در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 51
  دنبال کننده
 • 25
  دنبال شونده
 • 102هزار
  بازدید

چارسوی معماری

اعتقاد ما این است که ارائه اطلاعات صحیح و به روز در تولید معماری با کیفیت تاثیر گذار است . هدف ما شناخت معماری در همه جوانب یا چارسوی آن است. راهکار ما ایجاد ارتباط موثر مابین معماران، کارفرمایان و تولید کنندگان در ع

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

اعتقاد ما این است که ارائه اطلاعات صحیح و به روز در تولید معماری با کیفیت تاثیر گذار است . هدف ما شناخت معماری در همه جوانب یا چارسوی آن است. راهکار ما ایجاد ارتباط موثر مابین معماران، کارفرمایان و تولید کنندگان در ع

 • 51
  دنبال کننده
 • 25
  دنبال شونده
 • 102هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • مرکز فرهنگی گزیک

  2 بازدید

  مرکز فرهنگی گزیک لندمارک و نشان شهری برای هنرهای نمایشی است و نمادی از مکان مقدس فرهنگی است که با فضاهای هنری، سالن تئاتر و سالن اجتماعات برای برگزاری مراسم و تفکر ترکیب شده است. طراحی مرکز فرهنگی از سالن همایش 1000 نفره ای تشکیل شده که به صورت مستقل بر فراز ساختمان معلق نگاه داشته شده است.

 • 52 بازدید

  یمه شب گذشته، ایومینگ پی ، معروف به آی ام پی، معمار چینی الاصل و خالق طرح توسعه ی موزه ی لوور پاریس در سن صد و دو سالگی درگذشت.

 • درگذشت آی ام پی

  43 بازدید

  درگذشت آی ام پی نیمه شب گذشته، ایومینگ پی ، معروف به آی ام پی، معمار چینی الاصل و خالق طرح توسعه‌ی موزه‌ی لوور پاریس، طراح بانک هنگ کنگ، برنده جایزه پریتزکر 1983 و شاگرد والتر گروپیوس(یکی از پنج ستاره سبک معماری مدرن) در سن صد و دو سالگی درگذشت.

 • کلیسای ابر

  68 بازدید

  Cloud of Luster Chapel @arcall کلیسای ابر معمار KTX archiLAB مکان هیوگو ژاپن سال ساخت 2019 مساحت 245 مترمربع فضای داخلی کلیسای ابر سفید رنگ و درخشان است با سقف هاس مینیمالیستی بدون تجهیزات فنی و تنها توسط ستون های گرد با سرستون های مخروطی هذلولی شکل نگاهداشته شده اند. پلان کلیسا از حلقه هایی با ضخامت 5 میلی متر تشکیل شده که در بخش آبی تبدیل به هذلولی شده و تصویری از کلیسای شناور ایجاد کرده اند. سطح آب بازتابی از کلیسای شناور است که به سبکی سازه افزوده است.

 • مرکز هنرهای نمایشی کلیدن

  34 بازدید

  معمار ALA Architects مکان کریستینسند، نروژ مرکز هنرهای نمایشی "KILDEN" سه نهاد خواهد داشت: تئاتر "Agder"، "Kristiansand Philharmonic" و "Opera South".

 • اورا، مهدکودک برای آینده

  22 بازدید

  مکان دبی امارات متحده معمار Roar (Pallavi Dean Interiors) طراحی مهدکودک هدف از طراحی مهدکودک خلق محیطی آموزشی، نوآورانه و جمعی برای خردسالان است. تاثیر طراحی داخلی بر روی سلامت و عواطف خردسال ازملاحظات عمده برای فضاهای منعطف و سازگار است که دربرگیرنده سبک های آموزشی متنوعی اند. رویکرد آموزشی مهدکودک بر چهار ستون استوار است: راهبری، شادمانی، خوشحال بودن، علوم پیشرفته (هوش مصنوعی) و فنآوری. یکی از مشخصه های برجسته فضای معماری سازه مهدکودک است که نمادی از فضای خوشایندی برای کودکان است و تضمین کننده غرق شد

