در حال بارگذاری
 • 56
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 34.8هزار
  بازدید

موسسه بین المللی توسعه دانش فردای ایرانیان

کانال رسمی موسسه غیرتجاری بین المللی توسعه دانش فردای ایرانیان، همکار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان، برگزارکننده رویدادهای علمی با استفاده از ظرفیت های متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

کانال رسمی موسسه غیرتجاری بین المللی توسعه دانش فردای ایرانیان، همکار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان، برگزارکننده رویدادهای علمی با استفاده از ظرفیت های متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم

 • 56
  دنبال کننده
 • 1
  دنبال شونده
 • 34.8هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • رویداد مدیریت پروژه های صنعت ساخت

  22 بازدید

  در راستای اجرای طرح یک سفر، یک سمینار در ماه تعدادی از متخصصین ایرانی غیرمقیم درخواست سخنرانی در ایران در دانشگاه‌های مختلف را دارند. در همین خصوص موسسه توسعه دانش فردای‌ایرانیان با همکاری پژوهشکده علوم، فناوری و انرژی شریف و پلانیوم سخنرانی آقای دکتر محمدرضا علوی با موضوع “مدیریت پروژه های صنعت ساخت (با بررسی استانداردهای مدیریت ساخت آمریکا)” برگزار کرد.

 • روایت بازگشت دکتر سلیقه راد

  1,725 بازدید

  جناب آقای دکتر حمیدرضا سلیقه راد تحصیل کرده دانشگاه هاروارد و دانشگاه پنسیلوانیا از تجربه زندگی خود در خارج از کشور و دلایل بازگشت خود به کشور روایت می‌کند. ایشان معاون بین‌الملل پژوهشکده فناوری‌ها و تجهیزات نوین پزشکی می‌باشند.

 • گزارش میهمانی مسافران سرزمین نوچ

  77 بازدید

  میهمانی مسافران سرزمین نوچ با اجرای منصور ضابطیان و حضور آقای کیوان ارزاقی نویسنده کتاب سرزمین نوچ و رامین حیدری فارقی، سازنده مستند "اینجا آفریقاست" با حضور مابک در نشنال جئوگرافیک فارسی برگزار شد.

 • دستان دریا - اثر امیر وارسته

  93 بازدید

  امیر وارسته، هنرمند محیطی (Land Artist) بعد از سال‌ها زندگی در خارج از مرزهای ایران تصمیم گرفته است تا برای حال خوش مردم سرزمین خودش بکوشد. این اثر وی، با نام «دستان دریا» یکی از پویش‌هایی است که توسط آن حال مردم خوب گردد.

 • خوانش بخشی از کتاب سرزمین نوچ توسط رامین حیدری فاروقی

  86 بازدید

  خوانش بخشی از کتاب سرزمین نوچ با صدای استاد رامین حیدری فاروقی در میهمانی مسافران سرزمین نوچ #مابک_با_مردم رامین حیدری فاروقی فیلم نامه نویس، کارگردان و مستندساز شریف تلویزیون است. وی تهیه کننده ی مستند فاخر «اینجا آفریقاست.» بوده است.

 • میز گرد متخصصان ایرانی بازگشته به کشور - قسمت سوم

  1,157 بازدید

  در نخستین گردهمایی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) میز گردی توسط کاوه یزدی‌فرد و با حضور آقایان مازیار رضایی و نیما معین‌پور و خانم‌ها نرگس حاجی‌ملادرویش و یاسمین افشار برگزار گردید. در این میز گرد، موضوعاتی نظیر چرا از ایران رفتم؟ چرا مجدداً به ایران بازگشتم؟ تفاوت سبک زندگی در ایران و کشورهای توسعه‌یافته و ... به بحث و تبادل نظر گزارده شد. توصیه می‌کنیم به تماشای این گفتگوی جذاب و آموزنده بنشیینید.

