در حال بارگذاری
 • 3
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 11.7هزار
  بازدید

راهنمای مراقبین بیماران آلزایمر و دمانس(فرسایش مغز)

شما تنها نیستید. مراقبین بیشماری با مشکل یاوری بیماران مبتلا به آلزایمر و سایر انواع دمانس(فرسایش مغز) دست به گریبانند. وبسایت دردآشنا www.dardashna.ir تجربیات مراقبین دیگر را در اختیار شما قرار می دهد.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

شما تنها نیستید. مراقبین بیشماری با مشکل یاوری بیماران مبتلا به آلزایمر و سایر انواع دمانس(فرسایش مغز) دست به گریبانند. وبسایت دردآشنا www.dardashna.ir تجربیات مراقبین دیگر را در اختیار شما قرار می دهد.

 • 3
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 11.7هزار
  بازدید
Loading...
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • آموزش انتقال بیمار از ویلچر به تخت

  193 بازدید

  انتقال بیمار از ویلچر به تخت نیاز به آموزش و تمرین دارد. فشار وارد آمده به کمر مراقب بسیار زیاد است و مراقب باید بتواند بکمک پاها و زانوی خود، و نه فقط بکمک کمر خود، انتقال بیمار را انجام دهد. وسایل دست و پا گیر باید از اطراف ویلچر حذف شود. در زمان قرار دادن بیمار در تخت بایستی دقت شود پوست باسن او که بسیار شکننده است خراش بر ندارد و زخم نشود.

 • استفاده از بالش بومرنگ

  220 بازدید

  بالش بومرنگ بهترین نوع بالش برای بیماران زمین گیر می باشد. این بالش کمک میکند که استرس در گردن بیمار که ساعتهای متمادی در تخت استراحت می کند به حد اقل برسد. با استفاده از این بالش، دیگر لازم نیست شما نگران کلفتی و نا مناسب بودن بالش در وضعیت خوابیدن به پشت یا به پهلوی بیمار باشید.

 • Talking about bvFTD for FTD Awareness Week 2017

  41 بازدید

  The bare facts of bvFTD

 • مراحل پیشرفت بیماری فرسایش مغز(دمانس)

  100 بازدید

  در این ویدیو خانم تیپا اسنو، مراحل پیشرفت بیماری را به جواهرات مختلف مانند زمرد، الماس، کهربا، یاقوت، و مروارید تشبیه می کند و با استعاره و استفاده از رنگ و شکل این جواهرات سعی دارد بما بیاموزد که تواناییهای بیمار در هر مرحله بیماری چقدر است و مراقب چگونه باید در هر مرحله با بیمار سازشگری نماید.

 • خودتان را جای بیمار بگذارید و از دید او ببینید

  179 بازدید

  خانم تیپا اسنو در این ویدیو شرح می دهد که با پیشرفت بیماری، میدان دید بیمار کوچک می شود و اطراف را نمی بیند. در نتیجه تماسهای مراقب با او باید به نحوی باشد که او شوکه نشود و جا نخورد.

 • نحوه برخورد درست مراقب با بیمار فرسایش مغز

  65 بازدید

  نحوه برخورد اولیه با بیمار بسیار مهم است و انجام درست آن به یک ملاقات موفق و انجام نادرست آن به استرس و اضطراب فراوان می انجامد. ببینید خانم تیپا اسنو راه و روش درست را در چه می داند.

 • عبارات کلیدی و موثر هنگام مراقبت از بیمار فرسایش مغز

  25 بازدید

  مهمترین و کارسازترین عبارات هنگام مراقبت از بیمار مبتلا به فرسایش مغز یا دمانس: متاسفم، متاسفم که شما را عصبانی کردم، متاسفم که رفتارم با شما مانند رفتار با کودک بود، متاسفم، این خیلی سخت است، متاسفم.....

 • تغییرات حواس پنجگانه، راهکارهای سازشگری با آنها. قسمت ۲

  27 بازدید

  خانم تیپا اسنو در این ویدیو بما می آموزد که چگونه، با توجه به پیشرفت بیماری و از دست دادن توان درک موقعیت توسط بیمار، مراقبت کردن از وی را کاری دلچسپ، آرام و بدور از استرس، و در نهایت ایمنی انجام دهیم. در بیشتر موارد، مراقب با عدم آگاهی و عدم دریافت آموزش لازم، محیط زندگی را برای بیمار و اطرافیان پر مخاطره و پر اضطراب می کند. نتیجه آن آسیب دیدن طرفین است.

