در حال بارگذاری
 • 4
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 1هزار
  بازدید

جمعیت علمی پیشگیری از خودكشی ایران

این كانال متعلق به "جمعیت علمی پیشگیری از خودكشی ایران" است. این جمعیت یك سازمان مردم نهاد است كه فعالیت خود را از سال 1391 با هدف پیشگیری از خودكشی و كاهش آسیب های اجتماعی آغاز نموده است.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

این كانال متعلق به "جمعیت علمی پیشگیری از خودكشی ایران" است. این جمعیت یك سازمان مردم نهاد است كه فعالیت خود را از سال 1391 با هدف پیشگیری از خودكشی و كاهش آسیب های اجتماعی آغاز نموده است.

 • 4
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 1هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • "معنویت" و "خودكشی"

  79 بازدید

  "معنویت" حوزه ای است كه در آن به دلایل زنده بودن و اهدافمان در زندگی می پردازیم. مفهوم "معناجویی" بر این اصل استوار است كه نیروی محركه و انگیزه بنیادی انسان یافتن معنا در زندگی است و فقدان معنا می تواند منجر به احساس پوچی، یاس، ناامیدی و حتی خودكشی شود. نتایج پژوهش ها نشان داده اند كه معنویت و باورهای مذهبی می توانند نقش محافظت كننده در برابر رفتارهای خودكشی داشته باشند. در این كلیپ دكتر فاطمه شیرزاد، روانپزشك و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی ایران در این باره صحبت می كند.

 • باورهای نادرست درباره خودکشی

  143 بازدید

  خودكشي افراد همه گروه هاي سني، فرهنگي و جوامع را تحت تأثير قرار مي دهد. هر مورد اقدام به خودكشي و خودكشي تأثيرات كوتاه مدت و بلند مدت بسیار مخربی بر بازماندگان از جمله همسر، والدين و فرزندان و سایر اطرافیان بر جای خواهد گذاشت. باورهاي نادرست بسياري درباره رفتار خودكشي وجود دارد که آگاهی از آنها می تواند نقش مهمی در تشویق افراد دارای گرایش به خودکشی برای دریافت کمک و مراجعه به افراد متخصص، آگاه سازی اعضای خانواده و اطرافیان و در نتیجه پیشگیری از خودکشی داشته باشد. این کلیپ به این موضوع می پردازد.

 • خودکشی در سالمندان

  54 بازدید

  خودکشی معضلی جدی در دوره سالمندی است. بیماری های جدی روانپزشکی، اختلالات شناختی و دمانس، ناتوانی های جسمانی، رویدادهای استرس زای زندگی به ویژه از دست دادن همسر، سابقه اقدام به خودکشی و برنامه ریزی برای خودکشی از جمله عوامل خطر عمده خودکشی در سالمندان هستند. خانواده ها باید نسبت به وجود این نشانه ها هشیار باشند و سالمندان را برای مراجعه به متخصصان سلامت روان و پیگیری درمان تشویق کنند. دکتر بهنام شریعتی، استادیار روانپزشکی سالمندان دانشگاه علوم پزشکی ایران در این کلیپ در خصوص این موضوع صحبت می كنند.

 • عوامل خطر خودکشی

  215 بازدید

  عوامل خطر خودکشی شامل ویژگی هایی هستند كه احتمال گرایش به خودکشی، اقدام به خودكشی و خودكشی منجر به فوت را در افراد افزایش می دهند. سابقه قبلی اقدام به خودكشی، اختلال های روانی، مصرف سیگار و بیکاری از جمله این عوامل هستند که افراد و خانواده ها باید نسبت به وجود آنها هشیار باشند. عوامل محافظ شامل ویژگی هایی هستند كه احتمال خودکشی را کاهش می دهند. مهارتهای حل مسئله، مهارتهای مقابله، عزت نفس، رفتارهای جستجوی كمك و حمایتهای اجتماعی عواملی هستند که می توانند نقش محافظتی در برابر خطر خودکشی داشته باشند.

 • بازی های آنلاین مشوق آسیب به خود و خودکشی- چالش مومو

  276 بازدید

  بازی جدیدی با نام چالش مومو (Momo) در ماه های اخیر رواج یافته است. جمعیت هدف سازندگان این بازی کودکان و نوجوانان هستند. به نظر می رسد این بازی از بازی نهنگ آبی جدی تر و خطرناک تر باشد زیرا نوجوانان را با برنامه ریزی دقیق تری به خشونت و خودکشی ترغیب می کند. اقدامات پیشگیرانه مهم در این زمینه علاوه بر هشیاری والدین و مراقبت از فرزندان خود، تهیه کلیپ های آموزشی و آگاه سازی والدین در مورد نحوه برخورد با این مسایل است. در این کلیپ صحبت های دکتر سید کاظم ملکوتی عضو جمعیت علمی پیشگیری از خودکشی ایران را می شنوید.

 • انیمیشن سگ سیاه افسردگی (سازمان بهداشت جهانی-WHO)

  268 بازدید

  افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی است که دارای نشانه هایی از جمله احساس غم، خستگی، بی حوصلگی و نا امیدی است و می تواند بر روی افکار، رفتار، احساسات و سلامتی یک فرد تأثیر بگذارد. افسردگی به تشخیص زودهنگام و اقدامات درمانی مناسب نیاز دارد. چنانچه این بیماری در مراحل اولیه تشخیص داده شود، فرد می تواند از طریق جلسات روان درمانی، تغییر سبک زندگی و دارودرمانی به میزان قابل توجهی بهبود یابد. تماشای این انیمیشن به کلیه افرادی كه به نوعی از افسردگی رنج می برند و همچنین دوستان و خویشاوندان آنها توصیه می شود.