در حال بارگذاری
 • 41
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 38.8هزار
  بازدید

استاد شیخ علیرضا حدائق

بیان دیدگاه ها و نکات ناب حجت الاسلام والمسلمین شیخ علیرضا حدائق سایت ما: hadaegh.ir/fa کانال ما در آپارات: aparat.com/hadaegh.ir ارتباط تلفنی: 09178941360 ارتباط تلگرامی : @hadaegh_admin

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

بیان دیدگاه ها و نکات ناب حجت الاسلام والمسلمین شیخ علیرضا حدائق سایت ما: hadaegh.ir/fa کانال ما در آپارات: aparat.com/hadaegh.ir ارتباط تلفنی: 09178941360 ارتباط تلگرامی : @hadaegh_admin

 • 41
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 38.8هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • تکرار تاریخ / نفاق و عدم همراهی با امام

  11 بازدید

  به آقایی گفتم: مقام معظم رهبری مقامش بالاتر است یا علی بن ابیطالب (ع)؟ علی بن ابیطالب (ع) را در کارش فشل و فلج کردند. پیامبر (ص) هراس داشت که علی (ع) را معرفی کند. چرا؟ چون در بین مردم، این افراد منافق بودند.

 • هدف از تشکیل خانواده

  13 بازدید

  یکی از اهداف مهم اسلام در تشکیل خانواده آرامش روانی است. اصلاً زندگی اگر در چارچوب خودش به همان صورتی که خدا فرموده است شکل بگیرد دقیقاً آرامش را به ارمغان می آورد. یعنی انسان تا مجرد است یک آرامش نسبی دارد و وقتی متأهل شد آرامش گسترش پیدا می کند.

 • تنگدست سرمایه دار

  17 بازدید

  داستان شخصی که خدمت امام صادق علیه السلام آمد و از وضعیت سخت اقتصادی خود سخن گفت. الآن به ما بگویند امام حسین ات را با چند معامله می کنی؟ چقدر حاضری به تو بدهیم سراغ امام زمانت را نگیری؟ چقدر حاضری بگیری دیگر از اهل بیت سراغ نگیری؟

 • باید ریشه سوءاستفاده کنندگان از بیت المال قطع شود

  64 بازدید

  میلیاردها پول از مملکت خارج می شود هیچ خبری نیست؟ چرا برخورد نمی کنند؟ قطعاً قوه قضائیه باید جدی تر به صحنه بیاید.

 • کسانی که در زندگی دلت را به درد آورده اند را نیز دعا کن

  62 بازدید

  سفر اولی که خدمت حضرت آیت الله والد به تمتع مشرف شدیم ایشان چند نکته را به من تذکر دادند که یکی از آن این بود که ضمن این که در دعا دیگران را مقدم می داری؛ چه آن هایی که التماس دعا دارند یا ندارند، بالاتر از آن، کسانی که در زندگی دلت را به درد آورده اند را نیز دعا کن! این، اخلاق پیامبری است. مردم! سعی کنید حرف زدنتان بهشت را پر کند؛ نه جهنم را.

 • هدف کمک به فقرا است یا کمرنگ کردن سفر حج؟

  34 بازدید

  چرا برای حج صدایتان درمی آید؟ برای حج عرق هم نوع دوستی تان گُل می کند؟ این ها بازی خورده دشمن اند. این ها فریب خورده دشمن اند.

 • به یکدیگر رحم کنید تا دیگران به شما رحم کنند

  112 بازدید

  اشاره استاد حدائق به وضعیت احتکارها و گرانی های اخیر خودمان هم به هم رحم نمی کنیم خدا وعده می دهد کسی که تقوا پیشه کند از آنجایی که گمانش را ندارد به او روزی می رسانیم. به زیر دستانتان رحم کنید تا بالا دستانتان به شما رحم کنند.

 • آرامش و امنیت در پرتوی ایمان و عدالت

  131 بازدید

  انسان های مؤمن عادل آرامش روحی دارند. وجود ایمان و عدالت سبب می شود جامعه در آرامش باشد. اگر در مسائل اقتصادی ظهور داشته باشد در بازار، اضطراب نیست. اگر در مسائل سیاسی وارد شد یکدیگر را ضایع نمی کنیم، مردم را سرکار نمی گذاریم و وعده دروغ نمی دهیم. اگر یک حرفی بزنیم و عمل نکنیم عین بی ایمانی است. این که بخواهم شما را فعلاً راضی نگه دارم تا بعداً چه شود؟ خلاف ایمان است.

 • تاثیر مشکلات اقتصادی در ازدواج

  280 بازدید

  خداوند می فرماید: پسران بی همسر و دختران بی شوهر تشکیل زندگی بدهند و از مشکلات اقتصادی نهراسند. اگر نیازمند باشند ما آن ها را از فضل خود بی نیاز خواهیم کرد. آیا یک نفر را سراغ دارید که بگوید خدایا برای تو و با معیارهایی که تو می پسندی زندگی را آغاز می کنم و در این زندگی مانده باشد و خدا او را اداره نکرده باشد؟

 • تفاوت آرامش و آسایش در خانواده

  241 بازدید

  خانواده از دیدگاه اسلام؛یعنی کانون آرامش، بین آرامش و آسایش فرق است؛ آسایش یعنی فرش زیر پا، کولرگازی، ماشین تمام اتوماتیک، لباس شویی و ظرف شویی تمام اتوماتیک، خانه مدرن و ... . اما آیا این ها آرامش را نیز آورده است؟ ازدواجی که درست و با معیارهای اسلامی شکل بگیرد عامل ایجاد آرامش است؛ یعنی زیبایی، ثروت، سواد، شهرت، موقعیت های اجتماعی و قبیله ای در آن به تنهایی مدنظر نباشد.

