در حال بارگذاری
 • 103
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 649.4هزار
  بازدید

جراحی های لاپاروسكوپی دکتر شهرام نظری

متخصص جراحی عمومی ، جراح گوارش ; فلوشیپ فوق تخصصی جراحی های لاپاروسکوپی پیشرفته- آندوسکوپی اینترونشنال

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

متخصص جراحی عمومی ، جراح گوارش ; فلوشیپ فوق تخصصی جراحی های لاپاروسکوپی پیشرفته- آندوسکوپی اینترونشنال

 • 103
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 649.4هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • عمل بای پاس معده بدنبال شکست پلیکاسیون معده

  47 بازدید

  عمل پلیکاسیون معده در درمان چاقی یک عمل صرفا محدودکننده است. این عمل گرچه ارزان تر از اسلیو گاسترکتومی معده است ولی به همین دلیل هم ناموفق تر است. در صورت باز شدن پلیسه معده انجام اسلیو یا ارجح تر بای پاس معده تنها راه درمان بیماران مبتلا به چاقی مجدد میباشد.

 • اسلیو معده در چاقی

  2,257 بازدید

  عمل جراحی اسلیو معده در درمان چاقی مرضی

 • اسفنکترکتومی آندوسکوپیک آنته گراد آمپول واتر

  3,384 بازدید

  اسفنکترکتومی آندوسکوپیک آنته گراد آمپول واتر (پاپی) در طی کلدوکوسکوپی و پس از تخلیه سنگهای کلدوک (در جریان اکسپلور لاپاروسکوپیک مجرای صفراوی) به عنوان یک مدالیتی جایگزین ERCP/ES.

 • آپاندیسیت حاد

  3,374 بازدید

  آپاندیسیت (Appendicitis) مشکلی است که در آن آپاندیس (appendix) شما ملتهب شده و پر از چرک می شود.درد آپاندیسیت از نواحی اطراف ناف شروع شده و به سمت ناحیه راست و پایین شکم شما حرکت می کند. درد آپاندیسیت در طول 12 تا 18 ساعت زیاد شده و کم کم شدید می شود. #آپاندیسیت#لاپاروسكوپی#لیزر_آپاندیس

 • نمای لاپاروسکوپی گاسترکتومی پارشیال یک تومورابتدای معده

  988 بازدید

  گاسترکتومی پارشیال پروگزیمال یا قسمت ابتدایی معده که معمولا همراه با قسمت انتهایی مری نیز میباشد کمتر متداول است که در آن پروگزیمال معده به علاوه قسمت انتهایی مری، برداشته می شود.

 • دیسكسیون لنفاوی در سرطان معده: اطراف شریان معده ای راست

  1,916 بازدید

  مطالعات متعددی نشان داده اند كه تعداد غدد لنفاوی درگیر در سرطان معده بر پیش آگهی بیماران مؤثر است. در عین حال مطالعات زیادی نشان داده اند كه برداشتن حداقل 15 تا 16 عدد غده لنفاوی جهت مرحله بندی (Staging) صحیح، لازم است. طبق توصیه های انجمن آمریكایی سرطان (AJCC) جهت مرحله بندی صحیح باید حداقل 16 عدد غده لنفاوی حین جراحی برداشته شود. بر حسب وسعت جراحی برداشتن غدد لنفاوی دو روش D2, D1 وجود دارند.

 • درمان جراحی چاقی و دیابت

  1,069 بازدید

  در این ویدئو دکتر شهرام نظری متخصص جراحی های متابولیک و چاقی، اطلاعات کاملتری در ارتباط با درمان جراحی بیماریهای متابولیک و دیابت را جهت اطلاع بیماران ارائه نموده است.

 • درمان جراحی دیابت(٢)

  996 بازدید

  در این ویدئو دکتر شهرام نظری متخصص جراحی های متابولیک و چاقی، اطلاعات کاملتری در ارتباط با درمان جراحی بیماریهای متابولیک و دیابت را جهت اطلاع بیماران ارائه نموده است.

 • درمان جراحی دیابت

  804 بازدید

  در این ویدئو دکتر شهرام نظری متخصص جراحی های متابولیک و چاقی، مقدمه ای بر درمان جراحی بیماریهای متابولیک و دیابت را جهت اطلاع بیماران ارائه نموده است.

 • برداشتن توده های تخمدان با لاپاروسکوپی

  6,644 بازدید

  در سونوگرافی توده های توپر، دوطرفه و بیش از ده سانتی متر که دیواره ضخیم دارند یا دیواره داریا ندول دار گزارش شده است، شک به بدخیمی افزایش می یابد و این موارد باید بیشتر بررسی شود. توده هایی که در ظاهر خوش خیم اند، اما رشدی فزاینده دارند، به واکنش سریع تری نیاز دارند و حتما احتمال بدخیمی را باید رد کنیم.

