در حال بارگذاری
 • 25
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 9.2هزار
  بازدید

مدیریت ساخت و پروژه :: دکتر علوی پور

این کانال حاوی مطالب آموزشی در زمینه مدیریت ساخت و پروژه میباشد که توسط دکتر علوی پور ارائه میگردد. ایشان محققٍ، مدرس و مشاور مدیریت ساخت و پروژه بوده و مدرک دکتری خود را از دانشگاه Illinois Tech آمریکا اخذ نموده اند.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

این کانال حاوی مطالب آموزشی در زمینه مدیریت ساخت و پروژه میباشد که توسط دکتر علوی پور ارائه میگردد. ایشان محققٍ، مدرس و مشاور مدیریت ساخت و پروژه بوده و مدرک دکتری خود را از دانشگاه Illinois Tech آمریکا اخذ نموده اند.

 • 25
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 9.2هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • معرفی کارگاه مدیریت مالی و حسابداری در سازمانهای پروژه محور-کنفرانس مدیریت پروژه

  59 بازدید

  یکی از مهمترین عوامل شکست سازمانها مسائل مالی بوده که برای جلوگیری از آن نیاز به یک ساختار و نقشه راهی است که بتوان فرآیند براورد هزینه ها، تعیین رقم مناقصه، تعیین سود سازمان، هزینه های سربار عمومی و پروژه، تدوین شبکه جریانهای نقدینگی، تعیین نیاز تامین مالی، مدیریت صحیح هزینه ها، مدیریت مالی و حسابداری، آنالیز سود در ساختارهای مختلف و بسیاری از موارد دیگر را در این ساختار انجام داد. دکتر علوی پور در چهاردهمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه کارگاهی در این زمینه ارائه مینمایند. ثبت نام در کنفرانس 02188342900

 • سمینار "نگاهی متفاوت به مدیریت پروژه های صنعت ساخت"

  916 بازدید

  "نگاهی متفاوت به مدیریت پروژه های صنعت ساخت با بررسی استانداردهای مدیریت ساخت آمریکا" ثبت نام: https://goo.gl/tAWg3B

 • آیا هر مدیر پروژه ای میتواند برای مدیریت پروژه های صنعت ساخت کارامد باشد؟

  94 بازدید

  تکنیکهای مدیریت پروژه تنها الزامات ابتدایی برای مدیران پروژه های ساخت بوده و کافی نمیباشند. ما نیازمند تعریف راهنماها و استانداردهای مدیریت پروژه بر اساس ساختار صنعت ساخت بوده و آموزش مدیران پروژه های این صنعت، باید از نقشه آموزشی بخصوصی برخوردار باشد.

 • یک روز کاری در مدیریت ساخت چگونه است؟

  182 بازدید

  یک روز کاری با مدیر پروژه ای که از افیس خود کارش را شروع کرده و موارد متعددی را در طول روز انجام میدهد. ویدیویی که اگرچه به صورت تبلیغاتی تهیه گردیده، اما حاوی نکاتی ساده و آموزنده در ارتباط با مدیریت ساخت میباشد. این ویدیو از یوتوب برداشته شده است.

 • معرفی انجمن مدیریت ساخت آمریکا

  101 بازدید

  در سمیناری که به دعوت بنیاد ملی نخبگان و با حمایت موسسه بین المللی ایران نالج، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشکده علوم و فناوری شریف، برگزار میگردد، سخنرانی درباره مدیریت متفاوت پروژه های صنعت ساخت با بررسی استانداردهای مدیریت ساخت آمریکا خواهم داشت. موضوعی که نیاز به داشتن استانداردهایی مختص صنعت ساخت را به اثبات میرساند. مباحثی فراتر از PMBOK. ثبت نام: https://evand.com/events/cmaa

