در حال بارگذاری
با ترافیک رایگان و دانلود در فیلیمو
 • 215
  دنبال کننده
 • 12
  دنبال شونده
 • 491.3هزار
  بازدید

بلاغ :: دفتر تبلیغات اسلامی

پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

 • 215
  دنبال کننده
 • 12
  دنبال شونده
 • 491.3هزار
  بازدید
Loading...
این کانال رسمی به درخواست "بلاغ :: دفتر تبلیغات اسلامی" ایجاد شده است.
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • دعوا با همسر به خاطر ناراحتی از اطرافیانش

  35 بازدید

  - داستانی جالب و پندآموز از سیره امام حسن مجتبی (ع) نقل شده است که وقتی پدر خانم حضرت به نام اشعث به ابن ملجم کمک کرد تا حضرت امیرالمومنین (ع) را به شهادت برساند ؛ وقتی امام حسن به منزل رفتند ، دیدند همسرشان خیلی ترسان و هراسان هستند ، علت را که جویا شدند حضرت فرمودند که هیچ فرزندی به گناه پدرش مجازات نخواهد شد.

 • بعد از مهمانی ، زباله ها را بیرون نیاوریم...

  7 بازدید

  - وقتی در مهمانی اتفاقی و یا مسئله ای که باعث کدورت و ناراحتی شده را نباید با خودمان بعد از مهمانی به منزل خود انتقال داد ؛ بلکه مسائلی که رخ داده را در همان مکان و زمان باید رها کرد و نباید به مسئله دامن زد.

 • رعایت زمان و مکان مناسب برای حل اختلافات (2)

  9 بازدید

  - بعضی از آقایان حواسشان نیست و خانمشان در یک اتفاق مهم عاطفی که دارد گریه می کند و هیجان زده و پریشان است ، این آقا شروع می کند به اینکه این قضیه حل شود و بحث راه می اندازد ؛ یا مثلا آقایی که بعد از مهمانی همان دم درب شروع می کند به بحث و گفتگو در رابطه با ناراحتی هایی که از مهمانی ایحاد شده است.

 • رعایت زمان و مکان مناسب برای حل اختلافات (1)

  19 بازدید

  - خانم ها باید یاد بگیرند که در بدو ورود آقایانشان به منزل ، هرگز بابت مشکل و اختلاف گذشته بحث نکنند ؛ چرا که زمان مناسبی نیست و فایده ای نخواهد داشت.

 • شیوه ی نادرست برای تغییر رفتار دیگران

  15 بازدید

  - هیچ گاه نباید سعی شود که به فرد مقابل ، در بحث و گفتگو گفته شود که او غلط کرده است یا فلان عملش اشتباه و بیجا بوده است ؛ چرا که خود فرد مقابل باید به اشتباهش پی ببرد. _ باید تولید فکر کرد نه تحمیل اندیشه... _ در گفتگو و ارتباط با هم ، نباید از جایگاه بالا به پایین بحث کرد ؛ چرا که این نحوه و طرز برخورد با دیگران هیچ اثری نخواهد داشت.

 • شیوه ی اثر گذار برای تغییر رفتار دیگران

  11 بازدید

  - دو فردی که با هم اختلاف یا تعارضی در مسئله ای دارند ، مقابل هم بنشینند به بحث و گفتگو در رابطه با همان اختلاف ؛ و فرد مشاور دیگری نکات ضعف نحوه بحث انها را یادداشت کنند و بعد از گفتگویشان به آنها گوشزد کنند ؛ این شیوه باعث می شود در گفتگوی بعدی آنها اثر گذار باشد و آنها اشتباهات قبلی را تکرار نخواهند کرد. - با فیلم گرفتن از مجادلات و بحث ها ، افراد بعد از بحثشان با دیدن فیلم رفتارشان به اشتباهات

 • تغییر رفتار بر اثر تغییر دانش

  10 بازدید

  - با عوض کردن اطلاعات و آگاهی و دانش دیگران می توان به راحتی ، رفتارات و اندیشه و طرز تفکر آنها را عوض کرد ؛ که برای تایید این قائده ، می توان رسالت پیامبران و ائمه اطهار و علما را مثال زد که در تغییر سنت ها و اداب و رسوم مردم ، خیلی اثرگذار بوده اند.

