در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 4
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 6.8هزار
  بازدید

ژئوسیویل - GeoCivil

ژئوسیویل مرجع مهندسی عمران و ژئوتکنیک، با ما در سایت و شبکه های اجتماعی همراه باشید.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

ژئوسیویل مرجع مهندسی عمران و ژئوتکنیک، با ما در سایت و شبکه های اجتماعی همراه باشید.

 • 4
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 6.8هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • فایل اکسل محاسبات روابط وزنی حجمی مکانیک خاک

  58 بازدید

  با درک مفاهیم سه فازی بودن فضای خاک و با استفاده از روابط وزنی حجمی میتوان سایر پارامترهای موردنیاز برای طراحی ها را بدست آورد. در مکانیک خاك، روابط حجمی شامل نسبت تخلخل، پوکی، درجه ی اشباع، وزن مخصوص مرطوب خاك، وزن مخصوص خشک خاك و وزن مخصوص اشباع می باشد. به کمک این فایل می توان به راحتی مقادیر پارامترهای ژئوتکنیکی خاک را محاسبه نمود. برای دانلود فایل اکسل محاسبات وزنی حجمی به لینک زیر مراجعه کنید: www.geocivil.ir

 • مراحل ساخت طولانی ترین پل معلق جهان در استانبول ترکیه

  482 بازدید

  ویدئویی کامل از مراحل ساخت طولانی ترین پل معلق دنیا در استانبول ترکیه به طول دهانه 2023 متر. ساخت این پل در سال 2017 آغاز شد و به عنوان طولانی ترین پل معلق دنیا لقب گرفته است. این پل واصل دیگری بین اروپا و آسیا به شمار می آید.

 • دیوار حائل پایل شیت در آزادراه تهران -شمال

  457 بازدید

  مستند دیوارهای حائل مورد استفاده در منطقه یک آزاد راه تهران-شمال که در مردادماه 97 به سفارش شرکت آزادراه تهران شمال از شبکه چهارم سیما پخش گردید. در این مستند انواع دیوارهای حائل به کار رفته در منطقه یک آزادراه به تفصیل بیان شده است. در اینجا ویدیو 8 دقیقه ای از اجرای دیوار حائل پایل شیت در آزادراه تهران -شمال ارائه می شود.

 • ربات دیوارچین

  126 بازدید

 • فیلم آموزشی با دوبله فارسی از اصول پایداری شیروانی در سدهای خاکی همگن

  344 بازدید

  یکی از مهمترین دغدغه ها در مورد ایمنی سدهای خاکی، حفظ پایداری آنها در برابر لغزش است. ایمنی سد ممکن است در اثر لغزش توده بزرگی از بدنه سد خاکی به خطر بیافتد. عامل اصلی در پایداری سد، محل قرار گیری خط فریاتیک ودر واقع بخشی از خاکریزاست که مصالح آن به طور کامل اشباع شده اند.

 • بتن نفوذپذیر یا بتن متخلخل

  306 بازدید

  بتن نفوذپذیر، ترکیبی از دانه های مخصوص با درجه بندی درشت، سیمان، آب است. این بتن ، با عنوان "no-fines" و یا بتن متخلخل نیز شناخته می شود. مخلوط کردن مواد در یک فرایند با دقت کنترل شده، خمیری بوجود می آورد که ذرات سنگ دانه ها را پوشانده و موجب ایجاد پیوستگی بین سنگدانه ها میشود.

 • انیمیشن اجرای میکروپایل

  827 بازدید

  میكروپایل به شمع های با قطر كوچك كمتر از 300 mm اطلاق می گردد كه غالباً با تسلیح فولادی سبك و تزریق دوغاب سیمان همراه می باشند. میكروپایل علاوه برآنكه به عنوان یك المان باربر و مقاوم در برابر نشست عمل می كند، بدلیل تزریق دوغاب سیمان، سبب بهبود مشخصات مكانیكی (مقاومتی و رفتاری) خاك اطراف نیز می گردد.

 • پل آبی ماگدبورگ، شاهکار دنیای مهندسی

  129 بازدید

  پل ماگدبورگ در آلمان دو کانال الب-هاول و میدلاند را با عبور از روی رودخانه الب به هم متصل می نماید. طول این کانال نزدیک به یک کیلومتر است و کشتی ها در این کانال و رود زیر آن توسط آسانسورهای آبی بسیار بزرگ به مسیرهای خود هدایت شده و می توانند از طبقه بالا به پایین یا بالعکس حرکت کنند. این پل طولانی ترین سازه آبی جهان است. ارتفاع این پل در بلندترین نقطه ۱۰۶ متر و عرض آن ۳۴ متر است. این پل طی شش سال و با بودجه ای برابر ۵۰۰ میلیون یورو در سال ۲۰۰۳ ساخته شده است.

