در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 416
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 885.4هزار
  بازدید

مادرشو

«مادرشو می خواهد به خانم های باردار یاد بدهد که مراقب خودشان باشند.» مادرشو سعی می کند مادر شدن برای شما تجربه ای پر از آگاهی باشد تا نگرانی بیهوده و دغدغه ی اضافی، جای خود را به اطلاعات درست بارداری بدهد.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

«مادرشو می خواهد به خانم های باردار یاد بدهد که مراقب خودشان باشند.» مادرشو سعی می کند مادر شدن برای شما تجربه ای پر از آگاهی باشد تا نگرانی بیهوده و دغدغه ی اضافی، جای خود را به اطلاعات درست بارداری بدهد.

 • 416
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 885.4هزار
  بازدید
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • رابطه جنسی دردناک

  16,591 بازدید

  یکی از موارد مربوط به سلامت جنسی زوج ها، رابطۀ جنسی دردناک است که بی توجهی به آنها باعث ایجاد مشکلات و داشتن احساساتی اشتباه و غلط خواهد شد. این ویدیو با هدف شناخت بهتر افراد از یک رابطۀ جنسی دردناک تهیه شده است، تا بتوان با آماده سازی صحیح برای شروع رابطۀ جنسی و دیگر مواردی که ممکن است وجود داشته باشد، این مشکل را برطرف یا از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

 • همه چیز درباره افزایش ترشحات واژن در دوران بارداری

  2,923 بازدید

  افزایش ترشحات واژن، یکی از مواردی است که همۀ مادران در طول دوران بارداری خود با آن روبه رو خواهند شد. این ترشحات گاهی طبیعی است و گاهی در اثر وجود یک مشکل به وجود می آید. در این ویدیو، خانم مرضیه بخشنده، کارشناس مامایی در مورد راه های درمان ترشحات ناشی از قارچ ها و تفاوت این ترشحات با پارگی کیسۀ آب، برای شما توضیحات کاملی را خواهد داد.

 • چطور از ابتلا به عفونت ادراری در بارداری پیشگیری کنید

  4,621 بازدید

  عفونت ادراری، یکی از عوارض دوران بارداری است که می تواند برای زنان باردار مشکلاتی را به وجود آورد. این عفونت علائمی دارد که باید برای درمان به موقع، به آنها توجه کنید. در این ویدیو، خانم مرضیه بخشنده، کارشناس مامایی، دربارۀ روش های پیشگیری از این عفونت و مصرف آنتی بیوتیک ها برای درمان آن به شما توضیح خواهد داد.

 • ویدیو لایو سرطان پستان و دوران بارداری

  10,270 بازدید

  در این ویدیو سرکار خانم فاطمی، متخصص زنان و زایمان در بخش اول در مورد سرطان پستان و در بخش دوم در مورد دوران بارداری صحبت کردند و به سوالات بانوان پاسخ دادند.

 • تاثیرات مهم ورزش در رفع مشکلات بارداری و زایمان

  1,044 بازدید

  ورزش کردن در دوران بارداری بسیار ضروری است. ورزش باعث برطرف شدن طیف وسیعی از مشکلات جسمی و کنترل عضلات مادر خواهد شد، اما ورزش کردن برای روزهای بارداری زنان مختلف و زایمان آنها متفاوت است. در این ویدیو، دکتر فرهاد عادل منش، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی دربارۀ ارتباط ورزش با برطرف شدن مشکلات بارداری و هنگام زایمان توضیحات کاملی را می دهد و توصیه های لازمی را در مورد گروه های مختلف ورزشی به شما خواهد کرد.

 • انجام سزارین در چه مواردی لازم است؟

  2,628 بازدید

  درصورتی‌که ادامۀ بارداری، سلامت جنین را به خطر بیندازد یا زایمان طبیعی باعث مشکلات غیرقابل جبرانی در جنین شود، پزشک سزارین انجام می‌دهد. در این ویدیو خانم نیلوفر قاسمی کارشناس ارشد مامایی در رابطه با مواردی که انجام عمل سزارین ضرورت می‌یابد، صحبت می‌کند.

 • انواع و میزان مصرف مایعات و نوشیدنی‌ها در دوران بارداری

  910 بازدید

  نوشیدنی‌ها از منابع اصلی دریافت آب و مواد مغذی است که در دوران بارداری بیش از پیش به آنها احتیاج دارید. زنان باردار باید در دوران بارداری توجه بیشتری به چگونگی مصرف نوشیدنی‌ها داشته باشند. برخی از نوشیدنی‌ها در دوران بارداری ممکن است خطرهایی برای شما داشته باشد.در این ویدیو خانم روشنی در خصوص اهمیت دقت در مصرف نوشیدنی ها صحبت کرده‌اند.