 • ایده های مدرسه ای

  79 بازدید

  ایده های دریافتی در این جشنواره بر اساس دو جهت گیریِ بهینه سازی یک وضعیت در آموزش و پرورش یا حل یک معضل و مشکل موجود در آموزش و پرورش تفکیک یا ارزیابی خواهد شد. برای مثال "طراحی الگوی پیوند مطلوب میان مسجد و مدرسه" ... http://schoolideas.ir

 • سبک تعامل و تفاهم در مسائل زندگی

  18 بازدید

  - کسانی که اهل تفاهم در زندگی هستند ، باور دارند که تعارض بخش طبیعی زندگی است ؛ وقتی تعارض پیدا می شود ، به دنبال همکاری هستند و با فرد مقابل راه حلی پیدا می کنند که برخوردشان با مشکل طوری باشد که برای هر دو طرف آسیب کمتر داشته باشد. - کسی می تواند اهل تفاهم باشد که باور کند که دیگران هم حق دارند و خواسته های آنها هم اهمیت دارد ؛ وباور کنند که خدا ، مشکل بدون راه حل نمی آفریند ، چرا که اقتضای طبی

 • سبک اجتنابی در مسائل زندگی (2)

  10 بازدید

  - موقع تعارض بین افراد درسبک اجتنابی ، یا موضوع تغییر می یابد و یا آن موضوع را نادیده می گیرند ؛ که یکی از نمونه های آن در جایی است که فرد می داند چه مشکلی گریبانش هست ولی تفره می رود و حاضر نیست به خود بقبولاند که این مشکلات و یا ایرادات را دارد ؛ و علت آن هم به خاطر این است که می خواهد خودش را از ناراحتی دربیاورد ، ولی دریغ از این که باید واقعانه به قضیه نگاه کند و برای حل و برطرف شدن مشکل خود

 • سبک اجتنابی در مسائل زندگی (1)

  13 بازدید

  - موقع تعارض بین افراد درسبک اجتنابی ، یا موضوع تغییر می یابد و یا آن موضوع را نادیده می گیرند ؛ که یکی از نمونه های آن در هنگام دعوا در تصادفات و یا ناراحتی هایی که از موضوع تفره می رود و یه ناراحتی دیگر را به عنوان غر زدن و ایراد گرفتن مطرح می شود.

 • دوره های لجبازی فرزندان

  10 بازدید

  - بسیاری از لجبازی های فرزندان در دوره های خاصی رخ می دهد و آن هم در یک تا دوسالگی و چهار تا شش سالگی و دوره نوجوانی ، می باشد که این کاملا طبیعی است ولی باید والدین ترفندهای مبارزه با لجبازی آنها را یاد بگیرند و نباید گذاشت این لجبازی ها از این دوره ها تجاوز کند و برای فرزند عادی یا تبدیل به یک اخلاق همیشگی شود.

 • تفاوت حالات زن و شوهر در خرید

  18 بازدید

  - یکی دیگر از جاهایی که مردها نسبت به خانم ها ، قدرت تصمیم گیریشان کند هست ، هنگام خرید در بازار است. - یکی از علت هایی که آقایان در بازار خیلی اندک هستند و بیشتر خانم ها هستند ، این است که مردها حوصله ی خرید با همسرشان در بازار ندارند و آن به خاطر اینکه از انتخاب های زیاد لذت نمی برند.

 • سخت ترین سوال زن از شوهرش

  41 بازدید

  - سوال زنی که از شومهرش می پرسد : " چه غذایی میخواهی تا درست کنم " این سوال برای آقایان بسیار دشوار است ، چون آنها قدرت تصمیم گیری سریعی ، نسبت به خانم ها ندارند.

 • شرط اساسی در مدارا کردن (2)

  19 بازدید

  - آدم ، زمانی با دیگران باید مدارا کند که بداند در جای دیگر به او جایزه و پاداش می دهند ، مومنی که طبق میل خانواده اش فرا می خورد و به نظر آنها احترام می گذارد ، احساس می کند که دارد شکوفا و رشد پیدا می کند ، نه اینکه احساس سرشکستگی و ظلم پذیری و حقارت داشته باشد.