 • میز گرد متخصصان ایرانی بازگشته به کشور - قسمت دوم

  211 بازدید

  در نخستین گردهمایی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) میز گردی توسط کاوه یزدی فرد و با حضور آقایان مازیار رضایی و نیما معین پور و خانم ها نرگس حاجی ملادرویش و یاسمین افشار برگزار گردید. در این میز گرد، موضوعاتی نظیر چرا از ایران رفتم؟ چرا مجدداً به ایران بازگشتم؟ تفاوت سبک زندگی در ایران و کشورهای توسعه یافته و ... به بحث و تبادل نظر گزارده شد. توصیه می کنیم به تماشای این گفتگوی جذاب و آموزنده بنشیینید.

 • میز گرد متخصصان ایرانی بازگشته به کشور - قسمت اول

  237 بازدید

  در نخستین گردهمایی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) میز گردی توسط کاوه یزدی فرد و با حضور آقایان مازیار رضایی و نیما معین پور و خانم ها نرگس حاجی ملادرویش و یاسمین افشار برگزار گردید. در این میز گرد، موضوعاتی نظیر چرا از ایران رفتم؟ چرا مجدداً به ایران بازگشتم؟ تفاوت سبک زندگی در ایران و کشورهای توسعه یافته و ... به بحث و تبادل نظر گزارده شد. توصیه می کنیم به تماشای این گفتگوی جذاب و آموزنده بنشیینید.

 • رویای آب

  1,312 بازدید

  "رویای آب" مستندی است که داستان یک استارت آپ در قائن را روایت می کند و سعی دارد برای بحران کم آبی راه حلی بیابد. زعفران محصول اصلی کشاورزی قائن است و به این دلیل که کمترین میزان آب را در بین محصولات کشاورزی مصرف می کند، آن را قهرمان سازگاری با بی آبی می خوانند.اما اکنون این قهرمان درمعرض قربانی شدن است. جهت همیاری در ایران http://hamijoo.com، خارج از ایران https://cinecrowd.com/en/dream-for-water

 • سخنرانی از راه دور پوریا درنی همدانی برای مابک

  291 بازدید

  سخنرانی آقای دکتر پوریا درنی همدانی، استادیار و محقق کارآفرینی در دانشگاه جدز (JADS) هلند در نخستین گردهم آیی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) در تاریخ 11 مرداد 1397 در پژوهشگاه انرژی دانشگاه صنعتی شریف و باشگاه کارآفرینی تیوان درباره روش های ارتباطی نخبگان خارج از کشور با داخل و چگونگی انتقال دانش و تجربه و اثرگذاری متخصصان مقیم خارج در پیشرفت کشور برگزار گردید.

 • سخنرانی حانیه محمدی برای مابک

  825 بازدید

  سخنرانی سرکار خانم حانیه محمدی، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سیاست گذاری از دانشگاه هاروارد و مشاور معاون اشتغال و کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین گردهم آیی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) در تاریخ 11 مرداد 1397 در پژوهشگاه انرژی دانشگاه صنعتی شریف و باشگاه کارآفرینی تیوان درباره محدودیت ها و روش های موفقیت حضور زنان در اجتماع، کارآفرینی و اشتغال برگزار گردید.

 • سخنرانی محسن حاتمی برای مابک

  14,566 بازدید

  سخنرانی محسن حاتمی، فارغ التحصیل MBA از دانشگاه استنفورد، دارای بیش از 8 سال سابقه ی درخشان در سیلیکون ولی و هم بنیان گذار استارتاپ استادکار در نخستین گردهم آیی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) در تاریخ 11 مرداد 1397 در پژوهشگاه انرژی دانشگاه صنعتی شریف و باشگاه کارآفرینی تیوان درباره طرز فکر صحیح یک فرد شاغل در دنیای جدید برگزار گردید.

 • سخنرانی سیاوش خالدان برای مابک

  631 بازدید

  سخنرانی سیاوش خالدان، کاندیدای دکتری مهندسی صنایع و مدیرعامل موسسه بین‌المللی توسعه دانش فردای ایرانیان (ایران‌نالج) در نخستین گردهم‌آیی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) در تاریخ 11 مرداد 1397 در پژوهشگاه انرژی دانشگاه صنعتی شریف و باشگاه کارآفرینی تیوان درباره عملکرد ایران نالج و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه‌سازی بازگشت متخصصان و کارآفرینان برجسته ایرانی خارج از کشور، آمار مهاجرت معکوس نخبگان و اقدامات و برنامه‌های آتی برای مابک برگزار گردید.