 • عوامل موثر در ناباروری مردان

  2,092 بازدید

  مشکلات باروری در مردان یکی از دلایل بارور نشدن یک زوج است. به طورکلی هر چیزی که بتواند اختلالی در ساختار سیستم تناسلی مردانه به وجود بیاورد، می تواند باعث افزایش یا کاهش ناباروری در مردان شود. در این ویدیو دکتر مسعود یزدی در مورد عوامل و چگونگی تأثیر عواملی مثل میزان دمای کیسۀ داخل بیضه، واریکوسل، عفونت های ادراری و آمیزشی، عفونت داخل بیضه، عفونت اپیدیدیم، انزال پس گرد یا خشک، بیماری های مؤثر در انزال خشک و دیگر عوامل، به طور کامل برای شما صحبت خواهد کرد.

 • مشکلات ادرار کردن بعد از زایمان

  419 بازدید

  ورم در ناحیۀ اطراف مثانه می تواند دفع ادرار را تا مدتی پس از زایمان دشوار کند. همچنین ممکن است سوزش ایجادشده در اثر تماس ادرار با ناحیۀ تناسلی، شما را آزار دهد. در این ویدیو خانم رویا غلامی کارشناس ارشد مامایی در رابطه با مشکلات ادرار کردن بعد از زایمان صحبت می کند.

 • تماس پوست با پوست مادر با نوزاد

  1,695 بازدید

  اولین برقراری تماس پوست با پوست مادر و نوزاد بلافاصله پس از زایمان است و شروع تغذیه با شیر مادر در ساعت اول تولد باعث بهره‌مندی از فواید بسیار زیاد اولین شیر مادر پس از زایمان، برقراری پیوند عاطفی مادر و نوزاد، موفقیت و استمرار بیشتر در تغذیه با شیر مادر، تضمین سلامت كودک می‌شود. با توجه به اهمیت تماس پوست به پوست مادر و نوزاد خانم زهره بابایی کارشناس‌ مامایی در این ویدیو توضیحات خوبی ارائه می‌دهند.

 • نقش مهم هورمون تستوسترون در بدن مردان

  576 بازدید

  هورمون تستوسترون مهم‌ترین هورمون مردانه است که البته تنها به مردان اختصاص ندارد و این هورمون در بدن زنان نیز وجود دارد. در این ویدیو دکتر مسعود یزدی پزشک عمومی در رابطه با نقش مهم هورمون تستوسترون در بدن مردان صحبت می‌کند.

 • دردهای رحمی یا پس دردهای بعد از زایمان

  842 بازدید

  گرفتگی هایی که به عنوان پس دردهای بعد از زایمان در ناحیۀ رحم شناخته می شود، به دلیل انقباضات رحم برای برگشتن به اندازه و موقعیت قبل از بارداری است. این فرایند، بخشی از بهبود مادران پس از زایمان خواهد بود. در این ویدیو خانم رویا غلامی کارشناس ارشد مامایی در رابطه با دردهای رحمی یا پس دردهای بعد از زایمان صحبت می کند.

 • بهداشت روان و تاثیر آن روی باروری و بارداری

  1,772 بازدید

  نادیده گرفتن اضطراب مشکل مهمی است. اضطراب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در باروری زنان و مردان داشته باشد. در این ویدیو خانم روشنی کارشناس مامایی، مشاور خانواده و مدیر مرکز مامایی یاس در رابطه با بهداشت روان و تاثیر آن روی باروری و بارداری صحبت می‌کند.

 • مراقبت های بعد از زایمان

  2,838 بازدید

  مادرانی که به تازگی زایمان کرده اند باید در نظر داشته باشند که لازم است بعد از زایمان مراقبت هایی را از خود انجام دهند. در این ویدیو خانم نیلوفر قاسمی کارشناس ارشد مامایی در رابطه با مراقبت های بعد از زایمان صحبت می کند.

 • عوارض شدید و خطرساز در بارداری

  3,230 بازدید

  عفونت های دوران بارداری یکی از عوارضی است که در صورت درمان نشدن، به سرعت در بدن مادر منتشر می شود و منجر به خطرات جبران ناپذیری خواهد شد. ترومبوآمبولی و بیماری های قلبی عروقی از دیگر مواردی است که هنگام بارداری باید مورد توجه قرار گیرد. در این ویدیو، خانم مرضیه بخشنده، کارشناس مامایی در رابطه با این عوارض و روش های پیگیری و درمان آنها به شما توضیحات کاملی را خواهد داد.