 • زاها حدید موزه پردیس دانشگاهی میشیگان

  23 بازدید

  موزه هنر الی و ادیث واقع در ضلع شمالی پردیس دانشگاه میشیگان تحت تاثیر مجموعه مسیرهای حرکتی است که از سایت عبور کرده و یا در حاشیه آن قرار گرفته اند. جنب و جوش زندگی شهری خیابان در ضلع شمالی «خیابان گرند ریور» و قلب تاریخی پردیس دانشگاهی در جنوب شبکه ای از مسیرها و ارتباطات بصری ایجاد کرده است؛ برخی بخشی از طرح های مسیر پیاده اند، برخی دیگر میان بری بین شهر و ضلع پردیس دانشگاهی یا خیابان گرند ریور هستند.

 • موزه هنر الی و ادیث

  37 بازدید

  موزه هنر الی و ادیث معمار زاها حدید مکان دانشگاه ایالت میشیگان آمریکا سال ساخت ۲۰۱۲ مساحت ۴۶۰۰۰ مترمربع سیرکولاسیون موزه حجم موزه سطوح دوبعدی ایجاد شده از چنین خطوط سیرکولاسیون و ارتباطات بصری سبب شده ترکیب حجم موزه توسط تا شدن(فولد) سطوح در سه بعد شکل گرفته به نحوی که منظر داخلی و مسیرهای مختلفی تعریف کرده که مردم در خلال و پیرامون آن حرکت می کنند. گفتگویی از هندسه های به هم مرتبط تعریف و توصیفی از مجموعه فضاهایی است که دربرگیرنده همجواری های متنوعی اند و شرحی از فضاهای نمایشگاهی مختلفند.

 • موزه هنر جیشو

  28 بازدید

  سازه پل موزه سازه موزه هنر از دو پل تشکیل شده است، یکی بر روی دیگری، سطح زیرین پل دارای سازه خرپای فلزی و باز و منعطفی است که نمادی از خیابان سرپوشیده برای عابران پیاده است که سبب جریان یافتن و کنترل سیلاب های فصلی شده است. سطح فوقانی پل از طاق های بتنی تشکیل شده و دارای فضاهایی برای گالری نقاشی است. در فضای بینابین دو پل، دیوارهای شیشه ای و سامانه ای از سایبان ها شکل گرفته است که دربرگیرنده تالار اصلی موزه برای برگزاری نمایشگاه های موقتی است.

 • مرکز فرهنگ و هنر چانگ شاو میکسا

  27 بازدید

  مرکز فرهنگ و هنر بین المللی طراخی شده توسط زاها حدید در برگیرنده فضاهایی است که از آن جمله اند تئاتر بزرگ، موزه هنر معاصر، سالن چند منظوره و تسهیلات جانبی.

 • موسسه عصام فارس

  21 بازدید

  معماری مدرن الهام گرفته از معماری سنتی لبنانی حجمی شناور بر روی حیاط خلوت. عنوان پروژه: موسسه عصام فارس محل پروژه: بیروت، لبنان سال ساخت: ۲۰۱۴ طراح: شرکت معماری زاها حدید ساختمان موسسه عصام فارس توسط شرکت معماری زاها حدید برای دانشگاه آمریکایی بیروت طراحی شده است. این پروژه در ادامه طرح توسعه دانشگاه به منظور گسترش فعالیت آموزشی آن در قرن جدید و مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی ساخته شده است. هدف این موسسه آغاز و توسعه فعالیت های تحقیقاتی در جهان عرب به منظور گسترش سیاست های عمومی و روابط بی

 • برج ژنرال

  62 بازدید

  معمارزاها حدید مکان میلان ایتالیا ارتفاع 170 متر مساحت برج اداری 66785 مترمربع مساحت پودیوم تجاری و سینما 29760 مترمربع (5 طبقه) فضاهای معماری برج فضاهای معماری برج از آن جمله اند فضاهای جدید عمومی، پارک های عمومی و حوزه های مسکونی، علاوه بر این مناطق تجاری و دفاتر اداری.برج 44 طبقه با ارتفاع 170 متر با میدان های عمومی پیرامونی مرتبط شده است؛ هندسه های منحنی شکل دربرگیرنده فرم پودیومی است که تعریف شده توسط تقاطع متناوب سه محور شهری در پایه برج است.

