در حال بارگذاری
 • 47
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 43.3هزار
  بازدید

استاد شیخ علیرضا حدائق

بیان دیدگاه ها و نکات ناب حجت الاسلام والمسلمین شیخ علیرضا حدائق سایت ما: hadaegh.ir/fa کانال ما در آپارات: aparat.com/hadaegh.ir ارتباط تلفنی: 09178941360 ارتباط تلگرامی : @hadaegh_admin

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

بیان دیدگاه ها و نکات ناب حجت الاسلام والمسلمین شیخ علیرضا حدائق سایت ما: hadaegh.ir/fa کانال ما در آپارات: aparat.com/hadaegh.ir ارتباط تلفنی: 09178941360 ارتباط تلگرامی : @hadaegh_admin

 • 47
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 43.3هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • تو هم اربعینی شو

  50 بازدید

  خوشا به حال کسانی که موفق هستند و پیاده می روند. بالاخره این دوره ها می گذرد. همیشه این شرایط نیست. همیشه این تنها سالم نیست. همیشه این امکانات نیست. آقای حاجی خودت توفیق نداری بروی؟ در این کار شریک شو. هزینه پول ویزای یک زائر را بده. تو هم اربعینی شو! زیارت اربعین امام حسین علیه السلام یک همایش و رفراندوم بین المللی است. مردم! برای خودتان وقت بگذارید مردم! دلتان برای خودتان بسوزد آن قدر که به فکر دنیا هستیم به فکر خودمان و قیامت مان نیستیم.

 • تلاش برای خدا / داستان آیت الله حدائق و پاک کردن سرویس بهداشتی

  33 بازدید

  مردم عالم متعلق به او است. نگاهمان را صاف کنیم. خانه من؟ ماشین من؟ هستی متعلق به خدا است. ولی ما خیلی بی‌تفاوت در جامعه می‌گذریم.

 • چای خوردن و چای دادن هم عبادت می شود

  14 بازدید

  خوردنتان می شود عبادت؛ خوابیدنتان می شود عبادت؛ کسب وکارتان می شود عبادت؛ اداره تان با این نگاه می شود عبادت؛ همه زندگی رنگ عبادت پیدا می کند.

 • مقصرین نابسامانی های اخیر / قسمت چهارم / متدینین

  10 بازدید

  شما زیر ذره‌بین مردم هستید. مردم به شما نگاه می‌کنند. در خانواده و فامیل، نگاه الگویی به شما می‌کنند. منِ متدین، باید درس درست زیستن را به مردم بدهم. من چطور می‌توانم حامی دین باشم؟ مردم! بگذارید کنار سفره شما چهار نفر دیگر نیز سیر شوند.

 • مقصرین نابسامانی های اخیر / قسمت سوم / ثروتمندان

  77 بازدید

  سومین دسته؛ ثروتمندان جامعه. این هایی که دلارها را احتکار می کنند. آقایی آمده می گوید: فلان آقای حاجی متدین، شاگردانش را در بازار فرستاده و گفته است که همه جنس ها را در بازار جمع کنید؛ یک جنس خاصی. این دین داری است؟ دعای ندبه هم می رود. دعای ندبه هم می گیرد. مردم! دلار چرا یک دفعه این جور شد؟ ما گوشمان به پیام های بیگانه است. چهار ماه قبل شب رادیوهای بیگانه، شبکه من و تو و سایر شبکه ها اعلام کردند: مردم! وضع مملکت ایران دارد بحرانی می شود. دلار بخرید و طلا بخرید. گوش به حرف دشمنیم.

 • مقصرین نابسامانی های اخیر / قسمت دوم / دانشمندان

  41 بازدید

  در این اوضاع آشفته بازار ما چه کسانی مسئول هستند؟ انشمندان یعنی روحانیت، دانشگاهیان، آموزش وپرورشی ها و هر چه انسان باسواد است. پیامبر می فرماید: این ها طبیبان مردم هستند. طبیب اگر بیمار شد چه کسی می خواهد بیمار را درمان کند؟ ما اینجا مشکل داریم. آیا واقعاً دانشمندان ما همه به وظایف خود عمل می کنند؟ همه از این علم و آگاهی درست بهره می برند؟

 • مقصرین نابسامانی های اخیر / قسمت اول / مسئولین

  39 بازدید

  چه کسانی مقصر هستند؟ آن هایی که پست دارند و میز ریاست در دست آن ها است. یک کسی می گفت چهار هزار نفر از آقایان مسئولین (ان شاء الله این طور نباشد) خانواده هایشان در خارج هستند. این کسی که اصلاً به این نظام اعتقاد ندارد و زن و بچه اش در خارج زندگی می کند می تواند خادم این مملکت باشد؟

