در حال بارگذاری
 • 1.7هزار
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 585.3هزار
  بازدید

جادی تی وی

نگاهی می کنیم به تکنولوژی و جامعه

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

نگاهی می کنیم به تکنولوژی و جامعه

 • 1.7هزار
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 585.3هزار
  بازدید
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • کامپیوترها چطوری زمان رو نگه می دارن

  6,614 بازدید

  در ۱۰ دقیقه کمی در این مورد گپ می زنیم که کامپیوترها چطوری زمان رو نگه می دارن، چه وقتی که روشن هستن و چه وقتی که خاموش هستن!

 • آشنایی با برنامه نویسی رابط گرافیکی (یک از سه):‌ پایتون + کیوت

  4,326 بازدید

  همیشه می پرسن چجوری می شه توی لینوکس یا با پایتون برنامه با رابط گرافیکی ساخت؛‌ از اونها که دگمه و پنجره و اینها داره. من هم نه فقط متخصصش نیستم که حتی علاقمندش هم نیستم ولی خطری نداره! اینجا با کیوت آشنا می شیم که یک فریم‌ورک درست کردن گویی با قابلیت اجرا در تمام سیستم عامل ها است و تقریبا به همه زبون ها هم وصل می شه. برنامه ای که می نویسیم؟ کشف می کنه تا حالا چقدر در دیجیکالا پول خرج کردین!

 • آشنایی با برنامه نویسی با رابط گرافیکی (سه از سه): پایتون + کیوت

  2,395 بازدید

  و حالا وقت چسبوندن اجزای پروژه به همدیگه است. برنامه ما در آخر این بخش یک پنجره، ورودی های یوزرنیم و پسورد و خروجی های مختلف خواهد داشت که کار هم می کنن. برای دیدن ادامه پروژه یا مشارکت در اون می تونین به رپوزیتوریش مراجعه کنید: https://github.com/jadijadi/digikala_history/

 • آشنایی با برنامه نویسی با رابط گرافیکی (دو از سه): پایتون + کیوت

  2,646 بازدید

  در این قسمت بدنه اصلی رابط گرافیکی مون رو درست می کنیم. شامل پنجره ها و دگمه های لازم و یه تست می زنیم که آیا داریم درست پیش می ریم یا نه

 • توضیح اینکه چرا 9999999999999999.0 - 9999999999999998.0 = 2

  3,978 بازدید

  9999999999999999.0 - 9999999999999998.0 = 2 در اکثر زبان های کامپیوتری که از استانداردها پیروی کنن اینطوریه! عجیبه؟ بله.. غیر منطقیه؟ نه (: توی این ویدئو توضیح می دم چرا ماجرا اینطوریه

 • مبدل تصویر به تاس! در واقع مبدل به نقشه تاس

  5,985 بازدید

  تا حالا اون نقاشی ها رو دیدین که با کلی تاس در کنار هم درست شدن؟ توی این ویدئوی انگلیسی می بینیم که چطوری می شه با یک اسکریپت پایتون، با داشتن یک تصویر و کتابخونه پیلو، با تصاویر کار کرد و نتیجه های جالب گرفت. حین ویدئو هم درک برنامه نویسی شما تقویت می شه و هم انگلیسی تون که خیلی وقت ها حتی از خود برنامه نویسی مهمتره. کدها رو اینجا ببینین: https://github.com/jadijadi/educational_python_scripts

 • توضیح آسیب پذیری پالیسی کیت CVE-2018-19788

  3,464 بازدید

  خبر عجیب و بامزه اینه که یک مشکل امنیتی توی پالیسی کیت لینوکس پیدا شده. کار پالیسی کیت اینه که پروسه های نیازمند دسترسی رو به پروسه های بدون نیاز به دسترسی وصل کنه. در نتیجه مثلا وقتی شما دستور systemctl رو در بسیاری از لینوکس های جدید اجرا می کنید، پالیسی کیت اگر لازم باشه پسورد شما رو می گیره و به سیستم دی می گه که شما دسترسی لازم رو دارین. حالا مشکل چیه؟ پالیسی کیت برای بررسی دسترسی ها از اعداد صحیح (int) استفاده می کنه و اگر کسی با UID بالاتر از ماکزیمم عدد صحیح اون سیستم درخواست بده، .... قاطی می کنه و

 • Prepare an Ubuntu server for LAMP, part 7: Installing Elastic Search

  2,329 بازدید

  Our programmers is going to use Elastic Search to make his life easier. In the session, we are installing it.

