در حال بارگذاری
 • 27
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 114.1هزار
  بازدید

بیمارستان دامپزشکی مرکزی

اتفاقات واخبار بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی مرکزی و مطالب اموزشی در باره حیوانات خانگی

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

اتفاقات واخبار بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی مرکزی و مطالب اموزشی در باره حیوانات خانگی

 • 27
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 114.1هزار
  بازدید
Loading...

همه ویدیو ها

 • بازگشت به طبیعت امید البرز خرس مصدوم جاده چالوس

  83 بازدید

  بیمارستان دامپزشکی مرکزی با افتخار اعلام می نماید:خرس مصدوم جاده چالوس به نام امید البرز که دوره درمانی 6 ماهه خود را با موفقیت پشت سر گذاشته بود، در خرداد ماه در طبیعت رهاسازی شد."امید البرز"بدلیل تصادف با خودرو دچار خونریزی مغزی و زخمی وسیع شده بود،دامپزشکان بیمارستان مرکزی دکتر امید مرادی، دکتر امیر رستمی با همراهی دامپزشک اداره حفاظت محیط زیست استان البرز آقای دکتر درگی درمان و رهاسازی نمودند

 • جراحی آرترودزیس مفصل مچ پا در یک قلاده گربه

  63 بازدید

  درمان جراحی برخی عوارض ناحیه مچ تنها با آرترودزیس (خشک کردن مفصل) آن امکان پذیر است. هرچند بعد از این جراحی حیوان دیگر قادر به خم و باز کردن مچ خود نیست اما قادر به وزنگیری بر روی عضو آسیب دیده خواهد بود و می تواند تا حد قابل توجهی نیازهای خود را مرتفع سازد. فیلم این پست مربوط به چگونگی این جراحیست که توسط دکتر امید مرادی انجام پذیرفته است.

 • دکامپرسیون نخاعی متعاقب شکستگی مهره

  95 بازدید

  "ساشا" که به دلیل سقوط از ارتفاع دچار شکستگی مهره و استخوان کتف گردیده بود به بیمارستان ارجاع گردید. بررسیها حاکی از فشار زیاد بر روی نخاع توسط قطعات شکستگی داشتند، از این رو جراحی دکامپرسیون انجام گردید. امیدواریم ساشا بتواند با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت مجددا شروع به راه رفتن نماید.

 • اصلاح دررفتگی کشکک در یک سگ نژاد پامرانین

  94 بازدید

  دررفتگیهای کشکک جزو شایعترین بیماریهای اندام حرکتی سگهای نژاد پامرانین محسوب می شوند. درمان این عارضه بخصوص در مواردی که باعث ایجاد لنگش شده باشد جراحی است. فیلم این پست مربوط به جراحی این عارضه در سگی به نام "جانی" است.

 • خارج کردن تومور نخاعی در یک سگ ۹ ساله

  76 بازدید

  "تدی" سگ تریر ۹ ساله ایست که به دلیل تومور نخاعی دچار فلجی پاها شده است. تنها راه باقی مانده برای راه رفتن مجدد او انجام جراحی و خارج کردن تومور بوده که این مهم به بهترین نحو در بیمارستان مرکزی به انجام رسید. امیدواریم تدی با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت مجددا قادر به راه رفتن باشد.

 • نرمی استخوان در یک جوجه پرنده شکاری

  94 بازدید

  نرمی استخوان ناشی از تغذیه ناصحیح در پرندگان شکاری می تواند منجر به دفرمیتی و شکستگی استخوانها گردد. باید همواره به این موضوع توجه داشت که تغذیه با گوشت قرمز به تنهایی می تواند کاملا مضر باشد. تصاویز این پست مربوط به جوجه یک پرنده شکاری است که به دلیل نرمی استخوان و عفونت شدید تنفسی به بیمارستان مرکزی ارجاع شده بود.

 • تخلیه آبسه ناحیه سر یک قلاده گربه

  679 بازدید

  آبسه ها کانونهای عفونی هستند که می توانند در نقاط مختلف بدن تشکیل شوند. آنها غالبا بدلیل نفوذ یک جسم آلوده به داخل پوست ایجاد می شوند. بهترین راه درمانی در مورد آبسه، تخلیه چرک و ترشحات، شستشو و ضدعفونی کردن آن و استفاده از آنتی بیوتیکهاست. تصاویر این پست مربوط به تخلیه آبسه ای بر روی ناحیه سر یک قلاده گربه است که توسط دکتر امیر کمیلیان انجام پذیرفته است.

