در حال بارگذاری
 • 2
  دنبال کننده
 • 7
  دنبال شونده
 • 4.1هزار
  بازدید

اقامتگاه بومگردی لوتکا

کانال رسمی اقامتگاه بوم گردی لوتکا در گیلان

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

کانال رسمی اقامتگاه بوم گردی لوتکا در گیلان

 • 2
  دنبال کننده
 • 7
  دنبال شونده
 • 4.1هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • پل چوبی کیاشهر

  27 بازدید

  سفیدرود پس از پشت سر گذاشتن یه مسیر طولانی جایی به دریای کاسپین میریزه که بهش بندر کیاشهر می‌گن. این بندر یکی از زیباترین بنادر گیلانه. یکی از مکان های دیدنی این بندر، لاگون کیاشهره (قسمتی از پارک ملی بوجاق). روی لاگون کیاشهر پل چوبی بسیار زیبایی به طول ۷۰۰ متر و عرض ۲.۵ متر ساخته شده که شهر رو از وسط تالاب به ساحل وصل می‌کنه. وقتی از روی پل و از بین نیزارای تالاب رد می‌شید، اتصال پارک جنگلی کیاشهر و دریای کاسپین رو می‌بینید یه منظره‌ی بسیار دیدنی خصوصن اگر پل خلوت باشه و بتونید از آرامش فضای اطرافش لذت ببر

 • باقلا سبز

  29 بازدید

  این فیلم گوشه هایی از کاشت و برداشت باقلا سبز (باثلا مازندرانی) به صورت ارگانیک در باغچه گیلانی اقامتگاه بوم گردی لوتکا را نشان می دهد. باقبلا سبز فواید بسیاری دارد و گیلانی ها آن را کنار غذا به صورت خام مصرف می کنند یا با آن کوکو باقلا درست می کنند، کوکوی بسیار خوشمزه، سالم و گیاهی برای گیاهخواران.

 • بندر انزلی

  104 بازدید

  بندر انزلی در محل پیوستن تالاب به دریای کاسپین و بر روی رسوبهای دلتایی آن قرار دارد و از سه بخش انزلی، شبه جزیره میان پشته، و غازیان تشکیل می شود. قایقرانی، ماهیگیری، پرنده نگری بر روی تالاب انزلی، گشت دریایی و تالابی، بازدید از تاسیسات اسکله و گمرک شهر، شیلات، بلوار ساحلی، کاخ و باغ میان پشته، برج ساعت، موج شکن، موزیک جیگا، شنبه بازار و بازر ماهی فروشان از جمله جاذبه های شهر است.

 • ماهیگیر

  306 بازدید

  یکی از سنت‌های زیبای مردم انزلی، غذا دادن به کاکایی‌ها در کناره‌‌ی خزر است. یکی از اهالی بندر در کنار ماهیگیران برای کاکایی‌ها نان می‌ریخت، به اشتباه یک کاکایی طعمه قلاب ماهیگیر را گرفت. یکی دیگر از ماهیگیران به کمک کاکایی آمد و او را از آب رها کرد. مرغان دیگر تا زمان رها شدن کاکایی، در آسمان به پرواز درآمدند و زمانی که کاکایی رها شد از آنجا گریختند. ۲۴ مرداد، بندرانزلی

 • لافندبازی، یکی از بازی های محلی مردم گیلان

  842 بازدید

  «لافندبازی»، از بازی های جذاب و بخشی از فرهنگ بومی مردم گیلان، بیشتر در جشن ها برگزار می شود. با نام های طناب بازی، ریسمان بازی، رسن بازی، و غیره نیز شناخته می شود. یکی از پهلوانان به نام لافندبازی به نام پرویز خودش در نمایش ابداعاتی انجام می داد که کار او را متمایز می کرد. در این فیلم، فرزندان پهلوان خودش نمایش را در جشن خرمن اجرا می کنند. اطلاعات بیشتر: http://ecolotka.ir/%D9%84%D8%A7%D9%81%D9%

 • لوتکاچی

  151 بازدید

  لوتکا کلمه ای است وارداتی از روسی به گیلکی که اشاره به قایق های پارویی مخصوص ماهیگیری دارد. لوتکاچی کسی است که قایق را می راند. در این فیلم گوشی ای از لوتکارانی «غلام رنجبر»، از لوتکاچی های متبحر روستای سرخشکی را می بینید. با ما همراه شوید از اسکله بوم گردی لوتکا در مسیری از رودخانه روشن آب در سرخشکی و خودتان را بسپرید به دستان توانمند این لوتکاچی.

 • مرداب انزلی

  167 بازدید

 • کشتا (نان خلفه)

  1,045 بازدید

  کشتا نام یکی از نان های محلی گیلان است که به نام های خلفه و گمج نان نیز در برخی نقاط خوانده می شود. این نان از کدو، تخم گشنیز (خلفه)، آرد برنج و آرد گندم تهیه و گاه با گردو، دارچین و شکر، مغزدار می شود.

 • لی

  59 بازدید

  بعد از وجین دوم بیجار در اوایل تیرماه تا موعد برداشت برنج در اواخر مردادماه، بسیاری از زنان و مردان روستاهای نوار ساحلی، از صبح بسیار زود که هنوز هوا گرم و شرجی نشده، برای بریدن شاخه های تیز لی (گالی) رهسپار مناطق حاشیه تالابی می شوند. از شاخه های خشک شده لی (گالی) در ساخت سقف خانه های روستایی و صنایع دستی (حصیربافی) استفاده می شود.

 • زنانه کار

  156 بازدید

  این فصل سال زنان را می بینیم که با لباس های گل آلود و عرق روی پیشانی نشسته اند گوشه شالیزار. نشاکاری، و وجین کاری زنانه است و در نیمه ی اول اردیبهشت شروع می شود. گیله زنان دولا شده و اغلب با پاهای برهنه ساقه های تازه رسته ی برنج (توم) را روی یک خط و به فواصل منظم از هم در گِل می نشانند. طی ۲۰ روز بعد دو مرحله وجین انجام می شود. زنان در زیر تابش آفتاب از صبح تا غروب شالیزار را وجین می کنند.

 • Lotka Ecolodge

  88 بازدید

  Isa Khan's house was from the village of Kośal in the heart of the beautiful nature of Lahijan. This house was unpluge with half a century of memory, and was transferred to Lotka Ecolodge in a village near the Caspian Sea. Welcome to this house, to make a beautiful memory together.

 • خانه عیسی خان، اولین اقامتگاه بومگردی لوتکا

  841 بازدید

  خانه عیسی خان، از روستای کوشال از توابع رودبنه در دل طبیعت زیبای لاهیجان بود. این خانه با نیم قرن خاطره پس از واچینی به سرخشکی، روستایی از توابع خشکبیجار در کنار خزر منتقل شد. خانه از نو بازچینی شد. اگرچه تغییراتی کرد اما هر چه از خانه عیسی خان زنده مانده بود درون این خانه جا داده شد. به این خانه بیایید، تا با هم خاطره ای بسیازیم از جنس باران و نسترن و روستا.