در حال بارگذاری
 • 22
  دنبال کننده
 • 2
  دنبال شونده
 • 189.3هزار
  بازدید

آرمان

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

 • 22
  دنبال کننده
 • 2
  دنبال شونده
 • 189.3هزار
  بازدید
Loading...

همه ویدیو ها

 • ووشو: گلچینی از سبکهای شمالی همراه با میکس موزیک

  3,483 بازدید

  ووشو یا همون کونگ فو، میراث تاریخی و فرهنگی کشور چین هست که با غنا و گستردگی خاصش توانایی اینو داره که هر سلیقه ای در هنرهای رزمی رو راضی نگه داره. استاد بزرگ محمدپورغلامی بنیانگذار ووشوی استاندارد مسابقاتی و سبک چانگ چوان از ووشو بعنوان گوهر تابناک هنرهای رزمی یاد میکنن. در کلیپ فوق شاهد اجراهایی توسط قهرمانان نامی سالهای دور از جمله جائو چانگ جون قهرمان مسلمان ووشوی چین هستیم

 • ووشو؛ اجرای فرم چانگ چوان توسط یوان ون چینگ، سال 1989

  2,664 بازدید

  استاد بزرگ محمدپورغلامی بنیانگذار سبک چانگ چوان در کشور عزیزمون، درباره این سبک می نویسه: چانگ چوان در ترجمه بمعنای مشت بلند می باشد که در ووشو بعنوان مشت بلند شائولین و یا کونگ فوی مشت بلند معروف است. در این سبک حرکات بصورت تند و سریع، چابک و با قدرت انفجاری انجام می گیرد. در کلیپ فوق شاهد اجرای این شیوه توسط یوان ون چینگ قهرمان نامی سالهای دور ووشوی چین و جهان هستیم.

 • ووشو؛ اجرای فرم دی تانگ توسط یوان ون چینگ، سال 1989

  675 بازدید

  دی تانگ چوان، یکی از سبکهای مهیج و پرطرفدار ووشو هست که در مسابقات سنتی ووشو جایگاه ویژه ای داره. استاد بزرگ ووبین درباره این سبک می نویسه: در فرمهای دی تانگ حالتهای خزش، افتهای مختلف، تغییر جهات، معلق زدن، حرکات آکروباتیکِ مربوط به سبکهای مست و میمون، پیشرفت حالتهای زیبا و تکنیکهای خاص وجود دارد که ظرافت، چابکی و جسارت را نمایان می کند.

 • ووشو؛ اجرای تکنیکهای جذاب پنجه گربه توسط جکی چان HD

  7,989 بازدید

  شیانگ شینگ (تکنیک تقلید از حیوانات) یکی از روشهای معروف و شناخته شده در هنر رزمی ووشو هست. فیلم بیادماندنی «مار در سایه عقاب» یا همون مار گربه ی خودمون که تقریباً 20-25 سال پیش در بازار ویدیوهای خانگی، حسابی معروف شد، نمایشی از شیانگ شینگ ووشو در اون دورانها محسوب میشد. در این کلیپ میبینیم که جکی چان، تمرینی از تکنیک پنجه گربه ( مائو جا چوان ) رو به نمایش میذاره.

 • ووشو؛ اجرای تکنیکهای جذاب مشت مار توسط جکی چان HD

  14,352 بازدید

  شیانگ شینگ (تکنیک تقلید از حیوانات) یکی از روشهای معروف و شناخته شده در هنر رزمی ووشو هست. فیلم بیادماندنی «مار در سایه عقاب» یا همون مار گربه ی خودمون که تقریباً 20-25 سال پیش در بازار ویدیوهای خانگی، حسابی معروف شد، نمایشی از شیانگ شینگ ووشو در اون دورانها محسوب میشد. در این کلیپ میبینیم که جکی چان شیوه های مختلفی از تمرین تکنیک مشت مار ( شی چوان ) رو به نمایش میذاره.

 • ووشو؛ تیتراژ فیلم معروف و خاطره انگیز مار در سایه عقاب

  17,904 بازدید

  فیلم بیادماندنی «مار در سایه عقاب» یا همون مار گربه ی خودمون. تقریباً 20-25 سال پیش در بازار ویدیوهای خانگی، حسابی معروف شد. این فیلم در سال 1978 میلادی به کارگردانی یوئن وو پینگ ساخته شد. جکی چان در این فیلم نقش اصلی رو ایفا میکنه. داستانش مربوط به تلاش استاد سبک پنجه عقاب برای دنبال کردن و نابودی اساتید سبک مشت مار هست که جکی چان بطور اتفاقی با یکی از استادان در حال تعقیب مشت مار آشنا میشه.