 • تغییرات حواس پنجگانه، راهکارهای سازشگری با آنها. قسمت ۱

  16 بازدید

  خانم تیپا اسنو در این ویدیو شرح می دهد که چگونه مراقبین باید با تغییرات و ضعف حواس پنجگانه کنار بیایند و خودشان را توجیه کرده رفتار خود را تغییر دهند. بیمار نمی تواند در رفتار خود تغییر ایجاد کند و تنها کاربرد موثر، تطبیق دادن روش کار مراقب با تغییرات ایجاد شده در بیمار است. فقط از این راه می توانید از استرس فزاینده در بیمار و مراقب او جلوگیری نمایید.

 • بیمار فرسایش مغز و زندگی کردن در گذشته

  122 بازدید

  اگر بیمار پدر یا مادر خود را جستجو می کند که سالها قبل در گذشته اند، آیا سعی کنیم او را قانع کنیم که اشتباه می کند یا به او دروغ بگوییم؟

 • فرسایش مغز یا دمانس و رانندگی

  72 بازدید

  رانندگی توسط بیماران مبتلا به فرسایش مغز یا انواع دمانس، برای خود بیمار و سایرین خطرناک است. بیمار بدلیل سردرگمی، فراموشی، نیاز به زمان بیشتر برای درک موقعیت و سایر عوارض بیماری نمی تواند مانند گذشته به ایمنی رانندگی کند. شاید زمان آن رسیده است که از رانندگی دست بکشد.

 • اثر رقص و فعالیت گروهی در بیماران مبتلا به فرسایش مغز

  46 بازدید

  در این ویدیو شما با تاثیر گذاری مهم رقص و برنامه های تفریحی گروهی برای بیماران مبتلا به فرسایش مغز آشنا می شوید. محیط مناسب، مربیان دلسوز، و داوطلبین علاقمند نقش پر رنگی در موفقیت برگزاری چنین برنامه هایی دارند.

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت ۱۵ - انواع فرسایش مغز

  8 بازدید

  در این ویدیو خانم تیپا اسنو بما می آموزد که هر فراموشی یا کم شدن توان فکری فرسایش مغز نیست. بیماریهای دیگر مانند افسردگی، مشکلات تیروئیید، و ناتوانیهای شنیداری ممکن است عوارضی مانند دمانس داشته باشند. ولی قابل معالجه هستند. پس از تشخیص فرسایش مغز، دانستن نوع دمانس لازم است. دمانس فعلا مداوا ندارد ولی ترفندهای مراقبتی متفاوتی در مورد هر یک از انواع آن کاربرد دارد.

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت ۱۴-مراحل پس از تشخیص

  15 بازدید

  خانم تیپا اسنو در این ویدیو توضیح می دهد که چگونه اطرافیان بیمار پس از تشخیص نوعی فرسایش مغز، در ابتدا دچار انکار بیماری می شوند. سپس مرحله عصبانیت فرا می رسد. و در آخر، مرحله قبول واقعیت. مدت زمان هر کدام از این مراحل برای افراد مختلف متفاوت است.

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت ۱۳ - پرسش و پاسخ

  37 بازدید

  در این ویدیو، خانم تیپا اسنو به چند سوال شرکت کنندگان پاسخ می دهد. از جمله چگونه با داستان پردازیهای بیمار که بیشترش ساختگی است برخورد کنیم؟ سعی کنیم حرف بیمار را اصلاح کنیم یا هماهنگ با او در داستان پردازی شرکت کنیم؟

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت ۱۲ - تصویر، موزیک،

  17 بازدید

  خانم تیپا اسنو در این ویدیو نشان می دهد که چگونه با کمی تفکر و برنامه ریزی، با توجه به علائق بیمار در گذشته، ما می توانسم با استفاده از تصاویر، موزیک، اهنگهای قدیمی، شعر و امثال آن، ملاقات را برای بیمار و خودمان لذت بخش کنیم.

