در حال بارگذاری
 • 128
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 97.8هزار
  بازدید

موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر

موسسه امام موسی صدر تشكلی غیردولتی و غیر انتفاعی است که از سال 1382 برای تحقق ۲ هدف اصلی «پیگیری قضیه ربودن امام موسی صدر و نجات ایشان» و «معرفی منظومه فکری و مجموعه اقدامات عملی امام» فعالیت می کند.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

موسسه امام موسی صدر تشكلی غیردولتی و غیر انتفاعی است که از سال 1382 برای تحقق ۲ هدف اصلی «پیگیری قضیه ربودن امام موسی صدر و نجات ایشان» و «معرفی منظومه فکری و مجموعه اقدامات عملی امام» فعالیت می کند.

 • 128
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 97.8هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • از پسِ چیزی برآمدن را تو یادمان دادی ...

  52 بازدید

  گزیده ای از مستند خانۀ پدری دربارۀ بخش آموزش استثنایی مؤسسات امام موسی صدر در لبنان را می بینید./بخش آموزش استثنایی موسسات از سال ۱۹۹۷ آغاز به کار کرده و برنامه های ویژه ای برای کودکان ۵ تا ۱۲ ساله اجرا می کند./ امام موسی صدر این موسسات را بیش از ۵۰ سال پیش برای رسیدگی به وضعیت محرومان پایه ریزی کرده است.

 • تصاویری از دیدارهای امام موسی صدر و علمای اهل سنت

  84 بازدید

  یکی از رازهای موفقیت امام موسی صدر در لبنان این است که به همۀ گروه ها و مذاهب توجه داشت و سعی او بر برقراری وحدت میان همه مذاهب اسلامی بود. استاد سید هادی خسروشاهی در کتاب «حدیث روزگار» عنوان می کند: «ایشان علاوه بر دانشگاه ها به کلیسا و مساجد اهل سنت می رفت و سخنرانی می کرد و واقعاً سعه صدر و دید باز ایشان خیلی در پیشبرد اهداف اسلام موثر بود.»

 • حسین (ع) با شهادت خود ارزش ها را حفظ کرد و با مرگ خویش آن ها را زنده ساخت

  233 بازدید

  برگرفته از پیام تلویزیونی امام موسی صدر درباره عاشورا / ۱۹۷۷ متن کامل پیام در لینک زیر قابل مشاهده است: https://bit.ly/2PNtAqJ

 • امام و سرهنگ

  845 بازدید

  مستند ۵۰ دقیقه ای «امام و سرهنگ» که به کارگردانی عبدالله البُنّی در سال ۲۰۱۲ و به سفارش شبکه الجزیره تولید شده، روایتی از فعالیت های امام موسی صدر در لبنان و ماجرای ربودن او و دو همراهش شیخ محمد یعقوب و عباس بدرالدین را بازگو می کند. این مستند نخستین فیلمی است که به طور کامل به پرونده ربودن امام موسی صدر پرداخته و اعترافات افرادی که زنده بودن و اسارت امام صدر را بیان کرده اند، نشان می دهد.

 • نگاهی به درس گفتارهای اندیشه و عمل

  77 بازدید

  هفت سال از زمانی که موسسه امام موسی صدر تصمیم به برگزاری درسگفتارهای اندیشه و عمل گرفت، می گذرد. درسگفتارهایی که با هدف تحلیل و بررسی تفکر و شیوه فعالیت امام صدر و آشنایی بیشتر مخاطبان با این اندیشه متفاوت آغاز شد. با برگزاری ۵۰ درسگفتار از سال ۱۳۹۰ تاکنون و حضور پژوهشگران و اساتید حوزه و دانشگاه برای سخنرانی و تحلیل در این جلسات، مخاطبان بسیاری با آرا و نظرات امام موسی صدر آشنا شدند.