 • سخنرانی بهرام صلواتی برای مابک

  281 بازدید

  سخنرانی دکتر بهرام صلواتی، دبیر شبکه مطالعاتی و سیاست‌گذاری مهاجرت خاورمیانه و فارغ‌التحصیل جامعه‌شناسی اقتصاد و مطالعات نیروی کار دانشگاه ایالتی میلان ایتالیا در نخستین گردهم‌آیی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) در تاریخ 11 مرداد 1397 در پژوهشگاه انرژی دانشگاه صنعتی شریف و باشگاه کارآفرینی تیوان درباره آمار مهاجرت استعدادهای ایران برگزار گردید.

 • سخنرانی دکتر کلانتری نژاد برای مابک

  406 بازدید

  سخنرانی دکتر رضا کلانتری نژاد، بنیان گذار و مدیرعامل شتاب دهنده ی شزان و متخصص در فناوری های فضایی در کارآفرینی در نخستین گردهم آیی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) در تاریخ 11 مرداد 1397 در پژوهشگاه انرژی دانشگاه صنعتی شریف و باشگاه کارآفرینی تیوان برگزار گردید.

 • سخنرانی دکتر ستاری برای مابک

  588 بازدید

  سخنرانی دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی ایران در نخستین گردهم آیی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) در تاریخ 11 مرداد 1397 در پژوهشگاه انرژی دانشگاه صنعتی شریف و باشگاه کارآفرینی تیوان برگزار گردید.

 • سخنرانی آقای مرتضوی برای مابک

  320 بازدید

  سخنرانی حجه الاسلام و المسلمین ابومحمد مرتضوی، نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان و استادان ایرانی خارج از کشور در نخستین گردهم آیی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک) در تاریخ 11 مرداد 1397 در پژوهشگاه انرژی دانشگاه صنعتی شریف و باشگاه کارآفرینی تیوان برگزار گردید.

 • گزارش مختصر نخستین گردهم‌آیی مابک

  93 بازدید

  رویداد نشست صمیمی متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (#مابک) در تاریخ 11 مرداد ماه 97 در محل باشگاه کارآفرینی #تیوان با حضور معاون علمی و فناوری ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر #ستاری، حجه‌الاسلام و المسلمین مرتضوی، نماینده نهاد مقام معظم رهبری در امور دانشجویان و اساتید ایرانی #خارج_از_کشور و همچنین شماری از #متخصصان ایرانی بازگشته به کشور و فعالین حوزه #کارآفرینی برگزار گردید. در این رویداد که بر محور #شبکه_سازی بنا شده بود، همه مدعوین به بهترین شکل توانستند با افراد مورد نظر خود آشنا شده و شبکه‌سازی نمایند

 • مستند متخصصان ایرانی بازگشته به کشور (مابک)

  716 بازدید

  تجربیات و عوامل بازگشت متخصصان ایرانی بازگشته به کشور از زبان خودشان

 • مهاجرت معکوس

  339 بازدید

  این ویدیو درباره مهاجرت و مهاجرت معکوس بوده و بدون هیچ گونه جهت گیری خاصی، جریان معکوس دانش، تجربه و مهارت های نخبگان مهاجرت کرده به داخل کشور را تحسین می نماید.

 • معرفی پایگاه های برتر بنیاد ملی نخبگان

  284 بازدید

  معرفی 4 پایگاه برتر بنیاد ملی نخبگان ایران در سال 95: پژوهشکده رویان پژوهشکده ICT دانشگاه صنعتی شریف موسسات دارویی سیناژن و آریوژن پژوهشگاه فناوری های نوین پزشکی

 • ایران نالج

  5,238 بازدید

 • Iran's VPST Calls

  4,758 بازدید

  Iran's VPST Calls for Collaboration in Converging Technologies System