در حال بارگذاری
 • 8
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 14.7هزار
  بازدید

دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 8
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 14.7هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • چگونه درمانگران واقعی طب سنتی را بشناسیم؟

  82 بازدید

  مرحوم دکتر محمدمهدی اصفهانی، چهره ماندگار طب ایرانی، در این ویدئو، طب سنتی و درمانگران واقعی این مکتب غنی طبی را معرفی می کند.

 • طب قدیم و طب جدید هر دو می توانند مقدس باشند

  17 بازدید

  مرحوم دکتر محمدمهدی اصفهانی، چهره ماندگار طب ایرانی، در این ویدئو به مقدس بودن تمام علوم و شرایط پابرجایی آنها بر این تقدس می گوید.

 • امضای تفاهم‌نامه همکاری دفترطب ایرانی وزارت بهداشت واداره کل سلامت شهرداری تهران

  68 بازدید

  تفاهم‌نامه همکاری دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و اداره کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با هدف افزایش آگاهی مردم از طب سنتی ایرانی قانونمند و منطقی و توانمندسازی جامعه و آموزش همگانی سلامت، به امضای نمایندگان این دو حوزه، دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و زینب نصیری، مدیر کل سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، رسید.

 • تدابیر طب سنتی ایرانی برای فصل پاییز

  137 بازدید

  در این ویدئو، دکتر محمود خدادوست، متخصص طب سنتی ایرانی و مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت از تدابیر طب سنتی ایرانی برای فصل پاییز، راه های پیشگیری از بروز سرماخوردگی و طرز تهیه آشی مخصوص این فصل برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی می گوید.

 • اصول ساده حفظ سلامتی

  87 بازدید

  توصیه های بسیار مفید برای حفظ سلامتی را از زبان مرحوم دکتر محمدمهدی اصفهانی، چهره ماندگار طب سنتی ایرانی

 • نظر وزیر بهداشت در خصوص طب سنتی و رفع ابهامات موجود

  55 بازدید

  در این ویدئو، دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، از طب سنتی و اهمیت آن می گوید و به برخی ابهامات موجود در این زمینه پاسخ می دهد.

 • افتتاح نخستین بخش بستری طب سنتی ایرانی کشور، در بیمارستان شهید رهنمون یزد

  169 بازدید

  نخستین بخش بستری طب سنتی ایرانی کشور در بیمارستان شهید رهنمون یزد، با حضور دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افتتاح شد.

 • «تجویز رایگان» در طب سنتی ایرانی! / فریب نخورید

  98 بازدید

  این ویدیو را ببینید و فریب افرادی که ادعای درمان و تجویز رایگان در حوزه طب سنتی ایرانی را دارند، نخورید!

 • دیرین دیرین- تاریخ بلغمی

  1,380 بازدید

  شناخت بیماری ها و پیچیدگی های بدن انسان، به سال ها مطالعه و تحصیلات پزشکی نیاز دارد. برای استفاده از خدمات طب سنتی، به متخصصان طب سنتی و پزشکان مورد تایید وزارت بهداشت در این حوزه، مراجعه کنید: http://pm.behdasht.gov.ir/page/salamatkade

 • توصیه هایی برای افطاری و سحری در ماه رمضان

  161 بازدید

  توصیه های طب ایرانی برای افطاری و سحری در ماه مبارک رمضان، از زبان دکتر محمود خدادوست، متخصص طب ایرانی و مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت.

 • دمنوش ها دارو هستند و تجویز آنها برای همه، مجاز نیست

  191 بازدید

  دکتر محسن ناصری، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب ایرانی: دمنوش ها دارو هستند و اجازه تجویز آنها را برای تمام مردم نداریم؛ هر کدام از دمنوش ها در صورت مصرف مداوم یا روزانه ممکن است سبب ایجاد عوارضی در بدن شوند.

 • پاسخ به برخی باورهای نادرست در حوزه طب ایرانی

  43 بازدید

  دکتر محسن ناصری، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب ایرانی: 1. گیاهان دارویی و داروهای گیاهی هم می توانند عوارض داشته باشند. 2. اعتقاد به کنار گذاشتن درمان های طب رایج برای استفاده صرف از درمان های طب ایرانی، بسیار غلط است؛ فرد باید ابتدا به روش های جدید درمان مراجعه کند و در کنار آن از افراد دارای تخصص کافی در حوزه طب ایرانی نیز بهره بگیرد.

