در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 129
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 71.8هزار
  بازدید

اقتصادنگار

دغدغه ی اساسی ما اقتصاد است. مصاحبه با اشخاص برجسته در حوزه های اجرایی و آکادمیک، انتشار ویدیوهای آموزش اقتصاد از بهترین دانشگاه های دنیا و انتشار اخبار مهم اقتصادی روز را در این کانال دنبال کنید.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

دغدغه ی اساسی ما اقتصاد است. مصاحبه با اشخاص برجسته در حوزه های اجرایی و آکادمیک، انتشار ویدیوهای آموزش اقتصاد از بهترین دانشگاه های دنیا و انتشار اخبار مهم اقتصادی روز را در این کانال دنبال کنید.

 • 129
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 71.8هزار
  بازدید
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • قسمت پنجم: سه حقیقت در مورد موفقیت

  85 بازدید

  آیا میخواهید موفق تر باشید؟ این دوره ی آموزشی ساخته شده تا برای شخص شما مفهوم موفقیت را معنی کند و برنامه ای برای رسیدن به آن ارائه دهد. پرفسور ریچارد شل، نویسنده ی برنده ی چندین جایزه و استاد دانشگاه پنسیلوانیا مدرس این دوره است که با زیرنویس فارسی تقدیم حضورتان می شود. قسمت به بیان سه واقعیت در مورد موفقیت که بسیاری از ما آنها را نمیدانیم اختصاص داده شده است

 • قسمت پنجم- بیزینس مدل یا مدل کسب و کار چیست؟

  47 بازدید

  در این دوره شما یاد خواهید گرفت که چگونه سازمان ها بوجود می آیند، ارزشمند می شوند و این ارزش را حفظ می کنند و چطور این ارزش کمک می کند تا در رقابت با بقیه عملکرد بهتری داشته باشند. این دوره قسمتی از دوره ی iMBA دانشگاه ایلینوی است که توسط دیپاک سمیه، پرفسور دپارتمان بیزینس این دانشگاه تدریس می شود. این قسمت به الزام تعریف یک مدل کسب و کار توضیح درباره‌ی پرداخته است.

 • قسمت چهارم: دلایل تدریس این دوره

  87 بازدید

  آیا میخواهید موفق تر باشید؟ این دوره ی آموزشی ساخته شده تا برای شخص شما مفهوم موفقیت را معنی کند و برنامه ای برای رسیدن به آن ارائه دهد. پرفسور ریچارد شل، نویسنده ی برنده ی چندین جایزه و استاد دانشگاه پنسیلوانیا مدرس این دوره است که با زیرنویس فارسی تقدیم حضورتان می شود. در این قسمت دلایل تدریس دوره برشمرده شده است.

 • معرفی بازارهای مالی (۳۳) - مقدمه ای بر روانشناسی مالی

  39 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. این قسمت مقدمه ای است بر بحث مهم روانشناسی عملکرد در بازار سهام.

 • گفتگو با محمدرضا جلائی پور در قسمت شانزدهم اکوچت

  898 بازدید

  با محمدرضا جلائی پور درباره ی اقتصاد سیاسی صداوسیما، ضرورت شفاف شدن جزئیات حدود چهارهزار میلیارد تومان درآمد صداوسیما و جزئیات نحوه ی هزینه ی آن، آسیب های تجاری-کالایی شدن صداوسیما و تبلیغات افراطی ستاره مربع ها (خدمات ارزش افزوده) در صداوسیما، نقدهایش به سیاست های حاکم بر صداوسیما، طرح اصلاح مدیریت و نظارت صداوسیما در مجلس و راهکارهای حقوقی و حقیقی برای اصلاح صداوسیما گفتگو کرده ایم. محمدرضا جلائی پور، فعال سیاسی و مدنی و پژوهشگر جامعه شناسی است که در دانشگاه های تهران، LSE، آکسفورد، پرینستون و هارواد تحصی

 • قسمت چهارم- هدف و ارزش ها از منظر مدیران چگونه تعریف می شوند

  73 بازدید

  در این دوره شما یاد خواهید گرفت که چگونه سازمان ها بوجود می آیند، ارزشمند می شوند و این ارزش را حفظ می کنند و چطور این ارزش کمک می کند تا در رقابت با بقیه عملکرد بهتری داشته باشند. این دوره قسمتی از دوره ی iMBA دانشگاه ایلینوی است که توسط دیپاک سمیه، پرفسور دپارتمان بیزینس این دانشگاه تدریس می شود. در این قسمت سرفصل های دوره را مشاهده می کنید.