 • ویلا ام کیو

  33 بازدید

  معمار Office O architects مکان ترمولو بلژیک مساحت 490 مترمربع سال ساخت 2015 طراحی شده توسط شرکت معماران OOA، اقامتگاه مسکونی واقع شده در منطقه روستایی ترمولو بلژیک دارای بیان معمارانه و مجسمه واری با رویکرد تجربی و جذابیت منحصر به فرد است. مالکی که به دنبال ماجراجویی بدون محدودیت بوده است، معماران از هندسه مستطیلی اجتناب کرده و به دنبال دیوارهای منحنی، سقف های شیب دار و پلان پاپیونی شکل اند.

 • مرکز پزشکی جاکوبز

  16 بازدید

  برای تثبیت موقعیت خود به عنوان یک موسسه تحقیقاتی پزشکی پیشرو، UC سان دیگو (UCSD) سلامت مرکز پزشکی پیشرفته خود را تبدیل به یک مقصد جهانی در سطح اول برای مراقبت از بیمار است. ساختمان بیمارستان ثورونت UCSD که در مجاورت یک مرکز تحقیقاتی جدید قرار گرفته است، مرکز پزشکی 245 تختی است

 • کاندیدهای جایزه معماری آقاخان 2019

  133 بازدید

  سه پروژه ی امارت در سال 2019 نماینده جایزه آقاخان معماری جایزه آقاخان برای معماری یکی از با سابقه ترین جوایز در حوزه معماری است. پروژه های دربرگیرنده عبارتند از طیفی از بازآفرینی های مناطق محروم تا آسمانخراش ها و ساختمان های سبز که نه تنها طرح های برتر معماری اند بلکه سبب بهبود کیفیت کلی زندگی شده اند.

 • دفتر معماری کاغذی شیگروبن

  26 بازدید

  برنده ی جایزه پریتزکر، شیگروبن استودیوی کاغذی موقتی در حیاط خلوت پلازو سرولبونی در نمایشگاه لوئیس وایتون طراحی کرده است. طراحی شده به صورت دفتر معماری موقت در دوران ساخت و طراحی مرکز پمپیدومتر، سازه برای اولین بار بر فراز موزه پاریس در سال 2004 ساخته شد. او با استفاده از لوله های کاغذی فضای موقت نمایشگاهی و با روش های خلاقانه ساخت دفتر معماری کاغذی بنا کرد.

 • آپارتمان مسکونی

  73 بازدید

  Dark Sumposium - Residence at Nashik @arcall آپارتمان مسکونی نشیک معمارPDPArchitects مکان نشیک، ماهاراشترا مساحت۲۴۸۵فوتمربع سال اتمام۲۰۱۸ فضای آپارتمانی با مساحت ۲۴۸۵ فوت مربعی پلان های معماری وسیعی دارد که برای خانواده هایی با نسبت های مشترک مناسب است. معماری داخلی اپارتمان دارای نور و تهویه مطلوبی است و فضاهای داخلی مدرن هویت منحصربه فردی دارد. #interiors #interiordesign #apartmentinteriors #apartmenttherapy #interiordecor #modern #symposium #4sooarc #فضای_داخلی#طراحی_داخلی#فضای_داخلی_آپارتمان#

 • مرکز اداری بیه

  17 بازدید

  معمار زاها حدید ایده ی مرکز اداری با مفهوم پایداری و فنآوری ترکیب شده به نحوی که طراحی معماری سبز مرکز اداری دارای گواهینامه پلاتینیم لید با هدف حداقل استفاده آب و انرژی و حداقل فوت پرینت کربن است. همچنین طراحی مرکز اداری یکی از هوشمندترین و پایدارترین دفاتر مرکزی در ایران است.

