در حال بارگذاری
 • 9
  دنبال کننده
 • 2
  دنبال شونده
 • 147.7هزار
  بازدید

عامر هاشمی

به اشتراک گذاری آنچه [شاید] بحال مردم مفید باشد. / سرگرم کردن مردم قصد من نیست ـ وظیفۀ من هم نیست!

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

به اشتراک گذاری آنچه [شاید] بحال مردم مفید باشد. / سرگرم کردن مردم قصد من نیست ـ وظیفۀ من هم نیست!

 • 9
  دنبال کننده
 • 2
  دنبال شونده
 • 147.7هزار
  بازدید
Loading...
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • موسیقی ریلکس ایرانی 12

  551 بازدید

  این موسیقی که در دستگاه ماهور نواخته شده، برای بسیاری از ایرانیان موزیک آرامش بخشی است. / البته در ایران قبائل و طوایف و نتیجتاً فرهنگهای مختلفی وجود دارند، و به همین سبب نمیتوان یک موزیک را باب طبع همگان دانست ولی این موزیک سنتی ایرانی تا حدی میتواند مورد پذیرش قرار گیرد. / این موزیک در اصل توسط گروه [...] بگونۀ بیکلام اجرا شده اما در این ویرایش، بخشهایی از آن جدا و کوتاه شده است.

 • آتش بدون دود

  247 بازدید

  آتش بدون دود نام یک سریال تلویزیونی ایرانی است که در سال 1352 ـ 1353 به کارگردانی «نادر ابراهیمی» ساخته، و در سال 1353 ـ 1354 از تلویزیون ملی ایران پخش شد. / این سریال که بر اساس رمانی به همین نام [اثر نادر ابراهیمی] نوشته شده در سه بخش است: بخش اول (گلن و سولماز)، بخش دوم (درخت مقدس)، و بخش سوم (اتحاد بزرگ) نام دارد.

 • چک چک باران بهار شیرین است / اجرای اگوست 2017

  582 بازدید

  چک چک باران بهار شیرین است / خواننده ژورابیک ژورایف اوزبک / اجرای 15 اگوست 2017 آهنگی خنثی ست و آنچه در موزیک ویدیوی [چک چک باران 2013] بود، در این موزیک ویدیو که با مکانیزم و تکنیکی بالاتر ساخته شده نیست. / آنچه در این آهنگ غایب است، معصومیت است چراکه زیبایی در سیرت است نه از صورت.

 • چک چک باران بهار شیرین است + بیوگرافی

  937 بازدید

  چک چک باران از سال 2013 بتدریج در اینترنت پراکنده شد / این آهنگ که بزبان فارسی دریست و خوانندۀ آن پسر بچه ای 5 ساله بنام [ژورابک ژورایف Jurabek Juraev] از اهالی ازبکستان است، بسیار زیباتر و شورانگیزتر از خواننده بدوی آن [دلیر نظروف اهل تاجیکستان] بازخوانی شده است؛ اما متأسفانه هنوز هم با نام پسر بچه افغانی و یا تاجیکی و حتی پناهجوی افغانی در ترکیه شناخته میشود. / اکنون آن کودک 10 ساله است / ...

 • ترانه برقصا از محسن چاوشی + توضیح و نقد

  5,538 بازدید

  قبلاً عرض کرده ام که در ایرانیک موزیک غمناک (آهنگ) نام دارد و موزیک شاد (ترانه) و ممزوج آن (تراهنگ) است / در خصوص این ترانه نقدی نیست جز آنکه موزیک آن برگرفته از تراهنگ (آن ماه نو رسیده) افغانی است که صدیق شباب چند سال پیشتر از محسن چاوشی آن را خوانده. که او نیز آن را از (دُر محمد کِشمی) اقتباس کرده بود / توضیح اینکه واژه (دررو) در [ای شیرجوش (دررو) جان پدر برقصا] غلط است و درستش (دروَر) است.

 • ماه نو رسیده / صدیق شباب + متن + نقد

  481 بازدید

  در باغ می خرامید، آن سرو نو رسیده + دامن کشان همی رفت، گل ها ره چیده چیده / بیش از چهل سال پیش این شعر زیبا را که سید قاسم پنجشیری آن را سروده و آوازخوان مردمی افغان (دُر محمد کِشمی)، با صدای دلنشین خود آن را خوانده، وقتی از رادیو تلویزیونهای افغانستان می شنویم بر دلها می نشیند. / چند سالی میشود که صدیق شباب آن را کپی کرده و خوانده و هرگز هم نگفته است که شاعر، نوامند و خوانندۀ اصلی آن کیست؟...

