در حال بارگذاری
 • 220
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 678.5هزار
  بازدید

علم زیبا

در این کانال ویدئو های علمی جالب قرار می گیرد. برای اطلاعات بیش تر به آدرس mmscience.ir مراجعه کنید.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

در این کانال ویدئو های علمی جالب قرار می گیرد. برای اطلاعات بیش تر به آدرس mmscience.ir مراجعه کنید.

 • 220
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 678.5هزار
  بازدید
Loading...

همه ویدیو ها

 • تاثیر فشار بر حجم بادکنک ( قانون بویل )

  100 بازدید

  در این ویدئو می بینیم که اگر یک بادکنک که به مقدار متوسط باد شده است را در محفظه متصل به پمپ خلاء قرار دهیم، تغییر میزان فشار، چه تاثیری بر حجم گاز درون بادکنک دارد ( آزمایش قانون بویل ). بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعت و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • واکنش های شیمیایی غیب شدن فلزات!

  210 بازدید

  در این ویدئو چند واکنش شیمیایی از آلومینیوم، مس، منیزیم، پتاسیم و... را می بینیم که با مواد مختلفی مثل آب و یا HNO3 واکنش می دهند و گویا غیب می شوند! بسیار جالب است. به تمام عزیزان پیشنهاد می کنم ویدئو را ببینند. برای داشتن ویدئو های علمی مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.m@gmail.com و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید.

 • تجزیه حرارتی شکر

  125 بازدید

  در این ویدئو میبینیم که شکر چگونه (به وسیله شعله آتش) تجزیه حرارتی می شود. پیشنهاد می کنم حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و ویدئو های علمی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • سوختن عنصر فسفر در اکسیژن

  136 بازدید

  در این ویدئوی عالی، میبینیم که عنصر فسفر که نسبتا واکنش پذیری بالایی دارد، چگونه با محفظه حاوی گاز اکسیژن واکنش می دهد و می سوزد. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • واکنش شیمیایی جالب (آمونیوم نیترات + روی + سدیم کلرید )

  174 بازدید

  در این ویدئو با واکنش شیمیایی بسیار جالبی آشنا می شویم که به شکل سوختن شدید و ناگهانی رخ می دهد. مواد مورد نیاز برای این آزمایش عبارتند از: آمونیوم نیترات + پودر روی + سدیم کلرید + آب (برای آغاز واکنش). حتما ویدئو را مشاهده کنید و در صورت امکان، آن را تکرار کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما سر بزنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • آزمایشی جالب با ژیروسکوپ

  178 بازدید

  در این ویدئو یک ژیروسکوپ ساده را مشاهده می کنیم که با چرخاندن آن تمایل به گردش و صاف ایستادن پیدا می کند و تا مدت نسبتا زیادی به چرخش خود ادامه می دهد. بسیار جالب است. حتما ببینید. برای مشاهده ویدئو های علمی مشابه بیش تر ، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آلیاژ حافظه دار و مواد هوشمند

  465 بازدید

  در این ویدئو با نوعی آلیاژ جالب آشنا می شویم که جزء مواد هوشمند است. به این دسته از آلیاژ ها، آلیاژ حافظه دار می گویند و بعد از حرارت دیدن به شکل قبلی خود بر می گردند. بسیار جالب است. به تمام عزیزان پیشنهاد می کنم ویدئو را ببینند. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • ماشین مرکب خلاقانه (حتما ببینید)

  161 بازدید

  در این ویدئو با ماشین مرکبی بسیار خلاقانه (از ساخته های جوزف!) آشنا می شویم. واقعا جالب است. حتما ویدئو را ببینید. پیشنهاد می کنم برای داشتن ویدئو های علمی و مشابه بیش تر، کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • مکانیسم چرخ های قطار به زبان ساده

  92 بازدید

  در این ویدئو با توضیحات تصویری ساده ای مکانیسم عملکرد چرخ های قطار را برای عملکرد بهتر هنگام پیچ ها در می کنیم و میفهمیم که چرا چرخ های قطار را به شکل مخروطی می سازند. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید.

