در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 389
  دنبال کننده
 • 5
  دنبال شونده
 • 387.9هزار
  بازدید

ویدیوهای جمال

ویدیوهای آموزش کامپیوتر به زبان فارسی و رایگان (جمال)

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

ویدیوهای آموزش کامپیوتر به زبان فارسی و رایگان (جمال)

 • 389
  دنبال کننده
 • 5
  دنبال شونده
 • 387.9هزار
  بازدید
این کانال از سوی "ویدیوهای جمال" تایید شده است.
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • آموزش IDM - تنظیمات نرم افزار

  152 بازدید

  نرم افزار Internet Download Manager دارای پنجره ای برای انجام تنظیمات است. تنظیماتی که به صورت گروه بندی شده قرار گرفته اند و هر بخش و کارایی نرم افزار را ما می توانیم از آنجا سفارشی سازی کنیم. در آخرین قسمت از آموزش نرم افزار IDM که قسمت 12 می شود، آموزش پیکربندی در دستور کار قرار گرفته است.

 • آموزش IDM - آموزش Export و Import و Speed Limiter

  59 بازدید

  در این قسمت سه تا از مهم ترین گزینه های تنظیماتی نرم افزار با عناوین Export و Import و Speed Limiter را آموزش می دهیم. دو تا مورد اول مربوط به خروجی گرفتن و درون ریزی کردن نشانی دانلودهای موجود در نرم افزار است. مواقعی وجود دارد که خواسته باشیم دانلودهای موجود در نرم افزار را در جایی دیگر وارد کنیم. اما قابلیت بعدی Speed Limiter است که برای محدود کردن سرعت دانلود هر سند در IDM به کار برده می شود. با آموزش این قابلیت ها از نرم افزار Internet Download Manager هم همراه ما باشید.

 • آموزش IDM - سفارشی سازی ظاهر نرم افزار

  456 بازدید

  برای خیلی از ما مهم است که ظاهر یک نرم افزار به چه صورتی باشد که کار کردن با آن راحت تر باشد. برای این منظور هر نرم افزاری معمولا تنظیماتی را برای سفارشی سازی ظاهر دارد. در قسمت 10 از آموزش Internet Download Manager این مهم آموزش داده خواهد شد.

 • آموزش IDM - کار با Site Grabber قسمت دوم

  273 بازدید

  در بخش قبلی از مجموعه آموزشی IDM به شما گفتیم که چطور با Site Grabber به راحتی دانلود صفحات یک سایت را شروع کنید. در ادامه آموزش قبلی، در قسمت نهم ادامه مبحث Site Grabber را در خدمت شما هستیم.

 • آموزش IDM - دانلود کامل یک سایت با Site Grabber

  72 بازدید

  همیشه یکی از راه های وبگردی بدون اینترنت این بوده که صفحات مختلف یک سایت را روی رایانۀ خودمان ذخیره کنیم. اما این کار بدون نرم افزار خیلی راحت نیست. جالب این جاست که نرم افزار IDM ا بزاری با عنوان Site Grabber دارد که امکان دانلود کل سایت را می‌دهد. در این قسمت موضوع آموزش ما این است.

 • آموزش IDM - صف دانلودها یا Queue

  60 بازدید

  از قسمت های مفید و مهم نرم افزار IDM بخش Queue است. Queue به معنای صف است و برای ردیف کردن و گروه بندی کردن دانلودهای مختلف می توان از این امکان مفید IDM استفاده کرد. در اصل Queue برای گروه بندی کردن دانلود ها و همچنین اختصاص یک سری ویژگی به آن مورد استفاده قرار می گیرد.

 • آموزش IDM - مشخصات فایل دانلودی

  101 بازدید

  هر سندی که به IDM برای دانلود افزوده می شود، یک مجموعه مشخصاتی هم دارد. این مشخصات درون پنجره ای با نام Properties قرار گرفته است که از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. برای اینکه بهتر بتوانیم با اسناد دانلودی کار کنیم بد نیست این بخش از Internet Download Manager را هم بیاموزیم.

 • آموزش IDM - دسته بندی دانلودها

  60 بازدید

  تمامی دانلودها در نرم افزار Internet Download Manager به روش های مختلفی دسته بندی می شوند. این کار برای راحت کردن کار ما به جهت کار با تعداد زیاد اسناد دانلودی است. باید بتوانیم با این دسته بندی ها کار کنیم که در قسمت پنجم از آموزش IDM این موضوع را باز خواهیم کرد.