 • تعویض تیوپ یه دوچرخه پنچر شده

  6,642 بازدید

  دوچرخه های امروزی ظاهرا از دوچرخه های بچگی ما خیلی کمتر پنچر می شن. اما به هرحال پیش میاد. اگر یه تیوپ اضافه و یه تلمبه (شایدم یکی دو تا اهرم کوچیک مخصوص پنچرگیری) داشته باشین، توی ۵ دقیقه دوچرخه شما دوباره آماده حرکته!

 • نصب پایتون و پیپ و اسپایدر و غیره روی ویندوز

  2,634 بازدید

  تقریبا همه ویدئوهای من روی لینوکس و گاهی مک است. اما توی ویندوز چطوری می تونیم پایتون و پیپ و اسپایدر و بقیه رو نصب کنیم؟ این ویدئو تو هشت دقیقه بهتون نشون می ده؟ نمی خواین ببینین؟ anaconda (:

 • Preparing an Ubuntu server to host a PHP Project Part 6

  6,788 بازدید

  In this section, we are performing some minor tasks requested by the developer. Installing some PHP modules, changing the directory and activating the mod_rewrite on apache.

 • Preparing an Ubuntu server to host a PHP Project Part 5

  1,486 بازدید

  Oh! We also need to do some configurations on MySQL! lets do it! My friends needs 2 different databases. I'll create them for him and will share the user/pass. I also forgot to remove the greenscreen from the background.

 • Preparing an Ubuntu server to host a PHP Project Part ۴

  762 بازدید

  Is the PHP working? nobody knows.. we just installed it but we need to configure the Apache to recognize .php files. Lets go for ir

 • Preparing an Ubuntu server to host a PHP Project Part 3

  802 بازدید

  Now we have the LAMP server, lets connect the domain names to the server and we will be able to host our site. In this section we will have a look at our DNS server and will configure apache for Vritual Hosts

 • Preparing an Ubuntu server to host a PHP Project Part 2

  810 بازدید

  In this section, we will upgrade php to 7.1, install composer and ftp server. We will also give ftp access to a new user.

 • Preparing an Ubuntu server to host a PHP Project Part 1

  5,172 بازدید

  In this video, we will start with a fresh Ubuntu server and will install the packages needed to host a PHP, Redis, MySQL, Apache Project. On the next parts we will do more configs and hardenings

 • ساختن سایت «بذار من برات گوگلش کنم»

  11,551 بازدید

  کسی ازتون سوال های بدیهی می پرسه که جوابش یک سرچ کوگل است؟ بفرستینش به بذار من برات گوگل کنم: bmbgk.ir ! دارین چنین سایتی می سازین؟ با بقیه هم شریکش بشین!

 • شبکه موبایل چطور کار می کند؟

  11,601 بازدید

  در این چند دقیقه با جادی، به اجزای داخلی یک شبکه موبایل نگاه می کنیم. از گذاشتن سیم کارت تا دکل ها و بیس استیشن ها و کامپیوترهای اون پشت. حتی به رجیستری هم سر می زنیم! با ما باشین که توی چند دقیقه به آدمی تبدیل بشین که می دونه تو شبکه موبایل چه خبره!

 • محرمانه شدن اطلاعات با https یا همون ssl / tls

  5,553 بازدید

  در پنج دقیقه می گم که چطوری اطلاعاتی که ما با یک سایت رد و بدل می کنیم و روی https است، محرمانه می شه. پیش نیاز درک کلی از مفهوم کلید عمومی و خصوصی است که در ویدئوی قبلی گفتم.

 • رمزنگاری کلیدهای عمومی و خصوصی

  4,764 بازدید

  تو کمتر از پنج دقیقه می بینیم که کلیدهای خصوصی و عمومی چی هستن و چرا توی رمزنگاری اینقدر بهشون وابسته هستیم. این رمزنگاری چیزی است که در لایه پایین تر خیلی از کارهای ما از جمله https اتفاق می افته.

 • درک برنامه نویسی ۰۲۸ - برنامه نویس چطوری فکر می کنه + ک

  6,553 بازدید

  توی این قسمت به یک توییت یک پزشک جواب می دیم: کسی می تونه تو داکیومنت آفیس، متن ها رو نگه داره ولی کلی عدد رو معکوس کنه؟ معلومه که یک برنامه نویس که منظم فکر می کنه و یک زبون که کتابخونه های زیادی داره، جواب اصلیه

 • درک برنامه نویسی ۰۲۷ - ارسال اسمس به کلی آدم

  3,048 بازدید

  کماکان داریم با ای پی آی ها ور می ریم و اینبار لازم داریم به یک لیست بزرگ که توی یک فایل است اسمس بفرستیم. ترس داره؟ اگر قدم به قدم پیش بریم هیچچی تو برنامه نویسی ترس نداره.

