در حال بارگذاری
 • 356
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 720.1هزار
  بازدید

مادرشو

«مادرشو می خواهد به خانم های باردار یاد بدهد که مراقب خودشان باشند.» مادرشو سعی می کند مادر شدن برای شما تجربه ای پر از آگاهی باشد تا نگرانی بیهوده و دغدغه ی اضافی، جای خود را به اطلاعات درست بارداری بدهد.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

«مادرشو می خواهد به خانم های باردار یاد بدهد که مراقب خودشان باشند.» مادرشو سعی می کند مادر شدن برای شما تجربه ای پر از آگاهی باشد تا نگرانی بیهوده و دغدغه ی اضافی، جای خود را به اطلاعات درست بارداری بدهد.

 • 356
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 720.1هزار
  بازدید
این کانال از سوی "مادرشو" تایید شده است.
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • نقش مهم هورمون تستوسترون در بدن مردان

  50 بازدید

  هورمون تستوسترون مهم‌ترین هورمون مردانه است که البته تنها به مردان اختصاص ندارد و این هورمون در بدن زنان نیز وجود دارد. در این ویدیو دکتر مسعود یزدی پزشک عمومی در رابطه با نقش مهم هورمون تستوسترون در بدن مردان صحبت می‌کند.

 • دردهای رحمی یا پس دردهای بعد از زایمان

  463 بازدید

  گرفتگی هایی که به عنوان پس دردهای بعد از زایمان در ناحیۀ رحم شناخته می شود، به دلیل انقباضات رحم برای برگشتن به اندازه و موقعیت قبل از بارداری است. این فرایند، بخشی از بهبود مادران پس از زایمان خواهد بود. در این ویدیو خانم رویا غلامی کارشناس ارشد مامایی در رابطه با دردهای رحمی یا پس دردهای بعد از زایمان صحبت می کند.

 • بهداشت روان و تاثیر آن روی باروری و بارداری

  939 بازدید

  نادیده گرفتن اضطراب مشکل مهمی است. اضطراب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در باروری زنان و مردان داشته باشد. در این ویدیو خانم روشنی کارشناس مامایی، مشاور خانواده و مدیر مرکز مامایی یاس در رابطه با بهداشت روان و تاثیر آن روی باروری و بارداری صحبت می‌کند.

 • مراقبت های بعد از زایمان

  1,734 بازدید

  مادرانی که به تازگی زایمان کرده اند باید در نظر داشته باشند که لازم است بعد از زایمان مراقبت هایی را از خود انجام دهند. در این ویدیو خانم نیلوفر قاسمی کارشناس ارشد مامایی در رابطه با مراقبت های بعد از زایمان صحبت می کند.

 • عوارض شدید و خطرساز در بارداری

  2,796 بازدید

  عفونت های دوران بارداری یکی از عوارضی است که در صورت درمان نشدن، به سرعت در بدن مادر منتشر می شود و منجر به خطرات جبران ناپذیری خواهد شد. ترومبوآمبولی و بیماری های قلبی عروقی از دیگر مواردی است که هنگام بارداری باید مورد توجه قرار گیرد. در این ویدیو، خانم مرضیه بخشنده، کارشناس مامایی در رابطه با این عوارض و روش های پیگیری و درمان آنها به شما توضیحات کاملی را خواهد داد.

 • مصرف داروها و مکمل های مجاز یا لازم در دوران بارداری

  1,599 بازدید

  مادران باردار در طول بارداری نباید از داروها بدون مشورت پزشک استفاده کنند. در این ویدیو خانم روشنی کارشناس مامایی، مشاور خانواده و مدیر مرکز مامایی یاس، در رابطه با مصرف داروها و مکمل های مجاز یا لازم در دوران بارداری صحبت می کند.

 • ترمیم و بهبود زخم ها بعد از زایمان

  1,757 بازدید

  یکی از نگرانی های زنان بعد از عمل سزارین، رد بخیه و جای برشی است که روی شکم آنها ایجاد شده است. در این ویدیو خانم رویا غلامی کارشناس ارشد مامایی در رابطه با ترمیم و بهبود زخم ها بعد از زایمان صحبت می کند.

 • زایمان و شیردهی در صورت ابتلا به زگیل تناسلی

  1,575 بازدید

  عفونت منتقل شده از طریق رابطۀ جنسی به فرد، یک بیماری باکتریایی یا ویروسی است که امکان دارد فرد بعد از برقراری رابطۀ جنسی از راه واژن، دهان و مقعد با یک شریک جنسی آلوده به آن مبتلا شود. این عفونت ها ممکن است عواقب جدی برای سلامتی فرد و کودک داشته باشد. در این ویدیو خانم رویا موسوی فرد کارشناس مامایی در رابطه با زایمان و شیردهی در صورت ابتلا به زگیل تناسلی صحبت می کند.

