در حال بارگذاری
 • 33
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 152.1هزار
  بازدید

بیمارستان دامپزشکی مرکزی

اتفاقات واخبار بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی مرکزی و مطالب اموزشی در باره حیوانات خانگی

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

اتفاقات واخبار بیمارستان دامپزشکی شبانه روزی مرکزی و مطالب اموزشی در باره حیوانات خانگی

 • 33
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 152.1هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • اصلاح دررفتگی دوطرفه کشکک در یک سگ نژاد پامرانین

  30 بازدید

  دررفتگیهای دوطرفه کشکک در بسیاری مواقع منشاء وراثتی دارند و در سگهای نژاد کوچک از جمله پامرانین شیوع قابل توجهی دارند. درصورتیکه وضعیت بالینی حیوان مناسب باشد می توان جراحی هر دو زانو را طی یک جلسه انجام داد و با توجه به اینکه دوران نقاهت کاهش می یابد، سختی کمتری را در این دوران خواهد داشت. فیلم این پست مربوط به جراحی دررفتگی دوطرفه زانوست که در یک پروسه در بیمارستان مرکزی انجام پذیرفته است

 • تثبیت شکستگی استخوان زند زبرین در یک سگ بومی

  31 بازدید

  "بابی" سگی است که به دلیل تصادف از مازندران به بیمارستان آورده شده. شکستگی در قسمت پایینی استخوان زند زبرین و زیرین ایجاد شده و با توجه به گذشت زمان، جوش خوردگی نامناسب استخوان نیز اتفاق افتاده است. جهت رفع این عارضه او تحت جراحی قرار گرفت و شکستگی اش توسط پلیت و پیچ به خوبی تثبیت شد.

 • اصلاح پرولاپس رکتوم در یک بچه گربه

  691 بازدید

  پرولاپس یا بیرون زدگی رکتوم یکی از اختلالات نسبتا رایج منجر به جراحی در بچه گربه هاست. این اختلال از یک بیرون زدگی ساده تا نکروز روده می تواند متفاوت باشد. عموما مواردی که منجر به زور زدن بیش از حد در حیوان شوند باعث بروز این عارضه می شوند. درمان شامل جازدن بافت پرولاپس شده و تنگ کردن مقعد جهت جلوگیری از عود مجدد عارضه می باشد.

 • خارج کردن‌ توده بزرگ از ناحیه گردن یک سگ بومی

  147 بازدید

  این سگ خوش اخلاق و مهربان جهت واکسیناسیون به یک مرکز دامپزشکی ارجاع می شود که همکاران دامپزشک در حین معاینه، متوجه وجود این توده در ناحیه خلف فک پایینش می شوند. پس از آنکه درمانهای ابتدایی موثر واقع نمی شوند او به بیمارستان مرکزی ارجاع شد و امروز تحت جراحی خارج کردن توده مذکور قرار گرفت. موقعیت قرار گیری توده در بین سرخرگ کاروتید و ورید وداج و اعصاب ناحیه گردن بود که آسیب به هرکدام می توانست منجر به اتفاقی غیر قابل جبران گردد. به کمک خدا این جراحی بسیار عالی به انجام رسید و کلیه ساختارهای حیاتی ناحیه سالم

 • جراحی تخلیه دیسک از کانال نخاعی در یک سگ ۹ ساله

  57 بازدید

  "تدی" سگ‌۹ ساله ایست که به دلیل پارگی ناگهانی دیسک در مهره های انتهایی سینه ای به یکباره فلج شده است. بررسیهای ام آر آی حاکی از فشار شدید محتویات دیسک بر روی نخاع داشته‌اند. از این رو او برای برداشتن فشار از روی نخاع تحت جراحی قرار گرفت. هرچند از زمان تشخیص عارضه تا انجام جراحی او نسبتا طولانی بود، اما امید داریم او با پشت سر گذاشتن دوران نقاهت توانایی راه رفتن مجدد را به دست آورد.