 • معرفی بازارهای مالی (۳2) - آیا بازار سهام می‌تواند اتفاقات را پیشگویی کند؟

  63 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. در این قسمت شیلر به بحث در رابطه با تاثیرگیری بازار از جو حاکم می‌پردازد و سپس ۲ تئوری در رابطه با توانایی پیشگویی بازار در ارتباط با وقایع جاری مانند رکود اقتصادی و... را بیان می‌کند.

 • قسمت سوم - مقدمه ای بر تجربیات مدیران ارشد

  95 بازدید

  در این دوره شما یاد خواهید گرفت که چگونه سازمان ها بوجود می آیند، ارزشمند می شوند و این ارزش را حفظ می کنند و چطور این ارزش کمک می کند تا در رقابت با بقیه عملکرد بهتری داشته باشند. این دوره قسمتی از دوره ی iMBA دانشگاه ایلینوی است که توسط دیپاک سمیه، پرفسور دپارتمان بیزینس این دانشگاه تدریس می شود. در این قسمت سرفصل های دوره را مشاهده می کنید.

 • پخش ویدیو موفقیت - قسمت سوم: چرا این دوره مفید است

  52 بازدید

  آیا میخواهید موفق تر باشید؟ این دوره ی آموزشی ساخته شده تا برای شخص شما مفهوم موفقیت را معنی کند و برنامه ای برای رسیدن به آن ارائه دهد. پرفسور ریچارد شل، نویسنده ی برنده ی چندین جایزه و استاد دانشگاه پنسیلوانیا مدرس این دوره است که با زیرنویس فارسی تقدیم حضورتان می شود. در این قسمت چگونگی دلایل استفاده از این دوره برشمرده شده است.

 • گفتگو با احمد زید آبادی در قسمت پانزدهم اکوچت

  1,377 بازدید

  رویکرد اقتصادی احزاب سیاسی در تمامی کشورهای توسعه یافته و نوظهور اقتصادی برای شهروندان این کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است. به این معنا که هر حزب سیاسی منش اقتصادی خود را دارد و طرفدار مجموعه ای از سیاست های اقتصادی مشخص است. اما در ایران این افراد هستند که در عرصه حضور دارند و احزاب نقش کمرنگی دارند و اساسا رویکرد اقتصادی خاصی نیز ندارند. چرا احزاب در ایران حضور قدرتمند ندارند و از سوی دیگر از رویکرد اقتصادی خاصی برخوردار نیستند؟ احمد زید در این برنامه به بررسی این موضوع پرداخته است.

 • قسمت دوم - ماموریت ها، چشم اندازها و ارزش ها

  71 بازدید

  در این دوره شما یاد خواهید گرفت که چگونه سازمان ها بوجود می آیند، ارزشمند می شوند و این ارزش را حفظ می کنند و چطور این ارزش کمک می کند تا در رقابت با بقیه عملکرد بهتری داشته باشند. این دوره قسمتی از دوره ی iMBA دانشگاه ایلینوی است که توسط دیپاک سمیه، پرفسور دپارتمان بیزینس این دانشگاه تدریس می شود. در این قسمت سرفصل های دوره را مشاهده می کنید.

 • موفقیت - قسمت دوم: چگونگی استفاده از این دوره ی آموزشی

  57 بازدید

  آیا میخواهید موفق تر باشید؟ این دوره ی آموزشی ساخته شده تا برای شخص شما مفهوم موفقیت را معنی کند و برنامه ای برای رسیدن به آن ارائه دهد. پرفسور ریچارد شل، نویسنده ی برنده ی چندین جایزه و استاد دانشگاه پنسیلوانیا مدرس این دوره است که با زیرنویس فارسی تقدیم حضورتان می شود. در این قسمت چگونگی استفاده از این دوره ی آموزشی توضیح داده شده است.

 • قسمت اول - سرفصل‌ها

  97 بازدید

  در این دوره شما یاد خواهید گرفت که چگونه سازمان ها بوجود می آیند، ارزشمند می شوند و این ارزش را حفظ می کنند و چطور این ارزش کمک می کند تا در رقابت با بقیه عملکرد بهتری داشته باشند. این دوره قسمتی از دوره ی iMBA دانشگاه ایلینوی است که توسط دیپاک سمیه، پرفسور دپارتمان بیزینس این دانشگاه تدریس می شود. در این قسمت سرفصل‌های دوره را مشاهده می‌کنید.

 • معرفی بازارهای مالی (3۱) - کارآمدی بازار

  96 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. در این قسمت شیلر به بحث در رابطه با کارآمدی بازار می پردازد.

