ما هم با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف هستیم پیوستن به کارزار

راه کوروساوا

Kurosawa's Way . ۱۵ دقیقه رایگان

سریال و فیلم‌های سینمایی 45 هزار فیلم، سریال و انیمیشن
خرید اشتراک

درباره فیلم راه کوروساوا

فیلم راه کوروساوا به کارگردانی کاترین کادو در سال 2011 ساخته شده است. این فیلم و در ژانر مستند بیوگرافی می‌باشد. در این فیلم تئودوروس آنجلوپولوس، برناردو برتولوچی، کلینت ایستوود، الخاندرو گونسالس اینیاریتو، بونگ جون هو، عباس کیارستمی، هایائو میازاکی، مارتین اسکورسیزی، جولی تیمور، شینی توکاموتو , جان وو به هنرمندی پرداخته‌اند.

خلاصه داستان فیلم راه کوروساوا

آکیرا کوروساوا( ۲۳ مارس ۱۹۱۰ – ۶ سپتامبر ۱۹۹۸ )کارگردان، نویسنده و تهیه کننده ژاپنی بود. وی یکی از تأثیرگذارترین و مهم ترین فیلم سازان تاریخ سینما شناخته می شود. او در طول زندگی حرفه ای ۵۷ ساله اش، ۳۰ فیلم ساخت. کورساوا در سال ۱۹۳۶ وارد صنعت فیلمسازی ژاپن شد. بعد از سالها کار به عنوان دستیار کارگردان و فیلم نامه نویس در طول جنگ جهانی دوم اولین فیلم اکشن محبوب خود را با نام سانشیرو سوگاتا ساخت و تماشاگران غربی را از تکامل فنی و قدرت بیان فیلم سازی ژاپن شگفت زده کرد. بسیاری از سینمادوستان برای نخستین بار دریافتند که در ژاپن صنعت سینمایی توانا و مجهز وجود دارد که اینک بزرگترین چهره آن آکیرا کوروساوا است.راه کوروساوا به فرانسوی: Kurosawa, la voie فیلمی در ژانر مستند است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد.این فیلم در دومین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر (اردیبهشت ۱۳۹۶) به نمایش درآمد. یازده فیلمساز برجسته از اروپا، آمریکا و آسیا درباره آکیرا کوروساوا صحبت می کنند و از تاثیر شگفت آور او بر کارهایشان پرده برمی دارند. کارگردان این فیلم که پانزده سال مترجم کوروساوا بود، این اظهارات جذاب را به هم گره می زند. تا پیش از راشومون تا ۱۹۵۱کوروساوا یازده فیلم سینمایی کارگردانی کرده بود، اما با این فیلم بود که نگاه ها را در سراسر جهان خیره کرد. این فیلم تحولی بود بنیادین نه فقط در کار کوروساوا، برای سینمای ژاپن که تا آن زمان در غرب چندان شناخته شده نبود. نمایش این فیلم در جشنواره سینمایی ونیز بی تردید رویدادی تعیین کننده بود. فیلم جایزه شیر طلایی فستیوال را برنده شد.

کارگردان کاترین کادو
تاریخ انتشار 2011
امتیاز imdb 7.1/10
زمان فیلم 51 دقیقه
کشور فرانسه ، ژاپن
بازیگران تئودوروس آنجلوپولوس ، برناردو برتولوچی ، کلینت ایستوود ، الخاندرو گونسالس اینیاریتو ، بونگ جون هو ، عباس کیارستمی ، هایائو میازاکی ، مارتین اسکورسیزی ، جولی تیمور ، شینی توکاموتو ، جان وو