در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 27
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 19.7هزار
  بازدید

گروه اقتصادی رفتار

instagram.com/behave.ir

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

instagram.com/behave.ir

 • 27
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 19.7هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • حس برند کوکاکولا

  419 بازدید

  یک محرک برند دار نه تنها رفتار انگیزه ای را تحریک می کند بلکه، به طور مستقیم عواطف را به برند متصل می کند. یک روز گرم را در نظر بگیرید. خارج از یک رستوران نشسته اید در برابر یک لیوان بستنی با تکه ای لیمو رویش. صدای باز شدن درب بطری نوشیدنی و ریخته شدن آن را در لیوان می شنوید و به طور اتفاقی به کوکاکولا فکر می کنید.

 • خلاص شدن از شر عادت های بد

  فرزین فردیس
  1,984 بازدید

  تغییر ماهیتی متناقض دارد از یک طرف مطلوب است و دوست داشتنی که یا عادتی بد را ترک می کنیم یا عادتی نیکو را به خود اضافه می کنیم و از یک طرف خیلی ها از آن فراری اند. در این سخنرانی تد یک راه حل عملی ساده برای ترک عادت های بد پیشنهاد و توضیح داده می شود.

 • سباستین ورنیک: چگونه از اطلاعات برای برنامه ها استفاده

  188 بازدید

  سباستین ورنیک : چگونه از اطلاعات برای ساختن برنامه های تلویزیونی موفق استفاده کنیم؟ سباستین ورنیک به این موضوع می پردازد که آیا جمع آوری اطلاعات موجب تصمیم گیری بهتر می شود؟ او تصمیم گیری ها و برنامه های تلویزیونی که شرکت های بزرگ و دارای اطلاعات زیادی همچون گوگل، آمازون، نتفلیکس ایجاد کرده اند، بررسی می کند.

 • تالی شاروت: تعصب در خوش بینی

  567 بازدید

  تالی شاروت در این تد (the optimism bias) در مورد تعصب در خوش بینی صحبت می کند، ما تمایل داریم که در مورد بخت مان برای تجربه ی وقایع خوشایند در زندگی مبالغه کنیم در حالیکه احتمال وقوع تجربیات ناخوشایند را برای خود پایین فرض می کنیم. در نتیجه احتمال مبتلا شدن به سرطان یا گیر افتادن در یک تصادف ماشین را دست کم میگیریم، ولی در داشتن یک عمر طولانی یا موقعیت شغلی خوب مبالغه می کنیم.

 • selective attention test

  Princess Melina
  1,884 بازدید

  The original, world-famous awareness test from Daniel Simons and Christopher Chabris. Check out our book and website for more information (www.theinvisiblegorilla.com)

 • رفتار مشابه جوجه غازها در فرزندانمان

  98 بازدید

  به رفتار آخرین کودک دقت کنید. نمونه ی بارزی از گله گرایی!

 • نیک مارکس: معیار سیاره ی شاد

  72 بازدید

  وقتی ما از مردم میخواهیم که در موضوعات مربوط به تخریب محیط زیست و تغییرات آب و هوائی درگیر بشن, مردم خودشان را جمع می کنند و میگریزند چرا که ما از ترس استفاده میکنیم. و من فکر میکنم که جنبشهای محیطی باید بهبود پیدا کنند و در باره اینکه پیشرفت چیست فکر کنند.

 • دن آریلی - معیارهای غلط اخلاقی ما

  471 بازدید

  دن آریلی در این تد در مورد خرد گریزی قابل پیش بینی صحبت می کند و آزمایش های متعددی را که در این زمینه انجام داده است را شرح می دهد.

 • ریچارد تالر و سلنا گومز - The big short

  686 بازدید

  دکتر ریچارد تالر دانشمند اقتصاد رفتاری و "سلنا گومز" براتون توضیح میدن. سلنا: خب، شانس بُردم خوبه، من روی نوار پیروزی هستم. همه ی کسایی که اینجان می خوان شرکت کنن. چطور ممکنه ببازم، نه؟ دکتر تالر: خب، این یه اشتباه معموله. توی بسکتبال بهش میگن استدلال غلط پرتاب موفق. یه بازیکن چند تا پرتاب رو پشت سر هم توی حلقه میندازه. مردم مطمئنن که پرتاب بعدیش هم موفقه.