 • تنفس صحیح در بارداری

  892 بازدید

  اکسیژن رسانی و تنفس صحیح در بارداری برای مادر و جنین بسیار مهم است. تنفس شکمی یکی از راههای تنفس صحیح در دوران بارداری است. در این ویدیو، خانم نیلوفر قاسمی، کارشناس ارشد مامایی و مدیر مرکز مشاوره و مامایی نوگل، در مورد تکنیکهای تنفس در بارداری به نکات مهمی اشاره خواهد کرد.

 • اهمیت هورمون استروژن برای رشد و بلوغ در دختران

  3,126 بازدید

  هورمون استروژن یکی از هورمون های مهم در بدن زنان است که نقش مهمی در دوره های مختلف زندگی، به ویژه رشد و بلوغ دارد. در این ویدیو، دکتر فاطمه سروی متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ فوق تخصصی نازایی و لاپاراسکوپی، اطلاعاتی را به شکل کامل و دقیق در مورد هورمون استروژن و عملکرد آن در بدن دختران و خانم ها در اختیار شما قرار خواهد داد.

 • محاسبهٔ سن بارداری

  6,307 بازدید

  یکی از دغدغه های اصلی مادران پس از اینکه متوجه بارداری خود می شوند، محاسبهٔ سن بارداری شان است. در این ویدیو خانم اعظم خیابانی کارشناس ارشد مامایی و بهداشت جنسی و باروری در رابطه با محاسبهٔ سن باردرای صحبت می کند.

 • ایستادن و درست راه رفتن در بارداری

  1,019 بازدید

  برای ایستادن صحیح و پیشگیری از آسیب به کمر و ستون فقرات در طول بارداری نکات بسیار مهمی وجود دارد که در این ویدیو، خانم نیلوفر قاسمی، کارشناس ارشد مامایی و مدیر مرکز مشاوره و مامایی نوگل، در مورد نحوهٔ درست ایستادن و راه رفتن طی بارداری برای شما صحبت خواهد کرد و سپس یک مادر باردار عزیز نحوهٔ درست راه رفتن و ایستادن و پیشگیری از واریس در دوران بارداری را برای شما اجرا خواهد کرد.

 • بررسی عفونت ها در دوران بارداری

  2,247 بازدید

  لازم است مادران قبل از بارداری خود برای بررسی برخی عفونت ها به پزشک زنان مراجعه کنند و با آمادگی برای بارداری اقدام کنند. در این ویدیو، خانم لیلا مستوفی کارشناس مامایی و مشاور بیماری های زنان و زایمان درمورد بررسی عفونت ها و ویروس ها قبل از شروع بارداری و سپس در سه ماهه های دوران بارداری برای شما صحبت خواهد کرد.

 • عوامل مؤثر در ناباروری مردان

  657 بازدید

  مشکلات باروری در مردان یکی از دلایل بارور نشدن یک زوج است. به طورکلی هر چیزی که بتواند اختلالی در ساختار سیستم تناسلی مردانه به وجود بیاورد، می تواند باعث افزایش یا کاهش ناباروری در مردان شود. در این ویدیو دکتر مسعود یزدی در مورد عوامل و چگونگی تأثیر عواملی مثل واریکوسل، عفونت های ادراری و آمیزشی، عفونت داخل بیضه، ، انزال پس گرد یا خشک، و دیگر عوامل، به طور کامل برای شما صحبت خواهد کرد.

 • انجام حرکت پروانه برای زایمان بهتر

  4,983 بازدید

  برای آماده شدن روز زایمان حرکاتی وجود دارد که مادران باردار میتوانند آنها را یاد بگیرند و انجام دهند. در این ویدیو، خانم نیلوفر قاسمی، کارشناس ارشد مامایی و مدیر مرکز مشاوره و مامایی نوگل، در مورد مزایای حرکت پروانه که حرکتی برای تقویت عضلات کف لگن و پرینه برای پیشگیری از پارگی زایمان است برای شما صحبت میکند و یک مادر باردار عزیز این حرکت را برایتان اجرا خواهد کرد.

 • زگیل تناسلی یا ویروس اچ پی وی و راه های پیشگیری از آن

  9,118 بازدید

  زگیل تناسلی از جمله بیماری هایی است که از راه رابطهٔ جنسی یا استفاده از لوازم شخصی مشترک منتقل می شود. در این ویدیو خانم رویا موسوی فرد کارشناس مامایی در رابطه با زگیل تناسلی یا ویروس HPV و راه های پیشگیری از آن صحبت می کند.