 • مصرف داروها و مکمل های مجاز یا لازم در دوران بارداری

  2,365 بازدید

  مادران باردار در طول بارداری نباید از داروها بدون مشورت پزشک استفاده کنند. در این ویدیو خانم روشنی کارشناس مامایی، مشاور خانواده و مدیر مرکز مامایی یاس، در رابطه با مصرف داروها و مکمل های مجاز یا لازم در دوران بارداری صحبت می کند.

 • ترمیم و بهبود زخم ها بعد از زایمان

  2,638 بازدید

  یکی از نگرانی های زنان بعد از عمل سزارین، رد بخیه و جای برشی است که روی شکم آنها ایجاد شده است. در این ویدیو خانم رویا غلامی کارشناس ارشد مامایی در رابطه با ترمیم و بهبود زخم ها بعد از زایمان صحبت می کند.

 • زایمان و شیردهی در صورت ابتلا به زگیل تناسلی

  2,144 بازدید

  عفونت منتقل شده از طریق رابطۀ جنسی به فرد، یک بیماری باکتریایی یا ویروسی است که امکان دارد فرد بعد از برقراری رابطۀ جنسی از راه واژن، دهان و مقعد با یک شریک جنسی آلوده به آن مبتلا شود. این عفونت ها ممکن است عواقب جدی برای سلامتی فرد و کودک داشته باشد. در این ویدیو خانم رویا موسوی فرد کارشناس مامایی در رابطه با زایمان و شیردهی در صورت ابتلا به زگیل تناسلی صحبت می کند.

 • تنفس صحیح در بارداری

  2,807 بازدید

  اکسیژن رسانی و تنفس صحیح در بارداری برای مادر و جنین بسیار مهم است. تنفس شکمی یکی از راههای تنفس صحیح در دوران بارداری است. در این ویدیو، خانم نیلوفر قاسمی، کارشناس ارشد مامایی و مدیر مرکز مشاوره و مامایی نوگل، در مورد تکنیکهای تنفس در بارداری به نکات مهمی اشاره خواهد کرد.

 • اهمیت هورمون استروژن برای رشد و بلوغ در دختران

  4,443 بازدید

  هورمون استروژن یکی از هورمون های مهم در بدن زنان است که نقش مهمی در دوره های مختلف زندگی، به ویژه رشد و بلوغ دارد. در این ویدیو، دکتر فاطمه سروی متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ فوق تخصصی نازایی و لاپاراسکوپی، اطلاعاتی را به شکل کامل و دقیق در مورد هورمون استروژن و عملکرد آن در بدن دختران و خانم ها در اختیار شما قرار خواهد داد.

 • محاسبهٔ سن بارداری

  7,949 بازدید

  یکی از دغدغه های اصلی مادران پس از اینکه متوجه بارداری خود می شوند، محاسبهٔ سن بارداری شان است. در این ویدیو خانم اعظم خیابانی کارشناس ارشد مامایی و بهداشت جنسی و باروری در رابطه با محاسبهٔ سن باردرای صحبت می کند.

 • ایستادن و درست راه رفتن در بارداری

  2,099 بازدید

  برای ایستادن صحیح و پیشگیری از آسیب به کمر و ستون فقرات در طول بارداری نکات بسیار مهمی وجود دارد که در این ویدیو، خانم نیلوفر قاسمی، کارشناس ارشد مامایی و مدیر مرکز مشاوره و مامایی نوگل، در مورد نحوهٔ درست ایستادن و راه رفتن طی بارداری برای شما صحبت خواهد کرد و سپس یک مادر باردار عزیز نحوهٔ درست راه رفتن و ایستادن و پیشگیری از واریس در دوران بارداری را برای شما اجرا خواهد کرد.

 • بررسی عفونت ها در دوران بارداری

  2,881 بازدید

  لازم است مادران قبل از بارداری خود برای بررسی برخی عفونت ها به پزشک زنان مراجعه کنند و با آمادگی برای بارداری اقدام کنند. در این ویدیو، خانم لیلا مستوفی کارشناس مامایی و مشاور بیماری های زنان و زایمان درمورد بررسی عفونت ها و ویروس ها قبل از شروع بارداری و سپس در سه ماهه های دوران بارداری برای شما صحبت خواهد کرد.

 • عوامل مؤثر در ناباروری مردان

  1,260 بازدید

  مشکلات باروری در مردان یکی از دلایل بارور نشدن یک زوج است. به طورکلی هر چیزی که بتواند اختلالی در ساختار سیستم تناسلی مردانه به وجود بیاورد، می تواند باعث افزایش یا کاهش ناباروری در مردان شود. در این ویدیو دکتر مسعود یزدی در مورد عوامل و چگونگی تأثیر عواملی مثل واریکوسل، عفونت های ادراری و آمیزشی، عفونت داخل بیضه، ، انزال پس گرد یا خشک، و دیگر عوامل، به طور کامل برای شما صحبت خواهد کرد.

