15 دنبال‌ کننده
4.7 هزار بازدید ویدیو
405 بازدید 2 سال پیش

هدف ما آشنا کردن خواننده با آداب و روشهای جذب و پذیرش موکل و نحوه رفتار او تا پایان کار و همچنین چگونگی دادن مشاوره به افراد و اشخاص است.با تجزیه و تحلیل مختصر تعریف ، می توان چنین نتیجه گرفت آسیب شناسی وكلا و وكالت را در طرح و مجمو عه ای به شرح آتی می توان انجام داد: 1- آسیب های مربوط به وكلا 2- آسیب های ناشی از حكومت به معنی اعم 3- آسیب های ناشی از دادگاه ها و مراجع شبه قضائی 4- آسیب های نشأت گرفته از موكل 5- آسیب های مربوط به اجتماع و مردم به مفهوم اعم 6- آسیب های مربوط به طبع وكالت

آیین نگارش حقوقی و کلیات عملی علم حقوق

599 بازدید 2 سال پیش

هنر نگارش حقوقی را چنین تعریف کرده اند: (( هنر تالیف یا تصنیف هر نوشته ای است که مشخصا با این هدف تنظیم شده که مورد تفسیر قضایی و حقوقی قرار گیرد و یا درعمل غالبا مورد چنین تفسیری واقع می شود)). مهارت در نوشتن یکی از نیازهای اساسی دانشجویان حقوق و حقوقدانان است. متاسفانه این امر طی سال ها مورد بی توجهی قرار گرفته است . خوب نوشتن مستلزم تسلط بر دستور زبان و آگاهی از فقه اللغه است .

آیین تنظیم قراردادها به انضمام: نمونه قراردادها و شرایط عمومی پیمان

433 بازدید 2 سال پیش

اهمیّت قرارداد در حقوق داخلی و بین المللی نیاز به گفتن ندارد. توسعۀ روابط اقتصادی، در هر دو زمینه، پیچیده تر شدن شکل و مضمون قراردادها را در پی داشته است. دربارۀ «عقد» و «قرارداد» از جهت مضمون و محتوا و احکام و آثار، اساتید بزرگوار کتب بسیار نوشته اند و بنابراین وارد این جنبه قضیه نخواهم شد مگر به اندازه ای که برای انجام کار ـ یعنی بحث در باب «تنظیم قراردادها» ـ لازم باشد.

وکیل دادگستری و اخلاق حرفه ای

512 بازدید 2 سال پیش

وکالت دعاوی یکی از معدود مشاغلی است که ورود به آن مستلزم اتیان سوگند است.آنچه در سوگند نامه وکالت آمده عمدتا ضمانت اجرای قانونی و انتظامی دارد.اما قسمت هایی از آن نیز منحصرا ضوابط اخلاقی است. از این رو معیارهای

دفاع و استدلال شفاهی در دادگاه

1.2 هزار بازدید 2 سال پیش

گر بگویند اصل دفاع در دادگاه،دفاع شفاهی است،سخنی گزاف و بیهوده نگفنه اند .در معرفی کتاب باید بگویم اگرچه استخوان بندی و تقسیمات مطالب عمدتا از کتاب قاضی D.R گرفته شده اما محتوای آن مربوط به نظام قضایی وحقوقی ایران است. گمان می کنم و امیدوارم این کتاب کوچک بتواند برای کارآموزان وکالت و وکلای جوان و تازه کار مفید فایده باشد. همچون گذشته از انتقاد و ارشاد بزرگوارانی که نظریات خود را در مورد کتاب ابراز می فرمایند سپاسگزار خواهم بود .

نمایش بیشتر