در حال بارگذاری
 • 13
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 64هزار
  بازدید

بنیاد دعبل خزاعی

بنیاد دعبل خزاعی شماره تماس: 88976531 ایمیل: info@deabelnews.ir

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

بنیاد دعبل خزاعی شماره تماس: 88976531 ایمیل: info@deabelnews.ir

 • 13
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 64هزار
  بازدید
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • سلسله نشست های شعر هیئت - نشست اول - شعر هیئت، تعریف، ویژگی‌ها، ابعاد و قالب‌ها

  10 بازدید

  اولین نشست از سلسله نشست های علمی شعر هیئت با ارائه مقاله آقای دکتر محمد رضا سنگری با عنوان شعر هیئت، تعریف، ویژگی‌ها، ابعاد و قالب‌ها تاریخ 26 اردی بهشت ماه 92 در بنیاد دعبل برگزار شد.

 • خلاصه سلسله نشست های علمیِ شعر هیئت

  16 بازدید

  بنیاد دعبل خزاعی پیرو برگزاری دو نشست علمی سراسری مداحان در سال های گذشته، در سال ۱۳۹۲ ش. سلسله نشست های تخصصی شعر هیئت را برگزار کرد. این ده نشست به منظور مطالعه، بررسی و تبیین دقیق و عمیق شعر هیئت به عنوان شاخه ای از شعر آیینی و دینی و شناخت ساختار، محتوا، ساحت ها، پیشینه و سیر آن در تاریخ شعر شیعی برگزار شد. در این نشست های تخصصی بایسته ها و نابایسته ها در قلمرو شعر هیئت و روش های گزینش و اجرای شعر بررسی شدند.

 • آشنایی با نظریه های گفتمان - دکتر سید علی اصغر سلطانی

  10 بازدید

  نشست علمی «آشنایی با نظریه های گفتمان»، اردیبهشت 96 با تدریس دکتر سید علی اصغر سلطانی در دفتر مرکزی بنیاد دعبل برگزار شد.

 • رسول تبعیدی ائمه - دعبل خزاعی به روایت دکتر سنگری

  20 بازدید

  دعبل که نام اصلی وی محمد بن علی خزاعی و کنیه ­اش «ابوعلی» یا «ابوجعفر» به او می­گفتند، که البته بیشتر به ابوعلی شهرت داشت.وی از شعرای مشهور شیعه و در ردۀ اول شاعران عالی در دوره اول عباسی بود که در سال ۱۴۸ه.ق در عصر امام جعفر صادق(ع)، امام ششم شیعیان (در سال شهادت ایشان)، در عهد خلافت منصور دوانیقی (۱۳۶ه.ق) در کوفه در خانواده­ای مشهور به علم و فضل و شعر و دوستدار اهل بیت(ع) متولد شد

 • بزرگداشت دکتر سنگری

  23 بازدید

  رزو 27 بهمن 1393 و در در سومین برنامه از سلسله برنامه های عصر هنر انقلاب که به تجلیل از چهره های فرهنگی و هنری جبهه فرهنگی انقلاب می پردازد، از دکتر محمدرضا سنگری، شاعر و پژوهشگر ادبی و عاشورایی و رئیس هیئت علمی بنیاد دعبل تجلیل شد.

 • دیدار با پیرغلامان عضو بنیاد دعبل

  24 بازدید

  یکی از برنامه های در دستور کار کارکنان بنیاد دعبل، عیادت از اعضای تحت پوشش بنیاد است. این برنامه هر دو هفته یک بار انجام می شود. در این فیلم بخشی از این جلسات که مربوط به بازه زمانی سالهای 85 تا 87 نمایش داده می شود.

 • همایش عاشورا و انتظار - بخش دوم

  31 بازدید

  همایش «عاشورا وانتظار» در تاریخ دهم اسفند 1385 توسط مرکز مطالعات خیمه و با همکاری مرکز تخصصی مهدویت در مدرسه عالی دار الشفاء برگزار شد. در این همایش آیت الله استادی، آیت الله حسینی بوشهری، حجت الاسلام والمسلمین میرباقری، دکتر همایون و فرج الله سلحشور سخنرانی کردند.

 • همایش عاشورا و انتظار - بخش سوم

  29 بازدید

  همایش «عاشورا وانتظار» در تاریخ دهم اسفند 1385 توسط مرکز مطالعات خیمه و با همکاری مرکز تخصصی مهدویت در مدرسه عالی دار الشفاء برگزار شد. در این همایش آیت الله استادی، آیت الله حسینی بوشهری، حجت الاسلام والمسلمین میرباقری، دکتر همایون و فرج الله سلحشور سخنرانی کردند.

 • همایش عاشورا و انتظار - بخش اول

  29 بازدید

  همایش «عاشورا وانتظار» در تاریخ دهم اسفند 1385 توسط مرکز مطالعات خیمه و با همکاری مرکز تخصصی مهدویت در مدرسه عالی دار الشفاء برگزار شد. در این همایش آیت الله استادی، آیت الله حسینی بوشهری، حجت الاسلام والمسلمین میرباقری، دکتر همایون و فرج الله سلحشور سخنرانی کردند.

