در حال بارگذاری

دسته‌بندی

دیگر سرویس‌‌ها

آپارات در موبایل Windows ,Android ,IOS
 • 169
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 287.6هزار
  بازدید

مهندس برتر

نرم افزار های مهندسی را حرفه ای یاد بگیرید

نمایش اطلاعات کانال بستن اطلاعات کانال

نرم افزار های مهندسی را حرفه ای یاد بگیرید

 • 169
  دنبال کننده
 • 0
  دنبال شونده
 • 287.6هزار
  بازدید
لیست ‌پخش‌های بیشتر

همه ویدیو ها

 • آموزش نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (نقشه تابلوهای توزیع و تابلو های UPS)

  1,248 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/eme1610 تابلو های توزیع برق بسته به نوع و مقدار بار قرار گرفته بر روی آن ها می توانند از نوع تکفاز و یا سه فاز باشند. در صورت سه فاز بودن تابلو ها با توجه به اینکه بسیاری از خطوط خروجی از نوع تکفاز هستند بایستی بار خروجی تابلوها به درستی بر روی هر سه فاز R و S و T توزیع شود تا در مجموع بار سه فاز متقارن گردد. ضمنا تابلوهای برق اضطراری نیز از تابلو برق اصلی تغذیه شده و جهت تامین برق پریزهای UPS و سایر تجهیزات حساس از جمله کامپیوترها ...

 • آموزش نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (نقشه کشی تابلو اصلی برق)

  829 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/eme1595 تابلو برق اصلی در ساختمان ها از کنتور تغذیه شده و معمولا حفاظت های اصلی بر روی این تابلو قرار می گیرد. معمولا تابلو های توزیع فرعی در ساختمان ها از تابلو برق اصلی تغذیه شده و همچنین اگر مصرف کننده عمده ای مانند اسپلیت ها در ساختمان وجود داشته باشد مستقیما از همین تابلو تغذیه خواهند شد.

 • آموزش نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان برق رسانی اسپلیت)

  416 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : mohandesbartar.ir/eme1580 معمولا جانمایی اسپلیت ها در نقشه های تاسیسات مکانیکی ساختمان انجام می گردد و پلان برق رسانی آن ها در نقشه های برقی تکمیل می شود. با توجه به مصرف بالای توان الکتریکی در اسپلیت ها و در نتیجه عبور جریان بالا در مدارات برق رسانی آن ها، معمولا برای هر اسپلیت یک پریز مخصوص که از تابلو اصلی برق ساختمان تغذیه می شود در نظر گرفته می شود.

 • بررسی رموز موفقت در آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی

  260 بازدید

  آدرس دریافت:http://mohandesbartar.ir/amm1115 *بررسی رموز موفقت در آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی به همراه پاسخ تشریحی ویدیویی به سوالات آزمون * همانطور که اطلاع دارید معمولا بیش از60 درصد سوالات آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی از دو مبحث 14 و 16 مقررات ملی ساختمان طرح می شود. ضمنا با توجه به اینکه این آزمون در سنوات گذشته به سمت مفهومی شدن پیش رفته و از تعداد سوالات محاسباتی کم شده می توان بسیاری از سوالات را با مراجعه به منابع پاسخ داد. ...

 • پکیج طلایی آموزش نظام مهندسی برق ساختمان

  668 بازدید

  آدرس دریافت : http://mohandesbartar.ir/bnd25

 • پکیج طلایی آموزش نظام مهندسی مکانیک ساختمان

  291 بازدید

  آدرس دریافت : http://mohandesbartar.ir/agn/

 • بررسی رموز موفقیت در آزمون نظام مهندسی تاسیسات مکانیکی

  162 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/amm1115

 • آموزش جامع نظارت بر تاسیسات گاز ساختمان

  97 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/nnk1200

 • آموزش نقشه کشی تاسیسات مکانیکی ساختمان با AutoCAD

  704 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/ame8885

 • آموزش جامع نقشه کشی تاسیسات گاز ساختمان با AutoCAD

  602 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/gme8585

 • آموزش جامع طراحی و محاسبات تاسیسات برقی ساختمان

  325 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/tme1200

 • آموزش جامع نقشه کشی تاسیسات برقی سوله ها با AutoCAD

  123 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/sme1200/

 • آموزش جامع نظارت بر تاسیسات برق ساختمان

  400 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/nme1500

 • آموزش جامع نقشه کشی تاسیسات برقی ساختمان های اداری با AutoCAD

  262 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/eme1400/

 • آموزش جامع طراحی روشنایی با نرم افزار DIALux

  290 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/dss1350

 • آموزش نقشه کشی برق ساختمان با AutoCAD

  910 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/bme1452

 • آموزش نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان سیستم اعلام حریق)