 • وسیله فیزیک جالب که با شکست نور کار می کند

  476 بازدید

  در این ویدئو یک وسیله تزئینی بسیار جالب را مشاهده می کنیم که بر اساس قوانین فیزیک و شکست نور عمل می کند. بسیار زیبا است، حتما ویدئو را ببینید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • ویدئوی صحنه آهسته از مشت زدن به بادکنک پر آب

  173 بازدید

  در این ویدئو از دریچه دوربین های صحنه آهسته، لحظه مشت زدن به بادکنک پر از آب را مشاهده می کنیم. بسیار جالب است، حتما مشاهده کنید. برای مشاهده ویدئو های علمی مشابه بیش تر ، می توانید کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • قناری ها چگونه صدا تولید می کنند؟

  2,527 بازدید

  در این ویدئوی جالب بررسی می کنیم که پرنده های قناری چطور صدا های زیبا را تولید می کنند. حتما مشاهده کنید، بسیار جالب است. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • واکنش فسفر و هیدروژن

  94 بازدید

  در این آزمایش می بینیم قطعه ای فسفری چگونه در حضور گاز هیدروژن واکنش می دهد و می سوزد. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • زوم فوق العاده به کهکشان NGC 1052-DF2

  598 بازدید

  در این ویدئوی عالی، مجموعه ای از تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل را میبینیم که پشت سر هم چیده شده اند و این فیلم را خلق کرده اند. در ویدئو بر روی کهکشان NGC 1052-DF2 زوم می شود که فاقد ماده تاریک هست و مبانی بسیاری را به چالش کشیده است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید.

 • ماده شیمیایی نورانی !

  747 بازدید

  در این ویدئو با ماده شیمیایی بسیار جالبی آشنا می شویم که از خود نور تولید می کند. نام علمی این ماده شگفت انگیز، لومینول هیدروژن پراکسید است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه و علمی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات ما را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش جالب مشاهده تاثیر چگالی

  354 بازدید

  در این ویدئو با آزمایشی بسیار جالب آشنا می شویم که در آن به خوبی با تاثیر چگالی بر ویژگی های فیزیکی جسم آشنا می شویم. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • نحوه پاک کردن جوهر خودکار از پیراهن با ترکیب شیمیایی

  647 بازدید

  در این ویدئو راهی جالب برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه و پیراهن را می آموزیم. برای انجام این کار باید ترکیبی از پتاسیم پر منگنات و آب اکسیژنه و شوینده تهیه کنید و بر روی محل لکه بریزید. بدون آسیب به لباس لکه پاک می شود. حتما امتحان کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر حتما به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • واکنش آب اکسیژنه و خون

  193 بازدید

  در این ویدئو می بینیم اگر آب اکسیژنه و خون چگونه با یکدیگر واکنش نشان می دهند. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید و در صورت امکان در خانه تکرار کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش خون ریزی آهن

  272 بازدید

  در این ویدئو جلوه ای زیبا از علم شیمی را مشاهده می کنیم. در این آزمایش پتاسیم تیوسیانات با آهن(III)کلرید واکنش داده و پتاسیم کلرید و آهن(III)سیانات (که رسوب قرمز رنگ است) تشکیل میشود. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • 0:8

  واکنش شیمیایی جالب « سگ واق کننده »

  76 بازدید

  در این ویدئوی کوتاه با واکنش شیمیایی بسیار جالبی به نام سگ واق کننده آشنا می شویم. در این واکنش گاز کربن دی سولفید با گاز نیتروژن دی اکسید واکنش می دهند و صدایی بسیار جالب تولید می شود. حتما ویدئو را ببینید. بسیار جالب است. برای داشتن اطلاعات، مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • ایجاد مکش با قرار دادن لیوان بر روی شمع

  83 بازدید

  در این ویدئو، با آزمایشی بسیار جالب آشنا می شویم. در این آزمایش بر اثر مصرف اکسیژن موجود در لیوان، دی اکسید کربن و آب به وجود می آید که بر روی دیواره لیوان قرار میگیرند و سبب کاهش حجم هوای درون لیوان شده و فشاری منفی به وجود می آورند. به همین دلیل مکش ایجاد می شود که بسیار قدرتمند است. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir . منتظرتان هستیم!

