در حال بارگذاری
 • 234
  دنبال کننده
 • 2
  دنبال شونده
 • 761هزار
  بازدید

علم زیبا

در این کانال ویدئو های علمی جالب قرار می گیرد. برای اطلاعات بیش تر به آدرس mmscience.ir مراجعه کنید.

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

در این کانال ویدئو های علمی جالب قرار می گیرد. برای اطلاعات بیش تر به آدرس mmscience.ir مراجعه کنید.

 • 234
  دنبال کننده
 • 2
  دنبال شونده
 • 761هزار
  بازدید

همه ویدیو ها

 • واکنش شیمیایی آلومینیوم با برم مایع

  41 بازدید

  در این ویدئو میبینم اگر بر روی یک ورقه الومینیومی، مقدار برم مایع بریزیم، چه اتفاقی می افتد. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی - درسی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید.

 • واکنش شیمیایی جالب سدیم هیدروکسید و تولید گاز هیدروژن

  86 بازدید

  در این ویدئو، با آزمایشی بسیار جالب آشنا می شویم که حاصل آن تولید گاز اشتعال پذیر هیدروژن است. سپس گاز هیدروژن تولید شده را می سوزانیم. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای مشاهده توضیحات بیش تر درباره این آزمایش به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • پِرِس کردن نوشابه با دستگاه فشار هیدرولیکی

  169 بازدید

  در این ویدئو میبینیم اگر یک بطری پلاستیکی نوشابه را تحت فشار بالای هیدرولیکی قرار دهیم چه اتفاقی می افتد؟ بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • دماسنج جالب ( گالیله ای )

  30 بازدید

  در این ویدئو با دماسنجی بسیار جالب آشنا می شویم که گالیله از آن استفاده می کرد. این دماسنج بر اساس تغییر چگالی مایع درون دماسنج کار میکند و با گرم شدن مایع، چگالی آن کاهش میابد و در نتیجه محفظه های کوچک به ترتیب به پایین حرکت می کنند و می توان دما را مشخص کرد. بسیار جالب است، حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی بیش تر، به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir متنظرتان هستم

 • آزمایش بسیار جالب مشاهده اصل برنولی

  112 بازدید

  در این ویدئو با آزمایشی بسیار جالب و شگفت انگیز آشنا می شویم که اصل برنولی باعث به وجود آمدن این صحنه می شود. دقت کنید، این جادو نیست! این علم است. پس حتما ویدئوی این آزمایش را ببینید. می توانید برای مشاهده ویدئو های علمی و درسی بیش تر، کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. وبسایت ما: mmscience.ir منتظرتان هستیم.

 • واکنش انفجاری روغن و اکسیژن مایع

  206 بازدید

  در این ویدئو میبینیم اگر به مخلوط روغن و اکسیژن مایع شوک ( به شکل ضربه یا جرقه ) وارد کنیم، واکنشی انفجاری رخ می دهد. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. ویدئو های علمی - درسی بیش تر را در کانال آپارات علم زیبا ببینید. وبسایت ما: mmscience.ir منتظرتان هستیم.

 • تایم لپس زیبا از ماه گرفتگی 5 مرداد 97

  194 بازدید

  در این ویدئو، تایم لپسی بسیار زیبا را از ماه گرفتگی 5 مرداد 97 داریم. بسیار جالب است. اگر نتوانستید از مشاهده ماه گرفتی به صورت زنده لذت ببرید، پیشنهاد می کنم حتما این تایم لپس را مشاهده کنید. برای داشتن ویدئو های علمی و جالب بیش تر، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. وبسایت ما: mmscience.ir منتظرتان هستیم

 • ایجاد فانوس دریایی در منشور به کمک شکست نور!

  38 بازدید

  در این ویدئو می بینیم که چگونه می توان با برش و جلا دادن گوشه ای از یک منشور مثلثی، بازتاب هایی به وجود می آیند تا تصویر سه بعدی از یک فانوس دریایی با مقطع شش ضلعی ایجاد شود. بسیار جالب است. برای مشاهده ویدئو های علمی بیش تر ، کانال علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم. وبسایت ما: mmscience.ir

 • آزمایش با فشار هوای بادکنک

  289 بازدید

  در این آزمایش جالب، تاثیر فشار هوا بر خارج شدن مایعات از محفظه خود را مشاهده می کنیم. حتما ویدئو را مشاهده کنید و در صورت امکان آن را در خانه انجام دهید. اگر به دنبال مطالب و ویدئو های علمی - درسی بیش تری هستید، به وبسایت ما سر بزنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آونگ نیوتون آهنربایی