 • روزهایی که امام صدر برای برقراری صلح تلاش می کرد

  313 بازدید

  جنگ داخلی در لبنان بالا گرفته بود و گفت وگوها هیچ نتیجه ای نداشت. از این رو، امام موسی صدر از روز جمعه، 27 ژوئن 1975 (هفدهم جمادی الثانی 1395 قمری، ۶ تیر ۱۳۵۴) در مسجد صفای مجتمع آموزشی عاملیه در بیروت، دست به اعتصاب غذا زد و درخواست های خود را که برای اتمام جنگ داخلی و همچنین بهبود وضعیت مردم بود، بیان کرد.

 • سخنان دکتر چمران درباره اهداف جنبش محرومان

  551 بازدید

  دکتر چمران در این فایل درباره اهداف جنبش محرومان در لبنان و چگونگی آموزش دیدن و تربیت اعضای این جنبش می گوید. جنبش محرومان یا حرکة المحرومین با طراحی امام موسی صدر و همراهی شهید چمران به دنبال پایان دادن به محرومیت در هر نقطه از لبنان بود.

 • شریعتی برای ما ثروتی است که با هیچ قیمتی تعویض نمی شود

  844 بازدید

  پس از مراسم خاک سپاری دکتر علی شریعتی در زینبیه دمشق، در ایران کمتر مجالی برای برپایی مراسمی باشکوه وجود داشت، در این احوال امام موسی صدر در برپایی مراسم چهلم برای دکتر شریعتی در بیروت پیشقدم شد. در این مراسم خانواده و همفکران دکتر و شخصیت های مطرح روز از جمله یاسر عرفات و نمایندگان ۱۹ سازمان آزادیخواه شرکت کردند. بخشی از سخنان امام صدر در مراسم چهلم را به همراه تصاویر در این فایل می شنوید.

 • ما چطور پیرو امام علی هستیم؟ علی شجاع ما ترسو ...

  405 بازدید

  ▫️سخنان امام موسی صدر را بشنوید ... برگرفته از سخنرانی سال 1350 در شهر کاشان ساخت کلیپ از گروه اندیشه و عمل @andishe_amal

 • روایتی از زندگی سید موسی صدر از زبان خودش

  317 بازدید

  امام موسی صدر در مصاحبه ای با منی مکی در لبنان از خودش، خاندانش، تحصیلاتش و علت فراگیری علوم دینی می گوید. منی مکی، فرزند سرهنگ عباس مکی، یکی از نزدیکان امام موسی صدر، تحصیلات خود را در فرانسه پی می گرفت، او برای تکمیل تحقیق دانشگاهی خود از امام موسی صدر یاری می جوید و سؤال هایی از او می کند. از پاسخ های امام چنین بر می آید که این پرسش ها و پاسخ ها مربوط به حدود یک سال پیش از ربودن امام صدر است.

 • دعوت ما برای بازگشت به فلسطین، دعوتی سیاسی نیست

  422 بازدید

  بخشی از سخنرانی امام موسی صدر در نمازجمعه با موضوع فلسطین را با صدای او در این فایل می شنوید.

 • نامه صوتی دایی برای خواهرزاده:دنیایی آزاد و آباد بسازید

  1,236 بازدید

  امام موسی صدر در یک نامه صوتی که خطاب به مرحوم دکتر صادق طباطبایی ضبط کرده است، نکاتی را برای خواهرزاده اش جوانش پیش از عزیمت برای ادامه تحصیل به آلمان بیان کرده است. او در این نامه که فایل صوتی آن را می شنوید، می گوید: «آیندۀ ما به دست تو و امثال تو از جوان هاست ... امیدواریم که دنیایی که نسل شما می سازد، دنیایی آزاد و آباد و آسوده باشد. دنیایی که در آن عدل و حق و خیر، همراه ایمان و علم باشد.»

 • آیا از نگاه دین، زن باید در خدمت مرد باشد یا خیر؟

  1,068 بازدید

  با صدای امام موسی صدر بشنوید آنچه از نگاه دین و مطابق آیات قرآن درباره زنان وجود دارد.