 • ترمیم شکاف کام در یک قلاده بچه گربه

  25 بازدید

  این بچه گربه که به دلیل ضربه، دچار شکستگی دست و پارگی کام گردیده است، تحت جراحی قرار گرفت. شکاف کام می تواند باعث ورود مواد غذایی به بینی و نای و ایجاد پنومونی استنشاقی گردد. از اینرو می بایست در زودترین زمان ممکن، عارضه را رفع نمود.

 • تثبیت شکستگی ناپایدار ستون مهره در یک سگ بومی

  23 بازدید

  "آلکس" توله سگ جوانی است که به دلیل تصادف دچار شکستگی مهره پنجم کمری شده است. برخلاف تصور و به طور معجزه آسایی در معاینات عصبی، درد عمقی وجود داشت که نشانه ارزشمندی در اینگونه بیماران می باشد . از این رو آلکس به صورت اورژانس تحت جراحی قرار گرفت. طی این جراحی مهره شکسته شده توسط دو پلیت به طور کامل تثبیت شد. این جراحی، به لحاظ تکنیک جزو جراحیهای بسیار دشوار محسوب می شود و بیمارستان مرکزی بر خود و همکارانش می بالد که جهت حفظ و بازگرداندن سلامت بیماران از انجام هیچ اقدامی فروگذار نمی نماید.

 • تثبیت شکستگی انتهای استخوان درشت نی در یک قلاده سگ تصادفی

  13 بازدید

  " شانتی" که هفته گذشته به دلیل تصادف و آسیب مهره، استخوان درشت نی، و ران به بیمارستان ارجاع شده بود امروز بعد از گذشت ۵ روز از جراحی تثبیت مهره های کمری، جراحی دوم خود را به منظور فیکس کردن شکستگی درشت نی پشت سر گذاشت. او دو جراحی دیگر در پیش دارد و انرژی مثبت و دعای خیر شما را نیازمند است.

 • جراحی ترمیمی اصلاح نقیصه پوستی ناحیه ران

  17 بازدید

  "ارس" سگ بالغ نژاد مخلوط است که مدتی مهمان بیمارستان شده است. او حدود یک ماه پیش دچار دریدگی وسیع پوست ناحیه ران گردیده و اقدامات اولیه و جراحی در شهرستان اراک بر روی او انجام پذیرفته که متاسفانه با موفقیت همراه نبوده است و او برای ادامه روند درمان به بیمارستان ارجاع شده است. حدودا۳ هفته درمانهای ویژه جهت خارج شدن زخم از حالت استاتیک بر روی او انجام پذیرفت و با مهیا شدن شرایط مناسب، تحت جراحی پیوند پوست قرار گرفت و از پوست ناحیه شکم، جهت ترمیم ناحیه ران او کمک گرفته شد.

 • جراحی اصلاح پارگی دیافراگم در بچه گربه ۲ ماهه

  35 بازدید

  این بچه گربه به دلیل سختی تنفس به بیمارستان ارجاع شد و در بررسیهای اولیه وجود چرک در قفسه سینه و پارگی دیافراگم جلب توجه می نمود. او بلافاصله پس از تثبیت علایم حیاتی تحت جراحی قرار گرفت. او باید چند روز بعد از عمل بستری بماند تا با اقدامات مقتضی از جمله درمان آنتی بیوتیکی، مشکل چرک داخل قفسه سینه اش(پیوتراکس) نیز بهبود یابد و بتواند به طور عادی تنفس کند.

 • آرترو پلاستی سر و گردن استخوان ران در یک قلاده گربه نژاد DSH

  16 بازدید

  " اختر" گربه زیبایی است که دچار دررفتگی استخوان ران از لگن گردیده است. او جهت درمان تحت جراحی آرتروپلاستی قرار گرفت و امیدواریم به زودی سلامتی کامل خود را به دست آورد.