 • نحوه عمل جراحی ترمیم فتق کشاله ران با دوختن حلقه فتق

  17,645 بازدید

  فتق های اینگوینال (کشاله ران) در هر موقعی که تشخیص داده شود باید تحت جراحی قرار گیرند. هرنیورافی لاپاروسکوپیک به وسیله لاپاروسکوپ ، یک تکنیک جدیدجراحی است که میزان موفقیت بالاتر همراه با عود کمتر، درد کمتر و دوره ریکاوری بعد از عمل کوتاه تر دارد. بعضی از ترمیم ها مشکل هستند زیرا توده عضلانی کمی جهت نگهداشتن روده در مکان مربوطه وجود دارد. در این مورد جهت تقویت کردن محل فتق، مش استفاده می شود.

 • مصاحبه با بیمار دچار چاقی مرضی

  224 بازدید

  چاقی یعنی داشتن مقادیر زیادی چربی بافتی در بدن. چاقی به عنوان یک بیماری شناخته شده در جوامع امروزی به دلیل نوع و شکل تغذیه و بی تحرکی افراد رو به افزایش است. چاقی بیش از یک نگرانی در حیطه زیبایی است. در واقع چاقی باعث افزایش ریسک بیماری هایی مانند دیابت، فشارخون بالا و غیره می شود. چاقی شدید و یا چاقی مرضی خطری بزرگ برای سلامت اجتماع در تمام دنیا تلقی می شود.

 • رزکسیون لاپاروسکوپیک پانکراس بلحاظ تومور(انسولینوما)

  440 بازدید

  انسولینوما از تومورهای نادر شکمی بوده که با ترشح انسولین باعث علایم شدید هیپوگلیسمی و گاهی مرگ بیمار می گردد. شایعترین تومور جزایر لانگرهانس ، انسولینوما می باشد. انسولینوما در هر دو جنس شیوع یکسانی دارد. انسولینوما در هر سنی دیده می شود در ۳۰ تا ۴۰ سال شیوع بیشتری دارد. اتیولوژی انسولینوما مشخص نیست. حدود ۷۵% از آنها منفرد و خوش خیم هستند. حدود ۱۰% از موارد بدخیم هستند.

 • عمل جراحی برداشتن پولیپ از روی آناستوموز عمل قبل

  5,182 بازدید

  هدف از ارائه چند مورد ویدئو اعمال جراحی اینترالومینال TEM و این مورد ویدئو ارائه نمونه هایی از نقش Flexible Hybrid Endo-Laparoscopic surgery skills است كه در این موارد نامگذاری دقیق تر Endoluminal surgery است.و بیانگر لزوم آشنایی هر چه بیشتر همكاران جراج جنرال با روشهای آندوسكوپی و كلونوسكوپی است. بكارگیری كلونوسكوپ در اعمال جراحی) TEO بجای نام (TEM یك ابزار جهت سهولت عمل جراحی است.ادامه در سایت

 • جراحی آندوسکوپیک بروش TEO با لیگاشور

  681 بازدید

  پیشرفت در زمینه جراحی های آندوسکوپیک میکروسکوپی(TEM) که توسط پروفسور گرهالد بویس در اوایل دهه ۸۰ ابداع و توصیف شد، در زمینه درمان موضعی - منطقه ای سرطان های زود تشخیص داده شده رکتوم در ۱۵ ساله گذشته بطور بارزی شکوفا شده است . TEMدر ایران از سال ۲۰۱۰ توسط دکتر نظری وارد شده است.

 • چاقی و کمبود آب بدن

  424 بازدید

  کمبود آب بدن حتی به میزان کم، باعث کاهش انرژی و بدخلقی می شود. از سوی دیگر، علایم کم آبی بدن، همیشه تشنگی و خستگی مفرط نیست. علایم دیگری نیز وجود دارد که کمتر شناخته شده است. از این بین میتوان به:هوس خوردن شیرینی و غذا اشاره کرد.

 • عمل جراحی لاپاروسکوپی تومور GIST معده

  1,815 بازدید

  تومورهای مزانشیمال گوارشی جزو تومورهای با منشاء عضلات صاف طبقه بندی می شدند. Gastrointestinal Stromal Tumors (GIST) شایع ترین نوع تومورهای مزانشیمال گوارشی هستند که در سرتاسر لوله گوارش از مری تا آنوس دیده می شود و اکثر موارد آن در معده اتفاق می افتد. بیشتر بیماران مبتلا به GIST بدون علامت هستند و درمان آن در اکثر موارد جراحی است. تومورهای نزدیک کاردیا اغلب با استاپلینک معده قابل رزکسیون هستند.