 • فرزند تنها

  33 بازدید

  تک فرزندی دارای معایب فراوان است. از جمله می توان به آسیب پذیر بودن فرزندان تنها اشاره نمود. این تیزر در مقام مقایسه یک دختربچه تک فرزند و یک دختر بچه دارای خواهر است. با نشان دادن احساس دختربچه تک فرزند در صدد نمایش آسیب های تک فرزندی است.

 • صله رحم

  9 بازدید

  صله رحم به عنوان یکی توصیه های موکد دین اسلام موضوع این تیزر است. طبق حدیثی از پیامبر اکرم (ص) صله رحم باعث افزایش عمر می شود. این تیزر نیز با استفاده از جلوه های بصری در صدد بیان این حدیث گرانبهاست.

 • خانواده

  38 بازدید

  خانواده یکی از ارکان مهم جامعه می باشد که در سبک زندگی مورد اهمیت فراوان است. تیزر خانواده تمثیلی از یک خانواده ایرانی اسلامی است که هر یک از اعضای این خانواده به عنوان پشتیبان همدیگر می باشند. خانواده ای با جمعیت مناسب و سرشار از زندگی.

 • مبصر

  12 بازدید

  پدران و مادران هنگام مواجه فرزندانشان با فضای مجازی چه رفتاری را باید در پیش بگیریند؟ آیا باید همانند مبصر باشند و یا... تیزر مبصر هشدار می دهد که همانگونه که فرزندان در فضای حقیقی و بیرون از خانه نیاز به مراقبت دارند در فضای مجازی نیز نیاز به مراقبت دارند.

 • شرط اساسی در مدارا کردن (1)

  43 بازدید

  - فرد نباید مقابل دیگرا کوتاه بیاید ، بلکه باید تصمیم بگیرد مدارا کند ، یعنی اینکه همیشه برای کوتاه امدن ، دلیل و علت و همچنین جایزه ای تصور کند که به خاطر آن اینگونه اقدام را انجام دهد و الا اگربه خاطر ترس و خجالت همیشه کوتاه بیاید به مرور زمان حالت ناکامی وسرشکستگی برای خود ایجاد می کند.

 • سبک زندگی سلطه پذیری

  18 بازدید

  - سلطه پذیری ویژگی آدم های است که این نوع سبک زندگی را در تعارض و اختلاف نطر داشتن با دیگران بکار می برند و همیشه در مقابل دیگری ، از اندیشه و نظر خود کوتاه می آیند و این سلطه مقابل را به جان می خرند.

 • نشانه های آمادگی ازدواج

  65 بازدید

  - کسی که قصد ازدواج دارد ، قبل از اقدام باید به چند سوال در ذهن خود جواب دهد ؛ یکی اینکه عکس العمل او هنگام دعوا با دیگران چگونه است ، اگر بلئ است که چطور مدیریت کند تا جنگ نشود ؛ دیگر اینکه آیا حال و نشاط فعالیت های سختی که ضرورت پیدا می کند را دارد یا خیر .

 • پیامدهای خطرناک احساس ناکامی

  27 بازدید

  - اگر آدم ها احساس ناکامی بکنند ، مدیریت افکارشان از دستشان می رود و خیلی حس خطرناکی برای افراد خواهد بود ؛ یکی از پیامدهای جایزه دادن این می شود که افرادی که برنده نمی شوند احساس شکست و نا امیدی کنند که این خود بر روحیه فرد اثرگذار خواهد بود.

 • ویژگی سبک زندگی رقابتی

  19 بازدید

  - در سبک زندگی که به طور رقابتی باشد ، زندگی تبدیل به میدان جنگ می شود و هدف در آن به قدرت رسیدن و برنده شدن می باشد ؛ که به دنبال آن باعث می شود افراد خیلی از چیزها را زیر پا بگذارند.

 • معنی تفاهم واقعی

  41 بازدید

  - متاسفانه در تبلیغات و رسانه و در عرف جامعه برداشت اشتباهی از معنی تفاهم زوجین شده است و ان را به معنی شبیه بودن دو زن و شوهر به هم تصور کرده اند ، در حالی که معنی تفاهم واقعی یعنی هر دو طرف در جایی که باهم تفاوت نطر دارند به احترام همدیگر با هم مدارا کنند و نظر یک طرف تصویب شود.

