در حال بارگذاری
 • 84
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 42.3هزار
  بازدید

اقتصادنگار

دغدغه ی اساسی ما اقتصاد است. مصاحبه با اشخاص برجسته در حوزه های اجرایی و آکادمیک، انتشار ویدیوهای آموزش اقتصاد از بهترین دانشگاه های دنیا و انتشار اخبار مهم اقتصادی روز را در این کانال دنبال کنید.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

دغدغه ی اساسی ما اقتصاد است. مصاحبه با اشخاص برجسته در حوزه های اجرایی و آکادمیک، انتشار ویدیوهای آموزش اقتصاد از بهترین دانشگاه های دنیا و انتشار اخبار مهم اقتصادی روز را در این کانال دنبال کنید.

 • 84
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 42.3هزار
  بازدید
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • معرفی بازارهای مالی (۲۶) - مسئولیت محدود سهامداران

  40 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. این قسمت به توضیح در رابطه با قانون مسئولیت محدود سهامداران پرداخته شده است.

 • حل خلاقانه مسئله (۲4) - حرکت رو به جلو

  21 بازدید

  دوره ی حل خلاقانه ی مسائل، شامل تمریناتی است که باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه افزایش توانایی برای حل مسائل در زندگی و کار می شود. همچنین با افزایش خلاقیت، افراد قادر خواهند بود تا با ایجاد فضای جدید، آینده ی خود و اطرافشان را تغییر دهند. این دوره توسط دکتر هکانسون و دکتر نایبوئر که از استادان دانشگاه مینسوتا هستند تولید شده است. این ویدیو شامل راهکارهایی برای افزایش خلاقیت در ادامه ی راه است.

 • آیا پول دادن به بیکاران در کاهش فقر و بیکاری موثر است؟

  47 بازدید

  فنلاند به بیکاران خود ۶۰۰ دلار در ماه می پردازد تا بفهمد که آیا این کار موجب تشویق افراد به یافتن شغل می شود؟ و آیا دولت می تواند مدل کمتر بوروکراتیکی را جایگزین نظام فعلی خود کند؟

 • راهنمای عملی مدیریت افراد (۲۵) - دلایل و ماهیت مشاجره‌های درون سازمانی

  20 بازدید

  این دوره ی آموزشی به منظور تربیت مدیران برای بهبود فضای کاری و افزایش راندمان کار توسط دکتر کریس داوبری از استادان برجسته ی دانشگاه لندن تهیه شده است. این قسمت، به انواع مشاجره‌های بین سازمانی در میان کارکنان و یا میان سازمان‌ها پرداخته شده است و ماهیت آنها از منظر روانشناسی و مدیریتی بررسی شده است.

 • معرفی بازارهای مالی (۲۵) - نوآوری در بازارهای مالی

  58 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. این قسمت به گفتگو در رابطه با نوآوری در بازارهای مالی پرداخته است.

 • حل خلاقانه مسئله (۲۳) - نتیجه گیری

  37 بازدید

  دوره ی حل خلاقانه ی مسائل، شامل تمریناتی است که باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه افزایش توانایی برای حل مسائل در زندگی و کار می شود. همچنین با افزایش خلاقیت، افراد قادر خواهند بود تا با ایجاد فضای جدید، آینده ی خود و اطرافشان را تغییر دهند. این دوره توسط دکتر هکانسون و دکتر نایبوئر که از استادان دانشگاه مینسوتا هستند تولید شده است. این ویدیو شامل نتیجه گیری ای از کل دوره است.

 • راهنمای عملی مدیریت افراد (۲4) - حقوق می‌تواند انگیزه را از بین برد؟

  47 بازدید

  این دوره ی آموزشی به منظور تربیت مدیران برای بهبود فضای کاری و افزایش راندمان کار توسط دکتر کریس داوبری از استادان برجسته ی دانشگاه لندن تهیه شده است. این قسمت، به حالت‌هایی که افزایش حقوق و یا پرداخت پاداش می‌تواند نه تنها باعث انگیزه در کارمند شده بلکه انگیزه‌ی او را برای بهتر کار کردن از بین برد پرداخته است.