  363 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/eme1565 با توجه به مرتفع بودن قسمت هایی از ساختمان های اداری بهترین و اقتصادی ترین گزینه جهت کشف حریق استفاده از دتکتورهای اشعه ای یا بیم دتکتورها است. ضمنا در قسمت های با ارتفاع کمتر می توان از سایر دتکتورها از جمله دودی، حرارتی افزایشی، حرارتی ثابت و یا سایر انواع دتکتورها بر اساس نوع کاربری استفاده نمود. جانمایی مناسب محل نصب دتکتورها بر طبق مقررات ملی ساختمان و محدوده تحت پوشش هر یک از آن ها انجام خواهد شد. ضمنا باید زون بندی بخش های مختلف سوله بدرستی انجام ش

 • آموزش نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان سیستم صوتی)

  165 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/eme1550 در بسیاری از ساختمان های اداری وجود سیستم اعلام صوتی اجباری است و در بعضی از کاربری ها سیستم صوتی باید به سیستم نوبت دهی نیز مجهز باشد. جهت نقشه کشی صحیح این سیستم باید در گام نخست با المان های طراحی در سیستم صوتی آشنایی داشته باشیم. ضمنا در طراحی باید به نکاتی از جمله وجود شدت صوت کافی در تمامی مناطق ساختمان، استفاده از کابل های مناسب در مدارات و همچنین تعبیه ترانکیک جهت عبور کابل ها توجه کافی شود.

 • آموزش نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان سیستم اعلام سرقت)

  254 بازدید

  لینک دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/eme1535 یکی از مهمترین بخش های نقشه برق ساختمان های اداری، ترسیم پلان سیستم امنیتی یا اعلام سرقت است. در طراحی این بخش از نقشه لزوما طراح نقشه بایستی با نحوه عملکرد این سیستم ها آشنا بوده و بدرستی از المان های مناسب جهت تکمیل این بخش نقشه استفاده کند. در طراحی نقشه سیستم اعلام سرقت جانمایی صحیح چشمی ها بطوری که نقاط کور به حد اقل برسد اهمیت زیادی دارد.

 • نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان سیستم دوربین مدار بسته)

  123 بازدید

  لینک دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/eme1520 جهت ترسیم پلان سیستم دوربین مدار بسته در گام نخست باید نوع سیستم دوربین مدار بسته مشخص شود. معمولا جهت اجرای این سیستم از دوربین های آنالوگ و یا IP Base تحت شبکه استفاده می شود. همچنین انتخاب نوع دوربین ها در فضاهای مختلف ساختمان از جهت قابلیت دید در شب، قابلیت زوم، قابلیت گردش جهت دوربین و ... بسیار حائز اهمیت است. ضمنا پس از تکمیل ترسیم این پلان بایستی رایزر دیاگرام سیستم دوربین مدار بسته متناسب با نوع تجهیزات مورد استفاده و نوع اتصالات بین آن ها ترسیم

 • نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان سیستم تلفن سانترال)

  196 بازدید

  آدرس دریافت آموزش : http://mohandesbartar.ir/eme1505 همانطور که اطلاع دارید در ساختمان های اداری به دلیل تعدد تعداد کاربران تلفن و محدودیت خطوط از سیستم تلفن سانترال استفاده می شود. در خصوص نقشه کشی سیستم تلفن سانترال نکاتی از قبیل جانمایی دستگاه سانترال و جعبه اصلی تلفن و همچنین آدرس دهی صحیح پریزهای تلفن و سایر بخش ها دارای اهمیت است. ضمنا پریزهای تلفن در میزهای اداری همانند پریزهای برق و شبکه در جعبه های کف خواب تعبیه شده در هر میز قرار خواهند گرفت.