 • سبک های برخورد با تعارض های زندگی

  23 بازدید

  - چهار نوع سبک برای برخورد با تعارض ها و مشکلات زندگی : 1- سبک رقابتی 2- اطاعت و تسلیم 3- سبک اجتنابی 4 - سبک تفاهم و تعامل.

 • نمونه هایی از مقابله مسئله مدار با مشکل

  15 بازدید

  - به صرف مواجه با سختی ها و مشکلات ، اقدام به کاری کردن ، راهنمایی گرفتن و مشورت گرفتن ، برنامه ریزی کردن ، جمع آوری اطلاعات ، مطالعه کردن ، استفاده از روش حل مسئله ، فکر کردن و هر کاری که با تفکر باعث برطرف کردن مشکل می شود ؛ اینها نمونه هایی راهکار مسئله مدار در حل مشکلات می باشد.

 • یکی از راه های مقابله با استرس و خشم

  37 بازدید

  - برای مقابله با استرس و خشم ، فرد باید قلق بدن خود را یاد گرفته باشد و بداند که چطور و به کمک چه چیزی عادتا ، آرامش کسب می کند ؛ شاید فردی با مواردی و با دستور العمل های خاصی که به آن عادت دارد خود را آرام کند و فرد دیگر با موارد دیگر ؛ مثلا یکی با خوردن قند عادت دارد ، یک دفعه ای تمام هیجان های خودش را آرام می کند ، یکی با شستن پای خود با آب سرد ، دیگری با خوردن نوعی شربت خاص مثل شربت گلاب زعفرا

 • سرویس بهداشتی ذهن برای تخلیه ناراحتی ها

  43 بازدید

  - وقتی انسان غذا می خورد ، در منزل نیاز دارد که این غذاها را تخلیه کند و برای این مساله نیاز هست در مکان خاصی در منزل به نام سرویس بهداشتی ، خود را از ناراحتی دربیاورد ؛ برای ذهن انسان هم بایستی مکان خاص و زمان خاصی تعیین شود که در همان مدت زمان ، ناراحتی های روزانه فرد تخلیه شود ، نه اینکه در همه جا و در همه زمان به ناراحتی خود فکر کند و خود را درگیر آن کند.

 • جنگ ذهنی و وسواس فکری بعد از دعوا و مشکلات

  66 بازدید

  - خانم هایی که معمولا بعد از ناراحتی خود را تخلیه نمی کنند و آرام نمی شوند ، خانم هایی هستند که به جنگ ذهنی و نشخوار ذهنی عادت کردند ؛ مثلا بعد دعوا ادامه می دهند و به مرور زمان فراموش می کنند و تا مدت ها ذهن خود را درگیر آن می کنند. - حالت جنگ ذهنی اگر زیاد شود تبدیل به وسواس فکری می شود.

 • چرا سکته های قلبی در آقایان بیشتر است؟

  48 بازدید

  - مهمترین عامل مرگ بعد از تصادف ، سکته های قلبی است ؛که در مردها بیشتر است ، چون آنها مساله مدار هستند ، حتی آنجایی که اتفاق کاملا هیجانی باشد ، نمی توانند مشکلات خود را مانند زنها بیرون بریزند و خود را تخلیه کنند.

 • راهکار هیجانی صحیح در اولین برخورد با مشکل

  41 بازدید

  - در هر دو راهکار هیجان مداری و مساله مداری ، راهکار سالم و ناسالم می باشد ؛ در بخش هیجان مداری ، راهکار سالمی مانند پناه بردن به دعا و ذکر و توسل در هنگام مواجه با مشکل ، می باشد که بعضی افراد از آن استفاده می کنند ؛ این روش علاوه بر اینکه فرد را آرام می کند ، پیامد منفی ندارد. - گاهی انسان در بخش مساله مدار ، با اینکه تلاش می کند که نتیجه را عوض کند ولی بپممکن است راهکار او غلط باشد و برایش مفید