 • سینه زنی جنوبی؛ امامزاده شاه فضل بهبهان

  8,391 بازدید

  به جرأت می توان گفت در خطه ی جنوب کشورمون یکی از مراکز شاخص فرهنگ عاشورایی، منطقه ی بهبهان می باشد. در شهر بهبهان برخی محله های سرآمد در این زمینه وجود دارند که از آن جمله می توان به « امامزاده شاه فضل (علیه السّلام) » اشاره کرد. مداح کلیپ بالا « مرحوم حاج محمدجعفر گله دارزاده » هست که یکی از چهره های معروف مداحی در بهبهان بود و خاطره ی مداحی هاش یکی از نوستالوژی های اون دیاره.

 • سینه زنی جنوبی؛ امامزاده شاه فضل بهبهان

  6,088 بازدید

  به جرأت می توان گفت در خطه ی جنوب کشورمون یکی از مراکز شاخص فرهنگ عاشورایی، منطقه ی بهبهان می باشد. در شهر بهبهان برخی محله های سرآمد در این زمینه وجود دارند که از آن جمله می توان به « امامزاده شاه فضل (علیه السّلام) » اشاره کرد. مداح کلیپ بالا « مرحوم حاج محمدجعفر گله دارزاده » هست که یکی از چهره های معروف مداحی در بهبهان بود و خاطره ی مداحی هاش یکی از نوستالوژی های اون دیاره.

 • ووشو؛ اجرای تکنیکها و سلاحهای شائولین توسط جت لی

  24,634 بازدید

  جت لی؛ قهرمان ۵ دوره مسابقات ووشوی کشور چین در زمان اجرای این تکنیکها تقریباً ۲۰ سالش بوده. مهارت بالاش در اجرای با کیفیت فنون دست و همینطور سلاحهای گوناگون بخوبی پیداست. مخصوصاً که یادآوری بشه این تصاویر مربوط به تقریباً 35 سال پیشه!

 • سامانه پدافند هوایی S-400

  3,518 بازدید

  این سامانه یجورایی مدل مدرن شده ی پدافند S-300 PMU2 هست که قابلیت های راداری، موشکی و الکترونیکیش افزایش پیدا کرده. رادارش میتونه 100 هدف رو رهگیری و به 6 هدف بطور همزمان موشک شلیک کنه. برد درگیری موشک سامانه S-400 هم حداکثر 400 کیلومتره و از ارتفاع ۱۰ تا 30000 متری رو هم پوشش میده. ضمناً یه امتیاز خوبی هم داره؛ این که میتونه سامانه های پدافندی بوک، تور و پانتسیر رو هم مدیریت کنه.

 • سامانه پدافند هوایی Pantsir S1

  2,220 بازدید

  این سامانه مدل مدرن شده ی پدافند Tunguska یا همون SA-19 هست که قابلیت های تحرک پذیری، راداری، موشکی، الکترونیکی و اپتیکی اش افزایش پیدا کرده. رادارش میتونه 20 هدف رو رهگیری کنه و 3 مورد رو هدف شلیک قرار بده. برد درگیری موشک سامانه Pantsir S1 هم 20 کیلومتره و از ارتفاع 5 تا 15000 متری رو هم پوشش میده. در این کلیپ کوتاه که توسط خبرگزاری ریانووستی روسیه تهیه شده بخشی از عملکردهاش به تصویر کشیده شده

 • تلویزیون صدام بعثی؛ مقتل شهدا

  4,248 بازدید

  چه جانهای عزیزی که در پای عقیده، استقلال و عزت این آب و خاک نثار شد. این کشور در طول تاریخش با غیرت سرپا مونده. غیرتی که در سیر چند هزار ساله ش با ورود مفاهیم سرخ عاشورای حسینی جانی تازه رو در کالبدش تجربه کرد و طوری اوج گرفت که مایه مباهات شد. کلیپی رو که گذاشتم مربوط شهدای کانال فکه و گردان کمیل در عملیات والفجر مقدماتی در بهمن سال ۱۳۶1 از جمله شهید ابراهیم هادی هست. خدا بچه های جنگ رو رحمت کنه.