 • درک برنامه نویسی ۰۲۶ - بازهم API. قسمت ۳ از ۳

  10,260 بازدید

  در آخرین قسمت وب سرویس نوشتن در دیتابیس رو هم کال می کنیم و عملا نشون می دیم که می تونیم با هر زبونی که بعدا دلمون خواست و روی هر پلتفرم که عشقمون کشید، برنامه «تخته سیاه» رو اجرا کنیم (: شایدم کردیم.. کسی چه میدونه

 • درک برنامه نویسی ۰۲۵ - بازهم API. قسمت ۲ از ۳

  4,075 بازدید

  بار دوم است که در مورد ای پی آی ها حرف می زنیم و در قسمت دوم از این سری، به سراغ یک مفهوم خیلی مهم در دنیای کامپیوتر می ریم و سعی می کنیم مقدمات چیزی مثل او.آوت.۲ رو توضیح بدیم. یک مکانیزم اجازه دادن به کاربر برای صدا زدن سرویس ها. اصلا گیج کننده نیست و اینجا در ساده ترین حالت استفاده شده.

 • درک برنامه نویسی ۰۲۴ - بازهم API. اینبار با توکن و استفاده از بکتوری - ۱ از ۳

  5,484 بازدید

  با توجه به اهمیت زیاد استفاده از ای پی آی ها و لزوم درک مباحثی مثل گرفتن توکن، توکن رینیوال و .. در سه قسمت با سرویس بکتوری کار می کنیم تا بک خیلی بهتر مفهوم ای پی آی کال کردن و شیوه مجوز گرفتن برای صدا کردن یک سرویس و غیره رو متوجه بشیم.

 • درک برنامه نویسی ۲۳ - ای پی آی ها قسمت چهار از چهار

  5,307 بازدید

  و در آخرین قسمت یک ای پی آی دیگه که مربوط به فرستادن اسمس است رو صدا می زنیم تا برنامه قبلی مون بتونه همین که قیمت بیت کوین به محدوده مورد نظر خرید ما رسید، بهمون اسمس بده! راستی... تو این ویدئو ما می گیم اسمس اومد، شما هم بگین اومد - حتی اگر اون گوشی خاموش بوده باشه (:

 • درک برنامه نویسی ۲۲ - ای پی آی ها قسمت سه از چهار

  4,660 بازدید

  در این قسمت واقعا برنامه ای می نویسیم که می تونه یک ای پی آی کال کنه، و به ما بگه که آیا قیمت بیت کوین از چیزی که ما در نظر داریم ارزونتر شده که بخریم یا نه.

 • درک برنامه نویسی ۲۱ - ای پی آی ها - قسمت دو از چهار

  4,511 بازدید

  در این قسمت چند ای پی آی پابلیک رو با هم نگاه می کنیم و حتی صداشون می کنیم. از نژاد سگ ها تا زمان غروب آفتاب تا قیمت بیت کوین

 • درک برنامه نویسی ۲۰ - ای پی آی ها - قسمت یک از چهار

  7,135 بازدید

  ای پی آی ها اصلی ترین روش صحبت برنامه ها با هم هستن. وقتی می خواین سرویس رو روی وب صدا بزنین یا وقتی می خواین به یک برنامه حسابداری بگین فلان عدد رو ذخیره کنه منطقا باید از ای پی آی های اون سایت و برنامه استفاده کنین. اینجا به این مفهوم می پردازیم

 • در ک برنامه نویسی ۰۱۹ - کتابخانه ها

  5,093 بازدید

  کتابخانه ها، برنامه هایی هستن که دیگران نوشتن و در اختیار شما گذاشتن تا ازشون استفاده کنین. مثلا اگر من بخوام سایز یک عکس رو عوض کنم احتمالا اینکار رو با یک کتابخونه می کنم، یا اگر بخوام از یک صفحه وب چیزی رو بخونم یا .... در این قسمت از درک برنامه نویسی، با کتابخونه ها آشنا می شیم.

 • بستون ۳۵- وب سرویس های ادیت دخل و خرج

  3,916 بازدید

  بعد از مدت ها دست به کیبورد می شیم و بستون رو ادامه می دیم. در این قسمت وب سرویس ادیت دخل و خرج های قبلی رو می نویسیم. متاسفانه بخش کلاینت درست ضبط نشده ولی عوضش از الان ادیت داریم!