در حال بارگذاری
 • 6
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 16.8هزار
  بازدید

جواد مجابی

این کانال که زیر نظر دکتر جواد مجابی فعالیت می کند، به بازنشر ویدئوهای مرتبط با ایشان می پردازد. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی ایشان به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

این کانال که زیر نظر دکتر جواد مجابی فعالیت می کند، به بازنشر ویدئوهای مرتبط با ایشان می پردازد. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی ایشان به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • 6
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 16.8هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • جواد مجابی و هنرمندان دیگر درفستیوال فیلم مسکو سال 1353

  340 بازدید

  این فیلم برای اولین بار و بعد از 44 سال از طریق وبسایت رسمی دکتر جواد مجابی ارائه شد. فیلم بر روی حلقه های معروف به سوپر 8 ضبط شده بوده که تکنولوژی آن سالهاست منسوخ شده است. در این فیلم خانم ها پوری بنایی، فخری خوروش، گلی ترقی و لیلی امیر ارجمند و آقایان جواد مجابی، عزت الله انتظامی، علی نصیریان، ناصر ملک مطیعی، علی عباسی، پرویز دوائی و هوشنگ حسامی حضور دارند. این فیلم تنها سند آن سفر می باشد.

 • دیداربا جواد مجابی، کتابفروشی آینده،28 خرداد1394، (2)

  52 بازدید

  صبح روز پنجشنبه بیست و هشتم خرداد ماه سال یکهزار و سیصد نود و چهار، کتابفروشی آینده با همکاری بنیاد فرهنگی و اجتماعی ملت، دایره المعارف بزرگ اسلامی، بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار، گنجینه پژوهشی ایرج افشار و مجله بخارا در بیست و سومین نشست خود میزبان دکتر جواد مجابی منتقد و نویسنده و شاعر بود. این گفتگو به همت سردبیر مجله بخارا، آقای علی دهباشی انجام شد.

 • دیداربا جواد مجابی، کتابفروشی آینده،28 خرداد1394، (1)

  42 بازدید

  صبح روز پنجشنبه بیست و هشتم خرداد ماه سال یکهزار و سیصد نود و چهار، کتابفروشی آینده با همکاری بنیاد فرهنگی و اجتماعی ملت، دایره المعارف بزرگ اسلامی، بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار، گنجینه پژوهشی ایرج افشار و مجله بخارا در بیست و سومین نشست خود میزبان دکتر جواد مجابی منتقد و نویسنده و شاعر بود. این گفتگو به همت سردبیر مجله بخارا، آقای علی دهباشی انجام شد.

 • سخنرانی روز دوم جواد مجابی در دانشگاه تورنتو 1995.

  267 بازدید

  روز دوم سخنرانی جواد مجابی و محمد مختاری در بزرگداشت احمد شاملو در داشنگاه تورنتو، کانادا. این مراسم در اکتبر سال 1995 برگزار شده و بعد از 22 سال برای اولین بار از طریق سایت رسمی جواد مجابی در اینترنت قرار گرفته است. گذشت زمان سبب افت کیفیت فیلم شده است. برای طالاعات بیشتر به وبسایت رسمی جواد مجابی در آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • شعر خوانی جواد مجابی در تورنتو در جمعی دوستانه 1995

  70 بازدید

  جواد مجابی در مراسم بزرگداشت شاملو که در دانشگاه تورنتو در سال 1374 (اکتبر1995) برگزار شده بود به همراه آقای مختاری سخنرانی کردند. در این بین در منزل یکی از دوستان در آن شهر در بزمی دوستانه قطعه شعری نیز خواندند. کیفیت پایین این فیلم به دلیل گذشت 22 سال از عمرآن است. این فیلم برای اولین بار در وبسایت ایشان قرار گرفت.برای اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی ایشان در آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • شعر خوانی جواد مجابی در سالروز تولدش در گفتگو با ایبنا

  207 بازدید

  جواد مجابی در سالروز هفتاد و هشتمین سال زندگی در مصاحبه با خبرنگار ایبنا به سعر خوانی پرداختند. این مصاحبه در تاریخ 22 مهرماه 1396 به همت وبسایت ایبنا انجام شده است. این مصاحبه توسط شهاب دارابیان انجام شده است. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی ایشان به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • اجرای سولو گیتار در مراسم بزرگداشت احمد شاملو در تورنتو

  115 بازدید

  اجرای گیتار توسط یکی از ایرانیان علاقه مند در دانشگاه تورنتو به مناسبت بزرگداشت احمد شاملو که به همت کانون نویسندگان در مهرماه سال 1374 (اکتبر 1995) در کانادا برگزار شد. در این مراسم جواد مجابی و زنده یاد محمد مختاری به ایراد سخنرانی پرداختند. این فیلم برای اولین بار بعد از 22 سال در وبسایت رسمی جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir قرار گرفت.