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت ۱۱ - آمادگی ملاقات

  63 بازدید

  در این ویدیو، خانم تیپا اسنو بما می آموزد که چگونه برای ملاقات آماده شویم و چگونه با بیمار برخورد کنیم که او از دیدن ما خوشحال شود. همچنین، سایر ملاقات کنندگان باید در بیمار انرژی مثبت ایجاد کنند. از ملاقات کنندگانی که انرژی منفی با خود می آورند در خواست کنید که با بیمار ملاقات نکنند و زحمت مراقب را افزایش ندهند.

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت دهم-قسمتهای مختلف مغز

  26 بازدید

  در این ویدیو، خانم تیپا اسنو به شرح قسمتهای مختلف مغز و نقش آنها در زندگی انسان می پردازد. مثلا نطق و بیان مان در سمت چپ و ریتم و احساسات ما در طرف راست قرار دارد. چرا درک و توان تصمیم گیری بیمار افت می کند؟ چرا حرکات غیر معقول از بیمار سر می زند؟ و غیره

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت نهم-اهمیت سابقه بیمار

  13 بازدید

  در این ویدیو، تیپا اسنو اهمیت توجه به سابقه بیمار را شرح می دهد. از جمله اینکه بیمار در چه مرحله از بیماری است، به چه نوع بیماریهای دیگر مانند دیابت یا قلب مبتلاست، چه داروهایی مصرف می کند و احتمال تداخل دارویی در چه حد است، آیا بیمار در گذشته فردی اجتماعی بوده یا گوشه گیر؟ و با توجه به این سوابق رفتار مراقب باید چگونه باشد.

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت هشتم- ارتباط با بیمار

  25 بازدید

  در این ویدیو، تیپا اسنو بما می آموزد که با توجه به کم شدن میدان دید بیمار، چگونه باید با او ارتباط بر قرار کنیم. همانطور که به بیمار کلیوی در مورد ادرار کردن یا نکردن نمی توان ایراد گرفت، با بیمار فرسایش مغز هم نمی توان در مورد فراموشی یا از دست دادن توانایی ها کلنجار رفت.

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم - قسمت هفتم هدایت بیمار

  19 بازدید

  در این ویدیو، خانم تیپا اسنو به ما یاد می دهد که چگونه دست در دست بیمار، او را به دستشویی هدایت کنیم. نحوه قرار گرفتن مراقب نسبت به بیمار و چگونه در بیرون آوردن لباس او، سعی کنیم بیمار مضطرب نشود و با مراقب همکاری نماید.

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت ششم - ملاقات پربار

  96 بازدید

  خانم تیپا اسنو در این ویدیو به ما می آموزد که چگونه با بیماری که باور دارد دیگران اشیا او را می دزدند رفتار کنیم. چرا نباید به بیمار قول بدهیم که هرگز او را به خانه سالمندان نخواهیم برد؟ اگر بیمار از شما درخواست می کند او را به منزل خودش ببرید، در حقیقت به چه می اندیشد؟ و در نهایت، چگونه ملاقات با بیمار را به یک برخورد مطلوب تبدیل کنیم؟

 • کیفیت مراقبت را افزایش دهیم. قسمت پنجم - چه بگوییم؟

  133 بازدید

  در این ویدیو خانم تیپا اسنو به ما می آموزد که چگونه با مشکلات بیمار مبتلا به دمانس(فرسایش مغز) کنار بیاییم، چه بگوییم و چه نگوییم. چگونه با او همدردی کنیم و چگونه از اضطراب او بکاهیم. او همچنین یادآوری می کند که بیمار ممکن است کم حافظه شده باشد ولی ریتم و اهنگ موزیک و رقص در مغز او باقی می ماند.

 • تغییرات رفتاری - بیخوابی

  137 بازدید

  این ویدیوی آموزشی از دانشگاه کالیفرنیا به عارضه بیخوابی در بیماران مبتلا به دمانس(فرسایش مغز)، ریشه یابی دلایل بروز آن، راههای مقابله و سازشگری با آن می پردازد. با بهم خوردن نظم خواب بیمار مبتلا به دمانس، مسایل متعدد دیگر از جمله اضطراب و پرخاشگری در بیمار بوجود می آید و کار مراقبت را به شدت مشکل می نماید.

