لوگو فصل سوم آپارات گیم

برای تماشای ویدیو فصل سوم کلیک کنید!

فصل سوم آپارات گیم از راه رسید!

فصل سوم آپارات گیم با ایجاد تغییراتی بزرگ و اضافه کردن ویژگی‌های موردانتظار، قرار است تجربه استریم کردن در آپارات را به سطح جدیدی وارد کند! در ادامه به معرفی ۷ تغییر اصلی این فصل خواهیم پرداخت:

نمای امکان پخش با کیفیت اصلی

۱- امکان پخش با کیفیت اصلی (آزمایشی)

یکی از امکاناتی که درخواست زیادی برای اضافه شدن آن به پخش زنده آپارات بود، امکان پخش با کیفیت اصلی است. به کمک این قابلیت، تماشاگران می‌توانند استریم شما را با همان کیفیتی که شما در حال استریم هستید تماشا کنند. به عبارت دیگر اکنون می‌توانید با کیفیت 1080p60fps در آپارات استریم کنید و تماشاگران هم می‌توانند با همان کیفیت پخش زنده شما را مشاهده کنند. لازم به یادآوری است که همچون گذشته دیگر کیفیت‌ها نیز در دسترس خواهند بود.

۲- روبی

به کمک پول مجازی آپارات که از این پس با نام «روبی» می‌شناسیم، کاربران می‌توانند در قالب استیکرهای متحرک، برای تشویق و حمایت از استریمرها از آن استفاده کنند. از روبی می‌توان برای حمایت از استریمرها یا بیان احساسات و نظرات در لحظاتی خاص از استریم استفاده کرد. با روبی می‌توان به شیوه‌ای نو استریمر را حمایت کرد و در کنار استیکرهای متحرک، پیامی را نیز برای استریمر فرستاد که بسته به استیکر انتخابی از سوی تماشاگر، برای مدت زمان معین در قسمت بالایی بخش گفتگو سنجاق خواهد شد.

نمای روبی
نمای ذخیره پخش زنده

۳- ذخیره پخش زنده (به زودی)

دیگر نیازی به استفاده از نرم‌افزارهای دیگر و اشغال کردن ظرفیت‌های سخت‌افزاری سیستم خود برای ذخیره استریم نیست! به کمک قابلیت ذخیره پخش زنده، استریم شما با توجه به سطح کاربری‌تان برای مدت زمان معین روی سرورهای آپارات ذخیره خواهد شد و شما می‌توانید به عنوان یک ویدیو آن را در آپارات منتشر نمایید.

۴- ماشین زمان

به کمک این قابلیت، تماشاگران می‌توانند تا اتفاقات حداکثر ۱۰ دقیقه قبل را نیز تماشا کنند. به این ترتیب، دیگر از اتفاقات مهمی که چند دقیقه قبل از ورود به صفحه پخش زنده رخ داده غافل نخواهید شد یا می‌توانید یک صحنه جذاب را دوبار مشاهده کنید.

نمای ماشین زمان
نمای کاهش تاخیر

۵- امکان کاهش تاخیر برای همه کاربران

از این پس تمام کاربران پخش زنده آپارات می‌توانند با انتخاب گزینه حداقل تاخیر، مقدار تاخیر پخش زنده خود را کاهش دهند. به این ترتیب، تعامل با کاربران حاضر در قسمت چت راحت‌تر و سریع‌تر از قبل خواهد بود. قبلا این قابلیت فقط برای استریمرهای برگزیده فعال می‌شد.

۶- تغییر نام کاربری (تا پایان فروردین ۱۴۰۰)

از حالا هر کاربر آپارات می‌تواند نام کاربری خود را تغییر دهد. تغییرات در نام کاربری بدون محدودیت نیست، پس با دقت نسبت به تغییر نام کاربری خود اقدام کنید. همچنین برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، نام کاربری شما تا چند روز پس از تغییر به صورت رزرو برای شما باقی خواهد ماند و توسط دیگر کاربران قابل استفاده نیست تا در صورت تمایل، بتوانید مجددا از همان نام کاربری قبلی استفاده کنید.

نمای تغییر نام کاربری
استریمر سطح طلایی و الماس

۷- استریمر سطح طلایی و الماس

از این پس، استریمرهای برگزیده به استریمر سطح طلایی تغییر پیدا می‌کنند. استریمرهای سطح طلایی به تمامی امکانات قبلی که در اختیار استریمرهای برگزیده بود، دسترسی خواهند داشت. آن‌ها به امکانات جدیدی مانند روبی و ذخیره پخش زنده به مدت طولانی‌تر نسبت به کاربران عادی نیز دسترسی خواهند داشت. سطح جدیدی هم برای استریمرها در نظر گرفته شده که سطح الماس نام دارد. استریمرهای سطح الماس، استریمرهایی هستند که پخش زنده آن‌ها از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار دارد و پیش‌نیازهای رسیدن به این سطح را نیز گذرانده‌اند. آن‌ها ضمن کسب درصد بالاتر از اشتراک‌های فروخته شده و روبی‌های دریافتی، از قابلیت ذخیره پخش زنده به مدت طولانی‌تر نیز بهره‌مند خواهند شد.