 • خارج کردن تومور نخاعی در یک سگ ۹ ساله

  53 بازدید

  شاینی سگی ۹ ساله ای است که به دلیل ضعف در پاها و عدم وزنگیری صحیح به بیمارستان ارجاع شده است. توده ای غیرطبیعی که ظاهرا محل تزریق واکسن بوده در روی مهره های سینه ای جلب توجه می نمود. در بررسی ام آر آی مشخص شد توده مذکور، عضلات و بافتهای اطراف مهره را در برگرفته و به داخل کانال نخاعی نفوذ کرده و منجر به فشار قابل توجه بر روی نخاع و ریشه عصب ناحیه گردیده که منجر به ضعف در پاها بخصوص پای سمت چپ بیمار گردیده است. از اینرو جراحی جهت آزاد سازی ریشه عصب و دکامپراسیون طناب نخاعی انجام گرفت. این جراحی توسط دکتر ام

 • جراحی فیکساسیون مهره کمری در یک سگ جوان

  22 بازدید

  " دامون" سگ بسیار زیبا و مخلوط هاسکی با روباه است که به دلیل تصادف، دچار شکستگی مهره و قطعی نخاع گردیده است. حامیان او بین یوتانایز و دادن امکان زندگی، راه دوم را برگزیدند و تصمیم گرفتند با جراحی مهره های شکسته او، از بدفرمی ستون مهره جلوگیری و امکان استفاده از ویلچر را برای او مهیا سازند. او امروز تحت جراحی سنگینی قرار گرفت و امیدواریم در آینده ای که دور نخواهد بود فیلم راه رفتن او با ویلچر را به اشتراک بگذاریم.

 • عقیم سازی سگ مبتلا به تخمدان پلی کیستیک

  32 بازدید

  یکی از اختلالات سگهای ماده عقیم نشده می تواند کیستیک شدن تخمدانها باشد. "مونیکا" سگ ۹ ساله ایست که به دلیل کیست تخمدانی و متریت، تحت جراحی عقیم سازی قرار گرفت. توصیه داریم پیش از اولین فحلی نسبت به عقیم سازی سگ ماده خود اقدام نمایید تا از بیماریهایی نظیر: پیومتر، سرطانهای پستان، رحم و تخمدان، کیستهای تخمدان و .... پیشگیری نمایید.

 • تثبیت شکستگی مهره کمر در یک سگ تصادفی

  96 بازدید

  "شانتی" توله سگ بومی تصادفی است که توسط موسسه حمایت از حیوانات آریا با سابقه تصادف با وانت نیسان به بیمارستان ارجاع شده است. او دچار شکستگی و جابجایی مهره ۶ و ۷ کمر، شکستگی لگن، شکستگی هر دو استخوان ران، و دررفتگی کامل مچ پا می باشد. او در حالی که خون زیادی از دست داده بود به بیمارستان رسید و به دلیل تعدد ضایعات احتمال زنده ماندن پایینی داشت. اما خدای شانتی نگهدار او بود و بعد از دو روز درمان وضع او بهتر شد و امروز نخستین جراحی بر روی او انجام شد و مهره های شکسته اش تثبیت شد.

 • خارج کردن رحم در یک خرگوش متعاقب مرگ جنینها

  88 بازدید

  فیلم این پست مربوط به جراحی خارج کردن رحم و تخمدان خرگوشی است که به دلیل عدم توانایی در زایمان و مرگ جنینها به صورت اورژانسی به بیمارستان ارجاع شده بود. چسبندگی روده ها به رحم همچنین پارگی رحم و خارج شدن یکی از ساکهای آبستنی(البته بدون پارگی) از مواردی بود که حساسیت این جراحی را افزایش میداد. با کمک خدا این جراحی به خوبی انجام پذیرفت و او از بیمارستان ترخیص شد.

 • درمان سوختگی شدید شیمیایی و جراحی ترمیم شکستگی زانو در یک سگ

  101 بازدید

  حدود ۴ ماه پیش سگی با سوختگی شدید شیمیایی و شکستگی زانو توسط موسسه حمایت از حیوانات آریا به بیمارستان ارجاع شد که تقریبا هیچ امیدی به زنده ماندنش وجود نداشت از این رو حتی نامی برای این حیوان انتخاب نشد. روند درمانی به گونه ای پیش رفت که این حیوان رو بهبودی رفت و از این رو "معجزه" نام گرفت. او پس از پشت سر گذاشتن تقریبا ۳ ماه سخت سلامتی کامل خود را به دست آورد و از بیمارستان مرخص شد . امروز او و پشتیبانش به بیمارستان آمده بودند و همه ما را خوشحال کردند.