 • ترمیم لاک شکسته یک لاک پشت گوش قرمز

  297 بازدید

  ترمیم لاک شکسته یک لاک پشت گوش قرمز ساختار لاک استحکام بالایی جهت محافظت از ارگانهای داخلی بدن در لاک پشتها دارد. گاهی در اثر ضربات سنگین و یا سقوط از ارتفاع لاک پشتی و یا لاک شکمی دچار شکستگی و از هم گسیختگی می گردد که نیاز به تثبیت از طریق جراحی دارد. تصاویر این پست مربوط به شکستگی لاک پشتی یک لاک پشت گوش قرمز است که به دلیل سقوط از بلندی ایجاد گردیده و از روش پلیت و پیچ ارتوپدی تثبیت گردیده است

 • اصلاح دررفتگی درجه ۴ کشکک در یک قلاده سگ نژاد پکینیز

  93 بازدید

  معمولا دررفتگیهای درجه 4 کشک به دلیل مجموعه ای از اختلالات آناتومیک ایجاد می گردد. از این رو مداخلات جراحی این درجه از دررفتگی نیز جدی تر از سایر درجات می باشد. فیلم این پست مربوط به جراحی این اختلال در یک قلاده سگ 3 ساله در بیمارستان مرکزی است

 • آغاز وزنگیری بر روی پای جراحی شده در یک قلاده سگ نژاد

  369 بازدید

  چندی پیش فیلمی از جراحی بر روی شکستگی قدیمی یک سگ بومی ۴۰ کیلویی در صفحه بیمارستان به اشتراک گذاشته شد. بسیار خوشحالیم که در مدت زمان کوتاهی پس از جراحی فیلم وزنگیری او بر روی اندام جراحی شده را به اشتراگ می گذاریم.

 • تثبیت شکستگی لگن در یک قلاده گربه

  101 بازدید

  این گربه زیبا که به دلیل سقوط از ارتفاع دچار شکستگی لگن و متعاقب آن عفونت چرکی در ناحیه شده بود در بیمارستان تحت جراحی قرار گرفت و امیدواریم با کنترل عفونت و تکمیل رونددرمان مجددا شروع به وزنگیری نماید.

 • ارجاع یک بالابان به دلیل شکستگی استخوان بازو

  312 بازدید

  بالابانها یکی از ارزشمندترین و باهوش ترین پرندگان شکاری محسوب می شوند. از اینرو جمعیت آنها به دلیل شکار غیرمجاز به شدت در خطر انقراض قرار دارد. یکی از این پرندگان ارزشمند امروز به دلیل شکستگی استخوان بازو به بیمارستان مرکزی ارجاع تا در اولین فرصت تحت جراحی قرار گیرد و دوباره توانایی پرواز کردن خود را به دست آورد.

 • ویزیت حیوانات حیات وحش و خاص در بیمارستان مرکزی

  119 بازدید

  یکشنبه بعدازظهرها بیمارستان مرکزی میزبان گونه های ارزشمند حیات وحش از سراسر کشور می باشد. لازم به ذکر است کلیه حیوانات حیات وحشی که پست آنها را در صفحه بیمارستان مشاهده می نمایید تحت نظر سازمان حفاظت محیط زیست یا مراکز دارای مجوز از این سازمان می باشند.

 • تثبیت شکستگی قدیمی در یک سگ ۴۰ کیلویی

  159 بازدید

  همیشه جراحی شکستگیهای قدیمی یک چالش محسوب می شوند علی الخصوص اگر در یک حیوان سنگین وزن باشند. فیلم این پست مربوط به یکی از این موارد است که توسط دکتر امید مرادی، دکتر امیر بخشی و دکتر کیوان خجسته جراحی شده است.

 • تثبیت شکستگی چند قطعه در یک قلاده گربه

  90 بازدید

  گربه ای با تاریخچه نامشخص و به احتمال زیاد تصادف و شکستگی چندقطعه ناشی از آن جهت اقدامات درمانی به بیمارستان ارجاع شد. تعداد ریاد قطعات شکسته(۷ قطعه) و تازه نبودن عارضه از جمله موارد حائز اهمیت این بیمار بود که هرکدام توجه و اقدام مقتضی خود را می طلبید. او توسط دکتر امید مرادی و دکتر امیر بخشی تحت جراحی قرار گرفت و امید می رود به زودی شاهد راه رفتن مجدد او باشیم.