 • 0:8

  تالار گفتمان فاینا

  9 بازدید

  مکان میامی ایالات متحده معمار رم کولهاس بنا واقع در سایتی در ساحل میامی است و حجم تالار گفتمان به دو حجم تقسیم شده است: استوانه ای که دربرگیرنده فضاهای همایشی است و هتل مکعبی شکل و اتاق جلسات.

 • همگذاری پیاده

  27 بازدید

  مصالح: بتنی ابعاد : 6.3 متر در 3 متر سال: 2019 دانش مبهم و پیچیده درباره حمل و نقل و چیدمان سازه های عظیم الجثه گذشته عمل در ساختمان سازی معاصر تحت تاثیر قرار داده است. همگذارهای پیاده پتانسیل های بالقوه ای بازگو گرده اند که بیانگر دانش باستان و آگاهی یافتن درباره حمل و انتقال و همگذاری در معمار آینده است.

 • پاویون ایران در اکسپوی دبی 2020

  81 بازدید

  طراحی پاویون ایران با توجه به موضوع ارتباط ذهن ها و خلق آینده ای بهتر به سه زیرموضوع تقسیم بندی شده است که از آن جمله اند حرکت، پایداری و دستیابی فرصت ها. فرم اصلی برگرفته شده از عناصر معماری نظیر چهارباغ،چهار طاقی، کاربندی و ایوان است. با ایجاد فرم وسط که باز است معماری گودال باغچه ایرانی تعریف شده است که سبب تامین هوای طبیعی و جریان نسیم در فضای داخلی شده است. پلکان ها نمادی از صعود از زمین(گذشته) به آسمان(آینده) اند و همچنین تعریفی از فرم و عنصر اصلی در سیرکولاسیون فضای داخلی اند.

 • بام بتنی نازک

  53 بازدید

  محققان ETH زوریخ الگوی اولیه از بام بتنی منحنی شکلی بیش از حد نازکی ساخته اند که توسط طراحی دیجیتال و روش های فابریکیشن اجرا شده است.

 • برج گوانگ ژو آی سی سی

  42 بازدید

  Guang Zou ICC Tower @arcall برج گوانگ ژو آی سی سی بسیاری از ایده های نوین امروز برپایه انرژی و اقتصاد استوار است، پنج ایده اولیه ی اولیه برج از آن جمله اند : صفحات رنگی، تراس های سبز در میان صفحاتی که تغییر جهت داده و حرکت کردند ، فضایی برای دعوت از عموم، اکولوژی، سازه که با فرم ساختمان ترکیب شده است. صفحات رنگی به صورت پانل های خورشیدی عمل کرده و پنجاه درصد از انرژی الکتریسته ساختمان را تامین می کند و دارای فنآوری متخللی است که می توان از فضای درون منظر بیرون را به خوبی دید و از بیرون دارای نمای رنگی است.

 • مرکز هنری و فرهنگی در شهر کویینگ دائو چین

  62 بازدید

  مکان: شهر کوینگ دائو، چین معمار: stevenholl شرکت معماری استیون هال و شرکا به عنوان برنده ی رقابت طراحی مرکز هنری و فرهنگی شهر کویینگ دائو شده است. مساحت دو میلیون فوت مربعی پروژه برای چهار موزه در قلب شهر جدید کویینگ دائو در نظر گرفته شده و به جمعیت 400 هزار نفر اختصاص داده شده است.