 • تد تاک: بری شوارتز - تناقض انتخاب

  نوین
  3,732 بازدید

  بری شوارتز در سخنرانی تد تاک خود در مورد تناقض (یا پارادوکس) انتخاب به ما می گوید و اینکه چرا انتخاب های کمتر به معنی میل بیشتر به وارد عمل شدن هستند.

 • شلومو بنارتزی: از فردا برای فردا پس انداز کنید

  388 بازدید

  این برنامه ای است که او و ریچارد تالر از دانشگاه شیکاگو حدود ۱۵ سال پیش ارائه داده اند ، این برنامه نمونه ای از رفتار مالی بر هرمون های استروییدی است . اما جدا چگونه می توانیم از رفتار مالی استفاده کنیم ؟

 • داستان فیل و سوارکار

  470 بازدید

  اگر از شما بپرسم که در مسیری که شخص بر روی فیل سوار است، برای جهت یابی و تعیین مسیر، تصمیم گیری بر عهده ی کدام است؟ قطعا شما پاسخ خواهید داد شخص سوارکار مسیر را مشخص می کند. حال فرض کنید این فیل و این سوارکار، استعاره ای از ذهن شما هستند. بخش تحلیلی / کنترل شده / منطقی شما همان شخص سوار بر فیل و بخش احساسی / خودکار / غیر منطقی ذهنتان، همان فیل ٦ تنی می باشد.

 • کالین کامرر - هنگامی که شما در حال انجام یک معامله اید،

  154 بازدید

  کالین کامرر - هنگامی که شما در حال انجام یک معامله اید، چه چیزی در مغز شما می گذرد؟

 • آیا زبان شما در پس انداز کردن شما تاثیر دارد؟

  269 بازدید

  اگر شما به زبانی صحبت می کنید که در آن بین زمان حال و آینده تفاوت قایل می شوید و هر وقت در مورد آینده صحبت می کنید از لحاظ گرامری مجبورید آن را از زمان حال جدا کنید این باعث می شود که آینده درورتر و متفاوت تر از زمان حال به چشم بیاید ، این مسئله پس انداز کردن را دشوارتر می کند .

 • [A38] عامل ایجاد احساس خوب در باره كار (دن آرییلی)

  فراز و سخنرانیها د...
  576 بازدید

  02.Dan Ariely-What makes us feel good about our work-2012 چه چیزی به ما انگیزه برای کار کردن می دهد؟ برخلاف دانش مرسوم، موضوع فقط پول نیست. اما لذت صرف هم نیست. به نظر می رسد که بیشتر ما با انجام پیشرفت مستمر و داشتن حس هدفمندی به موفقیت می رسیم. اقتصاددان رفتاری دَن آرییلی دوآزمایش روشنگرانه را ارائه می دهد تا گرایش های جزئی وغیرمنتظره ما نسبت به معنادار بودن کارمان را آشکار سازد .

 • آیا پول شما را بدجنس می کند؟

  تد
  456 بازدید

  روانشناس اجتماعی - Paul Piff با زیرنویس فارسی It's amazing what a rigged game of Monopoly can reveal. In this entertaining but sobering talk, social psychologist Paul Piff shares his research into how people behave when they feel wealthy. (Hint: badly.) But while the problem of inequality is a complex and daunting challenge, there's good news too.

 • سندهیل مولایناتان: حل کردن مشکلات اجتماعی با یک سقلمه

  342 بازدید

  هر از چند گاهی شما با چیزی مواجه می شوید که بسیار نگران کننده است و این چیزی است که درک شما را نسبت به دنیای پیرامونتان عوض می کند و به شما یاد می دهد که شما در مورد چیزی که به آن به شدت باور داشتید بسیار اشتباه می کردید. این سخنرانی جذاب در این حوزه را از دست ندهید!