 • تلویزیون صدام بعثی؛ مقتل شهدا

  1,859 بازدید

  واقعاً هر شهید، پرچمی برای عزت و شرف این مرز و بومه. این کشور در طول هزاره های تاریخش با غیرت سرپا مونده. غیرتی که در سیر چند هزار ساله ش با ورود مفاهیم سرخ عاشورای حسینی جانی تازه رو در کالبدش تجربه کرد و طوری اوج گرفت که مایه مباهات شد. کلیپی رو که گذاشتم مربوط به بهمن ماه سال ۱۳۶1 هست و احتمالاً شهدای کانال فکه و گردان کمیل در عملیات والفجر مقدماتی هستند... خدا بچه های جنگ رو بیامرزه

 • ووشو؛ اجرای فرم شمشیر مست توسط جت لی، سال 1983

  6,342 بازدید

  جت لی در زمان اجرای این فرم، ۲۰ سالش بوده. وجود کلیپهایی از اجرای سبکها و سلاحهای گوناگون توسط جت لی نشون میده که دارای تبحر در سبکهای شناخته شده ی ووشو مثل چانگ چوان، تای چی چوان، فنزی چوان، شائولین و... بوده. « جت لی » که بعدها به یکی از ارکان معرفی ووشو در جهان تبدیل شد به گفته « استاد بزرگ محمدپورغلامی » نه تنها از نظر فنی بلکه شخصیت معنوی بسیار قوی هم دارد که دنیای ووشو به او مدیون است.

 • ووشو؛ اجرای فرم فنزی چوان توسط جت لی، سال 1983

  7,344 بازدید

  جت لی در زمان اجرای این فرم، 20 سالش بوده. سرعت ضربات پیاپی مشتش بخوبی معلومه. استاد بزرگ ووبین درباره سبک فنزی چوان می نویسه: فرم این هنر مشت زنی کوتاه و خلاصه می باشد. حرکات این سبک سریع و چابک صورت می پذیرد. در یک لحظه هر دو مشت با قدرت پرتاب می شوند و بعد هر دوی آنها برای ایجاد ضربه حالت دوران بخود می گیرند. صورتهای مختلف حرکات مشابه گردباد بوده و فرمهای داخلی در حین تنفس مکمل آنها می باشند.

 • اجرای فرم شمشیر مست توسط لی جی جو در سال 1986

  1,768 بازدید

  زویی جی ین یا شمشیر مست از جمله موارد جذاب و مهیج در مسابقات سنتی ووشوی چین هست. « لی جی جو » از قهرمانان بنام چین در سالهای دوره که اجرای زیبایی از این روش شمشیرزنی رو ارائه میده. استاد بزرگ ووبین درباره سبک مست می نویسه: در سبک مست، بوکسورها به حالت اردک وار حرکت کرده و با تلو خوردن حرکاتی مانند حرکات آدمهای مست را انجام می دهند. این سبک می تواند در جهت سلامتی نیز مؤثر باشد.

 • ووشو؛ اجرای فرم چوب توسط یوان ون چینگ، سال 1986

  1,946 بازدید

  در این کلیپ می بینیم که یوان ون چینگ، قهرمان نامی و پر آوازه ی ووشو در دهه های 80 و 90 میلادی اجرایی زیبا از چوب رو ارائه میده. استاد بزرگ ووبین درباره سلاح چوب می نویسه: چوب بعنوان سلاح پدر در بین سلاحهای هنر رزمی ووشو به شمار می آید و گفته می شود که سایر سلاحها بر اساس این اسلحه تکامل یافته اند. استفاده از چوب در حین اجرا به سرعت ریزش باران سریع می باشد که در آن حالت دفاع و حمله با هم هماهنگ است

 • ووشو؛ اجرای فرم پودائو توسط لیو جینگ، سال 1986

  1,024 بازدید

  پودائو یا شمشیرپهن دسته بلند از جمله سلاحهای معروف هست که جزو موارد مهّم در مسابقات سنتی ووشوی چین محسوب میشه. « لیو جینگ » از قهرمانان معروف چین در سالهای دور اجرایی زیبا از این سلاح را ارائه می کنه. استاد بزرگ ووبین درباره سلاحهای ووشو می نویسه: سلاحهای مورد استفاده در ووشو اکثراً نشأت گرفته از اسلحه های نظامی باستانی و الهام گرفته از جنگ می باشند که در طول زمان تغییر پیدا کرده اند.

 • ووشو؛ اجرای مبارزه سنتی با سلاح، سال 1986

  1,940 بازدید

  استاد بزرگ ووبین درباره مبارزه سنتی ووشو (دوئی لی ین) می نویسه: مبارزه بخش ویژه ای از هنر ووشو بوده که دو یا چند نفر با سلاح یا بدون آن با یکدیگر مبارزه می کنند. تکنیکهای روتینی ( از پیش تعیین شده ) که برای مبارزه استفاده می شود شامل موارد تهاجمی و تدافعی بوده و مانند ضربه با پا، کشتی گرفتن، نگه داشتن، ضربه زدن، هل دادن، بلند کردن، پریدن و سریدن و فشار انگشت بر نقاط حساس بدن می باشد.

