در حال بارگذاری
 • 229
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 733.7هزار
  بازدید

علم زیبا

در این کانال ویدئو های علمی جالب قرار می گیرد. برای اطلاعات بیش تر به آدرس mmscience.ir مراجعه کنید.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

در این کانال ویدئو های علمی جالب قرار می گیرد. برای اطلاعات بیش تر به آدرس mmscience.ir مراجعه کنید.

 • 229
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 733.7هزار
  بازدید
Loading...

همه ویدیو ها

 • آزمایش با فشار هوای بادکنک

  17 بازدید

  در این آزمایش جالب، تاثیر فشار هوا بر خارج شدن مایعات از محفظه خود را مشاهده می کنیم. حتما ویدئو را مشاهده کنید و در صورت امکان آن را در خانه انجام دهید. اگر به دنبال مطالب و ویدئو های علمی - درسی بیش تری هستید، به وبسایت ما سر بزنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آونگ نیوتون آهنربایی

  71 بازدید

  در این ویدئو با وسیله ای بسیار جالب آشنا می شویم. این آونگ نیوتون، بر اساس نیروی مغناطیسی آهنرباها کار می کند. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن ویدئو های علمی بیش تر، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • سوختن الماس در اکسیژن مایع

  225 بازدید

  معمولا الماس در شرایط عادی نمی سوزد و اکسید نمی شود، اما میبینیم اگر الماسی که به آن حرارت داده ایم را در اکسیژن مایع بی اندازیم، واکنش سوختن انجام می شود. بسیار جالب است؛ حتما مشاهده کنید. برای دسترسی به ویدئو های علمی و جالب بیش تر، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش تاثیر فشار هوا بر پایین رفتن مایعات در ارلن

  107 بازدید

  در این ویدئو میبنیم فشار هوا چگونه بر پایین رفتن مایعات در ارلن هایی با سرپوش های مختلف تاثیر می گذارد و سوراخ های سرپوش ها چه نقشی در سرعت پایین رفتن دارند. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی و درسی مرتبط بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: aparat.com/mmscience و کانال علم زیبا را در آپارات دنبال کنید.

 • ماشین های با بازده بسیار بالا

  104 بازدید

  در این ویدئو چند ماشین با بازده بسیار بالا را می بینیم که با به حرکت در آمدن، برای مدت زیادی به حرکت خود ادامه می دهند. برای مشاهده مطالب و ویدئو های مرتبط بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • وسیله خطای دید جالب

  741 بازدید

  در این ویدئو، شیئی جالب را مشاهده می کنیم که خطای دید بسیار جالبی را ایجاد می کند. پیشنهاد می کنم حتما مشاهده کنید. برای داشتن ویدئو های جالب و علمی بیش تر، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • چرخ دنده مربعی جالب

  182 بازدید

  در این ویدئو، با چرخ دنده مربعی بسیار جالبی آشنا می شویم که دندانه های بسیار ریزی دارند. پیشنهاد می کنم حتما مشاهده کنید.. برای داشتن ویدئو ها و مطالب مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • آمادگی برای جام جهانی در ایستگاه فضایی و شرایط بی وزنی!

  58 بازدید

  در این ویدئو فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی را می بینیم که به مناسبت نزدیک شدن به جام جهانی روسیه، مشغول تمرین فوتبال هستند. بسیار جالب و دیدنیست. حتما مشاهده کنید. برای مشاهده ویدئو های علمی و جالب بیش تر، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش جالب شلیک با آهنربای قوی

  792 بازدید

  در این ویدئو، با وسیله علمی بسیار جالبی به نام تفنگ گاوس آشنا می شویم که با آهنربای بسیار قوی نئودیوم کار می کند. دلیل پرت شدن ساچمه های آهنی، نیرویی است که بر اثر جذب ساچمه دیگر به وجود می آید. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات ما را دنبال کنید.

