در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 20
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 13.1هزار
  بازدید

آی آر ایمپلنت

آموزش پروتز دندان و ایمپلنت برای دندانپزشکان توسط دکتر غلامرضا طباخیان ،متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت ، عضو هیات علمی دانشگاه

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

آموزش پروتز دندان و ایمپلنت برای دندانپزشکان توسط دکتر غلامرضا طباخیان ،متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت ، عضو هیات علمی دانشگاه

 • 20
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 13.1هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • آماده سازی لبه اینسایزال برای لمینیت سرامیکی

  256 بازدید

  موقع آماده سازی دندان برای لمینیت سرامیکی لبه اینسایزال را می توان به سه روش مختلف آماده کرد. دکتر غلامرضا طباخیان در این فیلم، که بخشی از قسمت رستوریشن های سرامیکی دوره جامع پروتز ثابت دندانی سایت irimplant.com است، این سه روش را شرح داده اند.

 • در چه مواقعی باید از پروتزهای ثابت پیچ شونده متکی بر ایمپلنت استفاده کرد؟

  199 بازدید

  پروتزهای ثابت متکی بر ایمپلنت به دو صورت پیچ شونده و سمان شونده هستند. هر کدام مزایا و معایبی دارند. استفاده از پروتزهای پیچ شونده رو به افزایش است که به دلیل مزیت های خاص این نوع پروتز می باشد. در این فیلم دکتر غلامرضا طباخیان مزایای این پروتز را بیان می کنند. مطالب آموزشی بیشتر در مورد پروتزهای ثابت دندانی و پروتزهای ایمپلنت را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • نکات مهم در آماده سازی دندان برای روکش متال سرامیک (PFM) قدامی

  642 بازدید

  روکش های متال سرامیک علاوه بر تامین زیبایی، استحکام کافی را هم فراهم می کنند. با وجود استفاده زیاد ولی گاهی نکاتی مهم، موقع آماده سازی دندان رعایت نمی شود. رعایت نکردن این موارد باعث زیبا نشدن رستوریشن ( به خصوص در دندان های قدامی )، کم شدن استحکام دندان یا رستوریشن و ... می شود. فیلم زیر که بخشی از دوره 24 جلسه ای " جامع پروتز ثابت دندانی " سایت irimplant.com است، نکات مهم در آماده سازی و تراش روکش های PFM است که توسط دکتر غلامرضا طباخیان بیان شده است.

 • آموزش روش انتخاب رنگ با سیستم VITA CLASSIC

  387 بازدید

  انتخاب رنگ صحیح رستوریشن بخش مهمی از موفقیت درمان و رضایت نهایی بیمار را ایجاد می کند. برای انتخاب رنگ می توان از مشاهده چشمی دندانپزشک و یا انتخاب رنگ دیجیتال استفاده کرد. متداول ترین روش، انتخاب چشمی است که می تواند با استفاده از shade guide های مختلف انجام شود. یکی از پر کاربردترین shade guide ها VITA CLASSICAL است که در فیلم زیر توضیحات مراحل انتخاب رنگ با آن که توسط دکتر غلامرضا طباخیان بر روی یک انیمیشن بیان شده است را مشاهده می نمایید.

 • آماده سازی تاج دندان برای پست جهت ایجاد فِرول مناسب

  664 بازدید

  زمانی که تاج دندان تخریب زیادی دارد و لازم است دندان با قرارگیری پست و کور بازسازی شود، مهمترین عامل در دوام بلند مدت دندان ایجاد ferrule effect در تاج دندانی است که تحت درمان قرار می گیرد. به این علت که در چنین دندان هایی احتمال شکستن تاج ناشی از نیروهای وارد به آن بسیار زیاد است ولی ایجاد فِرول مانند یک کمربند ساختار تاجی و کور پست را در بر می گیرد و تاثیر نیروهای مخرب را بسیار کاهش می دهد. فیلم زیر توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد روش آماده سازی تاج در دندان های تحت درمان با پست برای ایجاد فرول مناس

 • آنچه درباره پانتیک ها باید بدانید!