  120 بازدید

  در این ویدئو با وسیله ای بسیار جالب آشنا می شویم. این آونگ نیوتون، بر اساس نیروی مغناطیسی آهنرباها کار می کند. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن ویدئو های علمی بیش تر، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • سوختن الماس در اکسیژن مایع

  404 بازدید

  معمولا الماس در شرایط عادی نمی سوزد و اکسید نمی شود، اما میبینیم اگر الماسی که به آن حرارت داده ایم را در اکسیژن مایع بی اندازیم، واکنش سوختن انجام می شود. بسیار جالب است؛ حتما مشاهده کنید. برای دسترسی به ویدئو های علمی و جالب بیش تر، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش تاثیر فشار هوا بر پایین رفتن مایعات در ارلن

  186 بازدید

  در این ویدئو میبنیم فشار هوا چگونه بر پایین رفتن مایعات در ارلن هایی با سرپوش های مختلف تاثیر می گذارد و سوراخ های سرپوش ها چه نقشی در سرعت پایین رفتن دارند. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی و درسی مرتبط بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: aparat.com/mmscience و کانال علم زیبا را در آپارات دنبال کنید.

 • ماشین های با بازده بسیار بالا

  130 بازدید

  در این ویدئو چند ماشین با بازده بسیار بالا را می بینیم که با به حرکت در آمدن، برای مدت زیادی به حرکت خود ادامه می دهند. برای مشاهده مطالب و ویدئو های مرتبط بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • وسیله خطای دید جالب

  774 بازدید

  در این ویدئو، شیئی جالب را مشاهده می کنیم که خطای دید بسیار جالبی را ایجاد می کند. پیشنهاد می کنم حتما مشاهده کنید. برای داشتن ویدئو های جالب و علمی بیش تر، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • چرخ دنده مربعی جالب

  216 بازدید

  در این ویدئو، با چرخ دنده مربعی بسیار جالبی آشنا می شویم که دندانه های بسیار ریزی دارند. پیشنهاد می کنم حتما مشاهده کنید.. برای داشتن ویدئو ها و مطالب مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • آمادگی برای جام جهانی در ایستگاه فضایی و شرایط بی وزنی!

  71 بازدید

  در این ویدئو فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی را می بینیم که به مناسبت نزدیک شدن به جام جهانی روسیه، مشغول تمرین فوتبال هستند. بسیار جالب و دیدنیست. حتما مشاهده کنید. برای مشاهده ویدئو های علمی و جالب بیش تر، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آزمایش جالب شلیک با آهنربای قوی

  915 بازدید

  در این ویدئو، با وسیله علمی بسیار جالبی به نام تفنگ گاوس آشنا می شویم که با آهنربای بسیار قوی نئودیوم کار می کند. دلیل پرت شدن ساچمه های آهنی، نیرویی است که بر اثر جذب ساچمه دیگر به وجود می آید. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات ما را دنبال کنید.

 • آزمایش مشاهده گشتاور نیرو و اهرم ها - علوم نهم

  476 بازدید

  در این ویدئوی کوتاه با آزمایشی جالب تاثیر فاصله از مرکز بر میزان گشتاور نیرو را مشاهده می کنیم. برای داشتن اطلاعات و مطالب بیش تر به وبسایت ما سر بزنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • منجمد شدن پرتقال در نیتروژن مایع

  820 بازدید

  در این ویدئو می بینیم با قرار دادن یک عدد پرتقال در نیتروژن مایع که دمای فوق العاده پایینی دارد، چه اتفاقی برای پرتقال می افتد. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • تخم گذاری پشه

  107 بازدید

 • تاثیر فشار بر حجم بادکنک ( قانون بویل )

  380 بازدید

  در این ویدئو می بینیم که اگر یک بادکنک که به مقدار متوسط باد شده است را در محفظه متصل به پمپ خلاء قرار دهیم، تغییر میزان فشار، چه تاثیری بر حجم گاز درون بادکنک دارد ( آزمایش قانون بویل ). بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعت و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • واکنش های شیمیایی غیب شدن فلزات!