 • بسیاری از داروهای گیاهی هم می توانند عوارض داشته باشند

  276 بازدید

  دکتر محسن ناصری، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب ایرانی: اگر از داروهای گیاهی توسط پزشک آگاه و آشنا به خوبی بهره گیری شود، به مراتب عوارض جانبی آنها از داروهای شیمیایی کمتر است، اما بسیاری از داروهای گیاهی هم می توانند عوارض داشته باشند و باید توسط فرد آگاه تجویز شوند.

 • وضعیت افراد دارای تجربه در حوزه طب ایرانی

  71 بازدید

  دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: افراد با تجربه در حوزه طب ایرانی می توانند در دانشکده های طب ایرانی، در کنار طب رایج و در کنار پزشکان که بر اساس قانون مجاز به مداخله در امر درمان هستند، به ارائه خدمت و انتقال دانش و تجربه خود بپردازند، اما براساس قانون، به صورت مستقل نمی توانند فعالیت کنند.

 • افزایش اقبال مردم به طب ایرانی و اقدامات وزارت بهداشت

  73 بازدید

  دکتر محمود خدادوست،مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: برای پاسخگویی به نیاز مردم به خدمات طب ایرانی،باتوجه به تعداد کم مراکز مجاز و متخصصان این حوزه و ازآنجایی که براساس قانون،تنها پزشک مجاز به ورود به حوزه درمان است، دوره های آموزشی کوتاه مدت برای پزشکان عمومی در نظر گرفته شد که پس از گذراندن دوره و پذیرفته شدن در آزمون پایانی،بتوانند درکنار طب رایج،در این حوزه هم خدمت ارائه دهند.

 • آگاهی دادن به مردم، مهم ترین روش ارزیابی و نظارت است

  102 بازدید

  دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مردم، مهم ترین روش ارزیابی و نظارت است؛ اینکه مردم از قابلیت ها و ظرفیت های واقعی طب ایرانی آگاه باشند و بدانند چه توقعی باید از آن داشته باشند و این طب در چه سطحی می تواند به سلامت و درمان آنها کمک کند. پیام اصلی طب ایرانی، اصلاح سبک زندگی است.

 • نظارت و برخورد با مداخله گران در حوزه طب ایرانی

  67 بازدید

  دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: مسئولیت نظارت و برخورد با مداخله گران در حوزه طب ایرانی، با وزارت بهداشت است و واحد نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی و نظام پزشکی است.

 • افراطی گری ها در حوزه طب ایرانی و اهمیت واکسیناسیون

  166 بازدید

  دکتر محسن ناصری، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب ایرانی: افراطی گری های موجود، از جمله زیر سوال بردن واکسیناسیون، هم برخلاف طب جدید و هم برخلاف طب قدیم است.

 • ملاک تشخیص حکیم و پزشک طب ایرانی واقعی برای مردم

  345 بازدید

  دکتر محسن ناصری، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب ایرانی: جدای از نظارت وزارت بهداشت، افزایش آگاهی مردم برای تشخیص حکیم و پزشک طب ایرانی واقعی، بسیار مهم است. هشتاد درصد درمان در طب ایرانی، بدون دارو و اصل درمان با غذا است؛ کسی که داروی بسیار و هزینه زیادی را به مردم تحمیل می کند، بدون آنکه روش زندگی و اصلاح سبک زندگی را بیاموزد، حکیم و پزشک واقعی نیست.

 • یک غذای کامل و توصیه ای خوب برای افطار

  269 بازدید

  معجون چهارمغز و شیر، یک غذای کامل و توصیه ای خوب برای بازکردن روزه است. ⭕️ از پرخوری و روی هم خوری در وعده افطار، پرهیز کنید.

 • نکته ای مهم برای افطار و بازکردن روزه

  347 بازدید

  دکتر محمود خدادوست، متخصص طب ایرانی و مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت

 • دیرین دیرین- طبیب نمایی

  1,414 بازدید

  براساس قانون، تنها پزشکان حق ورود به حوزه درمان و طبابت را دارند و طب سنتی هم از این قاعده مستثنی نیست. برای استفاده از خدمات طب سنتی(طب ایرانی)، به مراکز مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه کنید. http://pm.behdasht.gov.ir/page/salamatkade

 • افراد مجاز به ارائه خدمات در حوزه طب ایرانی

  171 بازدید

  دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: براساس قانون (قانون طبابت)، افرادی که می خواهند در امر درمان مداخله کنند، باید پایه پزشکی داشته و حتما پزشک باشند؛ طب سنتی، طب مکمل و طب رایج، همه طب هستند و از این قانون تبعیت می کنند.