 • ارزیابی اقتصادی - جلسه دوم

  143 بازدید

  در این جلسه درباره جایگاه ارزیابی اقتصادی در تصمیمات صحبت کردم و اینکه از مرحله خلاقیت تا مرحله تصمیم گیری چه مراحلی را به چه صورتی طی مینماییم تا به تصمیم گیری برسیم، بحث نمودم. در این ویدیو یک نقشه راه کاملی را از مرحله تعریف پروژه تا مرحله تصمیم گیری که ارزیابی اقتصادی نیز بخشی از آن است، برایتان ارائه نمودم و درباره اهمیت و جایگاه تحلیل حساسیت، پارامترهای غیر اقتصادی و ریسکها نیز مطالبی را بیان کردم. در جلسات آتی وارد بحثهای تخصصی تری درباره ارزش زمانی پول، شبکه جریانهای نقدینگی، ابزارهای ارزیابی اقتصاد

 • مدیریت مالی وحسابداری درسازمانهای پروژه محور-جلسه ششم

  60 بازدید

  محاسبه استهلاک و مالیات یکی از مواردی است که همه سازمانها با آن مواجه هستند و محاسبه آنها نقش مهمی در محاسبه صحیح سود دارد. در واقع روشهای محاسبه استهلاک و مالیات در سازمانهای پروژه محور متفاوت نبوده و برای این امر باید تمرکزمان را بر روی یادگیری روشها قرار دهیم. اگرچه در این جلسه قصد داشتم درباره هدف از محاسبه استهلاک، روشهای رایج استهلاک، مقایسه بین روشهای استهلاک، انواع مالیات و نحوه محاسبه مالیات بر درآمد صحبت کنم، اما بخش کوچکی از این مباحث در این ویدیو مطرح گردید.

 • مدیریت مالی وحسابداری درسازمانهای پروژه محور-جلسه پنجم

  186 بازدید

  در این ویدیو به آموزش نحوه محاسبه هزینه های تعهد داده شده در پروژه ها پرداخته ام. اینکه چگونه باید ساختار حسابداری را طوری تدوین نماییم که محاسبه ارزش کسب شده در پروژه ها به درستی صورت گیرد، موضوعی است که سعی شده در این ویدیو به آن پرداخته شود. مفاهیمی که در پی ام باک اشاره شده، اما پیش نیاز آن تدوین ساختار استانداردی در حسابداری پروژه میباشد که بتوان این موارد را محاسبه نمود.

 • مدیریت قرارداد در پروژه ها-جلسه چهارم

  224 بازدید

  روش اجرای طرح-مناقصه-ساخت - در این ویدیو به بررسی اجرای پروژه به روش سنتی طرح-مناقصه-ساخت پرداختم و حالتهای آن را تا آنجا که زمان اجازه داد همراه با مزایا و معایب و شکلهای ساختاری توضیح دادم. این ویدیو را به افرادی که شناخت عمیق از ساختار روشهای اجرای پروژه و مزایا و معایب هر روش آن ندارند، توصیه میکنم. هر چند فرصت نشد به چرخه عمر پروژه، مطالب حقوق پیمان و فیدیک در این روش اجرا بپردازم.

 • مدیریت مالی وحسابداری درسازمانهای پروژه محور-جلسه چهارم

  204 بازدید

  مدیریت حسابداری: حسابداری عملیات مالی پروژه - در ویدیوی جلسه سوم به بیان ساختار حسابداری شرکتهای پروژه محور و معرفی تراز کل، صورت سود و زیان، دفتر کل هزینه پروژه و دفتر کل ماشین آلات پرداخته شد. در این جلسه مفاهیم بیان شده در جلسه قبل را به صورت عملیاتی و به صورت مثالهای گرافیکی برایتان شرح داده ام تا کاملا با این عملیات در پروژه ها آشنا شوید. توصیه میکنم حتما ویدیوی جلسه قبل را مشاهده بفرمایید.

 • مدیریت قرارداد در پروژه ها-جلسه سوم

  186 بازدید

  فاز پیش از طراحی: مطالعات امکانسنجی - اولین قدم در پروژه ها مطالعات آنها میباشد که عموما در فاز قبل از طراحی شروع میشود. اینکه به چه صورتی باید این اتفاق بیفتد و چه وظایف دیگری در فاز پیش از طراحی انجام میشود از مواردی هستند که در این ویدیو درباره آنها صحبت کردم. درباره فازهای پروژه های ساخت هم مواردی را بیان کردم که این فازها میتوانند برای روشهای متفاوت اجرای پروژه دستخوش تغییراتی گردند.