 • معرفی بازارهای مالی (24) - نوآوری زمان بر است

  31 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. در این قسمت شیلر به ارائه ی مثال های جالبی در رابطه با اختراع چمدان های چرخ دار می زند و از آن برای توضیح این مطلب که چرا پیشرفت در حوزه ی بازارهای مالی به کندی صورت گرفته است می پردازد. همچنین وی در انتها در رابطه با آینده ی اقتصاد مالی اظهار نظر می کند. این قسمت بسیار جالب را از دست ندهید.

 • داستان فروپاشی ونزوئلا

  97 بازدید

  ونزوئلا روزگاری ثروتمندترین کشور آمریکای لاتین بود. این کشور یکی از بزرگترین ذخایر نفتی شناخته شده در جهان را دارد و دولت دموکراتیک آن روزگاری مورد تحسین جهانیان قرار داشت. اما امروزه نهادهای دموکراتیک ونزوئلا و اقتصاد آن دچار رکود شده اند. این کشور بالاترین تورم را در جهان دارد که موجب شده دسترسی به مواد غذایی و دارو برای اغلب مردم ونزوئلا ناممکن شود. در چهار سال اخیر، تولید ناخالص داخلی این کشور ۳۵ درصد سقوط کرده است. نرخ قتل در این کشور از خطرناک ترین شهرهای جهان نیز فراتر رفته است.

 • راهنمای عملی مدیریت افراد (۲3) - عوامل موثر بر نحوه ی کاهش یا افزایش حقوق

  43 بازدید

  این دوره ی آموزشی به منظور تربیت مدیران برای بهبود فضای کاری و افزایش راندمان کار توسط دکتر کریس داوبری از استادان برجسته ی دانشگاه لندن تهیه شده است. این قسمت، به نقش حقوق در جذب کارکنان جدید و یا حفظ کارکنان قدیمی پرداخته شده چرا که این دو هر کدام متفاوت هستند. مدرس در این قسمت به نحوه ی افزایش و کاهش دستمزد و تاثیر شرایط آن می پردازد. به طور مثال افراد برونگرا بیشتر از افراد درونگرا تحت تاثیر افزایش حقوق قرار می گیرند.

 • معرفی بازارهای مالی (23) - مدل رشد گوردون

  50 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. در این قسمت شیلر به معرفی مدل گوردون در تعیین دارایی با ارزش برای سرمایه گذاری می پردازد. به طور مثال او اشاره می کند بسیاری از کیس های سرمایه گذاری که به نظر رو به زوال می آیند می توانند با توجه به این مدل اتفاقا سرمایه گذاری هایی بسیار پرسود باشند.

 • حل خلاقانه مسئله (22) - خلاقیت در هدیه دادن

  52 بازدید

  دوره ی حل خلاقانه ی مسائل، شامل تمریناتی است که باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه افزایش توانایی برای حل مسائل در زندگی و کار می شود. همچنین با افزایش خلاقیت، افراد قادر خواهند بود تا با ایجاد فضای جدید، آینده ی خود و اطرافشان را تغییر دهند. این دوره توسط دکتر هکانسون و دکتر نایبوئر که از استادان دانشگاه مینسوتا هستند تولید شده است. در این ویدیو یاد میگیریم چطور هدیه‌ای خلاقانه بدهیم.

 • راهنمای عملی مدیریت افراد (۲2) - نقش حقوق در جذب یا نگهداری کارکنان

  121 بازدید

  این دوره ی آموزشی به منظور تربیت مدیران برای بهبود فضای کاری و افزایش راندمان کار توسط دکتر کریس داوبری از استادان برجسته ی دانشگاه لندن تهیه شده است. این قسمت، به نقش حقوق در جذب کارکنان جدید و یا حفظ کارکنان قدیمی پرداخته شده چرا که این دو هر کدام متفاوت هستند. مدرس در ادامه به میزان تاثیر حقوق برای هر کدام از این دو پرداخته است.

 • معرفی بازارهای مالی (۲2) - مرز پرتفوی کارا

  49 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. در این قسمت شیلر از طریق محاسبات آماری نحوه‌ی بدست آوردن مرز پرتفوی کارا را معرفی می‌کند.