 • استقبال از جواد مجابی و محمد مختاری در فرودگاه تورنتو

  89 بازدید

  استقبال از جواد مجابی و زنده یاد محمد مختاری در فرودگاه تورنتو در مهرماه 1374 (اکتبر 1995) به مناسبت بزرگداشت احمد شاملو در دانشگاه تورنتو ، کانادا. در این مراسم جواد مجابی و محمد مختاری سخنرانی کردند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • نسخه اینستاگرامی جواد مجابی در بزرگداشت شاملو، تورنتو

  163 بازدید

  این مراسم در تاریخ 29 و 30 مهرماه 1374 (اکتبر 1995)، به دعوت انجمن نویسندگان کانادا در دانشگاه تورنتو برگزار شد. در این مراسم زنده یاد محمد مختاری و جواد مجابی به ایراد سخنرانی پرداختند. آقای جواد مجابی در این مراسم حامل پیام شاملو برای حضار و ایرانیان کانادا نیز بودند. این فیلم بعد از 22 سال برای اولین بار در اینترنت، در وبسایت رسمی دکتر جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir قرار گرفت.

 • سخنرانی جواد مجابی و محمدمختاری، بزرگداشت شاملو، تورنتو

  195 بازدید

  این مراسم در تاریخ 29 و 30 مهرماه 1374 (اکتبر 1995)، به دعوت انجمن نویسندگان کانادا در دانشگاه تورنتو برگزار شد. در این مراسم زنده یاد محمد مختاری و جواد مجابی به ایراد سخنرانی پرداختند. آقای جواد مجابی در این مراسم حامل پیام شاملو برای حضار و ایرانیان کانادا نیز بودند. این فیلم بعد از 22 سال برای اولین بار در اینترنت، در وبسایت رسمی دکتر جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir قرار گرفت.

 • «نسخه اینستاگرامی»صحبت جواد مجابی در تولد استاد شجریان

  213 بازدید

  «نسخه اینستاگرامی فیلم» ضیافت 73 سالگی استاد محمدرضا شجریان با حضور بزرگان هنر و فرهنگ ایران در تاریخ اول مهرماه 1392 در تهران و به همت سایت موسیقی ما، برگزار شد. در بخشی از این مراسم دکتر جواد مجابی سخنانی در مورد استاد شجریان بیان کردند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی دکتر جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • سخنرانی دکتر جواد مجابی در تولد 73 سالگی استاد شجریان

  235 بازدید

  ضیافت 73 سالگی استاد محمدرضا شجریان با حضور بزرگان هنر و فرهنگ ایران در تاریخ اول مهرماه 1392 در تهران و به همت سایت موسیقی ما، برگزار شد. در بخشی از این مراسم دکتر جواد مجابی سخنانی در مورد استاد شجریان بیان کردند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایت رسمی دکتر جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • دکتر مجابی در افتتاحیه نمایشگاه امیر محمد قاسمی زاده

  61 بازدید

  سخنرانی دکتر جواد مجابی در افتتاحیه نمایشگاه نقاشی و مجسمه امیر محمد قاسمی زاده در تاریخ 14 شهریور ماه 1396 در مجتمع تجاری کویین سنتر الاهیه تهران. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • موسیقی تیتراژ فیلم پاییزان با شعری از جواد مجابی

  1,883 بازدید

  موسیقی تیتراژ فیلم سینمایی پاییزان به کارگردانی رسول صدر عاملی و آهنگسازی فریدون شهبازیان با شعری از جواد مجابی و صدای میثاق بنی مهد. این فیلم در سال 1366 به نمایش درآمد. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • خوانش قسمتی از داستان "پنیر بالای درخت" توسط جواد مجابی