 • آیا پس از عمل های جراحی چاقی ، امکان چاقی مجدد وجوددارد

  1,151 بازدید

  این یک سوال مهمی است که بسیاری از بیماران مراجعه کننده برای عمل چاقی می پرسند. بیماران میپرسند که آیا پس از انجام هر نوع از عمل های چاقی، وزن دوباره باز می گردد؟ فردی که عمل کرده و وزن او کاهش یافته و به وزن نرمال رسیده امکان دارد دوباره چاق شود و حتی به همان وزن سابق بازگردد. این حالت را در اصطلاح پزشکی Regain میگویند. دکتر شهرام نظری جراح چاقی ومتابولیک در این فایل صوتی تصویری به پاسخ میپردازد.

 • گاسترکتومی کامل: برداشت کامل معده بدون باز کردن شکم

  1,740 بازدید

  گاسترکتومی کامل: برداشت کامل معده و پیوند زدن مری به قسمتی از روده باریک بنام ژژونوم (ازوفاگوژژونوستومی) است. این عمل ممکن است برای درمان سرطان های معده بکار رود. عمل جراحی گاسترکتومی که معمولاً به صورت جراحی با باز کردن شکم انجام می شود، به دست افراد با تجربه در زمینه لاپاروسکوپی پیشرفته می تواند با کمک لاپاروسکوپ انجام گیرد. دکتر نظری در ایران با موفقیت کامل این عمل جراحی فوق العاده را در بیمار

 • برداشتن قسمت انتهای لوزالمعده با لاپاروسکوپ در تومور

  2,162 بازدید

  پانکراتکتومی دیستا ل (برداشتن قسمت انتهایی لوزالمعده) عملی است برای برداشتن تومور های خوش خیم وبد خیم تنه ودم پانکراس. نتیجه عمل در تومورهای آندو کرین وکیستیک پانکراس وبدخیمی های گرید پایین عالیست. عمل به دو صورت باز و لاپاروسکوپی به انجام می رسد. در روش باز یک برش بزرگ بر روی شکم ایجاد می شود این در حالی است که در روش لاپارسکوپی چند برش کوچک جهت ورود ابزارهای جراحی بر روی پوست ایجاد می شود.

 • نیسن فوندوپلیکیشن دربیماری با سایتوس اینورسوس

  587 بازدید

  بازگشت محتویات معده به مری که از آن به ریفلاکس معده به مری یاد می شود، یکی از شایع ترین بیماری ها ی گوارشی است و به علت شل شدن عضلات انتهای مری رخ می دهد. در انتهای مری چند رشته عضله صاف با عنوان اسفنکتر وجود دارد که به صورت حلقه ای دور تا دور انتهای مری را گرفته، از ورود محتویات معده به مری جلوگیری می کند.

 • رزکسیون لاپاروسکوپیک یک لنفانژیوم کیستیک بسیار بزرگ

  187 بازدید

  کیستهای مزانتر اکثر ا روی روده باریک و ندرتاً در مزو قرار دارند و نشانه های بالینی آنها بحجم و محل استقرارآن بستگی دارد. لنفانژیوم کیستیک نوعی هامارتوم لنفاتیک است. اشتراک

 • برداشتن روده بزرگ سمت راست با لاپاروسکوپی - مراحل

  2,818 بازدید

  کولکتومی ناقص سمت راست شامل برداشتن بخشی از کولون سمت راست است و کولکتومی زیر کامل subtotal colectomy هم نامیده می شود.

 • آندولاپاروسکوپی هیبرید

  362 بازدید

  آندولاپاروسکوپی هیبرید (در هم آمیخته) شاخه جدیدی از لاپاروسکوپی است که توسط جراحان لاپاروسکوپیست و آشنا به آندوسکوپی انجام میشود. دراینصورت تا حدودی حس لامسه کاهش یافته جراح در مواجهه با توده های جداری یا داخل روده ای میتواند جبران شود. دکتر نظری که جراح گوارش میباشد با داشتن توانایی انجام اعمال لاپاروسکوپی پیشرفته و آندوسکوپی دستگاه گوارش در تشخیص و درمان بیماریهای دستگاه گوارش بسیار موفق است.

 • کلونوسکوپی حین عمل لاپاروسکوپی تومور کولون صعودی

  3,006 بازدید

  یکی از فواید استفاده حین عمل از آندوسکوپ، در اعمال جراحی لاپاروسکوپی بخصوص نوعی از اعمال لاپاروسکوپی که تحت عنوان Hybrid EndoLaparoscopy شناخته میشود مشخص نمودن دقیق محل تومور توسط آندوسکوپی همزمان حین لاپاروسکوپی است. دکتر نظری با توجه به اینکه متخصص جراحی های لاپاروسکوپیک و آندوسکوپی اینترونشنال هستند با این متد به بسیاری از بیماران کمک کرده اند تا بیمورد تحت اعمال جراحی باز قرار نگیرند.