 • انجام حرکت پروانه برای زایمان بهتر

  6,938 بازدید

  برای آماده شدن روز زایمان حرکاتی وجود دارد که مادران باردار میتوانند آنها را یاد بگیرند و انجام دهند. در این ویدیو، خانم نیلوفر قاسمی، کارشناس ارشد مامایی و مدیر مرکز مشاوره و مامایی نوگل، در مورد مزایای حرکت پروانه که حرکتی برای تقویت عضلات کف لگن و پرینه برای پیشگیری از پارگی زایمان است برای شما صحبت میکند و یک مادر باردار عزیز این حرکت را برایتان اجرا خواهد کرد.

 • زگیل تناسلی یا ویروس اچ پی وی و راه های پیشگیری از آن

  10,054 بازدید

  زگیل تناسلی از جمله بیماری هایی است که از راه رابطهٔ جنسی یا استفاده از لوازم شخصی مشترک منتقل می شود. در این ویدیو خانم رویا موسوی فرد کارشناس مامایی در رابطه با زگیل تناسلی یا ویروس HPV و راه های پیشگیری از آن صحبت می کند.

 • تهوع و استفراغ معمولی و شدید بارداری

  1,631 بازدید

  ترشح هورمون ها به دلیل رشد جفت در سه ماهۀ اول بارداری باعث شروع تهوع و استفراغ بارداری می شود که معمولاً با پایان هفتۀ ۱۶ بارداری برطرف خواهد شد. راهکارهای ساده ای برای بهبود و کنترل تهوع و استفراغ بارداری وجود دارد که لازم است آنها را بدانید و کمتر از داروهای موجود برای رفع این عارضه استفاده کنید. در این ویدئو، خانم مرضیه بخشنده، کارشناس مامایی توضیحاتی را در این زمینه به شما خواهد داد.

 • چه مواردی در معاینات قبل از بارداری بررسی می شود؟

  3,924 بازدید

  انجام معاینات پیش از بارداری می تواند نقشی مهم و مؤثر در بارداری راحت شما و همچنین سلامت جنین داشته باشد. انجام این معاینات این فرصت را به پزشک می دهد که بدن شما را برای دوران بارداری آماده کند و احتمال بروز مشکلات را در بارداری به حداقل برساند. در این ویدیو خانم روشنی کارشناس مامایی، مشاور خانواده و مدیر مرکز مامایی یاس، در رابطه با معاینات قبل از بارداری صحبت می کند.

 • انجام حرکت اسکات برای آمادگی زایمان

  10,078 بازدید

  یکی از حرکت های بسیار مناسب برای آمادگی زایمان، حرکت اسکات است که در این ویدیو، خانم نیلوفر قاسمی، کارشناس ارشد مامایی و مدیر مرکز مشاوره و مامایی نوگل، در مورد این حرکت و چگونگی انجام آن برای شما صحبت خواهد کرد. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان یک مادر باردار عزیز چند بار حرکت اسکات را برای شما اجرا خواهد کرد.

 • رفع یبوست در کودکان شیرخوار

  2,376 بازدید

  یبوست اغلب در کودکانی که شروع به خوردن غذاهای جامد می کنند اتفاق می افتد و حدودا از شش ماهگی کودکان آغاز می شود. در این ویدیو خانم دکتر فریبا صیقلی فوق تخصص گوارش کودکان در رابطه با رفع یبوست در کودکان شیرخوار صحبت می کند.

 • نکاتی در مورد رابطه جنسی پس از زایمان

  8,620 بازدید

  تمایل و علاقۀ کم زنان به رابطۀ جنسی تا مدتی پس از زایمان، اتفاقی طبیعی است و بهبود جسمی، خستگی و تغییرات هورمونی اغلب در تمایلات جنسی پس از زایمان تأثیر دارد، اما تجربۀ هر زنی نیز با دیگری متفاوت است. در این ویدیو خانم ناهید غیورآذر کارشناس مامایی در رابطه با رابطه جنسی پس از زایمان و لزوم و اهمیت همراهی پدران در این زمینه صحبت می کند.

 • تست های غربالگری سالیانه برای بررسی دهانه رحم

  6,339 بازدید

  لازم است تمام خانم ها بعد از اولین رابطهٔ⁠ جنسی تست های غربالگری را به صورت سالیانه انجام دهند. این مراقیت ها برای هر خانمی لازم است. در این ویدیو خانم رویا موسوی فرد کارشناس مامایی در رابطه با تست های غربالگری سالیانه برای بررسی دهانه رحم صحبت می کند.