 • خطر ارتداد در کمین مؤمنین

  34 بازدید

  مؤمنین در خطر ارتداد نیز هستند. از برخی مؤمنین سخنانی شنیده می شود که انسان باید انگشت حیرت به دندان بگیرد آقایی آمده می گوید من چهل سال زیارت عاشورا می خوانم چکار دارید به اسراییل؟ هی می گویید مرگ بر اسراییل مرگ بر اسراییل. برسید به کار خودمان. رها کنیم اسراییل را. این حرف با آیات قرآن می سازد؟

 • استقامت در راه خدا؛ ویژگی بارز یاران امام حسین (ع)

  67 بازدید

  امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید مراقب باشید از حق فاصله نگیرید. مراقب باشید از ولایت اهل حق فاصله نگیرید. ولایت حق را پذیرفته ای باید با امام حسین علیه السلام در روز عاشورا بمانی و مظلومانه شهید شوی. دمدمی مزاج شوی می شوی مثل کوفیانی که دعوت کردند و خودشان هم شمشیر کشیدند. گفتند: نمی توانیم سختی ها را تحمل کنیم. نمی توانیم یتیمی بچه هایمان را بپذیریم. آن کسی که ولایت اهل حق را قبول کرده است حبیب بن مظاهر اسدی است.

 • استقامت در برابر تمسخر اعتقادات

  77 بازدید

  دشمنان دین را ببینید! قرآن می فرماید: یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ دشمنان خدا اراده دارند که نور خدا را با تبلیغاتشان و حرف هایشان خاموش کنند وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ خدا تقدیرش این است که نور خودش را تمام کند وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ دشمن پیوسته دارد شیطنت می کند. بحث زمان امام حسین علیه السلام هم نیست. امروز هم دارند کار می کنند.

 • ورشکسته واقعی

  31 بازدید

  یک وقت پیامبر صلی الله علیه و آله سؤال کردند: مسلمانان! مَنِ المُفلِس؟ ورشکسته کیست؟ عرض کردند: «یا رسول الله! مَن لا دِرهَمَ وَ لا دینارَ لَه» مفلس کسی است که نه طلا دارد و نه نقره؛ نه دینار دارد و نه درهم. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: این مفلس واقعی نیست. ورشکسته واقعی کسی است که در دنیا حجش را رفته، نمازهایش را خوانده، واجباتش را انجام داده و واجب زمین مانده در کارنامه اش نیست.

 • شأن نزول آیه 61 سوره آل عمران و داستان مباهله

  37 بازدید

  آیه 61 سوره آل عمران : فَمَنْ حَاجَّكَ فِيهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَكُمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَكُمْ وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْكَاذِبِينَ مسیحی های منطقه نجران در مدینه آمدند با پیامبر محاجه کردند هیچ کدام از دلایل پیامبر را قبول نکردند آخرالامر پیامبر فرمودند بیایید با هم مباهله کنیم ...

 • پاسخ به یک شبهه / چگونه امام علی (ع) در رکوع انگشتر به سائل داد؟

  131 بازدید

  علی بن ابی طالبی که دریکی از جنگ ها تیر به پای مبارکش اصابت کرد تیر را از پای حضرت درآوردند آن حضرت متوجه نشد تا نمازش به پایان رسید پس شما چطور می گویید حضرت در رکوع انگشتر به سائل داد؟ نکته اول: نمازی که حضرت در رکوع آن انگشتر به سائل دادند نماز مستحبی بود نه نماز واجب نکته دوم و مهم تر: همان علی بن ابیطالبی که در نماز از ماسوالله فارغ می شود و به خدا واصل است برای همان خدا هم متوجه به سائل است.

 • خانواده بهشتی / عاقبت مرد مهربان

  86 بازدید

  رسول خدا (ص) می فرماید: خداوند بعضی ها را در روز قیامت به صحرای محشر می آورد که خودشان امیدی به بهشتی شدن ندارند؛ یعنی می گویند اعمالمان اقتضای بهشت رفتن نمی کند. از طرف خدای متعال ندا می شود که او را وارد بهشت کنید. این آدم به خانواده اش و خانم و بچه هایش رحم داشته است.

 • به سوی آرامش / کار برای خدا

  105 بازدید

  ما اگر بخواهیم از زحماتمان نتیجه بگیریم باید به آن ها رنگ «فی سبیل الله» بدهیم تجارت، دادوستد، کار در اداره، تدریس، یادگیری، دوستی و دشمنی برای خدا باشد. این معنایش «یجاهدون فی سبیل الله» است. اولین امتیاز شهید، مقتول فی سبیل الله است. او برای خدا به جبهه رفته است و همین عامل نیز او را ماندگار می کند....