 • تغییرات رفتاری - سرگردانی و گم شدن

  248 بازدید

  یکی از بزرگترین چالشهای مراقبت از بیماران مبتلا به دمانس(فرسایش مغز)، مقابله با سرگردانی و گم شدن بیمار است. بیمار ممکن است نیمه شب به باور اینکه زمان رفتن سر کار رسیده است، با لباس نامناسب از منزل خارج شده و گم شود. بیش از نیمی از بیماران مبتلا به دمانس حد اقل یکبار در طول بیماری گم می شوند که خطرات بیشماری را می تواند به دنبال داشته باشد. این ویدیو به دلایل بروز و سازشگری با آن میپردازد.

 • تغییرات رفتاری - سازشگری با آنها

  141 بازدید

  تغییرات رفتاری که از عوارض بیماری دمانس(فرسایش مغز) است معمولا در مراحل اول و میانی بیماری بروز می کنند و این دوران بیماری را به پر استرس ترین فاز بیماری تبدیل می نمایند. این ویدیو به آن دسته از تغییرات رفتاری که در این بیماران رواج بیشتری دارند، دلایل بروز آنها، و راهکارهای سازشگری با این تغییرات می پردازد.

 • آلزایمر

  مدرسه مهندسی پزشکی ا...
  583 بازدید

  دمانس، شایع ترین اختلال شناختی است كه شیوع قابل توجهی در بین افراد سالمند دارد و در 5 درصد از افرادبالای 65 سال و 20 درصد از افراد بالای 80 سال دیده می شود. شایع ترین نوع دمانس، دمانس ناشی از بیماری آلزایمر است. با نظرات و پیشنهادات خود مارا همراهی کنید. مهندسی پزشکی ایران www.iranianbme.com

 • از بیماری دمانس چه می دانید؟

  کلاکت
  654 بازدید

  در پزشکی و روان پزشکی، اختلال مزمن و گاهی حاد فرایندهای روانی به علت بیماری عضوی مغز، که با تغییر شخصیت و موقعیت ناشناسی و اختلال در حافظه و داوری و اندیشه همراه است. شایع ترین نوع دمانس، زوال عقل سالخوردگی یا آلزایمر است. از دیگر عوامل ایجاد دمانس می توان به سکته مغزی، دلیریوم ناشی از توکسیک شدن بدن در اثر مواد مخدر و روان گردان و بیماری های ناشایع ولی معروف مانند جنون گاوی اشاره نمود.

 • تغییرات رفتاری - عصبانیت

  220 بازدید

  با شروع و پیشرفت بیماری دمانس(فرسایش مغز) تغییرات رفتاری مختلفی در بیمار بوجود می آید که برای بیمار و مراقب او بسیار استرس آور و سازشگری با آنها بسیار سخت است. یکی از این تغییرات رفتاری عصبانیت در بیمار است که به دلایل مختلفی از جمله احساس درد، گرسنگی و سایر عوامل محیطی بوجود می آید. سازشگری درست با عصبانیت، پی بردن به دلایل بوجود آمدن آن و از بین بردن آن عوامل دارد.

 • راهکار ها و ترفندها - سازشگری با بیمار مبتلا به دمانس

  161 بازدید

  تیپا اسنو در این ویدیو به شرح کامل تغییراتی که در مغز بیمار مبتلا به دمانس(فرسایش مغز) اتفاق می افتد و حواس پنجگانه او را تحت تاثیر قرار می دهد می پردازد. مراقب نمی تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری کند. آنچه که باید اتفاق بیفتد، تغییراتی است که مراقب باید در رفتار خود ایجاد کند تا بتواند در آرامش و بدون اضطراب به عزیز خود کمک کند.

 • اطلاعات کلی - دمانس و تغییراتی که در مغز بوجود می آید

  182 بازدید

  این ویدو به شرح مفصلتری در باره آنچه که در مغز بیمار مبتلا به دمانس(فرسایش مغز) اتفاق می افتد می پردازد. تغییرات فیزیولوژیک و اثرات آن بر سلولهای مغز، تغییرات رفتاری، و از دست دادن توان فکری و منطقی بیمار از آن جمله اند. ویدیو با استفاده از تصاویر مغز و توضیحات پزشکان با زیرنویس انگلیسی، سعی میکند به پرسشهای زیادی در باره بیماری دمانس پاسخ دهد.