 • تبلیغ دین سر سفره غذا

  55 بازدید

  برخی مادران فکر می کنند فقط وظیفه مادری، کدبانوگری به معنای طبخ غذا و نظافت منزل و کارهای دیگر است. این مهم است ولی مهم تر از آن، تربیت روح و باطن فرزندان است. برخی از پدران فقط رسالت خودشان را در جمع آوری ثروت می بینند و فکر می کنند تنها رسالت پدر این است که اقتصاد زندگی را تأمین کند. قطعاً این کار وظیفه ما است ولی فراتر از آن تأمین معنویت خانواده است.

 • آینده سالم فرزندان؛ در گرو آشنایی با دین و قرآن

  53 بازدید

  اگر فردای زندگی اولادت ناخلف شد نابودت می کند. «یُحفَظُ المَرءُ فِی وُلدِهِ»؛ انسان ها در بچه هایشان حفظ می شوند. اگر ساختار خانواده سالم باشد خروجی اش افراد سالم است. یکی از کارهای جدی پدر و مادر، آشنا کردن فرزند با کلام خدا است. دست بچه هایتان را در دست قرآن و دین بگذارید. نگذاشتیم که بریده شدند و رفتند. قرآن نور است. قرآن انسان را حفظ می کند.

 • چکیده جلسه بیست و چهارم ماه رمضان 97

  90 بازدید

  چکیده جلسه بیست و چهارم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز چهارشنبه 23 خرداد 97 مصادف با بیست و هشتم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه بیست و دوم ماه رمضان 97

  4 بازدید

  چکیده جلسه بیست و دوم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز دوشنبه 21 خرداد 97 مصادف با بیست و ششم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه بیست و یکم ماه رمضان 97

  7 بازدید

  چکیده جلسه بیست و یکم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز یکشنبه 20خرداد 97 مصادف با بیست و پنجم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه بیستم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  19 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز شنبه 19خرداد 97 مصادف با بیست و چهارم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه نوزدهم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  15 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز پنجشنبه 17خرداد 97 مصادف با بیست و دوم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه هجدهم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  9 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز چهارشنبه 16 خرداد 97 مصادف با بیست و یکم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه هفدهم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  12 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز سه شنبه 15 خرداد 97 مصادف با بیستم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه سیزدهم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  7 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز پنجشنبه 10 خرداد 97 مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه دوازدهم ماه رمضان 97 جایگاه خانواده در قرآن

  14 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز چهارشنبه 9 خرداد 97 مصادف با چهاردهم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه یازدهم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  13 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز سه شنبه 8 خرداد 97 مصادف با سیزدهم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه دهم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  79 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز دوشنبه 7 خرداد 97 مصادف با دوازدهم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه هفتم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  26 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز پنجشنبه 3 خرداد 97 مصادف با هشتم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند

 • دعای ابوحمزه ثمالی با صدای استاد حدائق

  204 بازدید

  قرائت دعای ابوحمزه ثمالی توسط حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق

 • چکیده جلسه ششم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  50 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز چهارشنبه 2 خرداد 97 مصادف با هفتم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند

 • چکیده جلسه چهارم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  43 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز دوشنبه 31 اردیبهشت 97 مصادف با پنجم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند

 • چکیده جلسه سوم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  28 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز یکشنبه 30 اردیبهشت 97 مصادف با چهارم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند.

 • چکیده جلسه دوم ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  49 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز شنبه 29 اردیبهشت 97 مصادف با سوم ماه مبارک رمضان در بیان جایگاه و اهمیت خانواده از نظر قرآن کریم به نکات مهمی اشاره فرمودند

 • چکیده جلسه اول ماه رمضان 97 - جایگاه خانواده در قرآن

  32 بازدید

  حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ علیرضا حدائق روز پنج شنبه 27 اردیبهشت 97 مصادف با اول ماه مبارک رمضان طی سخنانی ابتدا به برخی مسایل شرعی اشاره کرد و در ادامه نکاتی در مورد بندگی و عمل به وعده های الهی را مورد بررسی قرار داد.

 • 1- استاد حدائق در برنامه سحرگاهی شبکه فارس - روز اول

  99 بازدید

  استاد حدائق در سخنان خود دعای هشتم صحیفه سجادیه را مورد بحث و تفسیر قرار دادند در خواست از خدا برای دوری از حرص توفیق هر کاری را باید از خدا بخواهیم. تکبر، حرص و حسد انسان را از مقام انسانیت پایین می کشد. سحرگاه پنجشنبه 97/2/27 روز اول ماه مبارک رمضان