 • مرا فراموش کن / حمید هیراد

  7,904 بازدید

  حمید حسین زاده با نام هنری حمید هیراد، زاده ۱ بهمن ۱۳۷۰ در روستای ملک میان، چابکسر، گیلان، خواننده سنتی و پاپ تلفیقی ایران است. / هنر او از سن ۶ سالگی نمایان شد و از ۱۵ سالگی با آهنگ و ترانه سرایی آشنا... / او در سال 96 آهنگ [مرا فراموش کن] که به (فراموش کن) شهرت دارد را اجرا کرده است. / شعر این آهنگ برداشتی از این غزل عطار است: عزم آن دارم که امشب مست مست + پای کوبان کوزهٔ دردی به دست...

 • چه فرقی میان آهنگ و ترانه است؟

  623 بازدید

  چرا برخی جوامع موزیک غم انگیز را بیشتر می پسندند؟ / چه فرقی در میان آهنگ و ترانه هست؟ / موزیک به ذات خود، خاطره انگیز است و آنچه خاطره انگیز باشد غم انگیز نیز هست؛ مثل نم نم باران یا نشست شبانه به گرد آتش... / وقتی گفته شود: «ترانۀ غم انگیز» یا «آهنگ شاد»، در واقع دو واژۀ متناقض را بکار گرفته ایم زیرا (ترانه) بمعنای موسیقی شاد است و (آهنگ) بمعنای موسیقی غم انگیز...

 • سوار و اسب و بارون / گرشا رضایی

  935 بازدید

  بنظر میرسد که این آهنگ تم ترکمن صحرا دارد و شاید از موسیقی ترکمنی الهام گرفته شده باشد. در هرصورت، این آهنگ زیبا ریشۀ فولکلوریک دارد. / شعرش را امیرحسین اللهیاری از شاعران خوب، جوان و خوش آتیه گفته است. وی 32 سال از من کوچکتر است و متولد ۱۳۶۲ شهرستان ابهر زنجان است. پزشکی خوانده است ولی در رشته های دیگر نیز دستی دارد. / شعرش بر همه نوع آدم صادق است زیرا همه تصور میکنند که به پای دیگری سوخته اند...

 • بگو کجایی یا بسوی تو # آهنگ بیکلام

  1,942 بازدید

  کمتر اثر موسیقی را میتوان یافت که ارائه نسخ مختلف آن همراه با تاریخ انتشار باشد لذا اهل تحقیق ناچارند عبارات (دهه) یا (نیم دهه) را بجای تاریخ نشر ذکر کنند. / این اثر هنری زیبا و دلنشین که بازنوازی آهنگ (بگو کجایی) ساخته آقای (مجید وفادار) در نیمه دوم دهه 1320 است، علاوه بر اینکه تاریخ دقیق اجرای آن مشخص نیست، حتی ارکستر اجرا کنندۀ آن نیز نپذیرفت که نامش را در تیتر این موزیک بسیار دلنشین ذکر شود.

 • به سوی تو # کورس سرهنگ زاده

  3,124 بازدید

  به سوی تو یا (بگو کجایی؟) آهنگی ست که بیشتر با نام کوروس سرهنگ زاده گره خورده، اما اولین بار در دهه 1320 داریوش رفیعی آن را اجرا کرده است. / (به سوی تو) با صدای کوروس و آهنگ مجید وفادار در آواز دشتی اجرا شده و شعر این آهنگ سروده عبدلله فاطمی (الفت) است. / فیلم (یه حبه قند) رضا میرکریمی با آهنگ به سوی توی کوروس سرهنگ زاده به پایان میرسد. همچنین مهران زاهدی آن را در تیتراژ سریال اولین شب ... ...

 • سمفونی شماره 9 بتهوون # نورنبرگ آلمان

  2,473 بازدید

  یک اجرای کوتاه و مردمی از موومان چهارم سمفونی شماره 9 بتهوون در نورنبرگ، لورنزیرک آلمان بمنظور خوشحال کردن مردم. // در این ویدیو، یک دختر کوچولو که به گمانش با یک نوازنده خیابانی روبروست، او را تشویق به نوختن سرود شادی میکند ولی در نهایت شگفت زده میشود زیرا می بیند سرود مورد نظرش بارها بزرگتر از آنچه در ذهنش میگذشت اجرا شد. // تاریخ اجرای این کنسرت 6 دقیقه ای 14 ژوئن 2014 ، ساعت 2 بعد از ظهر است.