 • مدیریت مالی و حسابداری در سازمانهای پروژه محور-جلسه سوم

  553 بازدید

  مدیریت حسابداری: سیستم حسابداری پروژه - در این ویدیو از ابتدا سیستمهای حسابداری را بررسی و سپس به صورت اختصاری بر روی حسابداری پروژه آموزشها را متمرکز نموده ام. ساختار حسابداری پروژه (حتی سرفصلهای حسابداری) ساختار استانداردی در دنیا دارد که باید فرا گرفته شود. اگرچه نیمی از مباحث را نتوانستم آموزش دهم، مباحث این جلسه طوری طراحی شده که از صفر تا صد این سیستم را آموزش دهد.

 • مدیریت قرارداد در پروژه ها-جلسه دوم

  764 بازدید

  مقدمه: معرفی صنعت ساخت - در این ویدیو ابتدا صنعت ساخت و خصوصیات آن را شرح دادم و در ادامه قدم به قدم مفاهیم ابتدایی مدیریت قرارداد را بیان کردم. معرفی طرفین درگیر در پروژه، سازمانهای ارائه دهنده فرمهای قراردادی در ایران و بین الملل (فیدیک) و روشهای اجرای پروژه عمده مباحث این جلسه بودند. معرفی کامل روشهای اجرای پروژه و فرمهای قرارداد فیدیک بسیار مهم بودند که فرصت نشد درباره آنها صحبت کنم.

 • مدیریت مالی و حسابداری در سازمانهای پروژه محور-جلسه دوم

  1,319 بازدید

  مقدمه: ملاحظات کلی در مدیریت مالی و حسابداری پروژه در این ویدیو ابتدا درباره دلایل شکست سازمانهای پروژه محور که مهمترین آن مسائل مالی است (بیشتر از ۶۰٪) صحبت کردم. سپس به شرح مدیریت مالی پرداختم و دلایلی را که مدیریت مالی پروژه ها را متمایز میکند شرح دادم. اگرچه مواردی که باید در مدیریت مالی و حسابداری این سازمانها مورد ملاحظه قرار گیرد بسیار مهم است، اما فرصت نشد درباره آنها مطالبی را بیان نمایم.

 • مدیریت ماشین آلات-جلسه اول

  250 بازدید

  مقدمه: معرفی مبحث آموزشی - برای کاهش هزینه ها و ریسکهای عملیات حفاری و خاکریزی، باید یک برنامه صحیح، بهینه و استاندارد برای این عملیات طراحی نمود تا بتوان با انتخاب صحیح ماشین آلات، برنامه حفاری و خاکریزی مناسبی طراحی کرد. فرآیندهای اجرایی عملیات، محاسبه نرخ عملیات، بهای واحد و محاسبات مربوط به ایمنی ماشین آلات اهم مباحثی هستند که در این مبحث مورد بررسی خواهند بود.

 • تولید ناب (اصول Lean در مدیریت پروژه)-جلسه اول

  423 بازدید

  مقدمه: معرفی مبحث آموزشی - در این ویدیو سعی کردم توضیحاتی را درباره اصولی که توسط شرکت تویوتا برای تولید ناب ابداع گردیده بیان نموده و اهمیت بکارگیری این اصول در مدیریت پروژه را توضیح دهم. از آن جهت که اصول تویوتا در صنایع تولیدی منجر به تغییر بنیادی مفاهیم و روشها شده اند، این اصول میتوانند باعث بهبود فرآیندها، افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها در پروژه ها نیز بگردند.

 • تحلیل کسب و کار- جلسه اول

  201 بازدید

  مقدمه: معرفی مبحث آموزشی- سازمانها برای ادامه حیات و بقای خود نیازمند برخورداری از مزیت رقابتی در کسب و کارشان هستند. این مزیت رقابتی در شرایطی بدست می آید که سازمانها برای خود طرح بهینه و جامعی برای هزینه کرد، تخصیص منابع، کسب درآمدها، و بدست آوردن سود داشته باشند. در این دسته مباحث قصد دارم با مثالهای کاملا کاربردی، نحوه به کارگیری ابزارهای مدلسازی و بهینه سازی را در کسب و کارها آموزش دهم.