 • جراحی سنگ مثانه در یک گربه نژاد پرشین

  67 بازدید

  سنگهای ادراری می توانند به دلایل مختلفی تشکیل شوند که از آن جمله می توان به عفونتهای مزمن ادراری، تغذیه نامناسب و ... اشاره کرد. در ایجاد این عارضه، ژنتیک یا استعداد نژادی نیز می تواند نقش داشته باشد. علایم در بیماران می تواند متفاوت باشد اما عمدتا تکرر ادرار، سختی در دفع ادرار و وجود خون در ادرار جزو نشانه های رایجی هستند که دامپزشک را به این عارضه مشکوک می نمایند. تشخیص بر اساس معاینه بالینی و تصویربرداری صورت می پذیرد و درمان در صورتی که سایز سنگها کوچک بوده و قابل دفع باشند، دارویی و در غیر اینصورت

 • سزارین یک قلاده گربه پرشین

  83 بازدید

  این گربه پرشین زیبا به دلیل سخت زایی و عدم توانایی در به دنیا آوردن بچه هایش به بیمارستان ارجاع شده بود که به صورت اورژانس تحت جراحی قرار گرفت. با توجه به تلاش فراوان حیوان و موقعیت قرار گیری نامناسب جنینها در لگن دیواره بدنه رحم به شدت آسیب دیده بود به طوریکه تیم جراحی ناگزیر به انجام سزارین از محل آسیب و متعاقب آن خارج کردن رحم گردید. درحال حاضر وضعیت مادر و توله هایش مناسب است و به زودی از بیمارستان مرخص خواهند شد.

 • حضور در یک مهدکودک به مناسبت هفته دامپزشکی جهت فرهنگسازی

  54 بازدید

  بیمارستان مرکزی بر طبق روال سالهای گذشته و در هفته دامپزشکی جهت فرهنگ سازی در نحوه رفتار کودکان با حیوانات و آشنا کردن آنها با دامپزشکی در یکی از مهدکودک های تهران حضور پیدا کرد و برای آینده سازان کشور از دوستی با حیوانات، کمک به حیوانات بیمار و درمان آنها صحبت کرد. ما معتقدیم حیواندوستی و انساندوستی دو روی یک سکه اند که از کودکی در افراد شکل می گیرد و تلاش خواهیم کرد کودکانمان را عاری از هرگونه کینه و بغض نسبت به حیوانات و انسانها تربیت کنیم.

 • جراحی دکامپرسیون و خارج کردن محتویات دیسک از کانال نخاعی

  81 بازدید

  "هاچیکو" سگ فوق العاده دوست داشتنی و با محبتی است که به دلیل پارگی دیسک و عدم توانایی در راه رفتن به بیمارستان ارجاع شده. او یک جراحی موفق را پشت سر گذاشته و امیدواریم به زودی شاهد راه رفتن مجدد او باشیم.

 • آرترودزیس مفصل آرنج در یک سگ نابالغ

  149 بازدید

  " هپی" سگ هشت ماهه ای است که به دارای اختلال مادرزادی در مفصل آرنج است و توانایی وزنگیری صحیح بر روی دست خود را ندارد. این اختلال منجر به دررفتگی آرنج و آغاز روند آرتروز در آن مفصل شده است. جهت درمان این عارضه جراحی تثبیت مفصل انجام پذیرفت. این جراحی محدودیت زیادی برای فعالیتهای هپی ایجاد خواهد کرد اما از قطع ان جلوگیری می نماید.