 • چگونه اقتصادرفتاری می تواند هزینه قبوض را پایین آورد؟

  126 بازدید

  چند نفر از ما در روز ایمیل ها و پیام های تلگرام خود را چک می کنیم ؟ وضعیت مالی و کارت های اعتباری چطور ؟ خب این آمار در مورد میزان مصرف انرژی لوازم خانگیتان چطور است؟ الکس لاسکی در این تد به پاسخ این سوال می پردازد : چطور می توانیم کاری کنیم که آدم های سراسر دنیا شروع به توجه کردن به میزان مصرفی انرژی شان کنند و شروع به کمتر هدر دادن آن بکنند؟

 • پیتر دولیتل: چطور حافظه ی کاری معنی دنیا را درک می کند

  366 بازدید

  در این تد (how your "working memory" makes sense of the world) روانشناس پیتر دولیتل (Peter Doolittle) به بحث در مورد حافظه كارى مى پردازد. حافظه كارى بخشى از هوشیارى اى است كه در هر لحظه اى از روز از آن آگاه هستیم ، حتى در همین حال شما مشغولش هستید.

 • خوشبختی تجربه شده از نگاه دنیل کانمن و مهران مدیری

  1,052 بازدید

  مفهوم نزدیک و مشابه صحبت های مهران مدیری در برنامه ی دورهمی و دنیل کانمن، تنها نوبلیست حوزه ی اقتصاد رفتاری در مورد ارتباط پول و خوشبختی!

 • تراویس کالانیک: برنامه ی "اوبر" برای قرار دادن مردم بیش

  214 بازدید

  تراویس کالانیک (travis kalanick) در این سخنرانی ابتدا در مورد آینده ی حمل و نقل توسط انسان صحبت می کند ، در این رابطه سوال "ما چگونه می توانیم آلودگی ، شلوغی و پارکینگ ها را کنترل کنیم ؟" را پاسخ می دهد و راهکار را "افزودن مردم بیشتر در خودروهای کمتر" می داند، که اینکار را با استفاده از فناوری گوشی های هوشمند و نه خودرو های بدون راننده انجام داده است.

 • مراحل تامین محتوای مقالات گروه اقتصادی رفتار

  240 بازدید

  پس از 12 مقاله منتشر شده در روزنامه خراسان و توضیح 3 سرفصل اقتصاد رفتاری، پروسه ی تامین محتوا و عکس های این مقالات را در ویدئو بالا ببینید. www.behave.ir

 • is life really that complex - Hannah Fry

  173 بازدید

  در مورد پیچیدگی زندگی و اتفاقات آن صحبت می کند و معتقد است علم افرادی همانند انیشتین و دیگر دانشمندانی مثل او، برای حل مسائل خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ مناسب است و برای اتفاقات این بین، نمی توانند راه حلی ارائه کنند. اما در سالهای اخیر دانشمندان با ارائه ی روش های جدیدی برای استفاده از علم، شروع به حل مسائل میانی کرده اند.

 • لارا شولز - ذهنِ به طور شگفت انگیز منطقیِ کودکان

  419 بازدید

  کودکان چگونه چنین یادگیری بالا با سرعت زیاد از داده های کم دارند؟ در یک سخنرانی مفرح و پر از آزمایش، دانشمند علوم شناختی، لارا شولز، نشان می دهد که چگونه کودکان ما با به کارگیری منطقی قوی و شگفت انگیز، قبل از آن که بتوانند سخن بگویند، تصمیم می گیرند.

 • درس های زندگی از یک تبلیغات چی

  426 بازدید

  روری ساترلند در این تد که life lessons from an ad man نام دارد، در مورد راهکار های روانشناسی که می توانند جایگزین روش های هزینه بر مکانیکی شوند صحبت می کند. در این ویدیو ساترلند راهکار بسیار جالبی برای بهبود سفر های میان شهری با وسائل نقلیه عمومی ارائه می کند.وی معتقد است بسیاری از مشکلات مردم و سازمان ها با اینچنین راهکار هایی قابل حل می باشد و نیاز به صرف هزینه ی گزاف برای رفع مشکلات نیست.