 • گفتگو با محسن صفایی فراهانی در قسمت چهاردهم اکوچت

  5,650 بازدید

  دولت یازدهم در شرایطی مستقر شد که اقتصاد ایران گرفتار تورم 35 درصدی، رشد منفی و تحت فشار سنگین تحریم بود. اما دولت اول روحانی برجام را به ثمر رساند، تحریم ها لغو شد و تورم نیز کاهش پیدا کرد اما به محض پیروزی روحانی در دوم انتخابات و در مدت کمتر از یک سال شرایط به کلی دگرگون شد. اعتراضات دی ماه96، جهش قیمت ارز، خروج آمریکا از برجام و افزایش تورم دولت را در گوشه رینگ سیاست قرار داد. براستی چرا شرایط به این سرعت تغییر پیدا کرد؟ در این گفتگو محسن صفایی فراهانی به بررسی اقتصاد سیاسی دولت روحانی پرداخته است.

 • موفقیت - قسمت اول: مقدمه

  111 بازدید

  آیا میخواهید موفق تر باشید؟ این دوره ی آموزشی ساخته شده تا برای شخص شما مفهوم موفقیت را معنی کند و برنامه ای برای رسیدن به آن ارائه دهد. پرفسور ریچارد شل، نویسنده ی برنده ی چندین جایزه و استاد دانشگاه پنسیلوانیا مدرس این دوره است که با زیرنویس فارسی تقدیم حضورتان می شود.

 • استراتژی راه اندازی کسب و کار - کلیات دوره

  71 بازدید

  در این دوره شما یاد خواهید گرفت که چگونه سازمان ها بوجود می آیند، ارزشمند می شوند و این ارزش را حفظ می کنند و چطور این ارزش کمک می کند تا در رقابت با بقیه عملکرد بهتری داشته باشند. این دوره قسمتی از دوره ی iMBA دانشگاه ایلینوی است که توسط دیپاک سمیه، پرفسور دپارتمان بیزینس این دانشگاه تدریس می شود.

 • گفنگو با حسن خوشپور در قسمت سیزدهم اکوچت

  724 بازدید

  آذر ماه امسال مشاور رئیس جمهور در دانشگاه تهران در خصوص اقتصاد سیاسی بودجه و ذی نفعان آن و چرایی ناتوانی دولت در خصوص عدم اصلاح آن سخن گفت. این سخنی بدیع نبود و پیش از آن نیز بارها مطرح شده بود اما سخنان مشاور رئیس جمهور در خصوص گرونگانگیری کل بودجه برای تامین منافع عده ای خاص، از صراحت خاصی برخوردار بود. این موضوع اهمیت بررسی بودجه و فهم ابعاد اقتصاد سیاسی آن را دوچندان میکند. حسن خوشپور کارشناس ارشد اسبق سازمان برنامه در این گفتگو با هوشیار رستمی، توضیحاتی متفاوت از فرآیند نگارش بودجه و نقش ذی نفعان آن ار

 • معرفی بازارهای مالی (30) - آیا پیش بینی بازار امکان پذیر است؟

  172 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. این قسمت شیلر به قابلیت پیش بینی پذیری بازار سهام می پردازد.

 • معرفی بازارهای مالی (۲۹) - مدیریت ریسک کاهش ارزش املاک

  103 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. این قسمت به راهکارهایی که برای مدیریت ریسک کاهش ارزش املاک اندیشیده شده می پردازد.

 • معرفی بازارهای مالی (۲۸) - واحد توسعه

  62 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. این قسمت به توضیح در رابطه با مفهومی به نام Unaided de Fomento (واحد توسعه) است که اولین بار در شیلی ابداع شد و مهار تورم شدید کمک کرد.

 • حل خلاقانه مسئله (۲۷) - سخنان آخر

  32 بازدید

  دوره ی حل خلاقانه ی مسائل، شامل تمریناتی است که باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه افزایش توانایی برای حل مسائل در زندگی و کار می شود. همچنین با افزایش خلاقیت، افراد قادر خواهند بود تا با ایجاد فضای جدید، آینده ی خود و اطرافشان را تغییر دهند. این دوره توسط دکتر هکانسون و دکتر نایبوئر که از استادان دانشگاه مینسوتا هستند تولید شده است. این ویدیو به جمعبندی کل دوره می پردازد.

 • راهنمای عملی مدیریت افراد (۲8) - تنش در سطح فردی و گروهی

  43 بازدید

  این دوره ی آموزشی به منظور تربیت مدیران برای بهبود فضای کاری و افزایش راندمان کار توسط دکتر کریس داوبری از استادان برجسته ی دانشگاه لندن تهیه شده است. این قسمت، به ادامه ی بحث انواع مشاجره های بین سازمانی در میان کارکنان در سطح فردی و گروهی اختصاص یافته است.