  450 بازدید

  در این ویدئو چند واکنش شیمیایی از آلومینیوم، مس، منیزیم، پتاسیم و... را می بینیم که با مواد مختلفی مثل آب و یا HNO3 واکنش می دهند و گویا غیب می شوند! بسیار جالب است. به تمام عزیزان پیشنهاد می کنم ویدئو را ببینند. برای داشتن ویدئو های علمی مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.m@gmail.com و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید.

 • تجزیه حرارتی شکر

  230 بازدید

  در این ویدئو میبینیم که شکر چگونه (به وسیله شعله آتش) تجزیه حرارتی می شود. پیشنهاد می کنم حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و ویدئو های علمی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • سوختن عنصر فسفر در اکسیژن

  421 بازدید

  در این ویدئوی عالی، میبینیم که عنصر فسفر که نسبتا واکنش پذیری بالایی دارد، چگونه با محفظه حاوی گاز اکسیژن واکنش می دهد و می سوزد. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم!

 • واکنش شیمیایی جالب (آمونیوم نیترات + روی + سدیم کلرید )

  572 بازدید

  در این ویدئو با واکنش شیمیایی بسیار جالبی آشنا می شویم که به شکل سوختن شدید و ناگهانی رخ می دهد. مواد مورد نیاز برای این آزمایش عبارتند از: آمونیوم نیترات + پودر روی + سدیم کلرید + آب (برای آغاز واکنش). حتما ویدئو را مشاهده کنید و در صورت امکان، آن را تکرار کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما سر بزنید: mmscience.ir و کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • آزمایشی جالب با ژیروسکوپ

  501 بازدید

  در این ویدئو یک ژیروسکوپ ساده را مشاهده می کنیم که با چرخاندن آن تمایل به گردش و صاف ایستادن پیدا می کند و تا مدت نسبتا زیادی به چرخش خود ادامه می دهد. بسیار جالب است. حتما ببینید. برای مشاهده ویدئو های علمی مشابه بیش تر ، کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • آلیاژ حافظه دار و مواد هوشمند

  743 بازدید

  در این ویدئو با نوعی آلیاژ جالب آشنا می شویم که جزء مواد هوشمند است. به این دسته از آلیاژ ها، آلیاژ حافظه دار می گویند و بعد از حرارت دیدن به شکل قبلی خود بر می گردند. بسیار جالب است. به تمام عزیزان پیشنهاد می کنم ویدئو را ببینند. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • ماشین مرکب خلاقانه (حتما ببینید)

  219 بازدید

  در این ویدئو با ماشین مرکبی بسیار خلاقانه (از ساخته های جوزف!) آشنا می شویم. واقعا جالب است. حتما ویدئو را ببینید. پیشنهاد می کنم برای داشتن ویدئو های علمی و مشابه بیش تر، کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • مکانیسم چرخ های قطار به زبان ساده

  187 بازدید

  در این ویدئو با توضیحات تصویری ساده ای مکانیسم عملکرد چرخ های قطار را برای عملکرد بهتر هنگام پیچ ها در می کنیم و میفهمیم که چرا چرخ های قطار را به شکل مخروطی می سازند. بسیار جالب است. حتما مشاهده کنید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید.

 • وسیله فیزیک جالب که با شکست نور کار می کند

  516 بازدید

  در این ویدئو یک وسیله تزئینی بسیار جالب را مشاهده می کنیم که بر اساس قوانین فیزیک و شکست نور عمل می کند. بسیار زیبا است، حتما ویدئو را ببینید. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های علمی مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و یا کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.

 • ویدئوی صحنه آهسته از مشت زدن به بادکنک پر آب

  284 بازدید

  در این ویدئو از دریچه دوربین های صحنه آهسته، لحظه مشت زدن به بادکنک پر از آب را مشاهده می کنیم. بسیار جالب است، حتما مشاهده کنید. برای مشاهده ویدئو های علمی مشابه بیش تر ، می توانید کانال آپارات علم زیبا را دنبال کنید.

 • قناری ها چگونه صدا تولید می کنند؟

  3,029 بازدید

  در این ویدئوی جالب بررسی می کنیم که پرنده های قناری چطور صدا های زیبا را تولید می کنند. حتما مشاهده کنید، بسیار جالب است. برای داشتن اطلاعات و مطالب و ویدئو های مشابه بیش تر به وبسایت ما مراجعه کنید: mmscience.ir و کانال ما را در آپارات دنبال کنید. منتظرتان هستیم.