  393 بازدید

  پانتیک ها بخشی از یک پروتز پارسیل ثابت ( بریج دندانی ) هستند که دندان های غایب را از لحاظ ظاهر ( زیبایی ) و فانکشن جایگزین می کنند. پانتیک باید راحتی و بهداشت بیمار را در بلند مدت تامین کند. پانیک باید امکان کنترل پلاک در زیر آن و در نواحی اطراف دندان های پایه و نیز امکان ادجاست با اکلوژن دندان مقابل را فراهم کند. فیلم زیر که بخشی از دوره جامع پروتز ثابت دندانی است، توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد انواع پانتیک ها و مزایا و معایب هر کدام است. مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • فیلم قالبگیری ایمپلنت با روش تری باز ( OPEN TRAY )

  863 بازدید

  در ایمپلنت ها به روش های مختلفی می توان قالبگیری را انجام داد. قالبگیری در سطح اباتمنت، قالبگیری در سطح ایمپلنت ( فیکسچر ) از جمله این روش ها است. قالبگیری در سطح ایمپلنت خود به دو زیر گروه قالبگیری تری باز ( open tray impression ) و قالبگیری تری بسته ( closed tray impression ) تقسیم می شود. در این فیلم که بخش بسیار کوتاهی از دوره جامع پروتز ایمپلنت سایت irimplant.com است، توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد قالبگیری تری باز بر روی مدل را مشاهده نمایید. مطالب آموزشی بیشتر در سایت irimplant.com

 • ساخت پست ریختگی به روش غیر مستقیم

  859 بازدید

  برای ساخت پست های ریختگی یا custom posts می توان الگویی را با موم یا آکریل در داخل دهان فرم داد که به آن روش مستقیم ( direct ) گفته می شود. همچنین می توان پس از آماده سازی دندان برای ساخت پست از کانال ریشه ها و انساج تاجی باقیمانده قالبگیری کرد سپس الگوی لازم در لابراتوار و بر روی کست فرم داده شود و توسط روش ریختگی به فلز تبدیل گردد که به آن روش غیر مستقیم ( Indirect ) گفته می شود. این فیلم که بخش کوتاهی از دوره جامع پروتز ثابت دندانی سایت irimplant.com است توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد روش غیر

 • معرفی دوره های آموزشی پروتز های ثابت دندانی و ایمپلنت ( دکتر غلامرضا طباخیان )

  302 بازدید

  در این فیلم که در زمستان 1396 آماده شده است، دکتر غلامرضا طباخیان متخصص پروتز های دندانی و ایمپلنت و عضو هیات علمی دانشگاه به معرفی دوره های غیر حضوری خود ( "دوره جامع پروتز ثابت دندانی" و "دوره جامع پروتز ایمپلنت" ) که برای دندانپزشکان آماده سازی شده است، می پردازد. اطلاعات کامل این دوره ها در سایت irimplant.com وجود دارد.

 • استفاده از CAD-CAM برای طراحی و ساخت روکش

  530 بازدید

  استفاده از تکنولوژی پیشرفته دستگاه CAD-CAM برای طراحی و آماده سازی رستوریشن، باعث افزایش سرعت و دقت ساخت رستوریشن خواهد شد ، از طرف دیگر استفاده مناسب از امکانات نرم افزاری در طراحی به شما کمک می کند تا کلیه تغییرات مد نظر خود را بر روی رستوریشن اعمال نموده و به بهترین حالت آن رستوریشن را برای بیمار خود به صورت اختصاصی طراحی نمایید. فیلم زیر که توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد کار با کدکم است بخش بسیار کوتاهی از جلسه بیست و دوم دوره جامع پروتز ثابت دندانی سایت irimplant.com است. مطالب آموزشی بیشتر

 • روش صحیح مخلوط کردن سمان زینک فسفات

  548 بازدید

  یکی از پر کاربردترین سمان ها در دندانپزشکی، سمان زینک فسفات است. با این حال در بسیاری موارد مخلوط کردن آن به نحو صحیح انجام نمی گیرد.همین مساله باعث می شود که نتوان از خصوصیات فوق العاده این سمان حداکثر استفاده را برد. فیلم کوتاه زیر توضیحات دکتر غلامرضا طباخیان در مورد نحوه صحیح مخلوط کردن این سمان است. مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • تنظیمات اکلوزالی اسپلینت اکلوزالی ( نایت گارد )

  505 بازدید

  اسپلینت های اکلوزالی که اصطلاحا به آنها نایت گارد هم گفته می شود انواع مختلفی دارند که که یکی از پر کاربردترین آنها اپلاینس ثبات دهنده است که اتفاقا این نوع بیشتر به نام نایت گارد توسط دندانپزشکان تجویز می شود. در این فیلم کوتاه 4 دقیقه ای که بخشی از دوره جامع پروتز ثابت دندانی سایت irimplant.com است ، بخشی از تنظیمات لازم برای این وسیله بیان می شود. مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • تعیین رنگ دندان به صورت دیجیتال با VITA Easyshade