 • تهوع و استفراغ معمولی و شدید بارداری

  698 بازدید

  ترشح هورمون ها به دلیل رشد جفت در سه ماهۀ اول بارداری باعث شروع تهوع و استفراغ بارداری می شود که معمولاً با پایان هفتۀ ۱۶ بارداری برطرف خواهد شد. راهکارهای ساده ای برای بهبود و کنترل تهوع و استفراغ بارداری وجود دارد که لازم است آنها را بدانید و کمتر از داروهای موجود برای رفع این عارضه استفاده کنید. در این ویدئو، خانم مرضیه بخشنده، کارشناس مامایی توضیحاتی را در این زمینه به شما خواهد داد.

 • چه مواردی در معاینات قبل از بارداری بررسی می شود؟

  3,548 بازدید

  انجام معاینات پیش از بارداری می تواند نقشی مهم و مؤثر در بارداری راحت شما و همچنین سلامت جنین داشته باشد. انجام این معاینات این فرصت را به پزشک می دهد که بدن شما را برای دوران بارداری آماده کند و احتمال بروز مشکلات را در بارداری به حداقل برساند. در این ویدیو خانم روشنی کارشناس مامایی، مشاور خانواده و مدیر مرکز مامایی یاس، در رابطه با معاینات قبل از بارداری صحبت می کند.

 • انجام حرکت اسکات برای آمادگی زایمان

  4,111 بازدید

  یکی از حرکت های بسیار مناسب برای آمادگی زایمان، حرکت اسکات است که در این ویدیو، خانم نیلوفر قاسمی، کارشناس ارشد مامایی و مدیر مرکز مشاوره و مامایی نوگل، در مورد این حرکت و چگونگی انجام آن برای شما صحبت خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان یک مادر باردار عزیز چند بار حرکت اسکات را برای شما اجرا خواهد کرد.

 • رفع یبوست در کودکان شیرخوار

  1,899 بازدید

  یبوست اغلب در کودکانی که شروع به خوردن غذاهای جامد می کنند اتفاق می افتد و حدودا از شش ماهگی کودکان آغاز می شود. در این ویدیو خانم دکتر فریبا صیقلی فوق تخصص گوارش کودکان در رابطه با رفع یبوست در کودکان شیرخوار صحبت می کند.

 • نکاتی در مورد رابطه جنسی پس از زایمان

  7,744 بازدید

  تمایل و علاقۀ کم زنان به رابطۀ جنسی تا مدتی پس از زایمان، اتفاقی طبیعی است و بهبود جسمی، خستگی و تغییرات هورمونی اغلب در تمایلات جنسی پس از زایمان تأثیر دارد، اما تجربۀ هر زنی نیز با دیگری متفاوت است. در این ویدیو خانم ناهید غیورآذر کارشناس مامایی در رابطه با رابطه جنسی پس از زایمان و لزوم و اهمیت همراهی پدران در این زمینه صحبت می کند.

 • تست های غربالگری سالیانه برای بررسی دهانه رحم

  4,292 بازدید

  لازم است تمام خانم ها بعد از اولین رابطهٔ⁠ جنسی تست های غربالگری را به صورت سالیانه انجام دهند. این مراقیت ها برای هر خانمی لازم است. در این ویدیو خانم رویا موسوی فرد کارشناس مامایی در رابطه با تست های غربالگری سالیانه برای بررسی دهانه رحم صحبت می کند.

 • توجه به تغییرات علائم پریود یا نزدیکی جنسی

  3,313 بازدید

  لازم است که تمام زنان به تغییرات بدن خود توجه کنند و اگر موردی متفاوت را مشاهده کردند با پزشک مشورت کنند. در این ویدیو خانم رویا موسوی فرد در رابطه با توجه به تغییرات علائم پریود با نزدیکی جنسی، صحبت می کند.

 • مراقبت های پزشکی مهم قبل از بارداری

  3,328 بازدید

  بچه دار شدن اقدامی بزرگ و مهم است. اگر تصمیم شما برای داشتن فرزند قطعی است، برای گذراندن یک بارداری همراه با آرامش و در نهایت داشتن فرزندی سالم، لازم است جهت انجام معاینات پیش از بارداری به پزشک مراجعه کنید. در این ویدیو خانم روشنی کارشناس مامایی، مشاور خانواده و مدیر مرکز مامایی یاس در رابطه با مراقبت های پزشکی مهم قبل بارداری صحبت می کند.