  275 بازدید

  این فیلم برای نخستین بار از آرشیو اختصاصی جواد مجابی منتشر می شود. دکتر مجابی در مراسم شب «کتاب و کتابخوانی» در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه در آبان ماه 1395 با رونمایی از اثر «پسرک چشم آبی» بخش هایی از کتاب "پنیر بالای درخت" را خواند. تنها چاپ این کتاب در سال 1357 در نشر ققنوس صورت گرفته است. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی ایشان به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • توضیحات جواد مجابی درباره کتاب "پنیر بالای درخت"

  77 بازدید

  این فیلم برای نخستین بار از آرشیو اختصاصی جواد مجابی منتشر می شود. دکتر مجابی در مراسم شب «کتاب و کتابخوانی» در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه در آبان ماه 1395 با رونمایی از اثر «پسرک چشم آبی» بخش هایی از کتاب پنیر بالای درخت را خواند. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی ایشان به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • فیلم کوتاه چشم آبی اقتباسی از داستان پسرک چشم آبی

  472 بازدید

  این فیلم کوتاه ساخته امیر مسعود سهیلی با همکاری سیمیا فیلم است. داستان این فیلم اقتباسی ست از داستان پسرک چشم آبی نوشته جواد مجابی که در اسفند ماه سال 1351 برای اولین بار چاپ شده است. نقاشی های این کتاب اثر فرشید مثقالی است. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • پسرک چشم آبی، مستندی درباره زندگی جواد مجابی

  244 بازدید

  مستندی درباره زندگی جواد مجابی شاعر، نقاش، نویسنده و منتقد ادبی است به کارگردانی حسن لطفی . در این مستند بزرگانی چون محمود دولت آبادی، سیمین بهبهانی، ایران درودی، محمدعلی سپانلو و... حضور دارند. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • جواد مجابی در تولد 77 سالگی محمود دولت آبادی- مرداد1396

  775 بازدید

  این مراسم دهم مردادماه 1396 در تهران و در "کافه نزدیک" با مدیریت فرهاد دولت آبادی برگزار شد. در این فیلم به ترتیب از راست آقایان یارتا یاران، جواد مجابی و محمود دولت آبادی کنار یکدیگر ایستاده اند. فیلمی خاطره انگیز که به دلیل نور کم سالن، آقای دولت آبادی از نور تلفن برای نورپردازی متن جواد مجابی استفاده می کنند. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • جواد مجابی در رونمایی رمان بنفشه های سراشیب

  162 بازدید

  رونمایی بنفشه های سراشیب در شهر کتاب مرکزی تهران با حضور تعدادی از نویسندگان، شاعران و هنرمندان محترم کشور در تاریخ 28 بهمن ماه 1394. امضاء رمان بنفشه های سراشیب برای خانم دکتر سمیه شیخ زاده که تحقیق بر آثار دکتر مجابی را انجام میدهند.

 • شعرخوانی جواد مجابی

  94 بازدید

  این ویدئو که برای نخستین بار از طریق سایت رسمی جواد مجابی منتشر می شود، مربوط به شعرخوانی وی در کوی نویسندگان به تاریخ 27 تیرماه 1396 است. او در آغاز توضیح می دهد که این شعر تاکنون منتشرنشده و تنها کسی که آن را خوانده، سید علی صالحی است که در کنار ایشان حضور دارد. این شعر تجربه ای کوبیستی است برای ترکیب نمودن شعر و مقاله و طنز و داستان. برای اطلاعات بیشتر به سایت www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • جواد مجابی و محمود دولت آبادی

  356 بازدید

  در این ویدئو جواد مجابی حکایتی از اولین مواجهه ملا هادی سبزواری با دوربین را نقل می کند. مکان: تهران، کوی نویسندگان زمان: 30 اردیبهشت 1396 برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مرجعه نمایید

 • بزرگان ادب ایران در کتاب فروشی پارس لس آنجلس

  53 بازدید

  فیلم از صفحه اینستاگرام سید ابراهیم نبوی برداشته شده است که با صدای قاسم بیگ زاده رئیس کتابفروشی پارس در لس آنجلس در آپارات قرار داده شده است. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به آدرس www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • فیلم مستند "احمد شاملو، بزرگ شاعرِ آزادی"