 • آموزش IDM - اتمام دانلود و کارهای پس از آن

  2,642 بازدید

  بعد از اینکه دانلود یک سند توسط Internet Download Manager به اتمام رسید، پنجره ای به ما نشان داده خواهد شد که می بایستی کارهای پس از دانلود را انجام دهیم. مثلا می توانیم آن را باز کنیم یا تغییر مکانش دهیم. دیگر موارد را در این قسمت از آموزش IDM که قسمت 4 ام آن محسوب می شود ببینید.

 • آموزش IDM - یکپارچه سازی با مرورگر و شروع دانلود

  107 بازدید

  برای اینکه انجام دانلودها را به IDM بسپاریم، باید همگام سازی ای بین این دو صورت پذیرد. برای همگام سازی باید افزونه ای روی مرورگر اینترنتی نصب گردد. این افزونه هنگام نصب IDM به صورت خودکار نصب می شود. اما شاید نیاز به کارهایی بیشتر باشد که در این فیلم خدمت شما توضیح می دهیم.

 • آموزش IDM - آشنایی با قسمت های مختلف IDM

  112 بازدید

  در قسمت دوم آموزش IDM می خواهیم قسمت های مختلف پنجره نرم افزار را برای شما باز کنیم. توضیحات هر قسمت را داده و در کل رابط کاربری نرم افزار را توضیح دهیم. پس با این قسمت هم همراه ما باشید.

 • آموزش IDM - نصب و توضیحات اولیه

  233 بازدید

  خیلی ها نرم افزار IDM را می شناسند. این یک نرم افزار مدیریت دانلود است که روی رایانه شما نصب شده و به شما امکان مدیریت دانلودهای تان را با سرعت و کیفیت بیشتری میدهد. آموزش کاملی برای این نرم افزار ارائه نشده است. به همین دلیل طی 12 قسمت به زبان فارسی آموزش نرم افزار مدیریت دانلود IDM را خدمت شما تقدیم می کنیم

 • آموزش افزونه TinyMCE Advanced وردپرس قسمت 2

  4,804 بازدید

  به عنوان آخرین ویدیو از مجموعۀ 40 قسمتی از افزونه های پرکاربرد وردپرس، تنظیمات افزونۀ TinyMCE Advanced را زیر ذره بین برده ایم و تک تک گزینه هایش را آموزش دادیم. امیدواریم که از تولیدات ویدیوهای جمال راضی باشید و کمکی هر چند کوچک به بحث آموزش نرم افزارهای رایانه ای کرده باشد. فراموش نکنید که ویدیوهای جمال را به اشتراک بگذارید و آنها را لایک نمایید.

 • آموزش افزونه TinyMCE Advanced وردپرس قسمت 1

  698 بازدید

  برای داشتن یک ویرایشگر حرفه ای برای ارسال نوشته درون سایت وردپرس، می توانید از افزونه ای مثل TinyMCE Advanced بهره ببرید. در این ویدیو طریقۀ نصب و همچنین کارکرد آن توضیح داده شده است. در قسمت بعدی تنظیمات حرفه ای شرح داده می شود.

 • آموزش افزونه Google Analytics for WordPress وردپرس 4

  923 بازدید

  افزونۀ Google Analytics for WordPress به عنوان یک افزونۀ نمایش آمار سایت تنظیماتی دارد که تک تک گزینه های آن را در این فیلم با هم بررسی می کنیم.

 • آموزش افزونه Google Analytics for WordPress وردپرس 3

  710 بازدید

  اینکه چطور از جزئیات آمار با استفاده از این افزونه در پیشخوان وردپرس مطلع بشویم، موضوع آموزش این قسمت ای ویدیوهای آموزش افزونه های پرکاربرد وردپرس است.

 • آموزش افزونه Google Analytics for WordPress وردپرس 2

  540 بازدید

  به جهت نمایش آمار سایت از روی Google Analytics در پیشخوان وردپرس، در اولین گام باید اتصال بین این دو سامانه را برقرار کنیم. در این ویدیو چگونگی انجام این کار آموزش داده می شود.