 • ووشو؛ اجرای فرم چوب میمون توسط هو چینگ جیان، سال 1982

  2,284 بازدید

  مشت میمون از جمله تکنیکهای شیانگ شینگ هست که جزو موارد مهّم در مسابقات سنتی ووشوی چین محسوب میشه. « هو چینگ جیان » از قهرمانان معروف چین در سالهای دور اجرایی زیبا از این روش را ارائه می کنه. استاد بزرگ ووبین درباره سبک شیانگ شینگ می نویسه: نوع فنون در شیانگ شینگ همگی صورتی اسرارآمیز دارند. مدارس مربوط به این هنر رزمی براساس حرکات حیوانات و ضربات و فنون آنها ایجاد شده است.

 • ووشو؛ اجرای فرم دی تانگ توسط هو چینگ جیان، سال 1982

  902 بازدید

  دی تانگ چوان از استیل های مهیج و مشهور در مسابقات سنتی ووشوی چین است که جزو سبکهای شناخته شده ی ووشو محسوب میشه. استاد بزرگ ووبین درباره این سبک می نویسه: دی تانگ چوان دارای فرمهای خاصی است که در آنها حالتهای خزش، افتهای مختلف، تغییر جهات، معلق زدن، حرکات آکروباتیک مربوط به بوکس حالت مَست، بوکس میمون و سایر استیلهای بوکس، پیشرفت حالتهای زیبا و حرکات خاص و حالتهای گوناگون در نظر گرفته شده است.

 • اجرای فرم سنتی شمشیرپهن توسط جت لی، سال 1971

  3,375 بازدید

  جت لی در زمان اجرای این فرم، 8 سالش بوده! به راحتی میشه فهمید که دارای استعداد بالایی در یادگیری فنون ووشو بوده که میتونسته توی اون سن کم با اون کیفیت تکنیکها رو اجرا کنه. اونهم در حدود 40 سال پیش!!!؟ نونهالی که بعدها به یکی از ارکان معرفی ووشو در جهان تبدیل شد. به گفته استاد بزرگ محمدپورغلامی « جت لی » نه تنها از نظر فنی بلکه شخصیت معنوی بسیار قوی هم دارد که دنیای ووشو به او مدیون است.

 • جت لی و استاد بزرگ ووبین در تیم پکن، دهه 80 میلادی

  7,390 بازدید

  جت لی؛ قهرمان 5 دوره مسابقات ووشوی کشور چین و عضو سابق تیم ووشوی پکن بخش زیادی از موفقیت هاشو مدیون ووبین استاد مسلم ووشو هست. استاد بزرگ ووبین که الان دوران بازنشستگی شو میگذرونه دارای جایگاه دان 9 هست که بالاترین درجه در هنر رزمی ووشو محسوب میشه. ووبین تلاشهای بسیاری رو برای سر و سامان دادن و منسجم کردن ووشو در چین و جهان انجام داده و در یک کلام زندگیشو وقف ووشو کرده و دنیای ووشو بهش مدیونه.

 • ووشو؛ اجرای مبارزه سنتی با سلاح، دهه 80 میلادی

  1,015 بازدید

  کلیپ بالا اجرایی از مبارزه سنتی چوب در برابر « سن جیه گوئن » (چوب سه تکه) هست. سن جیه گوئن همون سلاحیه که توی ایران به « سانچاکو » یا « سانچیکو » معروفه. تکنیکهای این نوع از مبارزه کاربرد عملی فرمهاست که از قبل مشخص شده و هماهنگه دقیقاً مثل خود فرمها که اجرا کننده از اوّل تا آخرشو می دونه و بارها اونو تمرین و تکرار کرده تا به مهارت کافی در اجرا کردنش رسیده.

 • ووشو؛ اجرای مبارزه سنتی سه نفره، دهه 80 میلادی

  832 بازدید

  کلیپ بالا اجرایی سه نفره از مبارزه سنتی سبک نانچوان هست که « یانگ شی ون » قهرمان نانچوان کشور چین در دهه 80 میلادی هم توش حضور داره. تکنیکهای این نوع از مبارزه از قبل مشخص شده و هماهنگه دقیقاً مثل خود فرمها که اجرا کننده از اوّل تا آخرشو می دونه و بارها تمرین و تکرار کرده تا به مهارت کافی در اجرا کردنش رسیده.

