در حال بارگذاری
 • 61
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 59.7هزار
  بازدید

دکتر طالبیان

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 61
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 59.7هزار
  بازدید
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • اگر خواص مفید محصولات دارای زینک را بدانید آنها را فراموش نخواهید کرد

  1,129 بازدید

  در این ویدیو با بعضی از خواص محصولات دارای زینک آشنا خواهید شد. صفحه مربوط به این ویدیو را ببینید:https://drtalebian.com/portfolio/17th-congress-of-ipa/ اگر عضو این کانال نیستید لطفاً عضو شوید تا اضاقه شدن سایر ویدیوها به شما اطلاع رسانی شود.

 • 8 راز درمان بوی دهان به روایت درمانگری با 12 سال سابقه

  2,230 بازدید

  8 رازی که در درمان بوی دهان به آنها رسیده ام در این ویدیو برای شما بازگو خواهم کرد. سایر اطلاعات را در لینک زیر ببینید https://drtalebian.com/bad-breath-clinic-in-iran-isfahan/ اگر عضو این کانال نیستید لطفاً عضو شوید تا اضاقه شدن سایر ویدیوها به شما اطلاع رسانی شود.

 • درس20 کنترل عفونت-اتاق استریلیزاسیون بخش3

  1,008 بازدید

  در این ویدئو بخش سوم درس20 تدریس می گردد که به موضوع بسته بندی، استفاده از اندیکاتور کلاس 6، و سایر مباحث وابسته اختصاص دارد. این ویدئو در مردادماه 1397 در انجمن دندانپزشکان عمومی تهران تهیه شده است.

 • درس20 کنترل عفونت-اتاق استریلیزاسیون بخش2

  200 بازدید

  در این ویدئو توضیحاتی درباره دریافت، تمیز کاری، رفع آلودگی و بسته بندی وسایل دندانپزشکی پیش از قرار گرفتن در اتوکلاو آموزش خواهید دید. این ویدئو حاصل تدریس در انجمن دندانپزشکان عمومی تهران در مردادماه 1397 است.

 • درس20 کنترل عفونت-اتاق استریلیزاسیون بخش1

  201 بازدید

  اتاق استریلیزاسیون جایی است که راحت تر می توان کیفیت را کنترل کرد و از استریل بودن وسایل مطمئن شد. اتاق استریلیزاسیون باید به چند ناحیه تقسیم شود و هر یک از فرایندهای زیر در ناحیه مربوطه انجام شود ۱-دریافت، تمیز کاری، و رفع آلودگی 2-آماده سازی و بسته بندی 3-استریلیزاسیون ۴-ذخیره سازی. این ویدئو در مردادماه 97 در انجمن دندانپزشکان عمومی تهران تهیه شده است.

 • درس19 کنترل عفونت-استریلیزاسیون و ضدعفونی کردن وسایل

  487 بازدید

  در این ویدئو درباره نحوه رفع آلودگی از وسایل مهم، نیمه مهم و غیرمهم دندانپزشکی بحث می شود. وسایل مهم با اتوکلاو و وسایل نیمه مهم تا جایی که امکان دارد با اتوکلاو و در بعضی موارد به وسیله مواد ضدعفونی کننده رفع آلودگی می شود. متن این ویدئو در درس19 کنترل عفونت سایت آموزشی drtalebian.ir قابل مشاهده است. این ویدئو در تاریخ مردادماه 1396 در انجمن دندانپزشکان عمومی تهران تهیه شده است.

 • درس5 کنترل عفونت- بیماریهای کارکنان دندانپزشکی

  255 بازدید

  بیشتر مطالب در باره انتقال بیماری در مطب دندانپزشکی مربوط به بیمار شدن مراجعین است و کمتر به بیمار شدن خود کارکنان دندانپزشکی پرداخته شده است. در این ویدئو به بحث در باره بیماری هایی که ممکن است کارکنان دندانپزشکی را گرفتار کنند و مانع از حضور آنها در سر کار شود، می پردازیم. این ویدئو در انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در مردادماه 1396 تصویربرداری شده است.