 • آزمایش مشاهده گشتاور نیرو و اهرم ها - علوم نهم

  394 بازدید

  در این ویدئوی کوتاه با آزمایشی جالب تاثیر فاصله از مرکز بر میزان گشتاور نیرو را مشاهده می کنیم. برای داشتن اطلاعات و مطالب بیش تر به وبسایت ما سر بزنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • منجمد شدن پرتقال در نیتروژن مایع

  727 بازدید

  در این ویدئو می بینیم با قرار دادن یک عدد پرتقال در نیتروژن مایع که دمای فوق العاده پایینی دارد، چه اتفاقی برای پرتقال می افتد. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • تخم گذاری پشه

  99 بازدید

 • تاثیر فشار بر حجم بادکنک ( قانون بویل )

  341 بازدید

  در این ویدئو می بینیم که اگر یک بادکنک که به مقدار متوسط باد شده است را در محفظه متصل به پمپ خلاء قرار دهیم، تغییر میزان فشار، چه تاثیری بر حجم گاز درون بادکنک دارد ( آزمایش قانون بویل ). بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعت و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • واکنش های شیمیایی غیب شدن فلزات!

  414 بازدید

  در این ویدئو چند واکنش شیمیایی از آلومینیوم، مس، منیزیم، پتاسیم و... را می بینیم که با مواد مختلفی مثل آب و یا HNO3 واکنش می دهند و گویا غیب می شوند! بسیار جالب است. به تمام عزیزان پیشنهاد می کنم ویدئو را ببینند. برای داشتن ویدئو های علمی مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.m@gmail.com و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید.

 • تجزیه حرارتی شکر

  216 بازدید

  در این ویدئو میبینیم که شکر چگونه (به وسیله شعله آتش) تجزیه حرارتی می شود. پیشنهاد می کنم حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و ویدئو های علمی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • سوختن عنصر فسفر در اکسیژن

  359 بازدید

  در این ویدئوی عالی، میبینیم که عنصر فسفر که نسبتا واکنش پذیری بالایی دارد، چگونه با محفظه حاوی گاز اکسیژن واکنش می دهد و می سوزد. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • واکنش شیمیایی جالب (آمونیوم نیترات + روی + سدیم کلرید )

  448 بازدید

  در این ویدئو با واکنش شیمیایی بسیار جالبی آشنا می شویم که به شکل سوختن شدید و ناگهانی رخ می دهد. مواد مورد نیاز برای این آزمایش عبارتند از: آمونیوم نیترات + پودر روی + سدیم کلرید + آب (برای آغاز واکنش). حتما ویدئو را مشاهده کنید و در صورت امکان، آن را تکرار کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما سر بزنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • آزمایشی جالب با ژیروسکوپ

  437 بازدید

  در این ویدئو یک ژیروسکوپ ساده را مشاهده می کنیم که با چرخاندن آن تمایل به گردش و صاف ایستادن پیدا می کند و تا مدت نسبتا زیادی به چرخش خود ادامه می دهد. بسیار جالب است. حتما ببینید. برای مشاهده ویدئو های علمی مشابه بیش تر ، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آلیاژ حافظه دار و مواد هوشمند

  676 بازدید

  در این ویدئو با نوعی آلیاژ جالب آشنا می شویم که جزء مواد هوشمند است. به این دسته از آلیاژ ها، آلیاژ حافظه دار می گویند و بعد از حرارت دیدن به شکل قبلی خود بر می گردند. بسیار جالب است. به تمام عزیزان پیشنهاد می کنم ویدئو را ببینند. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • ماشین مرکب خلاقانه (حتما ببینید)

  207 بازدید

  در این ویدئو با ماشین مرکبی بسیار خلاقانه (از ساخته های جوزف!) آشنا می شویم. واقعا جالب است. حتما ویدئو را ببینید. پیشنهاد می کنم برای داشتن ویدئو های علمی و مشابه بیش تر، کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • مکانیسم چرخ های قطار به زبان ساده

  167 بازدید

  در این ویدئو با توضیحات تصویری ساده ای مکانیسم عملکرد چرخ های قطار را برای عملکرد بهتر هنگام پیچ ها در می کنیم و میفهمیم که چرا چرخ های قطار را به شکل مخروطی می سازند. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید.