 • خانواده بهشتی / بهترین زن ها

  146 بازدید

  رسول الله (ص) می فرماید: إِنَّ خَیْرَ نِسَائِكُمُ الْوَلُودُ الْوَدُودُ بهترین زن ها آن هایی هستند که بچه می آورند. زنی که امکان و شرایط بچه دار شدن دارد و نمی کند، این نشانه خوب بودن نیست این مطلب را باید به جوانان بگوییم

 • به سوی آرامش/ عوامل نگرانی ها و راه برون رفت از آن ها

  70 بازدید

  اضطراب ها و استرس هایی که مردم به آن مبتلا هستند علت های مختلفی دارد: نگرانی از آینده؛ طرف می گوید: آقا! می ترسم در جهیزیه دخترم بمانم می ترسم یا در اداره پسرم بمانم. اگر با خدا وصل شدی، خدای ازلی و ابدی با تو بود خدا تو را رها می کند؟ تا الآن تو کار کردی یا خدا؟ از این به بعد نیز خدا است.....

 • عید قربان، تجلیل هرساله از بندگی ابراهیم (ع)

  83 بازدید

  پیام امروز، همه چیز برای خدا؛ پیام امروز، بچه هایتان برای خدا؛ پیام امروز خودتان نیز برای خدا. امام صادق علیه السلام می فرماید: می دانید ذبح عظیم معنایش چیست؟ یعنی هرسال هرچه انسان به حج می آید و محرم می شود و حج بجا می آورد بر او لازم است که یک گوسفند در آن روزی که ابراهیم (ع) اسماعیلش را به قربانگاه آورد قربانی کند. این دست مریزادی است به ابراهیم (ع).

 • چگونه حال و هوای عرفه را حفظ کنیم؟

  72 بازدید

  عرفه، تمام حج است برای کسی است که سه چیز را رعایت کند: چشمش، زبانش و گوشش خروجی این مجلس نیز باید کنترل این سه عضو باشد. می خواهید امروز ثمر ببخشد؟ پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود: سه عضوتان را کنترل کنید: چشم و گوش و زبان.

 • کارکردن امام باقر(ع) در گرمای سوزان

  102 بازدید

  قل است که یکی از شیعیان امام باقر علیه السلام به مدینه می آمد تا امام را ملاقات کند. خودش می گوید: از دور دیدم که در یک مزرعه ای نزدیک مدینه یک آقایی زیر آفتاب سوزان کار می کند. با خودم گفتم: می روم و به او می گویم: از خدا بترس! برو استراحت کن! همه رفته اند و استراحت می کنند ولی تو در این گرمای کشنده تابستان، آبیاری می کنی....

 • تکرار تاریخ / نفاق و عدم همراهی با امام

  70 بازدید

  به آقایی گفتم: مقام معظم رهبری مقامش بالاتر است یا علی بن ابیطالب (ع)؟ علی بن ابیطالب (ع) را در کارش فشل و فلج کردند. پیامبر (ص) هراس داشت که علی (ع) را معرفی کند. چرا؟ چون در بین مردم، این افراد منافق بودند.

 • هدف از تشکیل خانواده

  77 بازدید

  یکی از اهداف مهم اسلام در تشکیل خانواده آرامش روانی است. اصلاً زندگی اگر در چارچوب خودش به همان صورتی که خدا فرموده است شکل بگیرد دقیقاً آرامش را به ارمغان می آورد. یعنی انسان تا مجرد است یک آرامش نسبی دارد و وقتی متأهل شد آرامش گسترش پیدا می کند.

 • تنگدست سرمایه دار

  63 بازدید

  داستان شخصی که خدمت امام صادق علیه السلام آمد و از وضعیت سخت اقتصادی خود سخن گفت. الآن به ما بگویند امام حسین ات را با چند معامله می کنی؟ چقدر حاضری به تو بدهیم سراغ امام زمانت را نگیری؟ چقدر حاضری بگیری دیگر از اهل بیت سراغ نگیری؟

 • باید ریشه سوءاستفاده کنندگان از بیت المال قطع شود

  78 بازدید

  میلیاردها پول از مملکت خارج می شود هیچ خبری نیست؟ چرا برخورد نمی کنند؟ قطعاً قوه قضائیه باید جدی تر به صحنه بیاید.