 • درس7 کنترل عفونت (2) - نقش HBsAg و HBeAg در بیماریزایی

  211 بازدید

  اگر از یک بیمار دارای هر دو نوع آنتی ژن s و e نیدل استیک شویم احتمال ابتلا به علایم بالینی هپاتیت، تقریبا 20 درصد است اما اگر آنتی ژن نوع e را نداشته باشد تقریبا 1 درصد است. در این ویدئو با احتمال ابتلا به ایدز و هپاتیت C بر اثر نیدل استیک آشنا می شوید.

 • درس6 کنترل عفونت-انتقال بیماری در دندانپزشکی نادر است

  163 بازدید

  حتماً شنیده اید که دندانپزشکی را به عنوان یکی از راه های انتقال عفونت های خونی (مانند هپاتیت و ایدز) در کنار سرنگ مشترک و آرایشگاه معرفی می کنند. آیا احتمال انتقال عفونت در دندانپزشکی بیشتر از سایر روش ها است یا کمتر. در این ویدئو متوجه می شوید که احتمال انتقال عفونت های خونی بسیار کمتر از سایر روش ها است و مراجعین نباید ترس و واهمه داشته باشند.

 • درس13 کنترل عفونت- اقدامات پس از آلودگی و پروفیلاکسی

  450 بازدید

  اقدامات پس از آلودگی و پروفیلاکسی (Postexposure Management and Prophylaxis) یکی از بخش های ضروری هر برنامه کنترل عفونت است.

 • درس12کنترل عفونت-روش های پیشگیری از عفونت در دندانپزشکی

  365 بازدید

   اولین قدم در جلوگیری از انتقال عفونت HBV، HCV، و HIV به کارکنان درمانی، اجتناب از آلوده شدن به خون است. عفونت هنگامی انتقال می یابد که پوست کارکنان توسط وسایل تیز و یا سر سوزن آلوده زخمی شود و یا اینکه مخاط چشم، بینی، دهان، یا پوست دارای جراحت در تماس مستقیم با خون یا سایر مایعات بدن فرد آلوده قرار گیرند.

 • درس11 کنترل عفونت- ایدز (HIV) و راه های انتقال آن

  382 بازدید

  در ایالات متحده آمریکا احتمال انتقال HIV در محیط های دندانپزشکی بسیار پایین است. تا دسامبر 2001 تعداد 57 مورد انتقال عفونت به کارکنان بهداشتی گزارش شده است که هیچیک از آن ها در محیط های دندان پزشکی نبوده اند. بنابراین احتمال انتقال ایدز در دندانپزشکی خیلی کم است. احتمال انتقال HIV از طریق جراحات پوستی بیشتر است یا مخاط چشم و دهان؟ بیشترین احتمال انتقال HIV در چه شرایطی است؟ پاسخها را ببینید

 • درس4 کنترل عفونت- اصول برنامه کنترل عفونت دندانپزشکی

  382 بازدید

  اهداف برنامه کنترل عفونت عبارتند از (1) آموزش کارکنان دندانپزشکی در خصوص اصول کنترل عفونت (2) شناخت خطرات انتقال عفونت در محل کار (3) برقراری اقدامات پیشگیرانه (4) تضمین اقدامات سریع پس از آلودگی به عوامل بیماریزا و پیگیری های پزشکی

 • درس10 کنترل عفونت- هپاتیت C و هپاتیت D

  406 بازدید

  هپاتیت C نوعی بیماری ویروسی است که عامل آن قابلیت انتقال چندانی در محیط های کاری ندارد. مطالعاتی که در این خصوص انجام شده است نشان دادند که از 0 تا 7% احتمال دارد که ویروس هپاتیت C از طریق جراحات پوستی به کارکنان گروه پزشکی انتقال یابد. تقریباً 4% از افراد آلوده به ویروس هپاتیت B با ویروس هپاتیت D نیز آلوده شده اند. در سال 1977 مشخص شد که ویروس هپاتیت D برای تکثیرخود به ویروس هپاتیت B نیازمند است

 • درس9 کنترل عفونت- واکسن هپاتیت B

  990 بازدید

  چون احتمال انتقال عفونت HBV در بین کارکنان دندانپزشکی بالا است کارکنانی که با خون، مواد آلوده به خون، دیگر مایعات بدن یا اجسام تیز سروکار دارند باید واکسینه شوند. انجام واکسیناسیون علاوه بر محافظت از کارکنان دندان پزشکی، بیماران را در مقابل عفونت HBV حفاظت می کند. دندان پزشکان یا دستیاران دندان پزشکی باید قبل از اینکه به طور عملی وارد کار شوند واکسن هپاتیت B تزریق کرده باشند.