 • رفتار امام صدر با زنان بی حجابی که به دیدارش می آمدند

  1,069 بازدید

  روایت دکتر فاطمه طباطبایی، خواهرزاده امام موسی صدر را در گفت وگو با گروه تاریخ شفاهی موسسه امام موسی صدر در این فیلم می شنوید.

 • سمفونی فرهیختن مادران آینده

  359 بازدید

  نگاهی به فعالیت های آموزشی مؤسسات امام موسی صدر در لبنان. مؤسسات امام موسی صدر جمعیتی است غیردولتی، غیرانتفاعی که از اوایل دهۀ شصت میلادی خدمات اجتماعی و فرهنگی خود را در لبنان آغاز کرد. امام موسی صدر با تأسیس نهادهایی برای سامان دهی به اوضاع محرومان لبنان، نخستین سنگ بنای تشکیل این جمعیت خیریه را گذاشت که بعد ها به صورت رسمی با مدیریت رباب صدر، خواهر ایشان، کارهای داوطلبانه خود را توسعه داد.

 • خطر اسرائیل همۀ مناطق شرق و حتی غرب را تهدید می کند

  2,678 بازدید

  امام موسی صدر در تاریخ 1970/2/25 در تلویزیون کویت سخنانی با عنوان «بعد دینی مسئلۀ فلسطین» ایراد کرده است که بخش کوتاهی از آن را در این ویدیو می بینید. متن کامل فارسی سخنرانی را در سایت موسسه در این لینک بخوانید: goo.gl/qesf9v

 • آوازخوانی تاج اصفهانی برای امام موسی صدر

  3,991 بازدید

  در سفری که استاد جلال الدین تاج اصفهانی، خوانندۀ سر شناس موسیقی سنتی ایران به سوریه داشته است، با امام موسی صدر دیدار می کند و در همان دیدار برای امام صدر آواز می خواند. سید مرتضی طباطبایی، خواهرزادۀ امام صدر که در آن دیدار حضور داشته با ضبط کوچکی این آواز را ثبت می کند. ماجرای این دیدار و روایت آن را در لینک زیر بخوانید: www.imamsadr.ir

 • روایت صدری

  227 بازدید

  کتاب گویای «۷ روایت خصوصی» خوانش صوتی روایت های نزدیکان امام موسی صدر از زندگی اوست.

 • دل نوشته منیژه حکمت بعد از خواندن کتاب هفت روایت خصوصی

  161 بازدید

  کتاب هفت روایت خصوصی از زندگی سید موسی صدر، نوشته حبیبه جعفریان است که روایت هایی از افراد نزدیک به امام موسی صدر را دربرمی گیرد و این گونه چهره دیگری از شخصیت و زندگی او را نشان می دهد. برای خرید این کتاب می توانید به سایت انتشارات موسسه امام موسی صدر بروید: www.book.imamasadr.ir

 • دکتر چمران، از آمریکا تا جنوب لبنان

  3,308 بازدید

  گزیده ای از مستند «از کوچ تا عروج» درباره زندگی شهید دکتر چمران را می بینید. شهید چمران کار و زندگی راحت در آمریکا را رها کرد و برای مبارزه به نفع محرومان به جنوب لبنان رفت و در آنجا با امام موسی صدر آشنا شده و نزدیک ترین یار و همراه او در فعالیت های مبارزاتی و اجتماعی شد.

 • تلاش های امام موسی صدر برای تشییع دکتر علی شریعتی

  5,144 بازدید

  آنچه می بینید بخشی از خاطرات سوسن شریعتی، فرزند دکتر علی شریعتی درباره کمک های امام موسی صدر برای مراسم تشییع و به خاک سپاری دکتر شریعتی در دمشق است.

 • مسیح خرداد

  513 بازدید

  نگاهی به زندگی امام موسی صدر، جایی که در آن زاده شد و جایی که به آن هجرت کرد ... و همه چشم انتظار بازگشت او از پس سال ها اسارت و دوری ... سید موسی صدر، ۱۴ خرداد ۱۳۰۷ در قم به دنیا آمد ...