 • ووشو؛ اجرای مبارزه سنتی دو نفره، دهه 80 میلادی

  1,402 بازدید

  مبارزه سنتی، بخشی از ووشو هست که بنوعی کاربرد عملی فنون فرمها هست. استاد بزرگ ووبین درباره مبارزه سنتی در هنر رزمی ووشو می نویسه: مبارزه به هنرجو کمک می کند تا جنبه های عملی تکنیکهایی را که در تمرینات انفرادی می آموزد را فرا گرفته و موجب پیشرفت وی گردد. مبارزه بدون سلاح شامل ضربات مشت، کف دست، پا و حرکات بدن و تکنیکهایی است که در فرمها اجرا می شوند. ارکان مبارزه شامل حمله، دفاع و ضدحمله است.

 • ووشو؛ اجرای مبارزه سنتی سه نفره، دهه 80 میلادی

  626 بازدید

  مبارزه سنتی، بخشی از ووشو هست که بنوعی کاربرد عملی فنون فرمها هست. استاد بزرگ ووبین درباره مبارزه سنتی در هنر رزمی ووشو می نویسه: مبارزه به هنرجو کمک می کند تا جنبه های عملی تکنیکهایی را که در تمرینات انفرادی می آموزد را فرا گرفته و موجب پیشرفت وی گردد. مبارزه بدون سلاح شامل ضربات مشت، کف دست، پا و حرکات بدن و تکنیکهایی است که در فرمها اجرا می شوند. ارکان مبارزه شامل حمله، دفاع و ضدحمله است.

 • چی کونگ ووشو؛ شکستن بلوک سنگی با ضربه سر

  1,398 بازدید

  کاری رو که این استاد پیر ووشو انجام میده نمیتونه ناشی از قدرت عضلاتش باشه. چینی ها در هنر رزمی ووشو معتقد به پرورش نیروهای درونی انسان هستند. اونها با تمرینات چی کونگ و همینطور سبکهای درونی مثل « تای چی » سعی در توسعه و رشد این نیروها دارند. این کلیپ مربوط به اوایل دهه ۸۰ میلادی هست.

 • چی کونگ ووشو؛ شکستن قلوه سنگ با انگشت اشاره دست

  2,503 بازدید

  کاری رو که این استاد پیر ووشو انجام میده نمیتونه ناشی از قدرت عضلاتش باشه. چینی ها در هنر رزمی ووشو معتقد به پرورش نیروهای درونی انسان هستند. اونها با تمرینات چی کونگ و همینطور سبکهای درونی مثل « تای چی » سعی در توسعه و رشد این نیروها دارند. این کلیپ مربوط به اوایل دهه 80 میلادی هست.

 • چی کونگ ووشو؛ خم کردن میله فلزی توسط گردن

  1,061 بازدید

  چی کونگ جزو تمرینات دورنی ووشو هست. هنرآموزان با پرورش نیروی « چی » که گفته میشه سرمنشاء قدرت های درونیه دست به اعمال و فنون عجیبی می زنند. در هنر رزمی ووشو سبکهای « تای چی »، « باگوا » و « شینگ یی » ارتباط تنگاتنگی با توسعه و رشد نیروهای درونی دارن و اصولاً به سبکهای دورنی ووشو معروف اند. این کلیپ مربوط به اوایل دهه 80 میلادی هست.

 • ووشو؛ اجرای فرم سنتی تقلیدی از اژدها، دهه 80 میلادی

  1,460 بازدید

  « باگوا جانگ » یکی از سبکهای نَرم و درونی هنر رزمی ووشو هست که به نام « لونگ شینگ باگوا » یا هشت دیاگرام از اژدها نیز خونده میشه. استاد بزرگ ووبین درباره سبک باگوا جانگ می نویسه: هنگام حرکت به مانند گردش اژدها، هنگام چمباتمه زدن همانند ببر. باگوا جانگ سبکی است که در هنگام حرکت به جهات مختلف شبیه به این است که اجرا کننده در یک محل گِل آلود حرکت می کند. با قدمهایی که عوض می شوند به نرمی آب جاری.

 • ووشو؛ اجرای فرم سنتی تقلیدی از سگ، دهه 80 میلادی

  1,732 بازدید

  استیل تقلیدی از سگ، یکی از روشهای شیانگ شینگ در جنوب کشور چین هست. استاد بزرگ ووبین درباره سبک شیانگ شینگ (بوکس تقلید از حیوانات) می نویسه: نوع فنون در شیانگ شینگ همگی صورتی اسرارآمیز دارند. مدارس مربوط به این هنر رزمی براساس حرکات حیوانات و ضربات و فنون آنها ایجاد شده است. بعدها این هنر با توجه به نوع حملات و دفاعها در مقابل افراد متجاوز پیشرفت پیدا کرده است.