 • نوسانات خلقی بعد از زایمان

  4,372 بازدید

  تغییرات خلق وخوی مادران در بارداری مسئله ای شایع است و معمولاً دلیل اصلی آن تغییرات هورمونی است که بر عملکرد مغز تأثیر می گذارد. هر فرد به شکل متفاوتی به این تغییرات واکنش نشان می دهد. برخی زنان باردار دچار غلیان احساسی خوب و بد می شوند و برخی دیگر بیشتر احساس افسردگی یا اضطراب می کنند. در این ویدیو خانم رویا غلامی کارشناس ارشد مامایی در رابطه با نوسانات خلقی بعد از زایمان زایمان صحبت می کند.

 • لزوم سلامت دهان و دندان پیش از اقدام به بارداری

  2,439 بازدید

  توجه به بهداشت و سالم بودن دندان ها یکی از مراقبت های پزشکی لازم پیش از باردار شدن است که نیاز به پیگیری جدی دارد. در این ویدیو، دکتر مهراندخت عابدینی، متخصص زنان و زایمان در مورد لزوم این مراقبت برای شما صحبت خواهد کرد.

 • تاثیر افزایش وزن و مصرف دخانیات در باروری

  691 بازدید

  اضافه وزن، مصرف دخانیات و استرس، از دلایل شایع مشکلات باروری است. برای باردار شدن لازم است شاخص تودۀ بدنی شما در محدودۀ مناسبی باشد تا دچار مشکلی برای باردار شدن و در طول دوران بارداری نشوید. در این ویدیو، دکتر مهراندخت عابدینی در رابطه با تأثیر افزایش وزن، تأثیر بد دخانیات در باروری و نقش استرس در باروری، نکات ضروری و مناسبی را به شما گوشزد می کند.

 • زمان شروع فرایند تشخیص و درمان مشکلات باروری

  936 بازدید

  برای شروع درمان مشکلات باروری، لازم است بدانید که چه کسانی و در چه زمانی باید برای درمان این مشکلات اقدام کنند. در این ویدیو، دکتر مهراندخت عابدینی، متخصص زنان و زایمان، در مورد زمان شروع فرایند درمان مشکلات باروری به شما توضیحاتی را خواهد داد.

 • چطور خواب بهتر و راحتی در دوران بارداری داشته باشید

  2,406 بازدید

  یکی از شکایت های زنان باردار، اختلالات خواب است. بی خوابی باعث ایجاد مشکلاتی مثل خستگی مادران طی روز خواهد شد. راهکارهای مهمی برای رفع اختلالات خواب و داشتن خوابی راحت هنگام بارداری وجود دارد که در این ویدیو، خانم مرضیه بخشنده، کارشناس مامایی در مورد آن برای شما صحبت خواهد کرد.

 • زمان های معمول مراجعه به پزشک برای شیرخواران

  1,601 بازدید

  در یک ماه اول زندگی کودک با دیدن هر نشانه یا تصوری از بیماری لازم است فوراً کودک را نزد یک پزشک اطفال ببرید، اما برای مراجعات در سن های بعدی کودک بهتر است با شناختی درست و بجا، از نگرانی های بیش از حد در مورد سلامت کودکتان پرهیز کنید. در این ویدیو دکتر فریبا صیقلی، فوق تخصص گوارش کودکان، برای اطلاع بهتر والدین از زمان های لازم برای مراجعه به پزشک اطفال توضیحات لازمی را به شما خواهد داد.

 • فاز اول از مرحلۀ اول زایمان طبیعی

  6,349 بازدید

  فاز اول در مرحلۀ اول زایمان طبیعی فاز نهفته نام دارد. این فاز طولانی ترین فاز زایمان است و شدت آن از بقیۀ فازها کمتر است که منجر به باز شدن دهانۀ رحم می شود. در این ویدیو، خانم مرضیه بخشنده، کارشناس مامایی در مورد مدیریت این فاز برای مادران باردار توضیحات مفیدی را خواهد داد.

 • زمان و میزان مصرف فولیک اسید در بارداری

  2,921 بازدید

  فولیک اسید که فرمی ساختگی از ویتامین B۹ است و فولات نیز نامیده می شود، نقشی اساسی در . شکل گیری لوله های عصبی جنین دارد و می تواند از بسیاری نقص های مادرزادی جلوگیری کند. پزشکان توصیه می کنند، مادران سه ماه پیش از بارداری مصرف فولیک اسید را آغاز کنند. در این ویدیو خانم ناهید غیورآذ کارشناس مامایی ر در رابطه با زمان و میزان مصرف اسید فولیک در بارداری صحبت می کند.