 • امام موسی صدر چگونه نهادی قانونی برای شیعیان ایجاد کرد؟

  2,619 بازدید

  مجلس اعلای شیعیان لبنان در ماه می سال ۱۹۶۹ تأسیس شد و امام موسی صدر در انتخابات ۲۲ می همان سال برابر با اول خرداد به ریاست این مجلس انتخاب شد. مجلسی که امام صدر چندین سال برای تشکیل آن فعالیت و تلاش کرد. در این فیلم روایت هایی از چگونگی تاسیس مجلس را می شنوید و می بیند.

 • وقتی شاگرد تاج اصفهانی بر بالای کعبه اذان گفت

  1,789 بازدید

  احمد مراتب یکی از شاگردان استاد تاج اصفهانی است که در سن 20 سالگی در ایام حج امام موسی صدر را ملاقات کرده و با درخواست و تلاش ایشان توانسته بر بالای بام کعبه اذان بگوید. خاطره او را که در مصاحبه با گروه تاریخ شفاهی موسسه امام موسی صدر عنوان شده در این فیلم از زبان خودش می شنوید.

 • روایت دکتر چمران از نگرانی امام موسی صدر برای دختران

  6,425 بازدید

  دکتر مصطفی چمران که در سال های حضور در لبنان از یاران و نزدیکان امام موسی صدر بود در این ویدئو درباره تلاش های ویژه امام صدر برای محرومین جنوب لبنان و به خصوص دختران شیعه سخن گفته است. دخترانی که امام صدر، موسسات بسیاری را برای تربیت و مهارت آموزی آنها ایجاد کرد.

 • صدری بود که سعه صدر و قدرت گفتگو داشت

  1,020 بازدید

  شخصیت گفتگویی امام موسی صدر از زبان دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی

 • حرکت در صدر؛ همراه با کودکان و زنان

  543 بازدید

  فعالیت ها و برنامه های متنوعی که در سال 2016 در موسسات امام موسی صدر در لبنان اجرا شده است را در این فیلم می بینید. امام موسی صدر با تأسیس نهادهایی برای سامان دهی به اوضاع محرومان لبنان، نخستین سنگ بنای تشکیل این جمعیت را گذاشت که بعد ها به صورت رسمی با نام «جمعیت مؤسسات امام موسی صدر» تحت مدیریت رباب صدر، خواهر امام موسی صدر، آغاز به کار کرد و کار خود را تا امروز ادامه داده است.

 • نامه صوتی امام موسی صدر به خواهرزاده جوانش

  3,258 بازدید

  امام موسی صدر شب عزیمت دکتر صادق طباطبایی، خواهرزاده اش به آلمان برای تحصیل، توصیه هایی را روی نوار ضبط می کند و به او می دهد تا همراهش باشد. بخش هایی از این نامه صوتی را در این فیلم می شنوید.

 • آموزش صبوری در مدرسه ای برای دختران پرستاران

  1,086 بازدید

  آنچه در این فیلم می بینید، معرفی مدرسه پرستاری متعلق به موسسات امام موسی صدر در لبنان است.

 • دیدار جمالزاده با امام موسی صدر در فرانسه

  5,902 بازدید

  خاطره ای از برخورد امام موسی صدر و عموزاده اش، سید محمد علی جمالزاده، نویسنده و مترجم ایرانی در فرانسه را به نقل از مرحوم دکتر باستانی پاریزی می شنوید. این خاطره در دیدار گروه تاریخ شفاهی موسسه امام موسی صدر با دکتر پاریزی ضبط شده است.

 • داستان عمو آنتیبا، بستنی فروش مسیحی و امام موسی صدر

  5,145 بازدید

  ماجرای وقتی که امام موسی صدر برای ظلمی که از طرف رقیب مسلمان به بستنی فروش مسیحی شده بود به مغازه او رفت و با خوردن بستنی رونق و فروش دوباره را به مغازه او برگرداند.