 • ارزیابی اقتصادی-جلسه اول

  207 بازدید

  مقدمه: معرفی مبحث آموزشی در این ویدیو سعی کردم یک مقدمه درباره اهمیت ارزیابی اقتصادی بیان نموده و سرفصلهای این مبحث آموزشی را مورد بررسی قرار دهم. این مبحث آموزشی که شامل دو بخش ارزیابی اقتصادی و آنالیز نتایج تحت حساسیت، عدم قطعیت و ریسک است، تکنیکهایی را مورد بحث قرار میدهد که برای هر سازمانی الزام آور است.

 • سیستم مدیریت ساخت (CM) در پروژه-جلسه اول

  155 بازدید

  مقدمه: معرفی مبحث آموزشی پروژه ها به روشهای گوناگونی میتوانند اجرا شوند که یکی از آنها روش CM میباشد. روشی که شاید خیلی در کشورمان مطرح نبوده و شناخت کافی نسبت به رویه ها و دستورالعملهای آن وجود ندارد. در این ویدیو سعی کردم نه تنها یک مقدمه درباره این موضوع بیان نمایم، بلکه انجمن مدیریت ساخت آمریکا (CMAA) را که تدوین گر استانداردهای این مدل بوده است را معرفی نمودم. در جلسات آتی این مبحث درباره مسا

 • تامین مالی پروژه-جلسه اول

  522 بازدید

  مقدمه: معرفی مبحث آموزشی در این دسته مباحث قصد دارم ساز و کار تامین مالی پروژه را شرح داده و ریسکها و ملاحظات مالی و حقوقی در تامین مالی پروژه ها را بررسی نمایم. همچنین در این ویدیو سعی کردم یک مقدمه درباره مبحث تامین مالی پروژه، دلایل اهمیت و سرفصلها بیان نمایم. در جلسات آتی، به جزئیات وارد خواهم شد و سعی میکنم علاوه بر بررسی روشها و ریسکها، مدلسازی و بهینه سازی تامین مالی را نیز شرح دهم.

 • آنالیز تاخیرات و مدیریت دعاوی پروژه-جلسه اول

  412 بازدید

  مقدمه: معرفی مبحث آموزشی آنالیز صحیح تاخیرات" و "مدیریت اصولی دعاوی" دو رکن مهم برای جلوگیری از شکست پروژه ها میباشند. اگرچه در بحث آنالیز تاخیرات تلاشهای بسیاری در کشورمان شده است، اما همچنان بسیاری از کارشناسان و مدیران با "تکنیکها و ابزارهای" آنالیز تاخیرات آشنایی کافی ندارند. در جلسات آتی سعی میکنم درباره هر دوی این مباحث، تکنیکها و دستورالعملهای استانداردی که ارئه شده بررسی نمایم.

 • مدیریت قرارداد در پروژه ها-جلسه اول

  706 بازدید

  مقدمه: معرفی مبحث آموزشی در این ویدیو سعی کردم یک مقدمه درباره مبحث آموزشی مدیریت قرارداد در پروژه ها بیان نمایم. قصد دارم در مبحث مدیریت قرارداد، نه تنها قوانین داخلی (حقوق پیمان) و بین المللی (FIDIC) را بیان کنم، بلکه این مبحث را از نگاه قوانین آمریکا نیز تا حدی بررسی خواهم نمود. همانطور که در این ویدیو توضیح میدهم، مباحث بر اساس فرآیند اجرای پروژه تدوین شده است تا درک آنها در قالب پروژه آسانتر

 • مدیریت مالی و حسابداری در سازمانهای پروژه محور-جلسه اول

  1,216 بازدید

  مقدمه: معرفی مبحث آموزشی در این ویدیو سعی کردم یک مقدمه درباره اهمیت طراحی سیستم مدیریت مالی و حسابداری مبتنی بر ساختار پروژه بیان نمایم. مدیریت حسابداری، مدیریت هزینه و مدیریت مالی سه موضوع عمده ای خواهند بود که به بررسی آنها در این مبحث و در ویدیوهای آتی خواهم پرداخت. در جلسه آینده مباحث تخصصی این مبحث را شروع خواهم کرد.