 • مستند توطئه انحصار - پشت پرده ممنوعیت واردات خودرو

  1,834 بازدید

  مستند #توطئه_انحصار سعی دارد تا پرده از رانت و فساد موجود در بازار خودرو برداشته و هویت عاملان و آمران سیاست های غلط دولت را برملا کند. در این گزارش شاهد خواهید بود که خودروسازان داخلی و قطعه سازان نقش پررنگی در پشت پرده سیاست گذاران دارند و رانت قابل توجهی را از آن خود کرده اند. مانع تراشی برای واردات خودرو از سال 1395 به شکل عملی آغاز شد و تا سال 1397 ادامه یافت و در نهایت واردات خودرو به کلی ممنوع شد. این اتفاق در کنار برخی عوامل دیگر یکی از مهمترین علل افزایش شدید قیمت خودروهای داخلی بود.

 • حل خلاقانه مسئله (۲6) - تکنیک‌های خلاقیت

  108 بازدید

  دوره ی حل خلاقانه ی مسائل، شامل تمریناتی است که باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه افزایش توانایی برای حل مسائل در زندگی و کار می شود. همچنین با افزایش خلاقیت، افراد قادر خواهند بود تا با ایجاد فضای جدید، آینده ی خود و اطرافشان را تغییر دهند. این دوره توسط دکتر هکانسون و دکتر نایبوئر که از استادان دانشگاه مینسوتا هستند تولید شده است. این ویدیو تکنیک‌های افزایش خلاقیت را مرور می‌کند.

 • ۶ حقیقت ترسناک در مورد برده داری مدرن

  1,034 بازدید

  امروزه از هر ۲۰۰ نفر یک نفر برده است و این تعداد در مجوع به ۴۰ میلیون نفر می رسد. ۷۱ درصد از تمام بردگان امروزی زنان و دختران هستند که از این میان ۱۵ میلیون نفر به شکل ازدواج های اجباری زندگی می کنند

 • راهنمای عملی مدیریت افراد (۲۷) - فرهنگ رفتار محل کار

  93 بازدید

  این دوره ی آموزشی به منظور تربیت مدیران برای بهبود فضای کاری و افزایش راندمان کار توسط دکتر کریس داوبری از استادان برجسته ی دانشگاه لندن تهیه شده است. این قسمت، به ادامه ی بحث انواع مشاجره های بین سازمانی در میان کارکنان و یا میان سازمان ها پرداخته شده است و فرهنگ رفتار در محیط کار بررسی شده است.

 • معرفی بازارهای مالی (۲۷) - بدهی شاخص بندی شده با سطح تورم

  80 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. این قسمت به توضیح در رابطه با بدهی شاخص بندی شده با سطح تورم است.

 • راهنمای عملی مدیریت افراد (۲۶) - دلایل و ماهیت مشاجره های درون سازمانی

  76 بازدید

  این دوره ی آموزشی به منظور تربیت مدیران برای بهبود فضای کاری و افزایش راندمان کار توسط دکتر کریس داوبری از استادان برجسته ی دانشگاه لندن تهیه شده است. این قسمت، به ادامه ی بحث انواع مشاجره های بین سازمانی در میان کارکنان و یا میان سازمان ها پرداخته شده است و ماهیت آنها از منظر روانشناسی و مدیریتی بررسی شده است.

 • حل خلاقانه مسئله (۲5) - ده نکته در رابطه با خلاقیت

  132 بازدید

  دوره ی حل خلاقانه ی مسائل، شامل تمریناتی است که باعث افزایش خلاقیت و در نتیجه افزایش توانایی برای حل مسائل در زندگی و کار می شود. همچنین با افزایش خلاقیت، افراد قادر خواهند بود تا با ایجاد فضای جدید، آینده ی خود و اطرافشان را تغییر دهند. این دوره توسط دکتر هکانسون و دکتر نایبوئر که از استادان دانشگاه مینسوتا هستند تولید شده است. این ویدیو شامل جمع‌بندی روش‌های ارائه شده در ۱۰ نکته‌ی اساسی به منظور افزایش خلاقیت است.

 • معرفی بازارهای مالی (۲۶) - مسئولیت محدود سهامداران

  104 بازدید

  این ویدیو در ادامه ی دوره ی بازارهای مالی توسط رابرت شیلر برنده ی جایزه ی نوبل سال ۲۰۱۳ است. این قسمت به توضیح در رابطه با قانون مسئولیت محدود سهامداران پرداخته شده است.