 • ریختن مس مذاب در نارگیل!

  1,843 بازدید

  در این ویدئو، آزمایشی بسیار جالب و خلاقانه را مشاهده می کنیم که در آن مس مذاب که بسیار داغ است را در میوه نارگیل می ریزیم. واقعا جالب است. حتما ویدئو را ببینید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • لیزر قوی که فولاد را برش می دهد!

  607 بازدید

  در این ویدئو لیزری بسیار قوی را می بینیم که می تواند قطعه ای بسیار ضخیم از آلیاژ فولادی را برش دهد! بسیار جالب است، حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات ما را دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • مکانیسم حرکت منقار طوطی

  687 بازدید

  در این ویدئوی عالی، ماکتی از جمجمه طوطی داریم که در آن به خوبی می توانیم نحوه حرکت منقار طوطی و ارتباط آن با استخوان های جمجه او را ببینیم. بسیار جالب است. حتما ویدئو را مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات ما (علم زیبا) را دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • آزمایش گل سدیمی!

  142 بازدید

  در این ویدئو می بینیم اگر در یک محلول شامل چند نوع الکل و برم تیمول آبی و فنورفتامین چند قطعه فلز سدیم بیندازیم چه اتفاقی می افتد. نتیجه آزمایش بسیار جالب و زیباست که پیشنهاد می کنم حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی و درسی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • ماشین مرکب جالب

  155 بازدید

  در این ویدئو یک ماشین مرکب بسیار جالب و خلاقانه را می بینیم که به کمک دمینو و انواع سطوح شیب دار و اهرم و آهنربا و... ساخته شده است. حتما مشاهده کنید ؛ خیلی جالبه. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • 0:6

  شکست نور در توده آب در شرایط بی وزنی

  307 بازدید

  در این ویدئو میبینیم توده ای از آب که در شرایط بی وزنی به شکل کره ای از آب در می آید، چگونه می تواند نور را دچار شکست کند و تصویر را وارونه سازد. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • انفجار قوطی نوشابه در خلاء

  2,145 بازدید

  در این ویدئوی بسیار جالب می بینیم اگر قوطی نوشابه ای را در محفظه خلاء قرار داده و شروع به کم کردن فشار هوای محفظه کنیم، پس از کم شدن شدید فشار هوا، فشار داخل قوطی بسیار بیش تر از فشار هوای محفظه خواهد شد و در نتیجه باز شده و به نوعی منفجر می شود! بسیار جالب است. حتما ببینید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید. منتظرتان هستیم!

 • مشاهده گردش خون در باله دمی ماهی زنده - زیست دهم

  458 بازدید

  در این ویدئو به یکی از مهم ترین و جالب ترین فعالیت های زیست شناسی دهم پاسخ می دهیم و گردش خون در باله دمی یک ماهی زنده را مشاهده می کنیم. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش بسیار جالب سوختن گاز اسپری درون مخزن آب

  372 بازدید

  در این ویدئو با آزمایشی بسیار زیبا و جالب همراهتان هستیم. میبینیم اگر مقداری گاز اسپری را (که قابلیت اشتعال بالایی دارند) در محفظه ای اسپری کنیم و به کمک کبریت گاز را بسوزانیم چه اتفاقی می افتد. فقط حتما ویدئو را تا آخر مشاهده کنید، در آخر آزمایش هم جلوه ای زیبا از علم فیزیک را داریم. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir منتظرتان هستیم!

 • سوختن آهن در اکسیژن خالص

  596 بازدید

  در این ویدئو مشاهده می کنیم اگر مقداری الیاف آهن را ( که از قبل حرارت دیده ) در محفظه اکسیژن خالص قرار دهیم، چه اتفاقی می اتد. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • تجزیه کبالت (II) کلرید هگزا هیدرات

  111 بازدید

  درا این ویدئو میبینیم که تجزیه حرارتی ماده کبالت (II) کلرید چگونه رخ می دهد. بسیار جالب و زیبا است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم!