در حال بارگذاری
 • 15
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 49.4هزار
  بازدید

بیمارستان دامپزشکی مرکزی

اتفاقات واخبار بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی مرکزی و مطالب اموزشی در باره حیوانات خانگی

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

اتفاقات واخبار بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی مرکزی و مطالب اموزشی در باره حیوانات خانگی

 • 15
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 49.4هزار
  بازدید
Loading...

همه ویدیو ها

 • جراحی اصلاح برگشتگی پلک به داخل چشم در یک گربه

  145 بازدید

  انتروپیون یا برگشتگی پلک به داخل یکی از اختلالات پلک در حیوانات خانگی است و عمدتا گربه ها کمتر از سگها به آن مبتلا می شوند. از علل ایجاد شدن این عارضه می توان به وجود زخم در پلک یا چشم و انقباض پلک متعاقب آن، انوفتالمی یا به عقب رفتن چشم و ... اشاره کرد.درمان این عارضه در زمانهایی که علت اسپاسم پلک نباشد جراحی است و معمولا بعد از جراحی می بایست زخمهای قرنیه نیز تحت مداخله درمانی قرار بگیرند.

 • آخرین وضعیت کرکس جراحی شده در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

  73 بازدید

  کرکسی که به دلیل شکستگی و جداشدگی منقار در بیمارستان دامپزشکی مزکزی تحت جراحی کارگذاری منقار مصنوعی قرار گرفته بود اکنون با گذشت ۶ ماه از جراحی به خوبی با پروتز خود کنار آمده و زندگی عادی خود را می گذراند. این فیلم مربوط به وضعیت او در هفته جاری در باغ پرندگان تهرانست.

 • شکستگیهای استخوانی در توله ها

  97 بازدید

  توله ها بدلیل جثه کوچک و عدم استحکام کافی استخوانی بیش از بالغین در معرض شکستگی استخوانی هستند. همچنین التیام استخوان در آنها سرعت بالاتری در مقایسه با حیوانات مسن دارد. از این رو درمان سریع شکستگی در آنها اهمیت ویژه ای دارد. . این توله هاسکی زیبا که دچار شکستگی از ناحیه استخوان زند زبرین و زیرین شده بود خیلی زود به بیمارستان دامپزشکی مرکزی ارجاع و توسط دکتر مرادی و دکتر خجسته تحت جراحی قرار گرفت

 • اصلاح بیرون ماندگی و چرخش آلت در یک سگ نژاد فرنچ بولداگ

  1,477 بازدید

  سگی که بدلیل نژاع با یک سگ دیگر دچار شکستگی استخوان آلت، چرخش ، بیرون ماندگی و خونریزی شدید در آن عضو گردیده بود توسط دکتر مرادی تحت درمان قرار گرفت . در بسیاری اوقات تاخیر در مداخله درمانی راهی جز قطع آلت باقی نمی گذارند که خوشبختانه این بار با ارجاع سریع بیمار به بیمارستان عضو آسیب دیده حفظ شد.

 • اصلاح تنگی منفذ تنفسی در یک سگ نژاد بولداگ

  132 بازدید

  اصلاح تنگی منفذ تنفسی در یک سگ نژاد بولداگ. این عارضه بخشی از یک سندروم (brachiocephalic syndrom)در سگهای نژاد براکیوسفال محسوب می شود و درصورت عدم درمان می تواند اختلالات جدی در سلامت حیوان ایجاد نماید. این جراحی جهت به حداکثر رساندن ورود اکسیژن به بینی و رفع هایپوکسی ناشی کمبود اکسیژن توسط دکتر ابرکار صورت پذیرفت .

 • بازیابی توانایی راه رفتن یک سگ پس از جراحی

  166 بازدید

  بازیابی توانایی راه رفتن در یکی از سگهای جراحی شده در بیمارستان دامپزشکی مرکزی. وانیل سگ دوست داشتنی و صدمه دیده ای که بدلیل تصادف و شکستگیهای فراوان کاندیدای قطع عضو بود و توسط جراحان بیمارستان مرکزی در خردادماه طی چند جلسه جراحی شد. او اکنون قادر به راه رفتن است و به زودی توسط حامی خود جهت زندگی بهتر عازم خارج از کشور می شود.

 • جراحی پیومتر در سگ 13 ساله

  192 بازدید

  پیومتر یا عفونت چرکی رحم، یک بیماری ناشی از تغییرات هورمونی در سگها یا گربه های عقیم نشده است. این بیماری می تواند به مرگ بیمار ختم شود از این رو بیمار باید در اولین زمان ممکن تحت جراحی قرار گیرد. این بیماری قابل پیشگیری از طریق عقیم سازی می باشد. فیلم این پست مربوط به سگی با این عارضه است که توسط دکتر امید مرادی تحت جراحی خارج سازی رحم و تخمدان قرار گرفت.

 • جراحی برداشت حلقه عروقی از روی مری در گربه

  63 بازدید

  عارضه باقی ماندن حلقه عروقی بر روی مری(vascular ring anomaly) یک عارضه مادرزادی در سگ و گربه می باشد که طی آن انشعابی از آئورت از روی مری عبور نموده و موجب گیر افتادن و خفت شدن مری در بیس قلب می گردد.این جراحی با توجه به حساسیتهای بالایی که دارد در مراکز معدودی قابل انجام است. فیلم این پست مربوط به درمان این عارضه در بیمارستان مرکزی توسط دکتر امید مرادی و دکتر کیوان خجسته انجام پذیرفته است.

 • اقدامات درمانی برای شاهین و روباه ارجاع شده ازمحیط زیست

  142 بازدید

  دو مهمان از حیات وحش یک شاهین که بال سمت چپش شکسته شده بود و به صورت موقت بی حرکت شد تا چند روز دیگر جراحی شود و یک روباه که به دلیل شکستگی هر دو لگن، پای راست و دست چپ، اقدامات اولیه انجام شد و جهت ادامه درمان در بیمارستان بستری شد.

 • خارج کردن سنگ مثانه در یک خوکچه نر

  255 بازدید

  خوکچه نری که به دلیل عدم توانایی در ادرار کردن به بیمارستان دامپزشکی مرکزی ارجاع شده بود دارای دو سنگ بزرگ در مثانه بود که توسط دکتر امید مرادی تحت جراحی قرار گرفت.

 • ترمیم پارگی مجرای بزاقی تحت فکی وبرداشت توده در یک سگ

  47 بازدید

  بالی سگی است که به دلیل پارگی مجرای بزاقی تحت فکی و ایجاد توده ای بسیار بزرگ که بلع را برایش غیر ممکن کرده بود توسط حامیان دلسوز خود به بیمارستان مرکزی ارجاع گردید و توسط دکتر امید مرادی تحت جراحی قرار گرفت. او امروز با طی کردن دوران نقاهت خود از بیمارستان مرخص و رهسپار خانه جدید خود شد.

 • ترمیم پارگی قرنیه و تخلیه هماتوم از اتاقک قدامی چشم سگ

  172 بازدید

  بسیاری از بیماریهای چشم نیاز به مداخله جراحی دارند، این جراحی ها نیازمند به دانش روز، ابزار مخصوص و تجربه بالا می باشند. بیمارستان دامپزشکی مرکزی به اطلاع می رساند کلیه جراحی های مربوط به اختلال پلک، مجرای اشکی، ملتحمه، قرنیه و پلک سوم با بالاترین کیفیت در این مرکز انجام میپذیرد.فیلم .بالا سگی که بلافاصله بعد از صدمه به قرنیه و خونریزی شدید در اتاقک قدامی توسط دکتر سهیل ابرکار تحت جراحی قرار گرفت

 • تثبیت شکستگی استخوان بازو در یک گربه خیابانی

  188 بازدید

  این گربه زیبا به دلیل تصادف با خودرو و شکستگی استخوان بازو به بیمارستان ارجاع شد که توسط دکتر مرادی جراحی و با گذشت ۳ روز از عمل مجددا قادر به راه رفتن شد.

 • برداشت زائده کورونوئید فک پایین و قوس گونه ای دریک گربه

  110 بازدید

  برداشت زائده کورونوئید فک پایین و قوس گونه ای در یک گربه مبتلا به سندرم فک قفل شده، این جراحی توسط دکتر بهزاد پوررضا، دکتر امید مرادی و دکتر کیوان خجسته انجام پذیرفت و بیمار با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت قادر به استفاده از فکها و جویدن غذا گردید.

 • انجام اقدامات اولیه تشخیصی و اخرین وضعیت توله خرس گچسر

  112 بازدید

  اقدامات اولیه تشخیصی در بیمارستان دامپزشکی مرکزی انجام پذیرفت و برای انجام سی تی اسکن به دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران ارجاع شد. بررسی های به عمل آمده نشان از خونریزی مغزی در نیمکره راست، شکستگی کندیل فک پایین سمت راست و خونریزی ریوی در ریه سمت راست داشت. اقدامات درمانی لازم جهت پایدارسازی شرایط فیزیولوژیک انجام پذیرفته و جهت طی کردن دوران نقاهت به اداره محیط زیست البرز تحویل داده شد.

 • برداشت آلت تناسلی نکروزه و ایجاد مجرای جدید ادرار در سگ

  1,369 بازدید

  هاپوکومار سگی است که به دلیل پارگی پوست و عضلات ناحیه شکم تا میانه رانها به بیمارستان مرکزی ارجاع شد. نکروز و گانگرن شدید عضلات منجر به وضعیت بسیار بحرانی برای او شده بود به نحوی که کمتر امیدی به زنده ماندن او وجود داشت. او طی چند جلسه جراحی که شامل برداشت بافتهای عفونی و نکروزه، برداشت آلت تناسلی و بیضه ها و ایجاد مجرای جدید ادرار در ناحیه پرینه بود از مرگ قطعی نجات یافت.

 • پرولاپس یورترا یا بیرونزدگی مخاط میزراه از آلت تناسلی

  1,478 بازدید

  پرولاپس یورترا یا بیرونزدگی مخاط میزراه از آلت تناسلی اختلالی است که غالبا در سگهای نر نژادهای برکیوسفال دیده می شود. علت ایجاد این عارضه ناشناخته است اما زورزدن هنگام دفع ادرار و یا برانگیختگی جنسی در ایجاد عارضه می توانندنقش داشته باشند.درمان اصلی جراحی است که درابتدا شامل جازدن بافت بیرون زده و بخیه کردن آن می باشد. درصورتیکه عود مجدد رخ دهد بایدبافت بیرون زده را برداشت وبقیه مخاط را بخیه نمود

 • نجات و درمان توله سگ میکس

  232 بازدید

  آرام سگی که در فیلم ملاحظه می فرمایید توسط چند فرد معتاد و جهت خندیدن و تفریح به دار آویخته شده بود.زمانیکه به بیمارستان ارجاع گردید تقریبا امیدی به زنده ماندنش نبود زیرا سطح هوشیاری بسیار پائین،وضعیت تنفسی بد و ضربان قلب کاملا نامنظمی داشت. تقریبا ۲روز در وضعیت اغماء باقی ماند و از روز سوم پاسخ به درمان مشاهده و علائم امیدوار کننده ای را بروز داد. او امروز خوشحال است که زندگی جدیدی را آغاز کرده

 • عمل جراحی برداشتن تومور پستانی در یک سگ

  426 بازدید

  تومورهای پستانی می توانند به دنبال عقیم نشدن حیوانات ماده ایجاد شوند. این تومورها در سگها در ۵۰ درصد مواقع بدخیمند و می توانند به سایر ارگانهای بدن نظیر ریه ها، غدد لنفاوی، کلیه ها و . مهاجرت نمایند. پیشگیری از این توده ها با عقیم سازی میسر است و سن حیوان در هنگام عقیم سازی فاکتور مهمی در شانس ابتلا می باشد.،جهت جلوگیری از این بیماری مهلک نسبت به عقیم سازی حیوان خود تا پیش از دوسالگی اقدام نمایید

 • اصلاح نقیصه مادرزادی شکاف کام در یک بچه گربه

  69 بازدید

  بچه گربه ای که به دلیل مشکل تنفسی به بیمارستان ارجاع شده بود و دارای شکاف مادرزادی در کام نرم بود تحت جراحی اصلاحی قرار گرفت و به زودی می تواند به راحتی غذا بخورد.در این بیماری به دلیل باز بودن کام و ارتباط بین محوطه دهانی و بینی غذا وارد دستگاه تنفس می شود و ایجاد بیماری پنومونی استنشاقی می نماید .توصیه می شود چنانچه حیوانتان در حین خوردن غذا یا مایعات،سرفه می نماید حتما توسط دامپزشک معاینه گردد