 • اصلاح شکستگی استخوان ران یک بچه گربه

  261 بازدید

  بچه گربه ها به دلیل عدم استحکام کافی استخوان مستعد شکستگی استخوان می باشند. فیلم این پست مربوط به تثبیت شکستگی استخوان یک بچه گربه ۷۰۰ گرمی در بیمارستان مرکزی است.

 • خارج کردن تومور تخمدان در یک قلاده سگ ۱۳ ساله

  87 بازدید

  عدم عقیم سازی حیوانات ماده می تواند منجر به عواقب بدی از جمله تومورهای پستان ، تومورهای تخمدان و رحم گردند. فیلم این پست مربوط به خارج کردن تخمدانهای توموری سگی است که توسط دکتر امید مرادی و دکتر کیوان خجسته انجام پذیرفته است.

 • ترمیم جراحی شکستگی قدیمی باز و عفونی یک قلاده سگ

  303 بازدید

  ترمیم جراحی شکستگی قدیمی باز و عفونی استخوانهای زند زیرین و زبرین دست راست سگ پنج ساله نژاد بزرگ مخلوط که توسط پین داخل استخوانی، پلیت و پیچ ارتوپدی ترمیم شد. زخم قدیمی محل جراحی همراه با ازدست رفتگی مقدار قابل توجه پوست و بافت های نرم زیرین با تکنیک های جراحی زخم و بانداژ های تخصصی صناعی ترمیم شد. بیهوشی تخصصی: دکتر نازنین جعفری تیم تخصصی جراحی: دکتر امید مرادی دکتر محمد حجازی

 • جراحی دکامپراسیون نخاعی در یک قلاده سگ تصادفی

  239 بازدید

  ویکی نام سگی است که به دلیل شکستگی مهره ناشی از تصادف دچار فلجی پاهایش شده است. دکتر بهزاد پوررضا، دکتر امید مرادی و دکتر کیوان خجسته اقدام به انجام جراحی بر روی ستون مهره او نمودند و فشار وارده بر روی نخاع را رفع نمودند. امیدواریم شاهد راه رفتن مجدد او باشیم و شادی آنرا باهم تقسیم نماییم.

 • مدیریت زخم سوختگی در یک توله سگ

  175 بازدید

  این توله سگ زیبا که به دلیل حیوان آزاری دچار سوختگی شدید شده بود دوران درمان خود را با موفقیت پشت سر گذاشت و از بیمارستان مرخص گردید.

 • آلودگی زخم پوستی یک قلاده سگ ژرمن شپهرد به میاز

  297 بازدید

  با شروع گرما و زیاد شدن مگس در طبیعت، زخمهای روی سطح بدن به راحتی می توانند محل تخمگذاری آنها شوند. از این رو می بایست به زخمهای بدن حیوانات توجه کافی نمود و با بررسی دقیق آنها مانع حضور کرم (میاز) و بدتر شدن وضعیت زخم گردید.

 • جراحی تثبیت شکستگی لگن به دلیل سقوط از طبقه سوم

  219 بازدید

  " کنیکو" که از طبقه سوم آپارتمان به پایین سقوط کرده و دچار شکستگی از چند قسمت لگن گردیده بود در بیمارستان مرکزی تحت جراحی توسط دکتر امید مرادی قرار گرفت و امیدواریم به زودی بتواند مجددا شروع به راه رفتن نماید.

 • جراحی برداشت تومور از زانوی یک قلاده گربه

  793 بازدید

  "سیاوش" نام گربه ایست که به دلیل لنگش و عدم توانایی در وزنگیری پای راست به بیمارستان مرکزی ارجاع گردید. بررسیها حاکی از وجود توده ای غیر طبیعی در ناحیه زانو بود. دکتر امید مرادی طی یک جراحی حساس و دقیق، توده را که به بافتهای اطراف از جمله استخوانها و لیگامنت کشکک اتصال گسترده داشت بدون آسیب به ساختارهای زانو به طور کامل خارج نمودند و امیدداریم به زودی شاهد راه رفتن مجدد این گربه مهربان باشیم.