 • چرا حیوانات شکارچی از کفتار می گریزند؟

  2,057 بازدید

  چرا حیوانات شکارچی شکارشان را به کفتار وامی گذارند و می گریزند؟ / این پرسشی است که بسا به ذهن غالب افرادی که مستندهای حیات وحش را دوست می دارند رسیده باشد؛ و این ویدیو پاسخی است به همین پرسش.

 • مهاجرت بزرگ ویلدبیست ها / قسمت چهارم

  186 بازدید

  ماسایی مارا در سطح بین المللی به واسطهٔ جمعیت استثنایی شیرهایش معروف به شیر ماسای، پلنگ آفریقایی و یوزپلنگ تانزانیا شهره است، عمدهٔ شهرت دیگر این منطقه به واسطهٔ مهاجرت سالانهٔ گورخر، غزال تامسون، ویلدبیست و بسیاری از حیوانات دیگر از منطقه و ذخیره گاه سرنگتی به ماسایی مارا است که هر ساله در ژوئیه تا اکتبر این مهاجرت اتفاق می افتد که به نام مهاجرت بزرگ مشهور است.

 • مهاجرت بزرگ ویلدبیست ها / قسمت سوم

  167 بازدید

  ماسایی مارا در سطح بین المللی به واسطهٔ جمعیت استثنایی شیرهایش معروف به شیر ماسای، پلنگ آفریقایی و یوزپلنگ تانزانیا شهره است، عمدهٔ شهرت دیگر این منطقه به واسطهٔ مهاجرت سالانهٔ گورخر، غزال تامسون، ویلدبیست و بسیاری از حیوانات دیگر از منطقه و ذخیره گاه سرنگتی به ماسایی مارا است که هر ساله در ژوئیه تا اکتبر این مهاجرت اتفاق می افتد که به نام مهاجرت بزرگ مشهور است.

 • مهاجرت بزرگ ویلدبیست ها / قسمت دوم

  133 بازدید

  ماسایی مارا در سطح بین المللی به واسطهٔ جمعیت استثنایی شیرهایش معروف به شیر ماسای، پلنگ آفریقایی و یوزپلنگ تانزانیا شهره است، عمدهٔ شهرت دیگر این منطقه به واسطهٔ مهاجرت سالانهٔ گورخر، غزال تامسون، ویلدبیست و بسیاری از حیوانات دیگر از منطقه و ذخیره گاه سرنگتی به ماسایی مارا است که هر ساله در ژوئیه تا اکتبر این مهاجرت اتفاق می افتد که به نام مهاجرت بزرگ مشهور است.

 • مهاجرت بزرگ ویلدبیست ها / قسمت اول

  142 بازدید

  ماسایی مارا در سطح بین المللی به واسطهٔ جمعیت استثنایی شیرهایش معروف به شیر ماسای، پلنگ آفریقایی و یوزپلنگ تانزانیا شهره است، عمدهٔ شهرت دیگر این منطقه به واسطهٔ مهاجرت سالانهٔ گورخر، غزال تامسون، ویلدبیست و بسیاری از حیوانات دیگر از منطقه و ذخیره گاه سرنگتی به ماسایی مارا است که هر ساله در ژوئیه تا اکتبر این مهاجرت اتفاق می افتد و به نام مهاجرت بزرگ مشهور است.

 • آقای پرستویی و دیوار کوتاه میناب!

  156 بازدید

  آقای پرویز پرستویی بازیگر سینما و تلویزیون (که بسا ابداً میناب را ندیده باشد)، ویدویی که احتمالاً یکی از دوستانش برایش فرستاده را در صفحه اینستاگرام خود قرار داده و کنارش نوشته است: «در شهر میناب مسئولان کالای قاچاق را بردن که معدوم کنند، مردم فقیر و گرسنه به آن حمله کردند.» ... و سایتهای بی محتوا نیز گلی مخواستند که باغی بدست آورند! ... / ولی ماجرا از این قرار که آقای پرستویی ادعا دارد نبود!

 • زلزله بم

  11,620 بازدید

  زمین لرزه بم به شدت ۶/۶ ریشتر در ساعت ۵:۲۶ بامداد جمعه 5 دی ۱۳۸۲ شهر بم و مناطق اطراف آن را لرزاند. و طبق آمار رسمی ۲۶,۲۷۱ قربانی، ۳۰ هزار مجروح و بیش از صدهزار نفر بی خانمان به جای گذاشت. / این درحالی است که تعداد واقعی قربانیان به مراتب بیش از میزان اعلام شده بود. / علت تلفات بسیار زیاد آن این بود که اولاً ژرفای کانون زلزله در عمق 10 کیلومتری زیر بم بود، و ثانیاً در وقت سحر آنهم روز جمعه رخداد.