 • وسیله فیزیک جالب که با شکست نور کار می کند

  509 بازدید

  در این ویدئو یک وسیله تزئینی بسیار جالب را مشاهده می کنیم که بر اساس قوانین فیزیک و شکست نور عمل می کند. بسیار زیبا است، حتما ویدئو را ببینید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • ویدئوی صحنه آهسته از مشت زدن به بادکنک پر آب

  270 بازدید

  در این ویدئو از دریچه دوربین های صحنه آهسته، لحظه مشت زدن به بادکنک پر از آب را مشاهده می کنیم. بسیار جالب است، حتما مشاهده کنید. برای مشاهده ویدئو های علمی مشابه بیش تر ، می توانید کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • قناری ها چگونه صدا تولید می کنند؟

  2,984 بازدید

  در این ویدئوی جالب بررسی می کنیم که پرنده های قناری چطور صدا های زیبا را تولید می کنند. حتما مشاهده کنید، بسیار جالب است. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • واکنش فسفر و هیدروژن

  213 بازدید

  در این آزمایش می بینیم قطعه ای فسفری چگونه در حضور گاز هیدروژن واکنش می دهد و می سوزد. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • زوم فوق العاده به کهکشان NGC 1052-DF2

  771 بازدید

  در این ویدئوی عالی، مجموعه ای از تصاویر گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل را میبینیم که پشت سر هم چیده شده اند و این فیلم را خلق کرده اند. در ویدئو بر روی کهکشان NGC 1052-DF2 زوم می شود که فاقد ماده تاریک هست و مبانی بسیاری را به چالش کشیده است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید.

 • ماده شیمیایی نورانی !

  948 بازدید

  در این ویدئو با ماده شیمیایی بسیار جالبی آشنا می شویم که از خود نور تولید می کند. نام علمی این ماده شگفت انگیز، لومینول هیدروژن پراکسید است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه و علمی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات ما را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش جالب مشاهده تاثیر چگالی

  439 بازدید

  در این ویدئو با آزمایشی بسیار جالب آشنا می شویم که در آن به خوبی با تاثیر چگالی بر ویژگی های فیزیکی جسم آشنا می شویم. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • نحوه پاک کردن جوهر خودکار از پیراهن با ترکیب شیمیایی

  1,154 بازدید

  در این ویدئو راهی جالب برای پاک کردن لکه های جوهر از روی پارچه و پیراهن را می آموزیم. برای انجام این کار باید ترکیبی از پتاسیم پر منگنات و آب اکسیژنه و شوینده تهیه کنید و بر روی محل لکه بریزید. بدون آسیب به لباس لکه پاک می شود. حتما امتحان کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر حتما به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • واکنش آب اکسیژنه و خون

  274 بازدید

  در این ویدئو می بینیم اگر آب اکسیژنه و خون چگونه با یکدیگر واکنش نشان می دهند. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید و در صورت امکان در خانه تکرار کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش خون ریزی آهن

  336 بازدید

  در این ویدئو جلوه ای زیبا از علم شیمی را مشاهده می کنیم. در این آزمایش پتاسیم تیوسیانات با آهن(III)کلرید واکنش داده و پتاسیم کلرید و آهن(III)سیانات (که رسوب قرمز رنگ است) تشکیل میشود. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • 0:8

  واکنش شیمیایی جالب « سگ واق کننده »

  151 بازدید

  در این ویدئوی کوتاه با واکنش شیمیایی بسیار جالبی به نام سگ واق کننده آشنا می شویم. در این واکنش گاز کربن دی سولفید با گاز نیتروژن دی اکسید واکنش می دهند و صدایی بسیار جالب تولید می شود. حتما ویدئو را ببینید. بسیار جالب است. برای داشتن اطلاعات، مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.