  2,109 بازدید

  "احمد شاملو، بزرگ شاعرِ آزادی" نام مستندی به تهیه کنندگیِ «بهمن مقصودلو» و کارگردانیِ "مسلم منصوری" بر مدارِ زندگیِ و اندیشه های "احمد شاملو" است که میان سال های ۱۹۹۸ تا ۱۹۹۹ ساخته و در سال ۱۹۹۹ جایزه "استیگ داگرمن" را از آن خود کرد. جواد مجابی در این مستند به گوشه هایی از زندگی و آثار احمد شاملو می پردازد. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • شعر خوانی در منزل ژازه طباطبایی- گالری هنرهای جدید 2

  441 بازدید

  این جلسه شعر خوانی در گالری هنرهای جدید منزل استاد نقاشی، ژازه طباطبایی در تاریخ 1377/01/18 برگزار شده است. در این جلسه که با مدیریت و اجرای ناستین مجابی (آسیه جوادی) ،همسر دکتر جواد مجابی، تشکیل شده است، با شعر خوانی سید علی صالحی، مرحوم سیمین بهبهانی، جواد مجابی و محمد علی سپانلو همراه بوده است. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • شعر خوانی در منزل ژازه طباطبایی- گالری هنرهای جدید 1

  367 بازدید

  این جلسه شعر خوانی در گالری هنرهای جدید منزل استاد نقاشی، ژازه طباطبایی در تاریخ 1377/01/18 برگزار شده است. در این جلسه که با مدیریت و اجرای ناستین مجابی (آسیه جوادی) ،همسر دکتر جواد مجابی، تشکیل شده است، با شعر خوانی آقایان مرحوم محمد مختاری، کاظم سادات اشکوری و علی باباچاهی همراه بوده است. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • عشقمرگ، شعر و صدای جواد مجابی

  307 بازدید

  جواد مجابی و همسرش ناستین. عکاس: امید طاری فرد. شعر و صدای جواد مجابی. این دکلمه قسمتی از اپرای اجرا شده توسط ساکو غوکاسیان اپریست ایرانی است. تهیه و تنظیم کلیپ با همکاری مرتضی بمانی و دکتر سمیه شیخ زاده انجام شده است. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • جواد مجابی در اولین «جشن موسیقی ما»

  564 بازدید

  این برنامه در شامگاه یکشنبه، ۹ تیرماه سال ۱۳۹۲ در تالار وحدت تهران، توسط وبسایت موسیقی ما، پایگاه خبری و تحلیلی موسیقی ایران، زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. در این بخش از فعالیت های هنری استاد عبدالوهاب شهیدی با حضور جواد مجابی، سید صادق طباطبایی، همایون شجریان تقدیر شد. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • مصاحبه با جواد مجابی درباره سانسور

  346 بازدید

  این مصاحبه در سال 1357 ضبط و از تلویزیون ملی ایران پخش شده است. در سال 1395 بخش هایی از این مصاحبه در قسمت سوم مستند «انقلاب 57» از شبکه تلویزیونی "من و تو" پخش شد. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • داستان پسرک چشم آبی نوشته جواد مجابی

  772 بازدید

  پسرک چشم آبی (داستان کودک و نوجوان) نوشتۀ: جواد مجابی. با صدای: بیژن مفید، سیاوش طهمورث، سوسن تسلیمی. موسیقی متن: کامبیز روشن روان. طرح و نقاشی: فرشید مثقالی. تهیه شده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان. تهران، 1353. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • گفتگو با جواد مجابی درباره رمان «بنفشه های سراشیب»

  215 بازدید

  رمان «بنفشه های سراشیب» نوشته جواد مجابی در سال 1394 به وسیله نشر «به نگار» منتشر شد. این اثر پیش تر با عنوان «برج های خاموشی» به چاپ رسیده بود. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.

 • سخنان جواد مجابی درباره کتاب «عبید باز می گردد» 1

  288 بازدید

  گفت و گوی برنامه «صفحه آخر» صدای آمریکا با دکتر جواد مجابی درباره کتاب «عبید باز می گردد» و طنز ایرانی. برای اطلاعات بیشتر به سایت رسمی جواد مجابی به نشانی www.javadmojabi.ir مراجعه نمایید.