلنت بوسیله یک بار به هم متصل میشوند.ایمپلنتها در نواحی و فواصل مناسب از هم قرار میگیرند. همچنین در زیر دست دندان گیره هایی تعبیه میشود که باعث نگه داری دست دندان در محل میشود.

 • ایمپلنت قدامی

  186 بازدید

  درمان استاندارد جهت جایگزین کردن دندان قدامی از دست رفته،ایمپلنت است.قرار دادن فیکسچر ایمپلنت،شامل برگرداندن بافت لثه جهت دسترسی به استخوان زیرین است. به دنبال آن یک سوراخ با قطری متناسب با قطر فیکسچر در استخوان ایجاد میشود تا ایمپلنت در آن گذاشته شود. در مرحله بعد ،فیکسچر در سوراخ قرار داده میشود و روی آن cover screw بسته میشود. جوش خوردن استخوان به ایمپلنت حداقل 6 تا 8 هفته طول میکشد و بعد ..

 • اوردنچر به کمک 2 ایمپلنت

  1,253 بازدید

  اگر شما از دست دندان استفاده میکنید میدانید که در اثر مرور زمان استخوان فک تحلیل میرود و باعث لق شدن دست دندان شما میشود .در این شرایط دو ایمپلنت میتواند در فک قرار گیرد و روی آن دو عدد بال اباتمنت گذاشته شود ،همچنین داخل دندان مصنوعی دو عدد اورینگ لاستیکی قرار میگیرد و دندان مصنوعی به فک محکم میشود.در این روش گذاشتن ایمپلنت مانع از تخریب استخوان میگردد.

 • بریجهای سه واحدی

  1,285 بازدید

  یکی از روش های شایع برای جایگزینی دندان از دست رفته گذاشتن بریج است . دندان های دوطرف ناحیه برای ساپورت استفاده میشوند .ساخت بریج معمولا نیازمند دو جلسه است . در جلسه ی اول تراش دندان های کناری انجام میشود و یک روکش موقت روی ان قرار میگیرد و در جلسه ی بعد روکش نهایی تحویل داده میشود . که البته ممکن است تحویل روکش نیازمند چندین جلسه باشد . بریج میتواند باعث زیبایی بیمار شود .

 • پیری زودرس در مردان

  710 بازدید

  دندان های ما به حفظ استخوان فک کمک میکنند و ساپورت برای عضلات صورت هستند وقتی ما دندان ها را از دست میدهیم به دنبال ان مکانیزم ساپورت از دست میرود و باعث کلاپس کردن ساختار های صورت میشود . چانه به بینی نزدیک ترشده پوست افتاده و چروکیده میشود و باعث ایجاد پیری زودرس میگردد.

 • پیری زودرس در خانم ها

  494 بازدید

  دندان های ما به حفظ استخوان فک کمک میکنند و ساپورت برای عضلات صورت هستند وقتی ما دندان ها را از دست میدهیم به دنبال ان مکانیزم ساپورت از دست میرود و باعث کلاپس کردن ساختار های صورت میشود . چانه به بینی نزدیک ترشده پوست افتاده و چروکیده میشود و باعث ایجاد پیری زودرس میگردد.

 • ایمپلنتهای خَلفی ساپورت کننده سه واحد بریج

  543 بازدید

  در بعضی شرایط ایمپلنت ساپورت کننده ی دندان در موارد از دست دادن چند دندان کار برد دارد. در این موارد 2 ایمپلنت برای ساپورت بریج گذاشته میشود. بریج میتواند از پٌرسٍلن و فلز یا فقط از پرسلن ساخته شده باشد. بریج به ایمپلنت سمان میشود .و نقش جویدن و زیبایی را به جای دندان بازی میکند

 • بریجها و کراونهای فک پایین

  594 بازدید

  اگر استخوان فک پایین کافی باشد تعدادی ایمپلنت میتواند جهت بازسازی کل دهان مورد استفاده قرار گیرد .این ایمپلنت ها احساس دندان های طبیعی را به بیمار میدهد . در این حالت معمولا 8 ایمپلنت قرار داده میشود و روکش ها بر روی این ایمپلنت ها سِمان میشوند . این روش یک روش فوق العاده است که عمل جویدن را به بیمار برمیگرداند و بیمار احساس میکند دارای دندان طبیعی است . این کار در کلینیک دکتر اختری قابل انجام است

 • دست دندان ثابت فک پایین

  2,381 بازدید

  وقتی تمام دندان های خود را از دست داده اید ،بافت و استخوان زیرین آن را هم از دست خواهید داد .یک راه جایگزین کردن دندان ها گذاشتن ایمپلنت با دست دندان ثابت است . در این روش 4 تا 5 فیکسچر ایمپلنت در فک قرار داده میشود که دست دندان رانگه میدارد. دست دندان با پیچ های بسیار ریز به ایمپلنت ها متصل میشوند. این دست دندان مانند دندان طبیعی قدرت جویدن دارد و ثابت بر روی فک فیکس شده است و دیگر متحرک نیست.