 • درس8 کنترل عفونت- انتقال هپاتیت B

  291 بازدید

  انتقال هپاتیت B از طرق مختلف امکان پذیر است و باید احتیاط های لازم در نظر گرفته شود. در این درس به چند سوال در این خصوص پاسخ داده می شود. آیا تماس با سطوح محیطی آلوده به HBV بیماریزا است؟ یا انتقال هپاتیت B رو به کاهش است؟احتمال انتقال عفونت از کارکنان دندانپزشکی به بیماران چقدر است؟ احتمال انتقال عفونت از یک بیمار به سایر بیماران چقدر است؟آلودگی به HBV چه علائم بالینی دارد؟

 • درس7 کنترل عفونت- ویروس هپاتیت B و آنتی ژنهای آن

  381 بازدید

  این درس به توضیح مهمترین آنتی ژنهای ویروس هپاتیت B و نقش آنها در بیماریزایی می پردازد. در ادامه به این نکته می پردازد که خون در مقایسه با سایر مایعات بدن دارای بیشترین ذرات بیماریزای HBV است HBsAgبه میزان کمتری به مایعات بدن مانند بزاق، عرق، شیر مادر، مایع مغزی نخاعی، صفرا، خلط بینی و حلق، مدفوع، مایعات دستگاه تناسلی و مایع مفصلی وارد می شود.

 • درس6 کنترل عفونت-عوامل موثر در عفونت های ناشی از خون

  317 بازدید

  اگرچه انتقال عوامل بیماری زای منتقله از خون مانند HBV، HCV، و HIV در محیط های دندانپزشکی عواقب جدی به دنبال دارد، این گونه انتقال ها نادر هستند. سروکار داشتن با خون عفونی ممکن است باعث انتقال عفونت از بیمار به کارکنان دندان پزشکی، از کارکنان دندان پزشکی به بیمار، و از یک بیمار به بیمار دیگر گردد.

 • درس5 کنترل عفونت – 13 بیماری که باعث غیبت کاری میشود

  167 بازدید

  کارکنان دندانپزشکی مسئولیت حفظ سلامت خود را بر عهده دارند. کارکنانی که به واسطه ابتلا به بیماری های حاد یا مزمن مستعد عفونت های فرصت طلب شده اند، باید با پزشک خود در این خصوص مشورت کنند. این بیماری ها قطعاً آنها را در انجام وظایف خود تحت تأثیر قرار می دهند. در بعضی موارد لازم است کارکنان مطب از حضور در محل کار و یا تماس با بیماران محدود شوند.

 • درس2 کنترل عفونت بخش2-اقدامات پیشگیرانه

  289 بازدید

  اقدامات پیشگیرانه به منظور کاهش تماس با خون پیشنهاد گردید که از آن جمله به موارد زیر می توان اشاره کرد: اعمال دقت در استفاده از وسایل نوک تیز جلوگیری از پاشیدن و پخش شدن خون به اطراف شستن دست ها استفاده از وسایل حفاظتی (مانند دستکش، ماسک، عینک و روپوش).

 • درس3-کنترل عفونت توصیه درباره خون مایعات بدن خراش پوست

  243 بازدید

  توصیه های احتیاطی استاندارد شامل تماس با موارد زیر می شود: (1) خون (2) مایعات و ترشحات بدن(به جز عرق) (3) خراش های پوستی (4) غشای مخاطی بزاق دهان همیشه به عنوان عامل انتقال دهنده عفونت در نظر گرفته شده است بنابراین در هر دو توصیه های احتیاطی همگانی و استاندارد اجتناب از آن توصیه شده است.