 • تصنیف سمن بویان با صدای محمد رضا شجریان

  1,839 بازدید

  تصنیف سمن بویان (شعر از حافظ) در (راست پنجگاه) از آلبوم (هم نوا با بم) است. / هم نوا با بم، نام یک آلبوم تصویری در موسیقی سنتی ایرانی است که با صدای محمدرضا شجریان و هم خوانی همایون شجریان در سال ۱۳۸۲ برگزار شد. / دلیل اجرای کنسرت هم نوا با بم، کمک به زلزله زدگان شهر بم و همدلی و هم دردی با مردم شهر بم بود. / تار از استاد حسین علیزاده و کمانچه از استاد کیهان کلهر / تنبک از همایون شجریان.

 • وقتی که پلنگ مردارخوار می شود

  361 بازدید

  میگویند « دزد ناشی به کاهدان میزند ». این پلنگ هم گورخری مُرده یافته و در همان ابتدا از مثانه اش شروع میکند به خوردن، و ادامه ماجرا...

 • آغاز زندگی عجیب این غازهای وحشی

  1,027 بازدید

  ارتفاعات دره دالر در گرینلند، صحنه یکی از موارد حیرت انگیزی است که حیوانی در ابتدای زندگیش با آن مواجه می شود. / غازهای وحشی [در گرینلند] در ارتفاعاتی بسیار بلند لانه می کنند. انتخاب این انزوا تنها راهی است که جوجه هایشان را از شکار شدن بوسیله روباه و شغال محافظت کنند. اما هیچ چیز برای خوردن آنجا نیست و جوجه ها یکی دو روز پس از دنیا آمدن، ناچارند از ارتفاع صخرهای بلند شیرجه بزنند و ادامه ماجرا ...

 • ماده چیتا و بچه هایش و یک درس سخت

  1,184 بازدید

  ماده چیتا به تنهایی ایمپالایی شکار میکند ولی ایمپالا بزرگ و قویست و او نیز دست تنهاست و قادر نیست گلوی ایمپالا را بگیرد و خفه اش کند. بچه ها هم قضیه را آسان می گیرند و بازیگوشی می کنند. اینست که مادر ناچار است فقط پشت گردن شکار را بگیرد. ولی ایمپالا درشت و نفس دار است و ماده چیتا را خسته می کند بطوریک دیگر نمی تواند ادامه دهد، و در نتیجه ایمپالا فرار می کند...

 • طبیعت شهوار و بهمنی میناب / اسفند 1384

  273 بازدید

  این اسلایدشو 12 سال پیش ساخته شده، بنابراین با توجه به ابزار عکاسی و برنامه های کامپیوتری آن تاریخ، بی شک نقایصی دارد. // صبح روز 12 اسفند 84 به میناب رسیدم و ساعت 2 بعد ظهر به روستاهای شهوار و بهمنی که مجاور یکدیگرند و 5 کیلومتر پیش از میناب قرار دارند رفتم. البته اکنون نمی توان گفت (روستا) زیرا دیگر حتماً جزو محلات شهر شده اند. // عکس ها با دوربین دیجیتالی 3200 پیکسلی برداشته شده اند.

 • چیتا قابلیت شتاب و سرعت بالا را دارد اما ...

  159 بازدید

  توانایی خنک نگه داشتن مغز، این اجازه را به غزال می دهد که سرعت بالایش را به مدت طولانی تری نسبت به چیتا حفظ کند. // شش ثانیه تعقیب کردن شکار با حداکثر سرعت، جان چیتا را در معرض خطر قرار می دهد. / دوازده ثانیه تعقیب، سخت ترین فشار را به او وارد می کند و دمای مغزش به طور خطرناکی به حداکثر میزانی که می تواند تحمل کند نزدیک می شود. و با هفده ثانیه، او ناگزیر می شود که دست از تعقیب بردارد!...

 • عاشورای سال 1381 میناب

  460 بازدید

  اگر یادتان باشد در سال 1381 دو عاشورا داشتیم. اولی (دوشنبه 5 فروردین) بود و دومی (جمعه 23 اسفند). // چون سال قمری بین 10 تا 12 روز از سال شمسی کمتر است تقریباً هر 30 سال یک سال جلو می افتد اما خیلی کم دو بار عاشورا یا عید سال قمری در یکسال شمسی واقع شده است. // بچه که بودم در چابهار پیرزنی را دیدم که نامش (عیدان) بود. معنی (ایدان) را از او پرسیدم گفت: روزی که بدنیا آمدم هم نوروز بود و هم عید فطر.