 • حل خلاقانه مسئله (21) - رابطه ی انگیزه و خلاقیت

  65 بازدید

  دوره ی حل خلاقانه ی مسائل، شامل تمریناتی است که باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه افزایش توانایی برای حل مسائل در زندگی و کار می شود. همچنین با افزایش خلاقیت، افراد قادر خواهند بود تا با ایجاد فضای جدید، آینده ی خود و اطرافشان را تغییر دهند. این دوره توسط دکتر هکانسون و دکتر نایبوئر که از استادان دانشگاه مینسوتا هستند تولید شده است. در این ویدیو عامل انگیزه در افزایش خلاقیت بررسی می شود.

 • گفتگو با جعفر خیرخواهان در قسمت دوازدهم اکوچت

  495 بازدید

  مدت زیادی است که پرسش در مورد توسعه یافتگی کشورهای در حال توسعه و کمتر توسعه یافته را به خود مشغول کرده و ایران نیز از این جمع مستثنی نیست. چرا دولت ها نتوانسته اند آنچنان که باید و شاید اقتصاد ایران را در ریل رونق و ثبات اقتصادی پیش ببرند. آیا نهادگرایی پاسخ مناسبی برای توسعه دارد؟ عوامل بازدارنده از توسعه در این کشورها کدام موارد و گروهها هستند و شروط لازم برای ثبات و توسعه در جامعه چیست؟ در این گفتگو جعفر خیرخواهان، اقتصاددان و مترجم به این سوالات پاسخ می دهد.

 • راهنمای عملی مدیریت افراد (۲۱) - حقوق و کارایی

  27 بازدید

  این دوره ی آموزشی به منظور تربیت مدیران برای بهبود فضای کاری و افزایش راندمان کار توسط دکتر کریس داوبری از استادان برجسته ی دانشگاه لندن تهیه شده است. این قسمت، به رابطه ی بین کارایی کارکنان و میزان حقوق پرداخته می شود.

 • معرفی بازارهای مالی (۲۱) - محاسبه ی پرتفوی بهینه

  64 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. در این قسمت شیلر به محاسبه و مثال در رابطه با پرتفوی بهینه و منطقی بودن در امر سرمایه گذاری می پردازد.

 • حل خلاقانه مسئله (20) - مسواک زدن

  70 بازدید

  دوره ی حل خلاقانه ی مسائل، شامل تمریناتی است که باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه افزایش توانایی برای حل مسائل در زندگی و کار می شود. همچنین با افزایش خلاقیت، افراد قادر خواهند بود تا با ایجاد فضای جدید، آینده ی خود و اطرافشان را تغییر دهند. این دوره توسط دکتر هکانسون و دکتر نایبوئر که از استادان دانشگاه مینسوتا هستند تولید شده است. در این ویدیو راهکاری خلاقانه برای افزایش مدت زمان مسواک زدن که از سمت پزشکان توصیه می شود ذکر شده است.

 • راهنمای عملی مدیریت افراد (۲۰) - آیا حقوق مهمترین عامل انگیزشی است؟

  65 بازدید

  این دوره ی آموزشی به منظور تربیت مدیران برای بهبود فضای کاری و افزایش راندمان کار توسط دکتر کریس داوبری از استادان برجسته ی دانشگاه لندن تهیه شده است. این قسمت، به بررسی نقش حقوق و دریافتی های کارمندان در میزان علاقه ی آنان به کار پرداخته شده که یکی از بزرگترین چالش های بحث های مدیریتی است. به طور مثال مدرس اشاره می کند که مجله های معتبری مانند هاروارد بیزینس ریویو نظر تحقیقاتی را که عامل حقوق را حتی جز ۱۰ عامل برتر انگیزشی نمی دانند بسیار اشاعه می دهد در صورتی که این تحقیقات مبنای درستی ندارند.

 • معرفی بازارهای مالی (20) - فروش های کوچک

  50 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. در این قسمت شیلر در رابطه با داشتن پورتفوی بهینه صحبت می کند.