 • درس2 کنترل عفونت-عوامل بیماریزا در دندانپزشکی

  248 بازدید

  بیماران دندان پزشکی و کارکنان دندانپزشکی در معرض انواع عوامل بیماری زا مانند ویروس ها و باکتری ها هستند از جمله ویروس هپاتیت، ایدز، تبخال، سیتومگالوویروس، و باکتری هایی مانند عامل سل.این عوامل از چهار طریق ممکن است منتقل شوند که عبارتند از:1-تماس مستقیم با خون و بزاق 2-تماس غیرمستقیم با اشیای آلوده مانند وسایل 3- آلودگی مخاط چشم، بینی، یا دهان با قطرات ریز 4-تنفس میکرو ارگانیسم های معلق در هوا

 • درس1 کنترل عفونت -کارکنان دندانپزشکی سربازان خط مقدم

  332 بازدید

  دندان پزشکان، بهداشت کاران دهان و دندان، دستیاران دندان پزشکی، تکنسین های لابراتوارهای دندانی، دانشجویان، افراد در حال آموزش، و دیگر افرادی که به طور مستقیم در مراقبت از بیماران سهیم نیستند اما به طریقی ممکن است با عوامل عفونی سروکار داشته باشند مانند کارکنان اداری و دفتری. در این درس از این به بعد از این افراد به عنوان کارکنان دندانپزشکی یاد می شود.

 • نحوه استفاده از آکواجت

  424 بازدید

  نحوه استفاده از آکواجت

 • نصب آکواجت

  271 بازدید

  نصب آکواجت

 • جراحی دندان عقل

  1,943 بازدید

  نحوه جراحی دندان عقل را به صورت انیمیشن ببینید

 • ایمپلنت درمانی نوین برای جایگزینی دندانهای از دست رفته

  374 بازدید

  یکی از روشهای جایگزینی دندانهای از دست رفته کاشت ایمپلنت است. ایمپلنت دندانی، استوانه ای

 • تمیز کردن روی زبان بوی دهان را کم می کند چرا و چگونه؟

  2,194 بازدید

  بیشتر موارد بوی دهان به دلیل باکتری های موجود در خود محیط دهان ایجاد می شود. بیشتر باکتری هایی که ایحاد بوی بد دهان می کنند بر روی زبان ساکن هستند. یکی از کار هایی که ما باید انجام بدهیم برای کاهش بوی دهان، تمیز کردن روی زبان است. این پوشش را اگر جرم زبان بنامیم ما باید هر روز این جرم را تمیز کنیم تا بوی دهان به حداقل کاهش پیدا کند یابد.

 • درس11 دندانپزشکی ترمیمی برای دستیاران بیلدآپ

  1,351 بازدید

  ترمیم های وسیع و یا به عبارت دیگر بازسازی دندان را بیلدآپ می نامند. بیلدآپ در بیشتر موارد برای دندان های اندو شده اجرا می شود.

 • درس10 دندانپزشکی ترمیمی برای دستیاران وسایل کامپوزیت

  2,883 بازدید

  وسایل ترمیم کامپوزیت به شرح زیر هستند: سوند، پنس، آینه، توربین، فرز فیشور، فرز پرداخت کامپوزیت، آنگل، فرز روند آنگل، مولت پرداخت یا دیسک پرداخت، دو عدد برس به همراه دو دسته برس یا میکروبراش، دستگاه لایت کیور، ست کامپوزیت (شامل کامپوزیت فلو و خمیری، اسید اچ، باندینگ رزین)، اسپاتول دهانی، نوار سلولوئیدی (یا شفاف)، وج شفاف، نوار پرداخت کامپوزیت، دیسک یا خمیر پرداخت، نوار کاربن، عینک زرد رنگ

 • درس7 دندانپزشکی ترمیمی برای دستیاران فرزهای توربین

  2,489 بازدید

  بر اساس قسمت برنده می توان فرزهای توربین را به انواع مختلف نامگذاری کرد که بعضی از آنها عبارتند از: فیشور، نایف اج، روند، چمفر، شعله ای، اینورت و چرخی

 • درس8دندانپزشکی ترمیمی برای دستیاران آمالگام

  1,269 بازدید

  آمالگام توسط دستگاه آمالگاماتور و با استفاده از پودر (آلیاژی از چند فلز) و جیوه ساخته می شود. ذرات پودر آمالگام به دو صورت براده ای و کروی و یا مخلوطی از این دو تشکیل شده است. آمالگاماتور های موجود در بازار معمولاً به دو صورت پودری و کپسولی هستند.