 • آزمایش بارگذاری صفحه - PLT - Plate Load Test

  964 بازدید

  آزمایش های بارگذاری صحرایی برای تعیین ظرفیت باربری خاک پی انجام می شود. روش استاندارد آزمایش بارگذاری صحرایی را (ASTM) تحت عنوان 1194-D ارائه کرده است. برای این نوع آزمایش از صفحات تکیه گاهی دایره ای فولادی یا صفحات مربعی استفاده می شود. برای انجام آزمایش صفحه تکیه گاه روی خاک قرار داده می شود و بار نموی روی صفحه تکیه گاه اعمال می شود. پس از اعمال بار نموی، برای انجام نشست زمان کافی در نظر گرفته می شود. با ناچیز شدن نشست صفحه تکیه گاه، بار نموی دیگری اعمال می شود. به این ترتیب می توان نمودار بار- نشست را به

 • قدیمی ترین سند ثبت شده از پدیده روانگرایی خاک (Liquefaction)

  244 بازدید

  روانگرایی خاک (Liquefaction) پدیده ای است که بدلیل کاهش سختی و مقاومت خاک در اثر وارد آمدن نیروی زلزله یا یک بارگذاری سریع صورت می گیرد. روانگرایی خاک و پدیده های مرتبط با آن در زلزله های سالیان گذشته صدمات زیادی را در سراسر جهان وارد کرده اند. یکی از قدیمی ترین اسناد ثبت شده از پدیده روانگرایی مربوط به زلزله سال 1906 سانفرانسیسکو با بزرگی 7/8 بوده است. در این ویدئو تصویر ثبت شده از خرابی ناشی از روانگرایی پس از این زمین لرزه را می توایند مشاهده کنید.

 • پایدارسازی دیواره ها به روش نیلینگ (میخکوبی)

  664 بازدید

  میخ‌کوبی خاک (به انگلیسی: Soil Nailing) جزو بهترین روش‌های به کار بسته شده برای پایدارسازی شیب‌های خاکی است. نحوهٔ کلی کار در این روش، حفر شبکه‌ای از سوراخ‌ها در دیوارهٔ خاکی، قرار دادن میلگردهای فولادی و در نهایت پر نمودن فضای خالی سوراخ‌ها با استفاده از دوغاب سیمان است.

 • انیمشین ساخت پل گذرگاه فرعی سد هوور (پل رودخانه کلرادو)

  190 بازدید

  پل یادبود Mike O’Callaghan – Pat Tillman که به نامهای گذرگاه فرعی سد هوور و پل رودخانه کلرادو نیز معروف است اولین پل کمانی کامپوزیت بتن – استیل در آمریکا است. این پل در تاریخ ۱۹ اکتبر ۲۰۱۰ به بهره برداری رسید و ۴۹۰ متر قبل از سد هوور بر روی رودخانه کارادو ساخته شده است. این پل در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی لاس وگاس است و دومین پل از لحاظ ارتفاع در آمریکا محسوب میشود.

 • انیمشین روش انکراژ در پایدارسازی دیواره ها

  1,318 بازدید

  انکراژ چیست؟ اصول اجرای روش مهارگذاری یا انکراژ مشابهت های فراوانی با روش نیلینگ (میخکوبی) دارد. تفاوت اصلی در اعمال نیروی پس تنیدگی برای المان تسلیح می باشد. گام های اجرایی مشابه روش میخکوبی و شامل خاکبرداری مقطعی، حفاری گمانه ها، نصب میلگرد تسلیح، تزریق دوغاب سیمان (در بخشی از طول گمانه)، بتن پاشی و نصب صفحه سر نیل و مهره می باشند. پس از گذشت مدت زمان مناسب جهت عمل آوری دوغاب سیمان، با نصب پایه جک، جک کششی و نیروسنج، نیروی پس تنیدگی تا مقدار مورد نظر طراحی به میلگرد تسلیح و دوغاب اطراف آن اعمال می شود.

 • دفترچه محاسبات قابل ویرایش گودبرداری (نیلینگ و انکراژ)

  588 بازدید

  گزارش کامل قابل ویرایش گودبرداری به روش نیلینگ و انکراژ به همراه کلیه فایل های تحلیلی نرم افزار PLAXIS و Slope/W و تمامی نقشه های دیتیل اجرای پایدارسازی این گزارش 100 صفحه ای، که در هر دو قالب word و pdf آماده گردیده است.

 • دفترچه کامل محاسبات سیستم پایدارسازی یک پروژه واقعی

  58 بازدید

  دفترچه کامل محاسبات سیستم پایدارسازی یک پروژه واقعی در شهر تهران به همراه فایل طراحی در PLAXIS و نقشه های اجرایی