 • طراحی ساخت و کارگذاری لاک زیبا و مستحکم برای یک لاک پشت

  66 بازدید

  لاک پشت مدیترانه ای که چندی پیش به دلیل تصادف دچار شکستگی و جدا شدگی لاک گردیده بود و امیدی به زنده ماندن او نبود با همت و ابتکار متخصصان بیمارستان دامپزشکی مرکزی زندگی دوباره ای را آغاز نمود. در اقدامی منحصر به فرد لاک زیبا و مقاومی برای او طراحی،ساخته و کار گذاشته شد تا ساختار های داخلی او از هر گونه آسیب حفظ گردند. بیمارستان مرکزی بر خود می بالد که برای حفظ جان تک تک حیوانات تمام تلاش خود را به کار می بندد و تا کنون نجات بخش بسیاری از بیماران بوده است که پیشنهادی جز یوتانایز را دریافت نکرده بودند.

 • شکستگی کامل لاک در یک لاک پشت مدیترانه ای

  64 بازدید

  جداشدن لاک به بیمارستان ارجاع شده تحت معاینه و بررسی دقیقی قرار گرفت. متاسفانه وسعت عارضه به حدی زیاد است که با هر بار دم و بازدم قسمت نازک باقی مانده از ساختارهای محافظ احشاء نیز بالا و پائین می روند. باوجودیکه پیش آگهی این بیمار خوب به نظر نمی رسد اما دامپزشکان بیمارستان مرکزی تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا به این حیوان رنج کشیده یاری برسانند. در روزهای آتی شما را در جریان اقدامات انجام پذیرفته قرار خواهیم داد.

 • چکاپ "صحرا" توله شیر زیبای پارک چمران کرج

  356 بازدید

  صحرا که به دلیل کم اشتهایی و بی رمقی به بیمارستان ارجاع شده بود تحت بررسی و معاینه دقیق قرار گرفت و با ارائه درمانهای مناسب به زودی سلامتی کامل خود را مجددا به دست می آورد.

 • آرترودزیس مفصل شانه در یک سگ

  181 بازدید

  خشک کردن(آرترودزیس مفصل شانه) به دلیل دررفتگی مزمن و آرتروز شدید در یک سگ ۱۴ ساله جسیکا به دلیل آرتروز و دررفتگی قدیمی مفصل شانه درد شدیدی را تحمل و تقریبا قادر به وزنگیری بر روی دست سمت چپ خود نبود. او توسط دکتر مرادی تحت جراحی آرترودزیس مفصل شانه قرار گرفت و امیدواریم به زودی مجددا توانایی وزنگیری بر روی دست خود را بازیابد.

 • چکاپ و واکسیناسیون یک قلاده میمون

  710 بازدید

  همانطور که می دانید میمون حیوان خانگی نیست و بیماریهای قابل انتقال زیادی به انسان دارد. از اینرو برنامه های بهداشتی در مورد آن بسیار حائز اهمیت می باشد. بچه میمون این پست در یکی از مراکز مجاز محیط زیست نگهداری می شود و برای واکسیناسیون و‌چکاپ به بیمارستان مرکزی آورده شده بود.

 • جراحی عارضه بامبل فوت در دو قطعه قو

  110 بازدید

  دو قطعه قوی زیبا که به دلیل بستر نامناسب به عارضه بامبل فوت مبتلا شده بودند در بیمارستان مرکزی تحت جراحی قرار گرفتند و انشالله به زودی شاهد راه رفتن مجدد آنها خواهیم بود.

 • تثبیت شکستگی مهره اول کمری در یک گربه نابالغ

  219 بازدید

  بچه گربه زیبایی که به دلیل شکستگی مهره کمری و فلجی ناشی از آن به بیمارستان ارجاع شده بود تحت جراحی تثبیت مهره قرار گرفت و امیدواریم شاهد بهبودی او باشیم.

 • درمان سارگپه ارجاعی از اداره حفاظت محیط زیست البرز

  188 بازدید

  سارگپه زیبایی که توسط مرکز بازپروری و تیمار حیات وحش البرز به بیمارستان ارجاع شده بود پس از بررسی های لازم و اقدامات درمانی مقتضی روزهای آخر بازپروری خود پیش از رهاسازی خواهد گذراند و مجددا به دامان طبیعت بازخواهد گشت.