 • کسانی که در زندگی دلت را به درد آورده اند را نیز دعا کن

  86 بازدید

  سفر اولی که خدمت حضرت آیت الله والد به تمتع مشرف شدیم ایشان چند نکته را به من تذکر دادند که یکی از آن این بود که ضمن این که در دعا دیگران را مقدم می داری؛ چه آن هایی که التماس دعا دارند یا ندارند، بالاتر از آن، کسانی که در زندگی دلت را به درد آورده اند را نیز دعا کن! این، اخلاق پیامبری است. مردم! سعی کنید حرف زدنتان بهشت را پر کند؛ نه جهنم را.

 • هدف کمک به فقرا است یا کمرنگ کردن سفر حج؟

  48 بازدید

  چرا برای حج صدایتان درمی آید؟ برای حج عرق هم نوع دوستی تان گُل می کند؟ این ها بازی خورده دشمن اند. این ها فریب خورده دشمن اند.

 • به یکدیگر رحم کنید تا دیگران به شما رحم کنند

  185 بازدید

  اشاره استاد حدائق به وضعیت احتکارها و گرانی های اخیر خودمان هم به هم رحم نمی کنیم خدا وعده می دهد کسی که تقوا پیشه کند از آنجایی که گمانش را ندارد به او روزی می رسانیم. به زیر دستانتان رحم کنید تا بالا دستانتان به شما رحم کنند.

 • آرامش و امنیت در پرتوی ایمان و عدالت

  160 بازدید

  انسان های مؤمن عادل آرامش روحی دارند. وجود ایمان و عدالت سبب می شود جامعه در آرامش باشد. اگر در مسائل اقتصادی ظهور داشته باشد در بازار، اضطراب نیست. اگر در مسائل سیاسی وارد شد یکدیگر را ضایع نمی کنیم، مردم را سرکار نمی گذاریم و وعده دروغ نمی دهیم. اگر یک حرفی بزنیم و عمل نکنیم عین بی ایمانی است. این که بخواهم شما را فعلاً راضی نگه دارم تا بعداً چه شود؟ خلاف ایمان است.

 • تاثیر مشکلات اقتصادی در ازدواج

  326 بازدید

  خداوند می فرماید: پسران بی همسر و دختران بی شوهر تشکیل زندگی بدهند و از مشکلات اقتصادی نهراسند. اگر نیازمند باشند ما آن ها را از فضل خود بی نیاز خواهیم کرد. آیا یک نفر را سراغ دارید که بگوید خدایا برای تو و با معیارهایی که تو می پسندی زندگی را آغاز می کنم و در این زندگی مانده باشد و خدا او را اداره نکرده باشد؟

 • تفاوت آرامش و آسایش در خانواده

  282 بازدید

  خانواده از دیدگاه اسلام؛یعنی کانون آرامش، بین آرامش و آسایش فرق است؛ آسایش یعنی فرش زیر پا، کولرگازی، ماشین تمام اتوماتیک، لباس شویی و ظرف شویی تمام اتوماتیک، خانه مدرن و ... . اما آیا این ها آرامش را نیز آورده است؟ ازدواجی که درست و با معیارهای اسلامی شکل بگیرد عامل ایجاد آرامش است؛ یعنی زیبایی، ثروت، سواد، شهرت، موقعیت های اجتماعی و قبیله ای در آن به تنهایی مدنظر نباشد.

 • تبلیغ دین سر سفره غذا

  64 بازدید

  برخی مادران فکر می کنند فقط وظیفه مادری، کدبانوگری به معنای طبخ غذا و نظافت منزل و کارهای دیگر است. این مهم است ولی مهم تر از آن، تربیت روح و باطن فرزندان است. برخی از پدران فقط رسالت خودشان را در جمع آوری ثروت می بینند و فکر می کنند تنها رسالت پدر این است که اقتصاد زندگی را تأمین کند. قطعاً این کار وظیفه ما است ولی فراتر از آن تأمین معنویت خانواده است.

 • آینده سالم فرزندان؛ در گرو آشنایی با دین و قرآن

  73 بازدید

  اگر فردای زندگی اولادت ناخلف شد نابودت می کند. «یُحفَظُ المَرءُ فِی وُلدِهِ»؛ انسان ها در بچه هایشان حفظ می شوند. اگر ساختار خانواده سالم باشد خروجی اش افراد سالم است. یکی از کارهای جدی پدر و مادر، آشنا کردن فرزند با کلام خدا است. دست بچه هایتان را در دست قرآن و دین بگذارید. نگذاشتیم که بریده شدند و رفتند. قرآن نور است. قرآن انسان را حفظ می کند.