 • طبیب باید به دانش پزشکی روز خود مسلط باشد

  78 بازدید

  دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: کسی که می خواهد طبابت کند، باید منابع قدیم و منابع مربوط به پزشکی روز را خوانده و بر آنها مسلط باشد؛ این اصل در منابع طب ایرانی نیز آمده است و حکمای ایرانی هم به آن معتقد بودند.

 • کرسی تاریخ طب سنتی یونسکو، با محوریت طب ایرانی

  178 بازدید

  دکتر شمس اردکانی، رییس و دبیر گروه حکمت، طب اسلامی و طب ایرانی فرهنگستان علوم پزشکی: تعلق گرفتن این کرسی به ایران، نشانه جایگاه بسیار بالای این طب در کشور و تایید آن توسط تمام سازمان های فرهنگی ازجمله سازمان آموزشی و فرهنگی یونسکو، متصل به سازمان ملل است. دکتر امیرهومن کاظمی، مشاور بین الملل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: می توانیم مکاتب طب سنتی در دنیا را با چتر طب ایرانی، در کنار هم قرار دهیم.

 • توضیح لازمی درباره طب اسلامی باید خدمتتان عرض کنم

  1,215 بازدید

  آیت الله مکارم شیرازی: ما مجموعه ای درباره تمام دردها و درمان ها و داروها به نام طب اسلامی، نداریم؛ اشاراتی در قرآن مجید و اشارات بیشتری در روایات اسلامی، به مسائل مربوط به پیشگیری از بیماری ها و درمان دردها شده که بسیار قابل استفاده است، ولی آن را نمی توان به صورت یک علم با تمام جزئیاتش مطرح کرد. طبی به نام طب سنتی داریم که حاصل هزاران سال تجربیات بشر است و نمی توان آن را انکار کرد.

 • مسئول تعیین صلاحیت روش های درمان در طب ایرانی کجاست

  40 بازدید

  دکتر محسن ناصری، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب ایرانی دانشگاه شاهد: مسئولیت تعیین با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی است؛ ابتدا باید مطمئن شویم که آن دارو سمیت و ضرر ندارد و یا اگر ضرر دارد به عنوان عوارض جانبی، نسبت عملکرد، ضرر، به نفع عملکرد و تاثیر دارو باشد.

 • مجاز نیستیم هر روش درمانی را روی انسان ها تجربه کنیم

  65 بازدید

  دکتر محمود خدادوست، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت: مجاز نیستیم هر روش درمانی را تا زمانی که از بی ضرربودن آن مطمئن نشده ایم، روی انسان ها تجربه کنیم؛ بررسی اثربخشی هر روش درمانی یا داروها، مراحلی دارد و در منابع طب ایرانی نیز بر این موضوع تاکید شده است.

 • نظر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی درباره طب اسلامی

  1,626 بازدید

  نظر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی درباره طب اسلامی، در دیدار با دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 • استفاده صرف از تجارب فردی در درمان، بسیار خطرناک است

  213 بازدید

  دکتر محسن ناصری، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب ایرانی دانشگاه شاهد: اگر فردی در امر درمان، ملاک را این قرار دهد که خودم تجربه کرده ام و بدون آنکه سابقه تاریخی درازمدت به صورت مکتوب یا شفاهی برای آن دارو یا روش درمانی موجود باشد، بخواهد آن را استقرا داده و برای کل جامعه تجویز کند، بسیار خطرناک است؛ در هر 10 هزار نفر، یک نفر ممکن است دچار عارضه شود.

 • نحوه تشخیص باورهای درست و غلط در حوزه طب ایرانی

  334 بازدید

  دکتر محسن ناصری، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب ایرانی: ملاک، تجربه صحیح است و اصول عقلانی که از تجربه به دست می آید. در قدیم نیز همینطور بوده و مقید به این تجربیات بودند؛ نتایج تجربیات حیوانی را ملاک ندانسته و بر انجام تجربیات انسانی نیز تاکید داشتند؛ چه بسیار داروهایی که روی حیوان یک اثری دارد و روی انسان، اثری دیگر...

 • طب ایرانی در مسیر علمی شدن پیش می رود

  153 بازدید

  دکتر محسن ناصری، عضو فرهنگستان علوم پزشکی و رییس مرکز تحقیقات کارآزمایی بالینی طب ایرانی: دانشجویان ما باید یک ایده را از منابع قدیم که حدود 14 هزار منبع خطی به صورت چاپ شده یا سنگی موجود است، خارج کنند و تاییدیه آنها با انجام تحقیق و پژوهش بر اساس طب رایج و متدولوژی جدید، گرفته شود.