  351 بازدید

  انتخاب رنگ دقیق یکی از مهمترین مراحل درمان های پروتزی و زیبایی است و البته از دشوارترین مراحل درمانی نیز می باشد، چون عوامل مختلفی می توانند انتخاب رنگ صحیح را دستخوش اشتباه و خطا کنند. روش های هایی برای انتخاب رنگ وجود دارد که توسط فرد درمان کننده این انتخاب انجام شود. اما با استفاده از دستگاه های دیجیتال می توان انتخاب رنگ را با حداقل خطا انجام داد ، البته به شرطی که نکات لازم به دقت رعایت شوند. مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • بازساری کامل دهان با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت (بخش 2)

  538 بازدید

  بخش درمان پروتزی یک بیمار بی دندان با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت جزو پیچیده ترین درمان های دندانپزشکی است. در بخش اول فیلم مراحل ارائه طرح درمان و قراگیری ایمپلنت شرح داده شد، در این بخش به شرح مراحل پروتزی درمان می پردازیم.

 • بازساری کامل دهان با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت (بخش 1)

  1,293 بازدید

  درمان بیماران بی دندان با پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت نیاز به مراحلی دارد که انجام دقیق آنها موفقیت دراز مدت درمان را تضمین می کند. شاید بتوان چنین درمانی را از پیچیده ترین درمان های دندانپزشکی دانست که نیازمند رعایت نکاتی دقیق در مراحل مختلف طرح درمان ، انجام جراحی بازسازی های استخوانی ، جراحی قرارگیری ایمپلنت و قسمت های درمان پروتزی است. مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • اندازه مناسب ایمپلنت - ایمپلنت های کوتاه

  677 بازدید

  اهمیت طول و قطر ایمپلنتی که برای جایگزینی دندان انتخاب می کنیم چیست؟ چه معیارهایی را باید در انتخاب طول و قطر ایمپلنت ها در نظر گرفت؟ ایمپلنت های کوتاه ( short implants ) در چه مواردی کاربرد دارند و مزایا و معایب آنها چیست؟ این فیلم ، حدود 4 دقیقه و نیم از جلسه اول دوره جامع ایمپلنت است که در آن دکتر غلامرضا طباخیان توضیحاتی درمورد سوالات بالا ارائه کرده اند. مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • ریتینر لق شده بریج و مشکلات آن

  359 بازدید

  یکی از موارد مهمی که موقع درمان پروتز با آن روبرو می شویم ، بیمارانی هستند که برای آنها بریج قرار گرفته و الان ریتینر روی دندان یا دندان های پایه لق شده است. این حالت می تواند با یا بدون علامت باشد ، فیلمی کوتاه از دکتر غلامرضا طباخیان شامل توضیحاتی در مورد ریتینر لق شده را مشاهده نمایید . مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • نکات مهم برای سمان کردن روکش

  1,049 بازدید

  برای سمان کردن روکش باید آماده سازی هایی بر دندان و رستوریشن انجام داد و در عین حال نکاتی را حین انجام سمان کردن رعایت نمود . در این فیلم به این موارد اشاره شده است. مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • کاربرد periotest در ارزیابی اسئواینتگریشن وثبات ایمپلنت

  510 بازدید

  مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • ارزیابی ثبات ایمپلنت با استفاده از دستگاه Osstell

  441 بازدید

  مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • روشهای ارزیابی اسئواینتگریشن و ثبات ایمپلنت

  430 بازدید

  فیلمی در مورد روشهای ارزیابی اسئواینتگریشن و ثبات ایمپلنت مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • سه نکته مهم در زیبایی پروتز ایمپلنت

  637 بازدید

  در این فیلم 15 دقیقه ای ، سه نکته مهم در مورد زیبایی پروتزهای ایمپلنت به خصوص در بیمارانی که به صورت تمام فک ، تحت درمان ایمپلنت قرار می گیرند را به همراه تصاویر مربوط ، شرح داده ام. مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.

 • راه حل پروتزی برای زاویه نامناسب قرارگیری ایمپلنت

  343 بازدید

  این فیلم آموزش ،یک روش ساخت پروتز بر روی ایمپلنتی است که به صورت نامناسب در ناحیه دندان لترال چپ بالای بیمار قرار گرفته است تا مشکلات زیبایی بیمار را به حداقل برساند. مطالب آموزشی بیشتر را در سایت irimplant.com مشاهده نمایید.