 • جراحی اصلاح دفرمیتی ساعد با روش برداشت گوه در یک سگ تر

  269 بازدید

  حدود سه هفته پیش جراحی اصلاح دفرمیتی ساعد در سگی که از قزوین مهمان ما شده بود انجام پذیرفت. در این جراحی ساعد محدب و دفرمه این سگ زیبا با روش برداشت گوه به حالت طبیعی برگشت و امروز بدون وجود هرگونه اختلالی شاهد دویدن و وزنگیری صحیح روی دست جراحی شده بودیم. این جراحی توسط دکتر امید مرادی، دکتر بهزاد پوررضا و دکتر کیوان خجسته انجام پذیرفت.

 • جشن نجات "ملکه دال"

  164 بازدید

  به مناسبت روز جهانی کرکس جشنی با شکوه در باغ پرندگان لویزان با نام نجات ملکه دال برگزار شد در طی این مراسم دکتر امید مرادی سرپرست تیم جراحی این کرکس ، دکتر حاجی آقایی طراح و سازنده پروتز منقار و اقای دکتر نوروزی ریاست باغ پرندگان سخنرانی کردند و سپس از کرکسی که در بیمارستان دامپزشکی مرکزی تحت جراحی پروتز منقار قرار گرفته بود رونمایی شد و کرکس پس از اتمام این جشن در جای اصلی خود رها سازی گردید.

 • خارج كردن ساچمه از ستون فقرات یك قلاده گربه خیابانی

  194 بازدید

  خارج كردن ساچمه از ستون فقرات یك قلاده گربه خیابانی و اصلاح آسیبهای وارده به ستون فقرات با جراحی لامینكتومی... بخش جراحی بیمارستان دامپزشكی مركزی. تیم جراحی: دكتر بهزاد پور رضا، دكتر امید مرادی، دكتر نازنین جعفری.

 • تخلیه ترشحات عفونی یک آبسه بزرگ زیر فکی در خوکچه

  2,292 بازدید

  آبسه های زیر فکی از اختلالات معمول در خوکچه هاهستندکه به دلایلی نظیر نزاع میان خوکچه ها،زخم های ناشی از اجسام تیز و آلوده مثل تکه های علوفه خشک، عفونت های شدید ریشه دندان ها و ...رخ میدهد.درمان اصولی این آبسه ها که به صورت تورم نسبتا سفت درزیر فک لمس می شوند باعث جلوگیری از عود آنها می شود.تلفیقی از مداخله جراحی جهت تخلیه ترشحات چرکی و شست و شوی داخل آبسه ودرمان آنتی بیوتیکی جهت بهبودی ضرورت دارد

 • جراحی خارج کردن لخته خون از سرخرگ آئورت یک گربه

  166 بازدید

  انجام یک جراحی نادر و منحصر به فرد در بیمارستان مرکزی یک گربه 4 ساله که به دلیل تشکیل ترومبوز (لخته) در سرخرگ آئورت، مبتلا به فلجی دوطرفه اندامهای حرکتی خلفی گردیده بود توسط تیم جراحی بیمارستان دکتر ابرکار، دکتر مرادی و دکترجعفری تحت عمل قرار گرفت. این جراحی که احتمالا برای نخستین بار در کشور انجام پذیرفته است منجر به خروج لخته از این سرخرگ گردید و خونرسانی مجدد به اندامهای حرکتی را میسر ساخت.

 • تثبیت شکستگی استخوان های متاکارپ در یک سگ

  191 بازدید

  شکستگیهای ناحیه متاکارپ به دلایل خاص جزو جراحیهای حساس و دقیق محسوب می شوند.خزر، سگ شاد و مهربانی است که در عنفوان جوانی به دلیل شکستگی استخوانهای متاکارپ و بد جوش خوردن آنها قادر به وزنگیری صحیح بر روی دستانش نبود, او توسط دکتر محمد حجازی، دکتر امید مرادی و خانم دکتر نازنین جعفری جراحی شد و این روزها به خوبی می تواند بدود و آخرین روزهای حضور خود در بیمارستان را تجربه می کند.