 • آموزش نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان کابل شبکه و کامپیوتر)

  399 بازدید

  آدرس دریافت آموزش: http://mohandesbartar.ir/eme1490 همانطور که اطلاع دارید در تمامی ساختمان های اداری وجود سیستم کابل شبکه و کامپیوتر الزامی است. به این منظور در نقشه های برقی که جهت این گونه ساختمان ها ارایه می شود بایستی در این بخش نقشه موارد مورد نیاز ترسیم گردد. از جمله این موارد انتخاب نوع سیستم شبکه، مشخص کردن محل قرار گیری رک، درج مشخصات فیزیکی رک بر روی نقشه، انتخاب نوع سوکت های شبکه، انتخاب نوع کابل های شبکه و آدرس دهی سوکت ها می باشد.

 • آموزش نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان پریزهای برق اضطراری)

  506 بازدید

  آدرس دریافت آموزش: http://mohandesbartar.ir/eme1475 در ساختمان های اداری با توجه به حساسیت کار قطعا وجود سیستم برق اضطراری یا یو پی اس الزامی است ضمنا تغذیه دستگاه هایی از جمله سیستم های کامپیوتر، سیستم دوربین مدار بسته، سیستم امنیتی و دستگاه ATM بایستی درصورت قطع برق از طریق سیستم برق اضطراری تامین گردد. معمولا در کنار پریزهای برق معمولی در محل هایی که این دستگاه ها قرار گرفته اند از پریزهای برق اضطراری نیز استفاده می گردد و نقشه این پریزها در یک پلان مستقل ارایه می شود. ضمنا بایستی تعداد و ظرفیت یو پی اس

 • نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان پریزهای برق)

  241 بازدید

  لینک دریافت آموزش: http://mohandesbartar.ir/eme1460 جهت برق رسانی به میزهای اداری می توان از جعبه اشعاب کف خواب شامل یک عدد سوکت برق UPS ، یک عدد پریز برق عادی، یک عدد سوکت تلفن و یک عدد سوکت شبکه استفاده کرد. به این ترتیب تمامی خطوط مورد نیاز یک میز بصورت متمرکز بر روی این جعبه انشعاب قرار خواهد گرفت. علاوه بر برق رسانی به میزهای اداری در نقشه کشی پلان پریزهای برق بایستی دقت لازم در جانمایی پریزهای برق برای دستگاه های همچون دستگاه ATM و آب سردکن انجام شود.

 • نقشه کشی تاسیسات برق ساختمان اداری (پلان روشنایی)

  374 بازدید

  لینک دریافت آموزش: http://mohandesbartar.ir/eme1445 با توجه به حساسیت کار در ساختمان های اداری وجود سیستم روشنایی اضطراری در تمامی بخش های آن الزامی است. می توان جهت تامین این روشنایی از چراغ های دیواری شارژی که مستقیما توسط یک مدار به تابلو توزیع برق متصل هستند استفاده نمود. ضمنا جهت تامین روشنایی بخش های مختلف ساختمان بایستی از چراغ های مناسب جهت تامین شدت روشنایی مورد نیاز استفاده نمود. ضمنا مداربندی چراغ ها باید به شکلی انجام شود که روشنایی بخش های اصلی ساختمان حداقل از دو مدار مختلف تغذیه شود تا...

 • آشنایی با انواع پلان ها و المان ها در نقشه کشی برق ساختمان های اداری

  163 بازدید

  لینک دریافت آموزش: http://mohandesbartar.ir/eme1430 قطعا در نقشه کشی تاسیسات ساختمان های اداری نسبت به سایر ساختمان ها تفاوت های متعددی وجود دارد. این تفاوت ها هم در زمینه نوع پلان های طراحی شده و هم در زمینه تجهیزات مورد استفاده بسیار پررنگ است. در ساختمان های اداری ترسیم پلان هایی از جمله پریزهای برق اضطراری، روشنایی اضطراری، شبکه های کامپیوتری، سیستم اعلام سرقت، سیستم دوربین مدار بسته و سیستم صوتی مرسوم می باشد در حالی که ترسیم بیشتر این پلان ها در سایر ساختمان ها وجود ندارد.

 • آموزش ترسیم با اتوکد (نقشه کشی برق ساختمان اداری)

  1,501 بازدید

  لینک دریافت آموزش: http://mohandesbartar.ir/eme1415 امروزه در عرصه کار حرفه ای، نقشه کشی به صورت دستی کاملا بی معنا و غیرحرفه ای است. بنابراین تمامی مباحث آموزشی دوره «نقشه کشی برق ساختمان با AutoCAD» مبتنی بر پرکاربردترین نرم افزار نقشه کشی، یعنی نرم افزار AutoCAD است. در این ویدیو نکات کلیدی ترسیم نقشه ها به صورت کامپیوتری را فرا خواهید گرفت. همچنین دانش پژوهانی که حتی برای چندین سال با این نرم افزار کار نکرده اند بعد از مدت کوتاهی به تسلط خوبی دست پیدا می کنند.