 • کلدوکوسکوپی در بررسی لاپاروسکوپیک سنگ مجرای صفرا

  509 بازدید

  تشخیص و درمان بیماران با مشکلات مجاری صفراوی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. کولدوکوسکوپی حین کولانژیوگرافی می تواند برای درمان بیماری نقص پُر کردن (Filling Defect) مجرای صفرا که ممکن است ناشی از وجود سنگ مجاری صفراوی، تنگی مجرا، وجود تومور و یا پولیپ در مجرا باشد مورد استفاده قرار گیرد. همچنین روش کولدوکوسکوپی حین عمل در ارزیابی مجرای صفرا بعد از برداشتن سنگ برای اطمینان انجام میشود.

 • آشالازی

  937 بازدید

  آشالازی: نوعی اختلال حرکتی نادر مری است که با انقباض تونیک اسفنگتر تحتانی مری مشخص می گردد. در این بیماری اسفنگتر تحتانی مری به طور متناسب با بلع شل نمی شود و همزمان با این مشکل مری متسع و بدون انقباضات کرم وار(دودی) است. علت این اختلال تحلیل شبکه عصبی مری است. بیماران اغلب در بلع غذا مشکل دارند.

 • ترمیم لاپاروسکوپی هرنی عودکرده محل برش کیسه صفرا

  709 بازدید

  زمانی که محتویات شکمی برای مثال روده از یک قسمت ضعیف یا حفره ای در دیواره شکمی بیرون می زنند، فتق بوجود آمده و توده ای پدیدار می شود که می توان آن را لمس کرد یا دید. فتق ها گاهی کوچک و گاهی بزرگ هستند. امروزه برای ترمیم فتق از روش جراحی باز و مرسوم و یا روش لاپاراسکوپی استفاده میشود.

 • تشریح مراحل اسلیو معده

  3,934 بازدید

  یکی از روش های جراحی لاغر شدن، عملی است که در آن معده کوچک می شود. و در بین عمل های کوچک کردن معده، اسلیوگاسترکتومی یا همان اسلیو معده به دلیل کاهش اشتها و نداشتن عوارض زیاد از محبوبیت خاصی در بین افراد چاق برخوردار است.

 • مینی بای پاس معده در درمان چاقی

  1,162 بازدید

  چاقی با بیماری های مختلفی همچون بیماری قلبی-عروقی، هایپرتنشن، مقاومت به انسولین، دیابت نوع دو، هایپرلیپیدمیا، کاهش یا توقف تنفس هنگام خواب، درد عضلانی یا مفصلی، استئوآرتریت دژنراتیو و افسردگی مرتبط است.در جراحی مینی گاستریک بای پس ترکیبی از دو اثر کاهش وزن اصلی یعنی ایجاد سوء جذب و کاهش ظرفیت ذخیره غذا برای بیمار ایجاد می گردد. بنابر این برای افرادی که ریزه خوار و یا کم تحرک هستند روش مطمئن تریست.

 • خارج کردن بالن معده و اسلیو گاسترکتومی لاپاروسکوپیک

  3,000 بازدید

  بالون معده یک روش بدون جراحی و غیر دارویی در درمان چاقی به حساب می آید.میزان کاهش وزن با بالون معده 10 تا 30 کیلوگرم می باشد. بالون در یک دوره شش ماهه در معده قرار می گیرد. بسیاری از افراد تصور میکنند با بالن معده به وزن ایده ال میرسند و وقتی چنین نشد بدنبال خارج کردن بالن و عمل جراحی اسلیو یا بای پس معده هستند.دکتر نظری همزمان با عمل جراحی اسلیو یا بای پس معده ، خارج کردن بالن را انجام میدهد.

 • گاسترکتومی یا برداشتن معده توسط دکتر شهرام نظری

  4,353 بازدید

  سرطان معده یکی از بیماری های شایع در سراسر جهان است اما در بعضی از مناطق شیوع بالاتری دارد. این مناطق شامل ژاپن، چین، شیلی، ایرلند و نواحی شمال ایران است. گاسترکتومی یا برداشتن معده درمان این بیماری تلقی می شود. این عمل جراحی که معمولاً به صورت جراحی با باز کردن شکم انجام می شود، به دست افراد با تجربه در زمینه لاپاروسکوپی پیشرفته می تواند با کمک لاپاروسکوپ انجام گیرد.