 • انطباق پذیری کرکس با پروتز منقار

  231 بازدید

  حدود دوهفته از جراحی کارگذاری منقار برای کرکس می گذرد . طی این مدت و به دور از حاشیه ها، دوره انطباق پذیری با اندام جدید به خوبی درحال طی شدن است و این پرنده زیبا با استفاده از منقار جدید، به خوبی تغذیه می کند و درحال بالا بردن وزن خود و جبران کمبودهای تغذیه ای دوران بیماری می باشد. امیدواریم به زودی شاهد تکمیل و اتمام دوران بازتوانی و بازگشت این پرنده مقاوم پیش جفت خود باشیم .

 • مدیریت سوختگی وسیع درجه ۲ برای یک سگ

  192 بازدید

  "خوشگل" نام سگ باوقار و متینی است که به دلیل سوختگی وسیع ناحیه پشت ( از ناحیه گردن تا دم) توسط یک حامی حیوان دوست از مرگ قطعی نجات داده شد و به بیمارستان مرکزی منتقل گردید. خوشگل بیش از یک ماه مهمان ما بود و با استفاده از آخرین متد مدیریت زخم و استفاده از بهترین و مدرنترین پانسمانها سلامت مجدد خود را بازیافت و به خانه جدید خود منتقل شد. "بیمارستان دامپزشکی مرکزی پیشرو در ارائه خدمات دامپزشکی"

 • ترمیم منقار شکسته «کرکس» برای نخستین بار در کشور

  342 بازدید

  موفقیت بزرگ در نجات کرکس بیمارستان مرکزی مفتخر است به اطلاع برساند کرکس آسیب دیده ای که منقار فوقانی خود را از دست داده بود با تلاش متخصصان بیمارستان دامپزشکی مرکزی از مرگ قطعی نجات پیدا کرد. دکتر امید مرادی سرپرست تیم جراحی نتیجه جراحی راکاملا رضایت بخش اعلام نموده و افزودنداین پرنده ارزشمند به زودی تغذیه خود را از سرمیگیرد. تیم جراحی دکتر امید مرادی، دکتر پوررضاو تیم بیهوشی دکتر ابرکار,آرین صفری

 • جراحی دررفتگی کشکک زانوی یک سگ

  472 بازدید

  یکی از رایجترین ضایعات ناحیه زانو دررفتگی کشکک می باشد که بسته به شدت، آن را به ۴ درجه تقسیم می کنند. این ضایعه می تو اند منشاء وراثتی یا اکتسابی داشته باشد. تصاویر این پست مربوط به جراحی سگی با نام لیلی با عارضه دررفتگی کشکک به سمت خارج با درجه ۴ است که توسط دکتر امید مرادی و دکتر کیوان خجسته انجام پذیرفته است.

 • مداوای6هفته ای سوختگی شدید پوست پشت سگ تریر به نام مانی

  247 بازدید

  مانی سگ تریر مهربانی است که حدود دو ماه پیش و با علائم سوختگی شدید به بیمارستان مرکزی ارجاع شد . حامیان این سگ رنج دیده عنوان داشتند مانی را در حالی که هنوز دود از بدنش بلند می شده از داخل یک جوی در کنار خیابان یافته اند.با گذشت تقریبا ۶ هفته از مراجعه مانی به بیمارستان این سگ دوست داشتنی که تقریبا ۹۰درصد پوست پشت بدن خود را از دست داده بود مجددا به زندگی طبیعی خود بازگشت و از بیمارستان مرخص گردید

 • تثبیت دررفتگی و شکستگی های متعدد در یک توله سگ

  661 بازدید

  تینا اوایل امسال توسط افراد حیوان دوست از شمال به تهران آورده شده بود تا امکان گام برداشتن دوباره را به دست آورد. تعدد شکستگیها و سن پایین تینا جزو مواردی بود که کار را دشوار می نمود اما با این حال طی سه جلسه جراحی و با ۴ اقدام ارتوپدی ماژور یعنی تثبیت دررفتگی استخوان خاجی، آرتروپلاستی مفصل لگنی-رانی، راش پین گذاری انتهای استخوان ران و پلیت گذاری استخوان زند زبرین توسط دکتر مرادی, پوررضا و خجسته