 • جراحی دررفتگی کشکک در یک سگ نژاد پامرانین

  340 بازدید

  این سگ که ۶ سال پیش به دلیل دررفتگی کشکک در مرکزی دیگر جراحی شده بود به دلیل عود مجدد عارضه تحت جراحی قرار گرفت. امیدواریم به زودی شاهد وزنگیری مجدد او بر روی پای جراحی شده باشیم.

 • تثبیت شکستگی چند قطعه در یک قلاده سگ نژاد رتوایلر

  87 بازدید

  "تایسون" که به دلیل نامشخص دچار شکستگی چند قطعه در استخوان درشت نی و نازک نی شده بود پس از پشت سر گذاشتن جراحی دوران نقاهت خود را پشت سر می گذارد.

 • جراحی سندروم وابلر در یک سگ نژاد تریر

  364 بازدید

  "بلفی" سگی است که به دلیل راه رفتن غیرعادی به بیمارستان مرکزی ارجاع شده است. گلایه دارنده او عدم تعادل در پاها و اصطلاحا مستانه راه رفتن اوست. بررسیها حاکی از تنگی کانال نخاعی در ناحیه بین مهره های دوم و سوم گردنی بلفی داشت که به دلیل فشار وارده از طرف دیسک بین مهره ای آن ناحیه می بود . تیم جراحی بیمارستان متشکل از دکتر امید مرادی، دکتر پوررضا و دکترابرکار بلفی را جراحی کردند.

 • دکامپرسیون نخاعی در یک سگ مبتلا به دررفتگی مهره

  195 بازدید

  "مارتین" به دلیل سقوط از پل عابر پیاده دچار دررفتگی مهره ۱۲ سینه ای و تنگی کانال نخاعی گردیده بود. او توسط دکتر مرادی و دکتر بخشی تحت جراحی قرار گرفت و امیدواریم به زودی شاهد بهبودی او باشیم.

 • اصلاح دررفتگی کشکک در یک گربه نژاد پرشین

  260 بازدید

  گربه ها در مقایسه با سگها کمتر مبتلا به دررفتگی کشکک می شوند و عمدتا این عارضه از ضربه به ناحیه زانو منشاء می گیرد. "میو" که به دلیل دررفتگی کشکک به بیمارستان ارجاع و توسط دکتر امید مرادی و کیوان خجسته تحت جراحی قرار گفت دوران نقاهت خود را می گذراند و امید می رود مجدد وزنگیری بر روی پای خود را به زودی آغاز نماید.

 • خاتمه روند درمان و مدیریت زخم یک سگ تصادفی

  107 بازدید

  "باران" به دلیل تصادف و آسیب شدید به بافت عضلات قادر به وزنگیری بر روی دست خود نبود. او با خاتمه درمان و به دست آوردن مجدد توانایی راه رفتن از بیمارستان مرخص گردید.

 • تثبیت شکستگی استخوان زند زیرین در یک قلاده سگ تصادفی

  43 بازدید

  شکستگی های انتهای بالایی استخوان زند زیرین بخصوص آنها که سطح مفصلی را در گیر کرده باشند از اهمیت زیادی بر خوردارند. " جی بی جی " سگی است که به دلیل تصادف در یک ماه پیش دچار شکستگی قسمت بالایی این استخوان همچنین درگیری سطح مفصلی گردیده است، او توسط دکتر امید مرادی و دکتر کیوان خجسته تحت جراحی قرار گرفت و امید می رود هر چه زودتر شاهد راه رفتن مجدد و استفاده از دست شکسته این سگ دوست داشتنی باشیم.

 • توانایی کامل وزنگیری روی دست سگ هاسکی پس از جراحی

  769 بازدید

  در پست قبل ویدیو انجام جراحی بر روی دست شکسته این سگ هاسکی زیبا را گذاشتیم، او امروز از بیمارستان مرخص و با توانایی کامل وزنگیری برروی دست شکسته به خانه برگشت.

 • جراحی تثبیت شکستگی استخوان زند زیرین و زبرین درسگ هاسکی

  396 بازدید

  این هاسکی زیبا به دلیل سقوط از طبقه سوم آپارتمان دچار شکستگی چند قطعه استخوان زند زیرین و زبرین شده بود که توسط دکتر امید مرادی و دکتر امیر بخشی جراحی شد. انشاالله با پشت سر گذراندن دوران نقاهت دوباره می تواند به خوبی را برود.