 • تیز همایش عاشورا و انتظار

  15 بازدید

  همایش «عاشورا وانتظار» در تاریخ دهم اسفند 1385 توسط مرکز مطالعات خیمه و با همکاری مرکز تخصصی مهدویت در مدرسه عالی دار الشفاء برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست سی و هشتم تا چهلم- امام حسین (ع) در عصر حاضر

  20 بازدید

  نشست سی و هشتم تا چهلمِ سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «امام حسین (ع) در عصر حاضر» و با سخنرانی دکتر محمدمهدی جعفری،حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه، حجت الاسلام والمسلمین قاسم روانبخش و استاد محمد اسفندیاری در تاریخ 10 اسفند 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست سی و هفتم- نگاهی به مضامین زیارت عاشورا

  27 بازدید

  سی و هفتمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «نگاهی به مضامین زیارت عاشورا» و با سخنرانی دکتر سید حمید خویی در تاریخ 2 اسفند 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست سی و ششم- حقیقت

  28 بازدید

  سی و ششمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «حقیقت» و با سخنرانی دکتر حسن عباسی در تاریخ 29 بهمن 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست سی و پنجم- عاشورا، اخلاق و تاریخ

  17 بازدید

  سی و پنجمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «عاشورا، اخلاق و تاریخ» و با سخنرانی دکتر عباس منوچهری در تاریخ 25 بهمن 86 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست سی و چهارم- پیامدهای واقعه عاشورا

  20 بازدید

  سی و چهارمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «پیامدهای واقعه عاشورا» و با سخنرانی دکتر غلامرضا ظریفیان در تاریخ 18 بهمن 86 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست سی و سوم- نگاه چند وجهی به نهضت عاشورا

  33 بازدید

  سی و سومین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «نگاه چند وجهی به نهضت عاشورا» و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود ادیب در تاریخ 11 بهمن 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست سی و دوم- فرهنگ حسینی در مقابله با خشونت و خودکامگی

  58 بازدید

  سی و دومین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع « فرهنگ حسینی در مقابله با خشونت و خودکامگی» و با سخنرانی دکتر محمد جواد صاحبی در تاریخ 4 بهمن 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست سی و یکم- عاشورا و سیاست

  22 بازدید

  سی و یکمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «عاشورا و سیاست» و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر نجف لکزایی در تاریخ 27 دی 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست سی ام- عاشورا از دیدگاه انسان‌شناسی

  29 بازدید

  سی امین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «عاشورا از دیدگاه انسان‌شناسی » و با سخنرانی دکتر محمد صادق محفوظی در تاریخ 21 دی 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست بیست و نهم- شأن گریه در دستگاه فکری شیعه

  29 بازدید

  بیست و نهمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع « شأن گریه در دستگاه فکری شیعه» و با سخنرانی دکتر احمد شهدادی در تاریخ 13 دی 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست بیست و هشتم- فلسفه نهضت عاشورا

  35 بازدید

  بیست و هشتمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع « فلسفه نهضت عاشورا» و با سخنرانی دکتر محمدعلی افضلی در تاریخ 6 دی 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست بیست و هفتم- بازخوانی چند حدیث و شعار عاشورایی

  23 بازدید

  بیست و هفتمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع « بازخوانی چند حدیث و شعار عاشورایی» و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صحتی سردرودی در تاریخ 15 آذر 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست بیست و ششم- زیبایی های عاشورا

  17 بازدید

  بیست و ششمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «مدیریت عاشورایی» و با سخنرانی دکتر ناصر مهدوی در تاریخ 8 آذر 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست بیست و پنجم- مدیریت عاشورایی

  20 بازدید

  بیست و پنجمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «مدیریت عاشورایی» و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید صمصام الدین قوامی در تاریخ 1 آذر 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست بیست و سوم- فلسفه عاشورا و برداشت امروزین ما

  24 بازدید

  بیست و سومین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع « فلسفه عاشورا و برداشت امروزین ما از این واقعه» و با سخنرانی دکتر سید یحیی یثربی در تاریخ 10 آبان 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست بیست و دوم- جامعه شناسی و عاشورا

  16 بازدید

  بیست و دومین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «جامعه شناسی و عاشورا» و با سخنرانی دکتر محمد حسین پناهی در تاریخ 3 آبان 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست بیست و یکم- پدیدارشناسی نمادهای دینی

  57 بازدید

  بیست و یکمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «پدیدارشناسی نمادهای دینی» و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر کریم خانمحمدی در تاریخ 26 مهر 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست بیستم- حکومت دینی از دیدگاه امام حسین (ع)

  9 بازدید

  بیستمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «حکومت دینی از دیدگاه امام حسین (ع)» و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید جواد ورعی در تاریخ 19 مهر 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست نوزدهم- عاشورائیان معاصر

  5 بازدید

  نوزدهمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «عاشورائیان معاصر» و با سخنرانی دکتر محمد مهدی عبدخدایی در تاریخ 12 مهر 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست هجدهم - جامعه شناسی سیاسی عاشورا

  17 بازدید

  هجدهمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «جامعه شناسی سیاسی عاشورا» و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر داود فیرحی در تاریخ 5 مهرماه 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست هفدهم- ذهن، نگاه و زبان عاشورایی

  30 بازدید

  هفدهمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «ذهن، نگاه و زبان عاشورایی» و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم حسینی «ژرفا» در تاریخ 29 شهریور 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.

 • چهل منزل تا اربعین - نشست شانزدهم- جریان‌شناسی عصر عاشورا

  23 بازدید

  شانزدهمین نشست از سلسله نشست های عاشورا پژوهی چهل منزل تا اربعین با موضوع «جریان‌شناسی عصر عاشورا» و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در تاریخ 22 شهریور 1386 در مرکز مطالعات راهبردی خیمه برگزار شد.