 • آموزش افزونه Google Analytics for WordPress وردپرس 1

  855 بازدید

  اگر از آمارگیر گوگل استفاده می کنید، در این حالت برای اینکه بتوانید آمار سایت خود را از طریق پیشخوان وردپرس ببینید، باید از افزونۀ Google Analytics for WordPress by Monster Insights استفاده کنید که طی 4 قسمت تمامی اجزاء آن را به شما آموزش می دهیم.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 15

  330 بازدید

  در قسمت قبلی بخش اول تنظیمات کلی افزونۀ Wordfence security آموزش داده شد. در این قسمت که آخرین قسمت از آموزش این افزونه است، بقیۀ گزینه های تظیماتی هم خدمت شما توضیح داده می گردد.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 14

  846 بازدید

  قسمت اول آموزش صفحه تنظیمات کلی یا همان Options افزونه که تمامی تنظیمات را یکجا در اختیار ما قرار داده است.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 13

  452 بازدید

  سربرگ بعدی از صفحه Tools ابزارهای رفع ایراد را درون خود گنجانده است که با عنوان Diagnostics شناخته می شود. اطلاعات کاملی از سرور و امکانات نرم افزاری را به ما نشان می دهد.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 12

  329 بازدید

  امکاناتی که درون این افزونه وجود دارد، به همین موارد ختم نمی شود. صفحه ای با عنوان Tools یا ابزارها در بین صفحات این افزونه وجود دارد که شامل 4 سربرگ می باشد. ابزارهای Password Audit ، Whois Lookup و Cellphone Sign-in را با هم در این قسمت یاد می گیریم.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 11

  333 بازدید

  بازدید زنده یا همان Live Traffic از دیگر امکانات این افزونه است که تک تک بازدیدهای فعلی سایت را به همراه میزان خطرپذیری شان نمایش می دهد.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 10

  308 بازدید

  برای مسدود کردن دسترسی به سایت بر اساس کشورهای مختلف، قابلیت در این افزونه وجود دارد که آموزش آن را خدمت شما عرض خواهیم کرد.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 9

  1,218 بازدید

  اگر قصد مسدود کردن IP یا IP های خاصی را روی سایت خود دارید که نتوانند از سایت بازدید کنند، می توانید این کار را از طریق بخش Blocked IP و Advanced Blocking انجام دهید.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 8

  318 بازدید

  در این قسمت به تنظیمات سربرگ Rate Limiting می رسیم که تنظیمات نوع و نحوۀ مسدودسازی دسترسی ها را برای سایت را می توانیم انجام دهیم. عملکرد اصلی دیوار آتش توسط این امکان فراهم می گردد.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 7

  340 بازدید

  تنظیماتی در این افزونه با عنوان تنظیمات Brute Force Protection وجود دارد که جلوی ورود ناخواسته به ناحیه کاربری با استفاده از تست ترکیب های مختلف رمز عبور و نام کاربری را می گیرد.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 6

  345 بازدید

  در این قسمت به سراغ دیوار آتش برنامه های تحت وب یا همان Web Application Firewall می رویم که از صفحه Firewall سربرگی با همین نام داریم. تک تک بخش های موجود در این سربرگ از صفحه Firewall را با شما هستیم.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 5

  403 بازدید

  در قسمت قبلی شما طریقه پویش کردن سایت را یاد گرفتید. حالا همین پویش کردن برای خود دارای تنظیماتی است که در این قسمت تک تک گزینه های تنظیمی آن را به شما آموزش خواهیم داد.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 4

  437 بازدید

  اگر با دیگر انواع مختلف نرم افزارهای امنیتی آشنا باشید، حتما می توانید یک امکانی با عنوان پویش یا اسکن کردن درون همۀ آنها نهفته شده است که کارش بررسی رایانه مورد نظر می باشد. این افزونه هم بخشی با عنوان Scan یا همان پویش دارد که تمامی جوانب امنیتی سایت را بررسی می کند.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 3

  471 بازدید

  صفحه اصلی افزونه با عنوان Dashboard یا همان پیشخوان شناخته می شود که برای دیدن وضعیت فعال یا غیرفعال بودن بخش های مختلف افزونه کاربردی است.

 • آموزش افزونه Wordfence Security وردپرس قسمت 2

  678 بازدید

  فعال کردن حالت پیشرفته محافظت دیوار آتش یا همان Web Application Firewall افزونه در این قسمت توضیح داده شده که یکی از اولیه ترین و مهم ترین کارهایی است که باید حتماً انجام دهید.