 • مرکز سرطانی مگی

  26 بازدید

  معمار: stevenholl مکان: انگلستان سال ساخت: 2017 مساحت: 6534 فوت مربع برنامه فیزیکی، مرکزی برای پشتیبانی عاطفی، جمعی و عملی برای افراد سرطانی ایده ی مرکز ایده ی ساختمان به صورت «ظرفی درمیان یک ظرف و در ظرف دیگر» توصیف شده است. سازه ی بیمارستان از قاب بتنی نشات گرفته است، لایه درونی ساخته شده از بامبو متخلل است و لایه ی بیرونی از شیشه ی سفید مات با تکه های شیشه های رنگی است که یادآور ایده ی «نیوم: علامت گذاری های نت موسیقی» در دوره قرن سیزدهم موسیقی باستان است.

 • ساختمان اداری نقطه 92

  29 بازدید

  معمار: Zlg Design مکان: سلانگور، مالزی سال ساخت: 2012 مساحت: 200 هزار فوت نمای ادارای یکی از ویژگی های سبز، نمای بتنی سفید است که از دیوارهای ضخیم 150 میلی متری با 38 درصد پنجره ها ساخته شده است، که برای به حداقل رساندن گرماست در حالی که ورود نور طبیعی مطلوب و بهینه در فضاهای اداری را حفظ کرده است. میز پذیرش با دیوار موجدار و فضاهای فرورفته به بازدیدکنندگان خوشامدگویی گفته و برای بازدیدکنندگان یادآور گرافیک و هندسه ی دیوارهای نمای ساختمان است.

 • ویلای پیش ساخته اثر دانیل لیبسکیند

  51 بازدید

  پلان ویلا پلان ویلا از چهار اتاق خواب در دو طبقه طراحی شده و در حالی که سازه ویلا در آلمان تکمیل شده است قابل حمل و نقل در هر مکانی بر روی زمین تنها در مدت چندین ماه و سرهم کردن سازه ویلا با تیمی از کارشناس در مدت چند هفته امکان پذیر است.ساخته شده از منابع تجدیدپذیر، روی و آلومینیوم، زیربنای 5000 فوت مربعی ساخته شده در آلمان دارای بالاترین استاندارهای طراحی و ساخت مهارت کارشناسانی است که با توجه به با کیفیت ترین استاندارهای مصرف بهینه انرژی در دنیا ساخته شده است.

 • استار استاکر

  63 بازدید

  استاراستاکر متولد ایتالیا در سال 1974 و فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبا وین و برره-میلان، و کالج طراحی و هنر در پاسادنا کالیفرنیاست. وی در موزه ها و مراکز هنری بسیاری در اروپا (آلمان، ایتالیا، فرانسه و غیره) و ایالات متحده نمایشگاه های متعددی برگزار کرده است. آثار استاکر عمدتا شامل نقاشی ها و اینستالیشن آرت یا هنرچیدمان به صورت پرسپکتیو هندسی و آبستره است. هنر چیدمان هنرمند طرح های سه بعدی از نقاشی های وی است که از رنگ های سفید و طوسی و سیاه ساخته شده اند. آیا چنین آثاری طرح های هنری فضایی و مجسمه واری

 • پاویون مه

  54 بازدید

  پاویون مه معمار: Kwan-Wei Chen Architects مکان: هنرهای زیبا تایپه، تایوان مساحت پاویون: 427 مترمربع مساحت سایت: 1080 مترمربع

 • مجتمع هنری لوئیس

  53 بازدید

  مجتمع دروازی پردیس جدیدی است که فضای دانشگاه را شکل داده و حداکثر تخلل و حرکت را ایجاد کرده است. برنامه های هنری مجتمع هنری طراحی شده توسط استیون هول و شرکا از آن جمله اند رقص، تئاتر، موسیقی و آتلیه پرینستون و گسترش امکانات آموزشی و پژوهشی گروه موسیقی در ساختمان جدید. برج هنرهای زیبا شامل گالری هنری، دفاتر اداری، استودیوهای هنری و ساختمان جدید موسیقی است.