لذت تماشای بازی در فصل دو آپارات گیم

آپارات گیم به فصل دوم خودش رسید! در این فصل تغییرات زیادی در بخش‌های مختلف سرویس ایجاد شده است. تمرکز این تغییرات بر روی ارتقاء هرچه بیشتر تجربه کاربران از آپارات گیم بوده است. تغییرات در
سه بخش زیرساخت سخت افزاری، زیرساخت نرم‌افزاری و تغییرات رابط کاربری بوده‌اند.

۱- اضافه شدن قابلیت خرید اشتراک

این قابلیت برای استریمرهای برگزیده آپارات گیم فعال خواهد شد. طرفداران این استریمرها می‌توانند برای حمایت از استریمر محبوب خود نسبت به خرید اشتراک زمان‌دار اقدام نمایند در حال حاضر امکان خرید اشتراک یک ماهه و سه ماهه برای کاربران فعال می‌باشد.

ویژگی‌های خرید اشتراک

الف- حمایت از استریمر محبوب خود

ب- غیر فعال شدن نمایش تبلیغات در ابتدای شروع استریم‌ها

ج- دسترسی به اموجی‌های اختصاصی استریمر محبوب خود

د- دریافت نشان اختصاصی حمایت از استریمر محبوب خود

ه- امکان چت در استریم محبوب خود (درصورتی که این گزینه توسط استریمر فعال شده باشد)

۲- تغییر در نحوه شمارش بازدیدکنندگان و پیاده‌سازی سامانه ضد تقلب پیشرفته

تغییرات گسترده‌ای در نحوه شمارش تعداد بازدیدکنندگان پخش‌های زنده ایجاد شده است. نتیجه این تغییرات پیاده‌سازی سامانه پیشرفته ضد تقلبی شد که خیال استریمرها و کاربران را از عدم امکان دستکاری در تعداد بازدیدکنندگان همزمان و کل توسط افراد سودجو را مطمئن خواهد کرد.

۳- پنل دسترسی به آمار پخش زنده

در این پنل استریمرها می‌توانند به آمار پیشرفته‌ای از پخش زنده خود دسترسی پیدا نمایند. این پنل با در اختیار قرار دادن آمار و اطلاعات دقیق و کاربردی به استریمر کمک خواهد کرد تا بتواند در رابطه با ارتقاء و بهبود کیفیت استریم خود و افزایش تعداد مخاطب برنامه‌ریزی نماید.

۴- حذف تعداد بازدید لحظه‌ای از لیست‌های عمومی

آپارات گیم با هدف «تمرکز کاربران بر روی بازی و کیفیت محتوایی استریم» و حذف «تمرکز بر روی تعداد بازدید» تعداد بازدید همزمان را از لیست‌های عمومی حذف کرد. از این پس نحوه چینش لیست «استریم‌های در حال پخش» نیز به صورت کاملاً تصادفی خواهد بود.

۵- تمرکز بر روی لیست بازی‌ها

از این پس کاربران خواهند توانست بر اساس نوع بازی، استریمی که به آن علاقه‌مند هستند را پیدا نمایند. در صفحه اصلی آپارات گیم، بازی‌هایی که هم‌اکنون پخش زنده داشته باشند، به ترتیب تعداد بازدیدکننده همزمان نمایش داده خواهند شد.

۶- ارتقاء زیرساخت سخت‌افزاری پخش زنده

با اضافه شدن سرورهای جدید، ظرفیت تعداد پخش زنده‌های همزمان آپارات افزایش خواهد یافت.

۷- به روز رسانی در اپلیکیشن اندروید آپارات با تمرکز بر روی قابلیت‌های پخش زنده

از این پس کاربران اپلیکیشن آپارات در پلتفرم اندروید نیز خواهند توانست به تمامی امکانات پخش زنده دسترسی پیدا نمایند و از آن‌ها استفاده نمایند. اضافه شدن دسته‌بندی پخش زنده و دسترسی به گزینه دونیت از جمله قابلیت‌های جدید اپلیکیشن آپارات می‌باشد.

۸- اضافه شدن قابلیت‌های پیشرفته برای مدیریت بهتر بخش گفتگو

استریمرها از این پس خواهند توانست برای بخش گفتگوهای خود ادمین انتخاب نمایند. ادمین‌های چت دسترسی پاک کردن یک یا کل پیام‌های یک کاربر و یا مسدودسازی کاربران چت را خواهند داشت.

۹- امکان Host کردن

استریمرهایی که قصد حمایت کردن از یک استریمر دیگر را دارند از این پس می‌توانند با استفاده از قابلیت Host کردن بینندگان خود را به استریمی دیگر منتقل نمایند.

۱۰- اضافه شدن امکان بارگذاری اموجی و نشان اختصاصی حمایت توسط استریمرهای برگزیده

استریمرهای برگزیده آپارات گیم می‌توانند برای خود اموجی‌های اختصاصی طراحی و بارگذاری نموده و طرفداران آن‌ها می‌توانند از آن در تمامی گفتگوهای پخش زنده آپارات گیم استفاده نمایند. همچنین نشان‌های اختصاصی هر استریمر در کنار نام حامیان آن‌ها قرار خواهد گرفت.