 • ایمپلنت یا بریج

  1,153 بازدید

  دندان از دست رفته با روش های مختلف میتواند جایگزین شود .یک راه، تراش دندان های کناری و ساخت بریج است .با تراش دندان های سالم کناری جهت ساپورت بریج ، طول عمر دندان های کناری به مخاطره خواهد افتاد . بعضی اوقات در این درمان مشکلاتی مثل درمان ریشه ،حضور پوسیدگی در لبه ی روکش ها ممکن است ایجاد شود. طول عمر این بریج در بهترین حالت حدود 10 تا 15 سال است . یک راه دیگر ایمپلنت است که ...

 • گذاشتن ایمپلنت داخل ساکت دندانی

  1,967 بازدید

  بعضی وقت ها بعد از کشیدن دندان ،اگر ساکت دندان مناسب باشد میتوان بلافاصله ایمپلنت را قرار داد و به ان زمان داد تا جوش بخورد.در این شرایط بین ایمپلنت و استخوان پودر استخوان قرار داده میشود تا استخوان تشکیل شود.روی ایمپلنت روکش موقت قرار داده میشود تا ظاهر بیمار حفظ شود. بعد از این مدت قالبگیری انجام شده و .....

 • بازسازی کل دهان

  565 بازدید

  از دست دادن چندین دندان در اثر مرور زمان باعث شیفت کردن و تغییر جهت دادن دندان های مجاور میشود و جویدن بیمار و سلامت دهان را مختل میکند و سلامت دهان را تحت تاثیر میگذارد . اگر شما دارای چنین مشکلی هستید کاندیدای بازسازی کل دهان میباشید . دندان های شما جهت ونیر و کراون و یا ایمپلنت های دندان اماده میشوند . ایمپلنت ها جایگزین دندانهای از دست رفته شما میشود.

 • اثر از دست رفتن نک دندان

  852 بازدید

  وقتی یک دندان از دست می رود به نظر نمی رسد نیازی به جایگزینی آن باشد ولی در واقع استخوان آن ناحیه تحلیل می رود و جمع می شود و دندان های اطراف به آن فضا حرکت می کنند . جایگزینی دندان بلافاصله بعد از کشیدن دندان مقرون به صرفه تر است تا اینکه مشکلات بعدی درمان را سخت تر کند . توصیه ی کلینیک ما این است که بلافاصله بعد از از دست دادن دندان جهت گذاشتن ایمپلنت مشاوره با دکتر اختری ضورت گیرد.

 • مواد سرامیکی یا فلزی ؟

  184 بازدید

  بر روی فیکسچر ایمپلنت میتوان از مواد سرامیکی یا فلزی استفاده کرد که نوع فلزی مقاوم تر است ...

 • پیوند استخوان

  466 بازدید

  در هنگام گذاشتن ایمپلنت وقتی ناحیه ای از فک استخوان باریک دارد یک تکه استخوان از یک نقطه از فک بیمار برداشته می شود و به آن ناحیه متصل میشود ...

 • پیوند استخوان در ناحیه دندان تازه کشیده شده جهت ایمپلنت

  1,821 بازدید

  پیوند استخوان در ناحیه دندان تازه کشیده شده جهت گذاشتن ایمپلنت در آینده . اغلب وقتی که دندان کشیده می شود استخوان آن ناحیه آسیب می بیند .

 • تحلیل استخوان و فک پایین

  515 بازدید

  از دست دادن دندان در فک پایین تاثیرات قابل توجهی بر ساختار های اطراف می گذارد . با تحلیل استخوان چهره ی بیمار بسیار مسن تر از آنچه که هست به نظر می رسید ...

 • تحلیل استخوان و فک بالا

  426 بازدید

  در اطراف دندانها برای حمایت از دندانها استخوان وجود دارد . و بعد از از دست دادن دندان ها استخوان هم تحلیل می رود . این استخوان می تواند بستری برای دست دندان و ایمپلنت دندان باشد

 • نتایج از دست دادن دندان

  263 بازدید

  اگر می خواهید بین نگه داشتن یا خارج کردن دندان تصمیم گیری کنید،خارج کردن دندان نتایج به نسبت شدیدی را در طولانی مدت بر سلامت دهان می گذارد . وقتی دندان کشیده می شود دندان های اطراف به ناحیه ی کشیده شده شیفت پیدا می کند.