 • پکیج طلایی آموزش نظام مهندسی مخصوص مهندسین برق

  416 بازدید

  آدرس دریافت:mohandesbartar.ir/bnd25 پکیج طلایی آموزش نظام مهندسی مخصوص مهندسین برق شامل آموزش های جامع نقشه کشی برق ساختمان با AutoCAD و آموزش نظارت بر تاسیسات برقی ساختمان و آموزش طراحی روشنایی با DIALux

 • نقشه کشی تاسیسات برق سوله صنعتی (رایزر دیاگرام تجهیزات)

  768 بازدید

  آدرس آموزش : http://mohandesbartar.ir/sme1305 یکی از ترسیمات اصلی در تهیه نقشه های تاسیسات الکتریکی بخش رایزر دیاگرام تجهیزات است. در این بخش از طراحی بایستی یک برش عمودی از سوله را در نظر گرفت و مسیر عبور سیم ها و کابل ها جهت ارتباط دادن بین تجهیزات برقی را نمایش داد. در ترسیم نقشه رایزر دیاگرام تجهیزات بایستی به مواردی از قبیل تعداد بخش های عموی سوله از جمله بخش اصلی، زیر زمین و نیم طبقه توجه شده و هنگام ترسیم به تعداد تجهیزات از جملع تعداد تابلوهای برق، باکس های آنتن و تلفن و...

 • نقشه کشی تاسیسات برق سوله صنعتی (نقشه تابلوهای برق)

  1,026 بازدید

  آدرس آموزش : http://mohandesbartar.ir/sme1290 با توجه به ماهیت کاربری صنعتی سوله و همچنین میزان بالای مصرف برق در بخش های مختلف آن و همچنین وجود پریز های سه فاز بایستی تابلوهای توزیع برق بصورت سه فاز طراحی و اجرا گردد. ضمنا با توجه به اینکه روشنایی بسیاری از قسمت های سوله توسط کلیدهای گردانی که بر روی تابلو ها نصب خواهد بود کنترل می شود، جهت توزیع برق از چند تابلو توزیع مختلف در محل های مناسب استفاده خواهد شد. ضمنا حفاظت هر تابلو توسط کلیدهای محافظ جان یا جریان باقیمانده سه فاط صورت خواهد گرفت...

 • نقشه کشی تاسیسات برق سوله صنعتی (پلان همبندی اصلی سوله)

  512 بازدید

  آدرس دریافت : http://mohandesbartar.ir/sme1320 همانطور که اطلاع دارید بر اساس ویرایش جدید مقررات ملی ساختمان در طراحی تاسیسات برقی بایستی نقشه مربوط به همبندی اصلی بطور کامل ترسیم شود. از جمله مواردی که باید در طراح این بخش نقشه مورد توجه قرار داد ترسیم مسیرهای اتصال از سه ستون مختلف به شینه اصلی همبندی است که باید بر روی پلان اصلی ساختمان ترسیم شود ضمنا جزییات اتصال بین شینه اصلی همبندی با مواردی از قبیل شینه های ارت تابلوها، هادی های بیگانه، درب فلزی ساختمان و...

 • نقشه کشی تاسیسات برق سوله صنعتی (پلان سیستم اعلام حریق)

  420 بازدید

  آدرس دریافت آموزش: http://mohandesbartar.ir/sme1275 با توجه به مرتفع بودن اکثر قسمت های سوله های صنعتی بهترین و اقتصادی ترین گزینه جهت کشف حریق استفاده از دتکتورهای اشعه ای یا بیم دتکتورها است. ضمنا در قسمت های با ارتفاع کمتر می توان از سایر دتکتورها از جمله دودی، حرارتی افزایشی، حرارتی ثابت و یا سایر انواع دتکتورها بر اساس نوع کاربری استفاده نمود. جانمایی مناسب محل نصب دتکتورها بر طبق مقررات ملی ساختمان و محدوده تحت پوشش هر یک از آن ها انجام خواهد شد. ضمنا باید زون بندی بخش های مختلف سوله بدرستی انجام شده